Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Világosabb foltok lebarnult arcon. Részletesen lent. fórum

Világosabb foltok lebarnult arcon. Részletesen lent. (beszélgetős fórum)


8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2010. máj. 29. 13:10

A barátom is ilyen súlyos eset, csúnyán foltos, és náluk sincs a családban az égvilágon senkinek. A kisfiai se lettek olyanok.

Neki olyan 13-14 évesen jöttek elő az első, alig látható foltok, és a bőrgyógyászhoz járás dacára is eldurvult a helyzet, olyan 25-26 éves korában.


A kezelésre való jó vagy rossz reagálás egyéni szerintem, szerencse kérdése.

7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 24c6db19e9)
2010. máj. 29. 12:58
Hát ez az, hogy a kezével nem foglalkoztam, de most aggaszt, hogy talán az arcán is az lesz, és azt nagyon nem szeretném :((
6. zsanci79 (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2010. máj. 29. 12:57

Köszi, megnézem.

Nálunk nincs a családban ilyen senkinek.

Az az igazság, hogy annyira látszik csak, ha én megmondom másnak hogy ott van, amúgy nem veszik észre. És mondom, ez csak most a napsugarak hatására jött elő.

Akkor mielőbb megyünk vele orvoshoz, mert most nagyon elkeseredtem, mert ismerek egy nőt, és ő nagyon csúnya foltos, de az igen erőteljes, és nem szeretném ha ő is ilyen lenne, és gondolom mihamarabb elkezdődik valami kezelés, annál kevésbé fog rosszabodni a helyzet.

2010. máj. 29. 12:57

Szia,

lehet, hogy a fiadnak is az van ami nekem: nekem az egyik combomon van egy nagy folt ami soha nem barnùl le: pigment hiány.

De sajnos nem nagyon lehet vele mit kezdeni...

2010. máj. 29. 12:36

Sajnos szokott romlani... bőrgyógyászhoz kell vigyed majd. Egyébként nem nagyon tudják gyógyítani, és azt sem tudják, mitől van, valamilyen autoimmun dolgot gyanítanak mögötte az orvosok, de nem biztosak benne, mitől alakul ki vagy hogy mekkora részben genetikai hajlam okozza.


Kezelni szokták próbálni vegyes eredményt hozó gyógyszerekkel, de van aki kozmetikai úton kezeli, pl bőrfehérítés, vagy lámpázás, de nincs semmilyen garancia a sikerre.


itt egy fórum

[link]


itt meg egy rtl-es "riport" vagy minek nevezzem

[link]

3. zsanci79 (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2010. máj. 29. 12:25
És azzal mit lehet tenni? remélem nem fog romlani, ahogy nől.
2010. máj. 29. 12:19
szerintem ez vitiligó lesz
2010. máj. 29. 12:17

Kisfiam másfél éves, és most vettem észre, hogy világosabb foltok lettek az arcán, mióta barnul. Fényvédőt mindíg kenek rá ha kimegy.

Nagyon könnyen barnul, nem ég le. Tavaly is, és most is van a kezén is egy nagyobb kör alakú folt, ami sokkal világosabb, de ezzel nem foglalkoztam eddig. Most az arcán is árnyalatnyi világosabb részeket fedeztem fel,de nem olyan feltűnően, mint a kezén.

Jövő héten megyünk dokihoz, és rákérdezek erre is, de addig is érdekelne, hogy hasonló tapasztalata van e valakinek, és mi a megoldás, ha van.

Télen, mikor világos a bőre, akkor a kezén nem látszik az a folt.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook