Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szociológia vagy szabad bölcsészet? fórum

Szociológia vagy szabad bölcsészet? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 1. 11:59

Inkább szociológus legyél. A szabadbölcsész olyan, mint annó a kommunikáció szak volt, hangzatos, de semmit nem ér...


Ma sajna a btk-s szakok nem valami piacképesek... Reménykedni lehet, hogy 3-5 év múlva lesz valami pozitív irányú változtatás.

14. Burkuska (válaszként erre: 12. - Ed103cf5c9)
2010. jún. 1. 09:46
Most nézem,h Bicskei vagy,van onnan osztálytársam!
13. Burkuska (válaszként erre: 12. - Ed103cf5c9)
2010. jún. 1. 09:46
:)Jó munkát! Itt is szakad,nem is mentem dolgozni,nem tudtam átmászni a sártengeren....megyek tanulni:((((
2010. jún. 1. 09:42
Na megyek,mert segítenem kell egy néninek homokzsákot pakolni,hogy ne ússzon megint az egész háza ,aztán irány a bölcsi:)
2010. jún. 1. 09:40

Én most halasztottam 2évet,mert jött a bébim....de lassan újra padba ülök:)

Nekem sem maga az ország hiányzik,hanem a barátok,rokonok..Megfogadtam hogy amíg a nagymamám él,addig én itt maradok.Ő nekem a világon mindennél fontosabb,és sajna nem sokáig láthatom,ki kell használnom minden lehetőséget.

Aztán kitudja..Lehet addig USA színvonalra növünk :D:D:D:D:D:D:D:D

10. Burkuska (válaszként erre: 9. - Ed103cf5c9)
2010. jún. 1. 09:36

Egyetértek! Én is gondolkodom külföldön,talán jövőre. Én már eljöttem egy más országból,így simán mennék innen is,érdekes,nincs honvágyam.

MÁr fősulis vagy amúgy?

2010. jún. 1. 09:31

én sem támadásnak írtam,csak vélemény...

Sőt az is meggyőződésem hogy az állam a saját országával babrál ki,mert mindenki elszökik a diplomával meg nyelvvizsgával élhetőbb országba...és itt marad a kevésbé tanult réteg hoppon a sok adóval meg egyéb kiszabott "fizesd be"-vel mert valakiken be kell hozni az elmenőktől kieső jövedelmet.Én is sokszor eljátszadoztam a gondolattal hogy eltűnök innen de a szívem idehúz...így maradok,szenvedni:(

A remény hal meg utoljára

8. Burkuska (válaszként erre: 7. - Ed103cf5c9)
2010. jún. 1. 09:27

Félre értettél.Ha figyelmesen olvasod oda írtam a végére,hogy Te tudod. Amit meg előtte írtam az az ÉN SAJÁT VÉLEMÉNYEM.Igen,én azt gondolom,hogy nincsenek megfizetve a szociológusok (mint sok más sem...)Nem írtam,hogy "lógassák" fel magukat...

És arról sem írtam,hogy a pénz az első és,hogy tök mindegy milyen munkát végzel csak fizessék meg.Semmi ilyet nem írtam.Csupán a véleményemet.Ennyi.

Igen,valószínű,hogy ezért a sok csalódott ember,mert mást keresnek.

Jó,ha az ember megtalálja a saját útját és azon jár,de ez mindenkinek más.Én sem leszek a diplomámmal milliomos,de szeretem:)

2010. jún. 1. 09:09

Én is a szoc. mellet voksolok,én is azt fogom tanulni:)


Burkuska. nem minden a pénzről szól!Ennyi erővel a kukások is lógassák fel maguk,mert nem kapnak elég pénzt,holott neki köszönheted/hetjük hogy nem fulladtál/tunk még bele a saját szemetedbe/szemetünkbe...A szociológusokra igen is szükség van...

Szerintem azért él ennyi savanyú életunt ember a világban,mert mindenki a pénzt hajtja és nem a vágyait. Tanulhatnék ügyvédnek,gazdag lennék és közben sírnék minden éjjel hogy nem szeretem ezt csinálni....nem is teszem.

És önkéntes munkát is vállalok pedig egy büdös buznyákot nem adnak érte,azért mert szeretek segíteni....Nem kell mindenkinek önzőnek lenni!Vannak elegen :(

6. Burkuska (válaszként erre: 3. - Árnyékmanó)
2010. máj. 31. 18:20
Az én fősulimban alig állt össze a csapat a filmes szakirányra.
2010. máj. 31. 18:19

Egyiket sem ajánlom!

Halott mindkettő.Szociológusnak tanulni? Dolgozni minimálbérért???Hát Te tudod!

2010. máj. 31. 17:59
A szabad bölcsészetet sztem felejtsd el, munkaerőpiacon semmi értéke nincs, nem is szeretik a bölcsészeket. Inkább a szoc.
2010. máj. 31. 17:56
Az SZTE-re, beirtam mind a 2őt a jelentkezési lapra, de most hogy majd lehet változtatni a sorrendet nem tudom h melyiket irjam előre.. a filmelmélet után lehet menni mesterképzésre filmkritikára... az nagyon tetszene de nemtudom h mennyire keresett az manapság..:S
2. Khatif (válaszként erre: 1. - Árnyékmanó)
2010. máj. 31. 17:53

A szociologiaval sokkal tobb lehetoseged lesz a kesobbiekben. Raadasul nagyon jo terulet tanulni, dologzni, kutatni.


Az esztetika bar izgalmas es szep, de ha nem tervezed, hogy akademai korokben mozogsz kesobb, esetleg, hogy nem lesz munkad, akkor egyedul nem ajanlom neked. Valoszinu nagyon elvezned a tanumanyaidat viszont nehez lesz kesod ugymond eladni a munkapiacon.


A filmelmeletrol nem tudok neked semmit mondani.


Melyik egyetemre keszulsz?

2010. máj. 31. 17:40
Nem tudok dönteni hova tanuljak tovább? A szabad bölcsésznél főleg a filmelmélet és az esztétikai szakirány érdekel, de nem tudom h mivel tudnék elhelyezkedni... Ha van olyan aki ezek közül végzett valamit és van tapasztalata ossza meg velem! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook