Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen szakon tanuljak tovább? fórum

Milyen szakon tanuljak tovább? (beszélgetős fórum)

2012. máj. 26. 09:39

K: "Milyen szakon tanuljak tovább?"


V: BIOLÓGIA...

15. 47c2df9671 (válaszként erre: 12. - A7cc68ff82)
2010. jún. 9. 15:06
Ez a fizetési ráta miatt van így.
2010. máj. 29. 17:59
média
2010. máj. 29. 17:48

Egyébként tényleg nagyon nehéz a választás. Én még aznap sem tudtam,hogy jól döntöttem-e mikor feladtam a jelentkezési lapot. Most ez a második évem,de még mindig nem tudom,hogy jól döntöttem-e. Az baj,hogy nem nagyon lehet belelátni az egyes szakmákba,kivéve azokat amikkel a hétköznapokban találkozunk. A humán beállítottságúak(mint én is) sajnos hátrányban vannak a reálosokkal szemben. Ahogy tudom manapság rájuk nagyobb a kereslet. Orvos,gyógyszerész,ápoló. Ők szinte 100%,hogy találnak munkát. De humán tárgyasokból többvan, nagyon ki kell tűnni a tömegből,hogy felvegyenek valahova. Mindenhol többszörös a túljelentkezés.

Tényleg nehéz a döntés.

2010. máj. 29. 17:44
Ajánlatom, mielőtt belevágnál: járj utána ezeknek a szakoknak, milyen szinten mit oktatnak belőle. Szintek alatt azt értem, BsC, felsőfokú szakképzés, OKJ tanfolyam, stb. Tapasztalataim szerint BsC és ennél magasabb szinten túl általános és elméleti oktatást nyújtanak, felsőfokú szakképzésen több gyakorlatit, annak ellenére, hogy aki ilyenen tanul, az alacsonyabb szintű végzettséget igazoló oklevelet kap. Ismerősei többre mentek felsőfokú szakképzéssel, mint főiskolai/egyetemi diplomával :P
2010. máj. 29. 17:36
Én az andragógiát nem ajánlanám,legalábbis önmagában nem. Barátnőm két éve jár oda,de már nagyon megbánta hogy oda jelentkezett. Nagyon fél attól,hogy nem fog tudni mit kezdeni a diplomájával. Ha befejezi,szeretne szakot is elvégezni.
10. Tina87 (válaszként erre: 8. - Cae1442d98)
2010. máj. 29. 14:01
Esetleg andragógia és azonbelül művelődésszervező..?
2010. máj. 29. 10:32

Lola1111


hát nem tudom....magyar szak meg a kommunikác is oda is jó

a színműre csak olyanok jutnak be sokszor még olyanok sem akik kicsi koruk óta erre készülnek, akár dramaturgok stb is nem csak a színészek!!!

8. cae1442d98 (válaszként erre: 5. - C2b2a75cbc)
2010. máj. 29. 10:29
nem pont színészetet gondolok,lehet,ami vele kapcsolatos
2010. máj. 29. 10:23

betty00


szerintem normális, hogy másoktól kér tanácsot, hoisz nincs benne tapasztalata, mirt ne kérdezne meg másokat? nyilván ő dönt, de véleményt gyűjthet

6. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2010. máj. 29. 10:20
szia,nem akarlak megbántani de már rosszul kezdődik,,,miért kérsz mástól tanácsot?pont ebben? neked kell eldönteni hogy mit csinálnál legszívesebben (ne haragudj) lehet hogy csak én gondolom így :) szép napot!
2010. máj. 29. 09:29
A színházba nem érdemes belevágni, csak ha évek óta, kicsi korod óta csinálod, ezt hidd el!
2010. máj. 29. 09:28

Szia, az állatok elég reál; biosz, kémia, matek tárgyak vannak.

A másik három totál humán, viszont, ha nem tudsz kitűnni a tömegből, nem fogsz tudni elhelyezkedni. Újságírás, média:Érdemes már rögtön első év végén gyakorlati helyet keresni. Többnyire, akár 1 évig is ingyen fognak dolgoztatni próbaidő címszóval. Gondolj bele, hogy tudsz-e időre, mennyiségre írni úgy, hogy az élvezhető legyen stílusában. Mondjuk heti 5-8 cikket kérnek xy témában 5000 karakterszámmal(és ez még egy nem vészes feltétel).

Nyelvet mindenképp tudj, ideális esetben kettőt folyékonyan. Ma már mindenhol ez az elvárás (mondjuk színházban tuti nem, de újságíróként nagy támasz lehet, akár életmódról írsz, akár politikáról).

Színház: ide sokan már alapból úgy jelentkeznek, hogy ált suli óta ezzel foglalkoznak. Tudsz énekelni? Hangszeren játszani? Tudsz táncolni?Tudtommal ez is kell oda. De ha drámatagozatos voltál, akkor nincs gond. Nagyon belterjes szakma egyébként. Ismerősöm színésznek tanul pont. Imádja, de érdekes dolgok vannak a színfalak mögött :S Ha van érzéked, tehetséged hozzá, hajrá.

A média is ilyen helyezkedős, csókos szakma, főleg, ha a tv, rádió érdekel. Az újságírásban talán nem ennyire jellemző.

Bocs, ha nem túl kellemes képet festettem, de annakidején én is hasonló irányultságú voltam, mint te. Aztán sorra fordult fel a gyomrom a média, színház, újság témától....Persze neked lehet pont feküdni fog, meg jó tapasztalatokat szerzel.

2010. máj. 29. 09:27

én igaz nem most végeztem a gimiben majdnem ilyen érdeklődési körrel végül a csecsemő-és kisgyermek szakot választottam engem az is nagyon érdekel babaimádó vagyok!


Én azt csináltam, hogy belegondoltam, mi érdekelne igazán, mi az, amit szívesen leülnék hallgatni, esetleg tanulni, amiről szívesen kiolvasnék könyveket(mert abból elég sokat kell egyetemen....)

2010. máj. 29. 09:25
Kommunikáció vagy magyar szak!
2010. máj. 29. 08:25

Gimibe járok,de úgy második év végén rájöttem, hogy nem nekem való,reál tantárgyak abszolút nem érdekelnek,matekból,fizikából gyenge vagyok.

Ami érdekel:

újságírás

színház

média

állatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook