Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szerelem "színei"... fórum

A szerelem "színei"... (beszélgetős fórum)


2010. jún. 3. 08:58

S egy érdekes cikk:


[link]

12. 090716
2010. jún. 2. 11:34
Házasságban is biztos fenntartható a szerelem, de ahhoz nagyon hasonló gondolkodású társ kell. Olyan akinek a gondolatát is ismered, és mindig pont azt akarja amit te. vagy fordítva.. ez pedig csak akkor működik, ha az első perctől mindig őszinték egymással. Amúgy tényleg szeretet, és tisztelet lesz belőle, de néha fellángolhat a tűz..jó esetben...de ha két lábon állsz a földön...ez nagyon ritka, vagy nem jellemző...sajnálom..ráadásul mindenki öregszik, ezzel változik. Változik a gondolkodása is, és ki tudja a társa is pont abban az ütemben fog változni...és a külső ingerekről még nem is beszéltünk...ez az én véleményem!
2010. jún. 2. 10:38

Tartós és rövid kapcsolatban lévők, házasságban élők tapasztalatait, véleményeit is várom... hogy 50 év múlva ne kelljen azt mondanom:

"Ha ennyi ésszel most lennék fiatal..."....

S tudom, hogy valamennyien keressük a válaszokat...talán lehet átlagot vonni...talán párhuzamot... talán mások életéből tapasztaltabbnak lenni... talán kijelölve az utat, azon végighaladni...

2010. jún. 1. 14:18
Fenntartható?! Egyes tudományos megállapítások szerint max. 1,5 - 2 évig tart a szerelem, utána pedig marad a szeretet, a kölcsönös tisztelet.
2010. jún. 1. 13:12
A szerelem akkor az igazi, ha kétoldalú. Fent kell tartani a parázst mindig, kell hogy tegyünk érte. Ha hadjuk sodródni, akkor el fog múlni.
8. 090716 (válaszként erre: 7. - G.Erika01)
2010. jún. 1. 12:28

Még azt is gondolom, hogy a szerelem léte akkor derül ki, ha nincs mellettem a szeretett fél. Mert akkor érzem igazán, hogy mit is jelentett nekem, és tényleg belehalok a hiányába..


Így jöttem rá, hogy amit szerelemnek hittem, nem volt más csak ragaszkodás, és megszokás volt.


Most hiszem, hogy ez szerelem, és igyekszem érdekessé tenni, illetve fenntartni. Csak azért, hogy tényleg sokáig tartson, ne tudjon megszürkülni. Tudom, hogy minden kapcsolatért folyamatosan tenni kell, gondozni mint egy virágot, nehogy elhervadjon, lelankadjon. Remélem menni fog!

7. G.Erika01 (válaszként erre: 3. - 090716)
2010. jún. 1. 11:36
Hmmm.. az érzés leírása... jó.. S honnan tudod, hogy ez szerelem, s nem csupán vágy, szenvedély, mely majd ha "alábbhagy", marad-e annyi, hogy még akkor is mindent érte tennénk?!
6. G.Erika01 (válaszként erre: 4. - Cicaanya)
2010. jún. 1. 11:02
Nagyon érdekes az efféle színpárosítás, s elég érdekesen tükrözi a kapcsolatok fejlődési vonalát :))
2010. jún. 1. 09:48
Hiszem, hogy a szerelem szerelmet gerjeszt. Tehát az érzéseid a másik fél viselkedésétől is függenek szerintem.
2010. jún. 1. 09:43

rózsaszín=boldog vagy angyali érzés..

Piros=sex szerelem éjjel & nappal is..

sárga=vágyakozás dolgozol,beteg vagy s ő távol van..

lilás=már kezdesz abba korba lépni mikor jó minden..

világos kék=tökéletes minden(gyerek várás)

zöld=már több x,és jön valaki aki bele rondíthat (gondolkodol)

barna=már bele rondítottak életedbe...

ezüst=kezdesz éledezni,már nélküle de melletted van

fekete=szingli vagy....sok gond(néha "színpompa" ezt lássák emberek)

aranya=beletojsz mindenbe,gyerekednek élsz jól érzed magadat stb....(VILÁGNAK MEG MUTATOD TE VAGY AZ AKI VAGY!)


és egy idő múlva ,fehér de nem igazán fehér=nézed a pasik szemét kinézetét stb...

átlátszó= hol ilyen hol olyan az érzése már....


TUDOM NEM ERRE VAGY KÍVÁNCSI DE TÖMÖRET.... :DDD

2010. jún. 1. 09:36
Szerelem? Nálam az az állapot, mikor minden gondoltaomban benne van, és még csöndben hallgatni is szeretek vele. mikor szívdobogásom van, ha megcsörren a telefonom. Lassan alakult, és remélem örökké tart. Az első együttlét pedig megerősítette, bár most azt mondhatom, minden egyes együttléttel erősödik az érzés. De azt is tudom, minden szerelem más. Nekem ez most ilyen.
2010. jún. 1. 09:32
Ez egy jó kérdés, én is kíváncsi vagyok a témára:)
2010. jún. 1. 09:29
Olyan kérdéseket boncolgatnék, hogy mi a szerelem, hogyan alakul ki, s meddig tart, s hogy az első együttlét hogyan változtathatja azt meg, s hogy hogyan őrizhetjük meg örökké...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook