Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falusi szálláshelyet indítanék, ötleteket várok fórum

Falusi szálláshelyet indítanék, ötleteket várok (beszélgetős fórum)


18. Rozália (válaszként erre: 9. - Fenife)
2010. jún. 18. 09:43
A babás dolgokat csak kéznél kellene tartani, nem elöl hagyni. Aztán ha szükség lenne rá, előszednéd.
17. Fenife (válaszként erre: 16. - Cooltim)
2010. máj. 31. 21:01

Eddig csak tervezgettük, igazából mi is egy kis családi panziót szerettünk volna inkább. Csakhogy... mindkettőnknek beállt (nem 8 órás) munkahelye van, ezt nem igazán meri feladni egyikünk sem... :-(

Szóval most tervezgetjük, hogy mire is lenne kereslet, az ottani polgármesterrel , meg az üdülési csekk központtal már folynak az egyeztetések... Jó lenne néhány éven belül tuti kis vállalkozássá növeszteni, hogy ne kelljen az "áálami nyugdíjbó" mennem világkörüli útra.. :-)

16. cooltim (válaszként erre: 15. - Fenife)
2010. máj. 31. 14:26

2005. óta vendéglátózom. Előtte műszakis voltam. :-) Nekem ez szerelem inkább, mint pénzkereset. :-) Igen, Pesten van, ill. Budán. :-)

És Nektek? Hol tart a dolog?

15. Fenife (válaszként erre: 14. - Cooltim)
2010. máj. 31. 10:02

Rég óta csinálod? Beállt már?

Megéri az engedélyeket, adót...stb. figyelembe véve, vagy inkább csak "szerelem"?


Látom Pesten laksz. Ott van?

14. cooltim (válaszként erre: 12. - Fenife)
2010. máj. 31. 09:52

Én már inkább csak vendéglátással foglalkozom. Egy meleg konyhás kávéház. Most a kislányommal töltöm az időmet, majd utána jöhet egy panzió. :-)

Köszi a dícséretet!!! :-)

13. Fenife (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2010. máj. 30. 22:00
Nagyon aranyos kismanód van. Gratulálok hozzá!
12. Fenife (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2010. máj. 30. 21:59

Köszönöm szépen, mindenképp rákeresek :-)


Te milyen típusú szállással foglalkozol? Merre?

11. cooltim (válaszként erre: 10. - Fenife)
2010. máj. 30. 21:49

Szerintem mindenképpen jó ötlet egy ilyen szálláshely létesítése. Én magam is vendéglátós-szállodás vagyok. Sőt! Kisgyermekem is van! :-) 10 hónapos.

Szerintem azokra a dolgokra fontos hangsúlyt fektetni, amiket az ember nem szívesen cipel magával egy utazás során. Mint pl.:

vízforraló, babaágy (összecsukható, vagy rácsos), etetőszék, babakád, mikro, hálós járóka, ilyesmi. Így hírtelen, ami eszembe jut. Az előttem szólókkal egyet értek. Szabadban kis játszótér, homokozó, hinta stb.

Szerintem keresgélj a neten ilyen szállásokat és egyből lesz ötleted bőven. Ajánlom figyelmedbe a Sonnenparkot Ausztriában. No, ez tökéletes bababarát hotel... Persze, nem falusi, de Ti ettől lennétek többek! :-)

Sok sikert!!!

10. Fenife (válaszként erre: 8. - 367d5fde7b)
2010. máj. 30. 21:15

Igen, persze. Tiszaigar


5 km-en belül van az élő Tisza, szabadstrand, thermál fürdő, ősfás arborétum, horgásztó...stb.

2010. máj. 30. 21:13

Köszönöm a válaszokat. Sok jó ötletet adtatok, bár kicsit el is bizonytalanodtam. Most akkor a mikróval, vízforralóval...stb. felszerelt konyha elrontaná a parasztház hangulatát?


A homokozó, kis medence nekünk is eszünkbe jutott, de pl. etetőszék, hálós járóka, kiskád...kellhet-e?

2010. máj. 30. 20:16
megkérdezhetem a kis falu nevét?
2010. máj. 30. 19:54

Szia :)

Mi gyakran megfordultunk/megfordulunk ilyen típusú szálláshelyen. Kisgyerekesként(most már kiskamaszosként)fontos volt a konyha felszereltsége, minél kevesebb cuccot kelljen magunkkal vinni. Szerettük, ha van vízforraló, nem aluminiumkanál van a fiókban, illetve nem leharcolt edényekből áll a konyha. Fontos volt a megfelelő minőségű fekhely, a biztonságos udvar, ahol árnyékos rész is van, nem baj, ha nincs szúrós vagy mérgező növény, kis homokozó sokáig érdekes egy gyerek számára (9 éves korig biztosan:) ..... Egy-két labda is elkél...

Most hirtelen ennyi jut eszembe...

2010. máj. 30. 19:53
...és semmiképp se torzítsa el a hagyományos vonásokat a sok modern eszköz!!!
5. mosolygosalma (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. máj. 30. 19:52
mindenképpen olyan helyet alakítanék ki, ami az amúgy is a térségre jellemző vonásokat viselné magán. így hitelesebb lenne és érdekesebb:)
4. be2a052d10 (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. máj. 30. 19:51

Szia!

Fürdőkádas fürdőszoba, ha elfér, akkor minél szélesebbet. Egynél feltétlenül több WC. Mosógép. Redőny, vagy minél sűrűbb szövésű sötétítő. Mozgatható ágyak, könnyű heverők. Vízforraló. Biztonságos kerti bútorok (inkább rögzített pad, mint műanyag szék), fedett lugassal, biztonságos sütögető vagy szalonnasütő hellyel. :)

2010. máj. 30. 19:49
Házi készítésű ételek, mennének szerintem.
2010. máj. 30. 19:45
Szerintem kifejezetten jó hogyha van a gyereknek/gyerekeknek kis játszótár, ahol a szabadban játszhatnának.
2010. máj. 30. 19:41

Sziasztok!


Nemrég lett egy kis parasztházunk egy Tisza közeli kis faluban. Egyik ismerősünk ajánlatára üdülési csekk elfogadó helyet csinálnánk ott, mindenképp családbarátan. Ötleteket, tanácsokat szeretnék kérni, mi az amire mindenképp szükség, igény lenne egy ilyen szálláshelyen? Ti pl. mitől választanátok, vagy nem választanátok egy ilyen ajánlatot. Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook