Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sziasztok! Amióta spirálom van ( 3 hónapja)szeretnék inkább betétet használni de borzasztóan viszketek mindegyiktől.Megoldás?köszi fórum

Sziasztok! Amióta spirálom van ( 3 hónapja)szeretnék inkább betétet használni de borzasztóan viszketek mindegyiktől.Megoldás?köszi (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 22. 20:55

Hmm igen-igen nagy méhszájjal kell rendelkezni,hogy kihúzd a spirált!!!!Képzeld el milyen fájós olt amikor felrakták,no úgy fájhat(kicsit azért kevésbé),ha lejön!Nekem is spiralom van kislány korom óta tamponpárti vagyok,eddig még nem volt semmilyen téren problémám .Ne parázz nem jön az ki olyan könnyen:-)

Betétet én sem ajánlom,valószínű allergiás vagy a felületén lévő borítóanyagra,bioboltban esetleg bioházban keress biológiailag lebomló betétet,babapelus lézezik,betét is kell,hogy legyen.Addig is hajrá vatta,annál természetesebb(pamut) nincs!

2010. jún. 22. 19:26
Függ attól,hogy milyen típusú és márkájú a spirál.Rendszeresen kell ellenőriztetni.Gond esetén vissza a nőgyógyászhoz.Segít.Főképp ha megbízol benne.Nekem nem volt bajom tőle soha.
2010. máj. 31. 11:45
Tíz évig volt spirálom, végig tampont használtam, soha nem volt vele gondom, és fertőzésem se volt.:)
20. szemmelver (válaszként erre: 19. - Évibaba28)
2010. máj. 31. 10:12
nekem is spirálom van és nekem a doki nem mondta, hogy kihúzhatom:) ez szerintem marhaság, hiszen zárt méhszájat nem tudsz kinyitni egy tamponnal!!
2010. máj. 31. 10:05
a tisztasági betétektől kevésbé és a nem illatositottat használom de az intim betétek az szörnyű. Beszereztem a winalite- anionos betétet is tegnap használtam először nem igazán éreztem változást de bizok benne mert igen borsos ára van. Azt mondta a doki amikor felrakta a hurkot hogy ugye ha tampont használok kihúzhatom vele együtt és amilyen szerencsétlen vagyok sikerülne is.De tegnap már nem birtam tovább és csak felraktam egy tampont ,megpróbáltam nem ugyanolyan mélyre mint normál esetben és ma már fele annyira sem viszketek.Csak hát a fertőzésektől is félek. Szerintetek ezt igy lehet csinálni? ugye nem lesz baj belőle?
18. szemmelver (válaszként erre: 15. - 5e48d37001)
2010. máj. 31. 09:30
köszi szépen! közben utána néztem és venni is fogok!! sok jót olvastam róla! de azért étvágyat remélem nem csinál, mert azt inkább elvenni kéne tőlem:)
17. szemmelver (válaszként erre: 16. - Tina68)
2010. máj. 31. 09:29
Lehet,hogy homokba dugom a fejem, de nem érdekel mit okozhat! nekem most az a lényeg, hogy semmi bajom tőle és nem fogom magam rosszul érezni azért, mert okozhat valamit! A lányom most 23 éves és kezdettől fogva tampont használ
16. tina68 (válaszként erre: 13. - Szemmelver)
2010. máj. 31. 09:24

Legyen így!!


De nézz utána, hogy mit képes okozni és milyen tünetekkel jár!

Azt tudjuk hogy amit felszív a fehérje és az 20 perc múlva bomlásnak indul. És jellemzően nem 20 percenként cserélünk tampont.

Mikor a nőgyógyászom felvázolta nekem is leesett az állam.

Két kamasz lányom van, már csak miattuk is változtattunk a szokásokon.

15. 5e48d37001 (válaszként erre: 14. - Szemmelver)
2010. máj. 31. 09:24

A lucerna erősen lugosító hatású,elvileg hjhullásra kezdtem el szedni,mert az egyik kedves Hoxás hölgynek visszadúúlt tőle a haja,pedig már látszódott a fejbőre is.

Gondoltam ezt ki kell próbálnom,az első doboz után,megszünt a gyomorsavam,nincs alul diszkonfort érzetem,a bőröm szuper lett.A hajam is visszadúsúlt,de nem tudom,hogy ettől-e ,mert arra sok minden mást is használok.

14. szemmelver (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2010. máj. 31. 09:20
az mi?? és mire jó?
13. szemmelver (válaszként erre: 11. - Tina68)
2010. máj. 31. 09:20
Nekem hálistennek nincs semmi problémám a tamponnal!!remélem nem is lesz!
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Szemmelver)
2010. máj. 31. 09:19
Már túl vagyok a candida diétán(6 hónap volt),semmi normálisat nem lehet enni,semmit amire a szervezetnek szüksége lenne,szerencsére már tünetmentes vagyok amióta rátaláltam a lucernakapszulára.
11. tina68 (válaszként erre: 4. - Szemmelver)
2010. máj. 31. 09:17

Azért érezheted, hogy a lábad köze be van pelenkázva, mert nem szellőzik a betét és ezáltal a komfortérzeted nem jó!

Hidd el én is szenvedtem ezzel eleget.

De a tampon nekem nőgyógyászati problémát okozott, és hüvelyszárazságot. Így a dokim tanácsára váltottam és nagyon jól döntöttem.

10. szemmelver (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2010. máj. 31. 09:15
hu, de sajnállak! én nem bírnám:( megőrülnék tőle! miért nem írtod ki a candidát? van rá jó diéta, igaz magokat kell enni:( az se jó, d eegyszer vége:)
9. tina68 (válaszként erre: 1. - Évibaba28)
2010. máj. 31. 09:14

Tisztasági betétet vagy menstruációsat?


Egy fentebbi hozzászólásban olvastam, hogy a fehérített betétektől lehet a viszketésed. Ezzel én is egyetértek. Illetve még attól is, hogy nem szellőzik megfelelően az a terület, és így irritációt okoz ez is.

Mostanában én is sokat foglalkozom ezen témával, mert 4 hónapja tértem át a közel 30 éves tamponhasználatról betétre.

Ha kérdésed van szívesen válaszolok, amennyiben tudok!

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 6. - Szemmelver)
2010. máj. 31. 09:11
Mert utána canesten combit kell vásárolnom és nőgyógyázatot járnom,hiába cserélem sűrűn,akkor is ott a baj a candida gomba.A nőgyógyász eltiltott tőle,és a vattát javasolta,tiszt.betéttel.Azóta nincs is problémám,csak hát kicsit kellmetlen,hogy szűk gatyeszt nem vehetek fel,mert olyan mintha pöcsöm nőtt volna:D
7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Évibaba28)
2010. máj. 31. 09:08
Nem bírja a bőröd a fehérített, vegyszerkezelt betétet, mint ahogy sokan még az illatosított-fehérített toalett-papírt sem. Ilyenkor (is) ajánlják a patikában vásárolható papírvattát, amit a kórházakban is alkalmaznak. Olcsóbb, egészségesebb, akár fél óránként is cserélhető, diszkrét és a wc-kagylóba lehúzható. (No badella!!) Éjszakára 2 réteget is összehajtogathatsz. Próbáld ki, nem veszítesz vele semmit...
6. szemmelver (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2010. máj. 31. 09:07
miért nem szeretitek a tampont?
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Évibaba28)
2010. máj. 31. 09:04
..hát ha van valkinek jó ötlete erre azt én is várnám,nálam a tampon felejtős,eddig a legjobb megoldás számomra a 100% pamut vatta bizonyult+ tisztasági betét.
4. szemmelver (válaszként erre: 1. - Évibaba28)
2010. máj. 31. 09:04

Miért akarsz betétet??

én nem tudom használni, utálom,ha a lábam köze be van pelenkázva

2010. máj. 31. 09:03
Nézz utána itt a hoxán az anionos betétnek! Nekem nagyon jó, bár csak itthon használom, munkaidőben nem.
2010. máj. 31. 09:03
Illatosítottat használsz??
2010. máj. 31. 09:02
Sziasztok! Amióta spirálom van ( 3 hónapja)szeretnék inkább betétet használni de borzasztóan viszketek mindegyiktől.Megoldás?köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook