Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyantától apró, pici kiütések fórum

Gyantától apró, pici kiütések (beszélgetős fórum)


2010. máj. 29. 12:07
Ja még valami: érzékeny helyen való gyantázás után én Sudocremet használok a gyógyszertárból, vagy DM-ből. Szépen lenyugtatja az irritált bőrt.
2010. máj. 29. 12:06

A rózsaszín, titán-dioxidos gyantapatron való extra érzékeny bőrre, a zöld (azulénes) pedig érzékeny bőrre.

Én az előzőt használom, főleg arcra, de ha hozzájutok, akkor a többi helyre is, vendégeim visszajelzése alapján is ez a legjobb. A síma barna vagy karamell színű nem túl jó...

A pici piros pöttyök teljesen normálisak és általában pár óra alatt elmúlnak. Ez a bőr érzékenységétől függ.

Gyanta után tilos a napozás, szolizás, mert a mikrosérülések helyén a bőr bebarnulhat és mert érzékenyebb is, mivel lejön a felső hámrétege.

Mindenképp használjatok gyantázás utáni nyugtató, hámosító, fertőtlenítő gélt, ezt fodrászkellék üzletben tudjátok beszerezni.

A véraláfutás nem normális dolog, ezért otthon nem próbálkozzatok az érzékeny területek gyantázásával. Ha kozmetikus csinálja és úgy is véraláfutásos, akkor nem feszíti ki kellően a bőrt. Keresni kell mást...

Cukorgyantát nem fogtok kapni magánemberként, ezt a kozmetikusok is csak vizsga után szerezhetik be.

Egyéb kérdésekben szívesen állok a rendelkezésetekre privát üzenetben.

2010. máj. 29. 10:25
nekem is nagyon érzékeny a bőröm a combomon és neogranormonnal kenegetem az mintha nem engedi begyulladni,pirosodni a bőrt,eddig bevált :)
10. violamama (válaszként erre: 9. - Peppelínó)
2010. máj. 29. 07:50
Nekem sajos olyan érzékeny a bőröm hogy mikor még kozmetikus csinálja akkor is gyulladások lesznek rajtam a véraláfutás is előfordul, de még mindig ez vált be a legjobban, pedig nekem még igy is fájdalmas, mármint nem a gyantázás, hanem utána:(((
2010. máj. 28. 22:42
Nekem mindig szőrtüszőgyulladásom lesz a gyantázás után. Amikor még kozmetikussal csináltattam nem volt baj, de az egy csomó pénzbe kerül. Gyantapatront használok, de csak lábra, mert az érzékeny területeken még az érzékeny helyekre való gyantától is véraláfutások lesznek rajtam. :(
8. evangelika (válaszként erre: 6. - Moncsi004)
2010. máj. 28. 22:39

Szia! Én a zöldet használom - jó néhány éve, a cukorgyanta nem tetszett.

A többivel kapcsolatban egyetértek butternuttal. (Bár: én délután szoktam gyantázni, este pedig letusolok, de nem tusfürdőzöm, szappanozom a lábamat.)

7. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Moncsi004)
2010. máj. 28. 22:21
Én esküszöm a régi (karamella színű) hagyományos gyantára. Nem szoktam magamnak csinálni, nekem kozmetikus csinálja.
2010. máj. 28. 22:18
és szerintetek melyik a legjobb gyanta otthoni használatra? cukorgyanta? vagy a bio gyanta? vagy a teljesen sima? ki milyet használ?
5. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - Moncsi004)
2010. máj. 28. 22:16
Ok.
2010. máj. 28. 22:15
akkor lehet a fürdéstől lett olyan, mert pár órával utána tényleg megfürödtem... :S
2010. máj. 28. 22:12

szerintem a borotválással a bőrt - méghozzá a felhólyagozott bőrt - nyúztad le :(


kenjed, amennyire tudod hidratálóval meg irix-szel, vagy ami van otthon. és ne napoztasd, ne izzadj, tartsd hűvös helyen és lehetőleg lenvászon nadrágban.


az irritált, nyúzott bőrt sem szivacsozni, sem radírozni nem kell, hanem hűvősen és levegősen tartani, és megvárni, amíg magától meggyógyul. legközelebb egy 5-10 négyzetcentis területen gyantázz, és figyeld a bőröd reakcióit. sose szabad idegen anyaggal nekimenni az egész felületnek!

2010. máj. 28. 22:12

Nem lehet, hogy a szőr helyén lett piros?

A gyantázás után 12 órán keresztül nem szabad szappannal, vízzel mosakodni. Egyáltalán nem szabad azt a területet megmosni, mert kipattogzik.

Lehet szőrtelenítés utáni tusfürdőt kapni, azzal fürödj legközelebb, de azzal is csak másnaptól.

2010. máj. 28. 22:08

Szijjasztok!

Most hogy itt a nyár, egy ideje elkezdtem gyantázni a lábam. Teljesen sima sárga színű gyantát használtam és miután legyantáztam a lábam,másnapra apró pici piros pöttyök jöttek ki a lábamon, és nem múlik el. Nem azok amik kijönnek egyből gyantázás,epilálás után, hanem mintha tiszta pattanás lenne a lábam. Úgyhogy végül aztán leborotváltam ma a lábam és el is tűntek most estére azok a pici pöttyök. Nem tudom mitől lehetett... Megpróbáltam bőrradírral, lufaszivaccsal megszüntetni,nem tűnt el. Mit javasoltok? Hanyagoljam a gyantát, vagy használjak érzékeny bőrre valót, vagy cukorgyantát? Vagy maradjak a borotvánál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook