Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Irországba indulók fórum

Irországba indulók (beszélgetős fórum)


10. genlips (válaszként erre: 9. - Genlips)
2010. jún. 1. 12:19

teljesen félreolvastam, bocsi :) Bubuka05

babóca nálunk gyakran használt szó

2010. jún. 1. 12:18
érzékelted azt, amiről Babóca írt? (lenézés, ha más nyelven szólaltál meg)
8. genlips (válaszként erre: 7. - Emóca)
2010. jún. 1. 12:17
éttermekben rendes adagokat mérnek ki? mit érdemes megkóstolni, ami ír étel? borravaló hogyan működik?
2010. jún. 1. 08:41
Fodrász vagyok és tanítom is. Talán a legszebb részek a nyugati oltalon vannak galway kerry. Azok olyan érintetlenebbnek tűnnek. a déli tengerpartok is nagyon szépek.
6. genlips (válaszként erre: 4. - Emóca)
2010. máj. 29. 20:14

köszönöm a válaszodat :) nem általánosítok ezután sem, de jó volt olvasni egy velős összegzést.

hol vannak a legeslegszebb tájai Írországnak? már ha kirándulós típus vagy... :)

2010. máj. 29. 17:33

igaz, én csak 2 hónapot töltöttem kint, de nekem úgy tűnt sokszor, h mikor meghallották, h magyarul bezsélünk lenézőek lettek velünk szemben. szórakozás furcsa volt, h bent nincs dohányzás.. oké ez tetszett egyébként csak néha nehezemre esett megmozdulni, h kimenjek rágyújtani :) meg, h hamarabb zárnak a szórakozóhelyek. de igen.. inni azt tudnak :D


mit dolgoztál kint?

2010. máj. 29. 16:16
Laktam sok helyen,Dublinban Wexfordban, kilkennyben... Hogy milyenek? Elsőre nagyon kedvesek és segítőkészek de én úgy vettem észre ez csak álca és kétszínűek. nagy ígérgrtő művészek, náluk nincs értéke az adott szónak. Nem sok a jó szakember és elég buták is. Úgy nőttek fel ,hogy megvolt mindenük és ezért a talpraesettség, igyekezet, szorgalom az nulla. Mulatni azt nagyon tudnak a csajok is sőt túlzásba is viszik pl. egy lány megiszik egy este 6-8 korsó sört. Persze ez utána a viselkedésükön is meglátszik. Munkahelyen nem volt gondom mert elismerték a munkámat és megbecsültek ez nagyon hiányzik is Magyarországról. Pl a főnököm minden nap végén megköszönte ,hogy bementem dolgozni és minden extra óráért plusz pénzt is kaptam...Annyi nagyon jó ott , hogy az emberek közvetlenebbek és nem sok savanyú arcot látni az utcán. A vezetés az egy érdekes dolog , ugyanis Írországban kb 2008- 2009ig úgy lehetett jogsit kapni ,hogy lerakta a kreszt befizetett kb. 80 eurot és már mehetett is. Vezetni meg majd megtanul hazafelé vagy majd valahogy, szóval nem kell ,hogy részletezzem, nagyon gáz. De amióta ezen változtattak azóta javult az állapot. Az ágy sztorival kapcs nem sok tapasztalatom van , de ami volt azután nem is akartam többet. Persze tisztelet a kivételeknek mert vannak nagyon rendes és megbízható emberek is ott. Remélem nem vettem el senkinek a kedvét az utazástól. Mindezek ellenére nagyon hiányzik és szép emlékeim vannak Írországról.
2010. máj. 29. 11:42
milyennek ismerted meg az íreket? szórakozóhelyeken, munkahelyen, az utcán vagy vásárlás, vezetés közben? ágyban? :D
2010. máj. 28. 23:29
merre laktál kint? én dublinban éltem.. igaz csak 2 hónapot :)
2010. máj. 28. 22:44
SZiasztok. Olyan vállalkozó kedvüeknek szeretnék segíteni akik épp irországba készülnek menni.6évet éltem irországban,talán tudok segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook