Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek mi a legjobb és kibirható fogyókúra? fórum

Szerintetek mi a legjobb és kibirható fogyókúra? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. ápr. 29. 15:34

A legjobb fogyókúra az az ha nem eszel csak iszol,

vizet természetesen.Ki lehet birni.

52. Csibebaby80 (válaszként erre: 51. - Moorka)
2010. dec. 18. 16:49
priviben ment a levél
51. moorka (válaszként erre: 50. - Csibebaby80)
2010. dec. 15. 13:40
kérlek írjál étrendi mintát!katalyn.moor@gmail.com
2010. nov. 2. 20:34
napi 5x-i étkezés, de csak napi 160 g CH. Furcsa lesz, de meg lehet szokni. Nekem a terhesség alatt kellett diétáznom, 5 kg-ot híztam egész terhesség alatt, a babóm 3 kg-al született, fél év alatt 20 kg-ot fogytam. 15-t 3 kónap alatt.
49. laszlozsu (válaszként erre: 47. - Kukkuriku)
2010. jún. 15. 06:14

Hát ezt kiváncsian várom.

Le a kalappal, ez igazán elismerést érdemel.

2010. jún. 14. 16:38
teljes életmódváltás+mozgás4 Csodákat tesz
47. kukkuriku (válaszként erre: 46. - Laszlozsu)
2010. jún. 14. 14:28

Igen, így van.

Mozogni mindig is kell, de az elsődleges a normális étkezés.

Nemsokára egy kicsit jobban rá fogok érni, és akkor majd elmondom (leírom) hogy tudtam több mint 40 kg-t véglegesen leadnom.

Bár még mindig van +20, de azt majd egy kicsivel később lefaragom.

Oda márt tényleg jóval több mozgásra van szükségem.

folyt köv....

46. laszlozsu (válaszként erre: 44. - Kukkuriku)
2010. jún. 2. 18:35

Na igen, és ez a nagy "disznóság" a szervezetünktől, hogy a zsírt depózza rögtön.

Nem túl elegáns hasonlat, de a nők nagytöbbsége inkább szeretne ún. "fapados" lenni, mintsem "kipárnázott" első osztályú.


Miss Jane hozzászólásához én azért hozzátenném, hogy messze nem mindegy, hogy milyen mértékű és tipusú az elhízás. Nyilván kisebb mértékűnél tud elegendő lenni önmagában a mozgás. Ha már 20-30 kg vagy annál több súlyfelesleggel küzd valaki, akkor biztosan szükséges a táplálkozásba is beavatkozni.De nem mindegy hogyan. Ezt veséztük Kukkurikuval itt pár hozzászóláson keresztül. Sokan ez alatt azt értik, hogy nekiállnak koplalni, vagy esetleg olyan diétákat alkalmaznak, amibe aztán bele sem gondolnak, hogy milyen visszafordíthatatlan károkat okozhatnak a szervezetükben. Pl. tojás diéta. A létező legveszélyesebb. Lehet, hogy lefogy tőle időlegesen, de a koleszterinszintjét az egekbe emeli. Ami aztán magával hozza a magas vérnyomást, stroke, szívinfarktus kockázatát, de még jobb esetben is csak gyógyszerrel lehet a továbbiakban szabályozni. Azután amikor abbahagyja, akkor...?

2010. jún. 2. 13:51
Sziasztok, a fogyás 70%-ban a táplálkozáson múlik, és 30 % csak a mozgás. Az már más kérdés szerintem, hogy a mozgás hatására sokkal szebb lesz az eredmény, feszesebb bőr, formásabb izmok. De ha a kg-at nézzük, ott a diéta a lényeg.
44. kukkuriku (válaszként erre: 43. - Laszlozsu)
2010. jún. 2. 13:10

Maximálisan egyetértek veled!

Egyértelmű, hogy az egyik legjobb módszer a testmozgás. A sima sétától kezdve, akár a talajtornán keresztül, bármeddig, amíg a mozgás élvezete megvan bennünk!

E+hhez párosulhat a normális étrendmódosítás, úgy, ahogy azt nagyon szépen és helyesen le is írtad!

Én ehhez annyit teszek hozzá, hogy a szervezet nyomelem szükségletei adják meg azt az utolsó lökést, ami a testünk anyagcseréjében elvisz bennünket a hízás, vagy a kóros soványság felé.

Ezért nem szabad drasztikus diétákat folytatni, mert azzal felborítod az amúgyis labilis rendszert és utána a szervezet a hiányzó anyagokat mindenáron pótolni akarja, de akkor már a felesleget el fogja raktározni - első sorban zsír formájában - a testünk különböző pontjain.

Pár kiló plussz nem okozhat problémát, pláne, ha egy kicsit többet vagy hajlandó mozogni is.

43. laszlozsu (válaszként erre: 40. - Kukkuriku)
2010. jún. 2. 09:13

Meglehet, hogy igazad van.

Bár úgy gondolom - én mint laikus, és elképzelhető, hogy rosszul - hogy csak egyfajta tápanyagforma bevitelének módosításával, esetleg megvonásával boríthatjuk az összes többit. Arra gondolok itt, hogy a hozzáértők mindig azt mondják, hogy a szervezetünknek mindenfajta tápanyagra szüksége van, és ezeknek a megfelelő arányait kell megtalálni. Ha jelentősen kevesebb lesz a szénhidrát bevitel, akkor annak arányában kell módosítani a fehérjék, zsírok, stb. bevitelét is a hasznosítás szempontjából.

Hangsúlyozom, lehet, hogy nincs igazam.

Egy biztos, nem irigylem a fogyókúrázókat, mert ha valaki elkezdi, akkor általában egy életre szóló örök körforgás marad. Én a magam részéről a mozgás mellett teszem le a voksot, mert emellett még jóízűeket is tudok enni, sőt bevallom, néha-néha "bűnözni" is szoktam.

Látod, számodra a csökkentett szénhidrátbevitel vált be, nekem inkább a mozgás. Ennek ismeretében továbbra is azt mondom a topicnyitónak, hogy nincsenek sztereotipiák, hiszen nem vagyunk egyformák.

42. s.irma
2010. jún. 1. 20:54

Fontos: mindenből lehet enni, de csak óvatosan

mit mivel lehet enni

fehér cukor, fehér liszt NEM

mozgás

lefekvés előtt 3 órával már nincs kaja

2010. jún. 1. 18:49
a fórum kérdésre a válasz: bármit ehetsz nyugodtan, bármikor, csak ne nyeld le:):)
40. kukkuriku (válaszként erre: 39. - Laszlozsu)
2010. jún. 1. 18:37

És mi lenne, ha azt állítanám - tapasztalatból - hogy még csak fogyókúrázni sem kell, mindössze egy kicsit odafigyelni és kevesebb szénhidrátot bevinni a szervezetbe és így is elérhető a fogyás, illetve a testtömeg indexált csökkenése?

Kétségeidet az ecet és citromsavas diétával kapcsolatban maximálisan osztom!

39. laszlozsu (válaszként erre: 37. - Kukkuriku)
2010. jún. 1. 07:49

Nem ismerem az ecetsav és a citromsav fogyókúrás hatását. Feltételezem zsírlebontóként alkalmazzák, ami vagy hatásos vagy nem.

Egy dologra viszont garantáltan hatásos lesz. A gyomrot teljesen tönkremarja. Mivel mindkető sav, és a gyomrunk önmagában is savat termel, hát nagyon súlyos lehet a végeredmény.

Nagyon gondosan kell megválasztani a fogyókúrás módszert, mert nem mindent bocsát meg a szervezetünk.

2010. jún. 1. 01:16

1nap:zöldtea, ásványviz,

2___:gyűmölcsnap

3___:zöldségleves

4___:1tasakrizs, főzve, só, cukor nélkül

5___:zőldsaláta, csirkehús

Tisztitó böjt, csak akkor szabad folytatni ha jó a közérzet már a 2nap.

37. kukkuriku (válaszként erre: 31. - Laszlozsu)
2010. máj. 30. 18:27

Igen, igazad van neked is, meg a dietetikusoknak is. Ha koplalás után garantáltan +10-15% plussz felugrik az emberre.

Mennyivel egyszerűbb, ha az ember nem valami drasztikus megoldással próbálkozik - mint például ecetsav, meg citromsav ivással, hanem egyszerű és természetes anyagbevitelt biztosító kontroll szabályzóval?

36. agnesss0129 (válaszként erre: 33. - Petiandi)
2010. máj. 30. 17:20
köszi!nekem is van ilyen nadrág kaptam,csak sajna még nem nagyon használtam ki.
35. Night Angel (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2010. máj. 30. 16:58
Életmódváltás.
2010. máj. 29. 19:50

A szauna nagyon jó, nemcsak fogyasztásra. A légutakat is tisztítja.

Tulajdonképpen a vízhajtás egyik formája.

Azért a folyadékpótlásra itt is figyelni kell, na meg a káliumszintre.

33. petiandi (válaszként erre: 32. - Agnesss0129)
2010. máj. 29. 19:46
szaunázás otthon, a legkritikusabb helyekre hat, (fenék, has, comb) és kényelmes koplalás nélküli megoldás. persze én sem eszem mértéktelenül, de fogyózni nem akarok. szaunanadrág, aminek az ára nem is olyan vészes, tíz alatt van. napi ötven perc, és szép lassan tűnnek el a centik. a kilók nem.
32. agnesss0129 (válaszként erre: 23. - Petiandi)
2010. máj. 29. 19:09

szia!

ez mit jelent?miből áll?

2010. máj. 29. 18:30

A fórum címe igen költői kérdés.

Ha lenne ilyen, akkor nem létezne ennyiféle fogyókúra, ennyiféle edzésterv és egyéb, mert nyilván akkor mindenki ezt a bizonyos legjobbat csinálná csak.

Ezt Neked kell megtapasztalnod, hogy mi az, amire a szervezeted leginkább reagál. Hiába írjuk le mindannyian, hogy nekem így, nekem úgy sikerült.

Egy a lényeg, semmiképp ne koplalóst,inkább mozgásos, mert gondolom nem akarsz egy életen keresztül koplalni tovább. Dietetikusok szerint is a koplalós kúrák után a páciens a legtöbb esetben többet hízik vissza, mint amit nagy nehezen leadott. Na meg nem is beszélve arról, hogy én személy szerint nem bírnám ki, hogy ezek után már soha nem ehetnék egy igazán jóízűt.

Sok szerencsét kívánok ahhoz, hogy megtaláld a számodra leginkább megfelelőt és sikerrel hajtsd végre.

30. Miss Jane (válaszként erre: 28. - 8e163afeff)
2010. máj. 29. 18:23
Testkontrollt még nem próbáltam, de szerintem olyan 90 naposhoz hasonló. Jóllehet azt olvastam róla több tanulmányban, hogy tudományos nem bizonyított a hatékonysága, mert a lényeg a kalóriacsökkentés ebben is. 2 csoportra osztották az embereket, és valaki testkontrollal ette az ételeket, még a másik bagázs ugyanazt, csak keverve. A fogyás ugyanaz lett. Mindenesetre azért lehet kipróbálom, az emésztést könnyítheti. Ebben is igaz, hiszem, ha látom.
29. Miss Jane (válaszként erre: 25. - Kriszta0930)
2010. máj. 29. 18:20
Bioboltokban. Rekongem a neve. Fórum is van róla itt, olvass bele, van sok jó tapasztalat róla. Én már az első alkalom után puhábbnak éreztem a bőrömet.
2010. máj. 29. 18:01

fogyitipp: testkontroll. Délig csak gyümi, aztán meg szétválasztva kell enni a CH-t és a fehérjét. De bármit lehet enni (jó, csoki, alkohol stb nem), és remekül fogyaszt. Életmód inkább persze, de azért heti 2 kg lemegy vele az elején, utána heti fél-1 kg.

Mozgástipp: a pilatesnél jobban és kellemesebben semmi nem formál. Nagyon szép izmot csinál, és egyáltalán nem megerőltető.

2010. máj. 29. 17:58

Kriszta! Nagyon ügyes vagy! Ismerek pár 4 gyerekes anyukát, és az alakjuk meg sem közelíti a tiédet. Szerintem jól csinálod, ne légy türelmetlen, el fogod érni a célod.

De értem a kínod, én is mindig elégedetlen vagyok. Nagyon jó hasizom van a calleneticsben, Rubint Réka tornáiban, és Czanik Balázsé is jó.

Én nem vagyok zsírégető krém, vagy zsírleszívás párti, de ezt is szokták mondani. Én inkább elviselem a pici pocim.

26. kukkuriku (válaszként erre: 19. - Kriszta0930)
2010. máj. 29. 17:57
Amire Te gondolsz - gondolom a szex - az egy jó és hatékony kiegészítő cselekménysor, de az nem minden esetben tud segíteni.
25. Kriszta0930 (válaszként erre: 22. - Miss Jane)
2010. máj. 29. 17:54
Köszi a tippet!És hol kapok olyan krémet?
24. dca7af89ee (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2010. máj. 29. 17:52
Szerintem nem. Eddig bevált.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook