Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol van Budapesten árvaház, vagy hasonló, ahol látogathatóak a kicsik? fórum

Hol van Budapesten árvaház, vagy hasonló, ahol látogathatóak a kicsik? (beszélgetős fórum)


22. VendrinerPiroska (válaszként erre: 7. - Homern)
2012. júl. 3. 20:31

Ez csak félig érthető, mert ha a pl. a gondozó elmegy vmilyen okból, akkor is megtapasztalják ezt az érzést. Végül is jobb szeretni valakit és szeretve lenni, még egy rövid ideig is, mint a szeretet hiánya.


A nagymamám munkahelye patronált egy gyerekotthont még a 60-as években és vittek haza onnét gyerekeket hétvégére, vakációra. A nagyiméknál rendszeresen járt egy kisfiú évekig. A látogatások alapján szerették volna kivenni őt végleg, de a mamája meggondolta magát és végül kivette őt (vigyázni a kisebb testvéreire). Ettől függetlenül a kapcsolat valamilyen szinten megmaradt és még felnőttként is jött látogatóba a nagyiékhoz. Nem hiszem, hogy kárára lett volna, hogy egy ideig legalábbis, tartozott valakihez az intézeten és a szülein kívül.

21. Farkas Béla (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2012. júl. 3. 18:11

Sziasztok!

Ha jutottatok valamire kérlek írjátok meg mert engem is érdekelne.

Nekünk sajnos nem lehet saját gyermekünk és egyenlőre anyagi körülményeink miatt nem is fogadhatunk örökbe sem . :( Szomorúan olvasom ezeket a fórumokat ahol gyermekek elkeseredésükben menekülnének valami jobb felé, mink pedig itt állunk megkötött kézzel családra vágyva tele szeretettel és nem tehetünk semmit az érdekükben.

Látogatni,foglalkozni nem lehet kötődés miatt?

Csak anyagilag lehet?De hát miből?

Van két kezem,szeretetem csak ezzel tudok szolgálni!

Mélységes tiszteletem minden szenvedő gyereknek. Ha látjátok és olvassátok ezt és van kedvetek beszélgetni így akár csetelés formájában is írjatok!Talán tudunk egymás gondjain segíteni még ha csak így szóban is! Azt hiszem nem vagyok még tulzottan öreg ahhoz hogy meg tudjak érteni bármilyen extrém helyzetet is.

Üdv.:Béla

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - ßeaa)
2012. febr. 22. 15:19

És nem találtál?

Én se tudnék mást tenni, mint ott keresni..


Őrmező mellett volt egy, azt tudom (11. kerület), de konkrétakat nem ismerek..


Én a helyedben akkor is bemennék ott, ahol most vagyok az első orvosi rendelőbe, és beszélnék egy védőnővel..

Nagyon ki vagy így szolgáltatva a hülye világnak, ha nincs mögötted akármilyen felnőtt segítség.. Ezt nem azért mondom, mert hülyének, vagy gyereknek nézlek, én is elég talpraesett voltam ilyen koromban... De akkor is, ne gyere úgy, hogy legalább egy telefonszámod nincs..


Hívd föl esetleg a Máltai Szeretetszolgálatot, vagy valamelyik önkormányzat szociális osztályát, vagy valakit, hogy adjon tanácsot, kihez forduljál..


Ja, még ott van a fóti gyermekváros, azzal most nem tudom, mi van..

19. ßeaa
2012. febr. 20. 23:13
oké,de nemtudsz(bocsi a tegezésért)árvaházat neten keresgélek de már szerdára kéne mer akkor megyek pestre
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - ßeaa)
2012. febr. 20. 15:18

Mindenképpen beszélni kéne a védőnővel, akihez tartozol, vagy a sulidon keresztül egy gyermekvédelmissel...


Szerintem a háziorvosod is segíthet az első lépésben, ha őt jobban csipázod, és tényleg nagy a baj.

17. ßeaa
2012. febr. 20. 11:20

budapesten szeretnék keresni árvaházat ahol azzonal befogadnának..szüleim most váltak el és nagyon széthullott a családom..nagyon sürgős lenne

előre is köszönöm..

2011. márc. 11. 14:37
én pedig szeretnék 11 éves létem re az árva házba be jutni de ugy hogy a szüleim ne tugyanak rola! valaki tud nekem segiteni?
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - C500fb4163)
2010. nov. 23. 15:11

Az ötletet értem.


Viszont ez árvaházaknál a már leírt okokból nem valószínű, hogy menne.


Viszont pl. a 11. kerületben volt ilyen kezdeményezés, ahol az idősebbek ovikba jártak, játszottak a gyerekekkel, meg reggel a forgalmas helyeken segítettek eljutni az iskolásoknak az épületig.


Hidd el (már bocsánat a tegezésért), hogy rengeteg olyan család van, nem csak árva gyerekek, ahova nagyon elkelne a segítség, a pót-családtag. Ehhez annyi ok is elég, hogy pl. apuka minden nap későn jön haza, még hétvégén sincs otthon, mert pénzt keres, vagy valaki egyedülálló szülőként próbál helytállni, és egyszerre dolgozni, szülőire menni, meg leckét ellenőrizni...


Persze ehhez kell a bizalom is, de hát azt meg valahogy csak fel lehet építeni még ebben a hülye világban is...

2010. nov. 23. 12:45
Olyan árvaházat keresek Budapesten ahol lehet a gyerekeket rendszeresen látogatni, kicsit megkönnyíteni az életüket játékokkal, beszélgetéssel, közös olvasással, esetleg sétálni ki lehet vinni őket, vagy esetenként moziba, kiállításra, színházba stb. Frissnyugdíjas vagyok, sok a szabadidőm, hasznosan szeretném eltölteni úgy, hogy gyerekeken segíthessek. Kérem aki tud segíteni írjon. Köszönöm Klári néni
2010. máj. 31. 09:16
Zulu miért???
2010. máj. 30. 20:51
Olvasni is rossz ezt az ötletet! :(
2010. máj. 30. 19:08
Nem csak otthonokat, de intézeteket is meg lehet nézni.
2010. máj. 30. 18:24

de jó ötlet!

ez engem is érdekelne!

ezek szerint nem is lehet bemenni hozzájuk ?

ez olyan szomorú

2010. máj. 30. 18:19
Fót??
2010. máj. 30. 18:14
A Hüvösvölgyi?
2010. máj. 30. 18:04
Én is így tudom.Mi is gyakorlaton voltuk ott.Minden gondozóhoz vannak beosztva gyerekek,akikkel kiemelten foglalkoznak,a váltótársához pedig a többi tartozik.Csak ők lehetnek velük,őket szokhatják meg.Ez azért van,mert az ott élő gyerekek szinte bárkihez ragaszkodni kezdenek.Ha pár nepig bemenne valaki hozzájuk,utána pedig hirtelen nem menne többé,az nagy trauma lenne nekik.Ezt próbálják kiküszöbölni.
6. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Bettiletti)
2010. máj. 30. 18:01
Újpesten (a IV. kerületben - azt hiszem Bányai Júlia gyermekotthon. Csak úgy nem is lehet bemenni.
2010. máj. 30. 17:59

ilyen itt Pesten a Kmetty de nagyon nagy szigor van e téren szerintem.

Mikor én voltam ott gyakorlaton nem is lehetett a gyerekekekel érintkezni,sem hozzájuk beszélni.

Ez vmi kötődés elleni dolog.

2010. máj. 30. 17:58
:) csak a neten nem találok...
2010. máj. 30. 17:57
Ez nem is rossz ötlet:)
2010. máj. 30. 17:56
?
2010. máj. 30. 17:56
Árvaházat, vagy valami ilyesmi gyermekgondozót keresnék, ahová be lehet menni, és foglalkozni, játszani a gyerekekkel, babákkal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook