Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Még nem kaptam munkaszerződést, egy hete dolgozom de beteg lettem, elmehetek-e táppénzre? fórum

Még nem kaptam munkaszerződést, egy hete dolgozom de beteg lettem, elmehetek-e táppénzre? (tudásbázis kérdés)

11. sajert (válaszként erre: 7. - Fd8e423e9e)
2010. máj. 30. 23:24

Ez így van.


Ráadásul az első 15 napot a munkáltató fizeti, végülis a nagy semmire... Utána meg a táppénzed egyharmadát csengeti be az államnak.

10. simple (válaszként erre: 8. - Komoly)
2010. máj. 30. 22:17
Ha nincs munkaszerződésed, akkor nem is dolgozhatsz, mármint hivatalosan tutira nem.
9. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Komoly)
2010. máj. 30. 22:08

Ezt miért a neten kell ellenőrizni?


A munkáltatóval nem kommunikáltok??


hogy lehet dolgozni munkaszerződés nélkül? akkor ez nem hivatalos munkaviszony, a szerződés aláírása nélkül elvileg nem is állhatnál munkába :-O

8. komoly (válaszként erre: 3. - Szucszoli)
2010. máj. 30. 21:07
Kérlek ird meg,hol tudom megnézni,hogy be vagyok-e jelentve?
7. fd8e423e9e (válaszként erre: 2. - Komoly)
2010. máj. 30. 20:49

Ha nem túl súlyos, vagy fertőző a dolog, ne menj táppénzre, én mint gyakorlati hr-es aki próbaidő alatt elmegy táppénzre fel szoktam mondani :( ez elvárás a munkáltató részéről.


Az megint más, hogy nem dolgozhatnál munkaszerződés nélkül. Azt legkésőbb az első munkában töltött napon meg kell kapnod írásban!

2010. máj. 30. 20:44

Munkaszerződés nélkül nem lehet hivatalos a munkaviszonyod. Az az első lépés, még munkába állás előtt.

Egyébként bejelentés ide vagy oda, én biztosan nem mennék táppénzre egy hét után, mert valószínüleg nem lenne hova visszamennem....

2010. máj. 30. 20:41
Pontosan hol lehet ellenőrizni?Kinek lehet belőle gondja?Nem probléma ha még nincs munkaszerződésem?
2010. máj. 30. 20:40

Jogos az aggódalmad, mert a munkáltató nem igen nézi jószemmel tisztelet a kivételeknek, hogy valaki belép egy céghez és máris betegállományba mentél, önhibádon kivül. Igen kellemetlen és kinos helyzet.

A Munkaügyi kirendeltség meg tudja mondani ilyenkor mi a szabály. Üdv.Ágnes

3. szucszoli (válaszként erre: 2. - Komoly)
2010. máj. 30. 20:37
a neten van lehetőség ellenőrizni, hogy be van-e jelentve, a TB. kártya számán keresztül. Ha be van jelentve elmehet, ha nincs, akkor lehet gond belőle, de az első 15 napot a cég fizeti. kérdezzen nyugodtan rá
2010. máj. 30. 20:34
Még nem kaptam munkaszerződést,egy hete dolgozom de beteg lettem,elmehetek-e táppénzre?
2010. máj. 30. 20:32
Kérlek segitsetek munkaügyben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook