Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakdolgozatomat bántalmazás témakörében írom. fórum

Szakdolgozatomat bántalmazás témakörében írom. (beszélgetős fórum)


2010. máj. 31. 22:02

Bizony volna tennivaló, minden szinten. Sajnos elég sok jó ötlet fullad érdektelenségbe, nem valósul meg, szerintem ál anyagi érdekek miatt.Szerintem a társadalom is elég elnézően bánik az ilyen ügyekkel, mint gyerekverés, feleség v. férj bántalmazás. És itt a társadalmon értem, a megvertek szüleit, rokonait, szomszédokat, orvost, rendőrt, meg mindazokat, akik hivatalból vagy csak szem- v. fültanúként tudnak ilyen eetekről. S még a bántalmazottat is, aki szégyelli elmondani bárkinek is.

Szerintem ez az egyik ördögi kör, az áldozat nem szól, más nem intézkedik, senki, ha szól, akkor sem történik semmi, ezért nem szól máskor.

A másik ördögi kör, a példa, szülő gyerek kapcsolatban, később párkapcsolatban nagy az esélye, hogy ismőtlődik.( Aztán meg kész a felmentés is magának, hogy engem is vertek, szörnyű gyerekkorom volt, mint ahogy az egyik hozzászóló levelében írta.)

22. Éjszakaibagoly (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 21:07
Bizony, én is azt tapasztalom, hogy semmilyen hivatalos fórum nem tud hatékony segítséget nyújtani. Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy a bántalmazott testvére vagy barátai összeálltak, elkapták és megfenyegették a bántalmazót, csak ez vezetett eredményre, a rendrőség elengedte, a szociális szakma csak a papírokat töltögette ki. Örülök, hogy felismerted, nem fog megváltozni a férjed és sikerült elmenni Tőle! Ilyen esetben sose szabad még egy esélyt adni, soha. Remélem, most már biztonságban vagytok és a mostani párod megvéd. Remélem, soha többé nem találkozol ilyen borzalmakkal.
21. mágnes74 (válaszként erre: 20. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:33
Meg kellett élned, hogy most boldog legyél.
20. Krisztine2 (válaszként erre: 19. - Mágnes74)
2010. máj. 31. 20:32
Igen,megúsztuk és ez a lényeg:)
19. mágnes74 (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:30

Akkor a kicsi szerintem nem sérült lelkileg.


Te is túlléptél rajta, akkor végül is szerencsés vagy. Örülök neki!

18. Krisztine2 (válaszként erre: 17. - Mágnes74)
2010. máj. 31. 20:28

Egy.

Most már 7:)

Az "apukája" azóta sem látta,nem is kereste.


Nekem az volt a szerencsém hogy megismerkedtem valakivel aki segített szabadulni ebből a pokolból,és elfogadta a kisfiam,a sajátjaként neveli.Én megtanultam újra bízni,és szeretni.Szóval úgy élünk mint egy normális család.

De még van mikor eszembe jút a múlt,mert a történteket elfelejteni nem lehet...

17. mágnes74 (válaszként erre: 16. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:21

Emberek vagyunk, mindenki tévedhet:)

Mennyi idős volt a gyerek, amikor vége lett?

16. Krisztine2 (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. máj. 31. 20:19

Mert hülye voltam.Azt hittem ha "Apa" lesz akkor megembereli magát.

Tévedtem.

15. mágnes74 (válaszként erre: 14. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:18

Akkor miért szültél neki gyereket?

Bocsi, csak megérteni akarom.

14. Krisztine2 (válaszként erre: 13. - Mágnes74)
2010. máj. 31. 20:17

Miután összeházasodtunk.

Addig normális volt,ment volna a franc egy ilyen állathoz.

Eleinte pofonok,aztán rudosott én a földön feküdtem.Leütött a ruha szárítóval,szóval voltak dolgok:(

És utánna úgy tett mintha semmi sem történt volna.Elment a kocsmába a haverokkal.

13. mágnes74 (válaszként erre: 12. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:13

Ez borzasztó.


Az elején is ilyen volt, vagy később változott meg?

12. Krisztine2 (válaszként erre: 11. - Mágnes74)
2010. máj. 31. 20:11

igen:(

évekig rettegésben éltem.

a gyerekről nem is beszélve:(

11. mágnes74 (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 20:10
Amikor elhagytad, zaklatott utána?
10. Krisztine2 (válaszként erre: 2. - Éjszakaibagoly)
2010. máj. 31. 20:08

Sajnos tudnék mesélni...:(

Az exem éveken át vert,és mindent az elcseszett gyerek korára vezetett vissza:(

Én sajnos hiába kértem segítséget nem kaptam sehol:(

Arra kéne hangsúlyt fektetni hogy a sértettet védjék...

9. mágnes74 (válaszként erre: 6. - Éjszakaibagoly)
2010. máj. 31. 20:05

Szerintem egy-két pofon még nem vezet ahhoz, hogy utána is bántalmazó párt keressen. Én is kaptam gyerekként, mégsem tolerálnám, ha megütne egy férfi.

Ha egyébként nincs gond a családban, akkor ez nem lesz probléma.

A rendszeres verés persze komolyabb.

2010. máj. 31. 16:00

Kedves éjszakai bagoly!

Gyermekek is felnőttek is egyaránt elszenvedik ezt,mivel szociális munkás, de inkább a gyermekvédelemmel szeretnél foglalkozni, igen komoly munka és rendkivüli türelmet igényel, hiszen ha azt vesszük nagyon sok ilyen nem a legkönnyebb eset, amivel találkozhatsz munkád során. A verés mértékét kérdezed melyik kategóriába tartozik, például aki nyolc napon tul gyógyuló sérülést szenved el és legtöbbször kórházi kezelést igényel. Emlitsd meg kéz és lábtörés, vagy koponyatörés, zuzódás, ezt csak orvosszakértő tudná igazán elmondani és beszámolni erről, aki ilyen látleleleteket lát elég gyakran. Esetleg gyermekorvos, ha elviszik vizsgálatra, akkor is kiderülnek és erről jelentést ir teljes részleteséggel. Akad bőven olyan aki találkozott elégg sűrűn ilyenekkel.

Hoszadalmas lenne beszélni róla, de a lényeget kiemeled belőle és leadott ezt az anyagot, ami éppen nem szivderitő, és az életben látni rettenetes látványt nyújt. Eltökélt vagy és határozott, aki szivén viseli mások sorsát és azon vagy minden támogatást és segitséget nyujts másoknak. Szivélyes üdv.Ágnes.

2010. máj. 31. 15:46
Igen, sokat találtam, és sokat is olvastam már. Az az igazság, hogy másképp kellett volna feltennem a kérdést, de lenyomtam az entert és villámgyorsan itt találtam magam, és nem tudom, lehet-e törölni tudásbázis kérdést.
2010. máj. 31. 15:43

Igen, köszönöm, minden segítség.

Az összefüggéseket keresem, a hippotézisem, hogy akit gyerekkorában fizikailag bántalmaztak, az később is jó eséllyel "keres" olyan párkapcsolatot, ahol fizikai bántalmazásnak van kitéve. A bántalmazás tág témakör, szűkítenem kellett fizikai bántalmazásra, röviden: verésre. De lehet, hogy a téma még alakulni fog, mert az is érdekelne, hogy milyen fokú verés az, ami károsan hat a személyiségfejldősére? Egy rosszkor adott pofon elég? Vagy rendszeres verés sem ártott meg valakinek? Mi kell ahhoz, hogy a verés ne okozzon súlyos lelki problémát? Következetesség? Mérték? Mi a mérték? Nehéz kérdések ezek, és csak tapogatózom. Szociálpolitikus leszek, szociális munkás vagyok.

2010. máj. 31. 15:39

Azt is hozzáteheted nyugodtan, hogy a törvényváltoztatást kell sürgősen ez irányban eszközölni, hogy ez a szomorű esetek csökkenő tendenciát mutassnak. Ehhez szorgalmazni kell a legfelső szerveknél, hogy az ügyet igazságot

nyerjen. A sértettet védelmezze és ne az elkövetőt.

Üdv Ágnes

4. syria (válaszként erre: 2. - Éjszakaibagoly)
2010. máj. 31. 15:38

Keress rá itt a cikkek, hozzászólások közt!

Eszméletlen sokat fogsz találni.

2010. máj. 31. 15:34

Ez egy kedves beiró, mivel ezzel szeretnél foglalkozni bántalmazás témakörban irsz szakdolgozatot, de a hoxaportálon is találsz ép eleget, nem tudom fővárosban, laksz vagy vigéken

Kényes és veszélyes, hiszen a környezetban élők sinylik meg a legjobban, főleg gyermek és felnőtt egyaránt elszenvedi, ezt, ha sikerül tanúkkal, vagy olyan szakemberrel bizonyitani rendőrségi feljelentést lehet tenni. A Családsegitő Szolgálat, vagy a Gyámügyi Hivatal hatáskörébe tartozik. Ilyen esetben intézkedést tesznek.

Mint tudjuk ahány eset annyiféleképpen történik.

Szakdolgozatodat irod ebből bizony még ezen kivül

lehet anyagot gyűjteni, hogy a beszámolód részletes és lényegre törö legyen. Régen létezett ijfuságvédelem, most más néven működik. Felvetődött ez a kérdés és ebbe beletartozik, milyen életkörülmények között él a család, ez is egy része a sok közül, amit felülvizsgálnak, ha nagyobb a gyermek először óvodába, iskolába a pedagógusok is kötelesek figyelni erre, mert ők is hivatali munkakörük lévén kötelesek jelentést tenni az illetékes szervek felé, ha valami rendellenességet fedeznek fel pl verés nyom stb.

Remélem ezzel sikerült valamennyit segiteni neked.

Kivánok neked sok sikert. Adtunk tanácsot számodra remélem hasznát veszed. Üdv.Ágnes

2010. máj. 31. 15:19
Kit vertek meg gyermekkorában, miért és hogyan? Kivel fordult elő, hogy később a párja, vagy más is bántalmazta?
2010. máj. 31. 15:16
Szakdolgozatomat bántalmazás témakörében írom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook