Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok javasolni álmatlanság ellen? fórum

Mit tudtok javasolni álmatlanság ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 16. 07:14
Még mindig alig alszok .Tud vki vmi alvás klinikát?
2014. okt. 18. 05:44
mez langyos vizben elkeverve.
54. Zsolt80 (válaszként erre: 53. - Heartgirl)
2014. szept. 11. 05:34
Micsodát? Kezdd elegem lenni az épphogy pár órás alvástól
2014. szept. 8. 11:17

Sziasztok!


Hosszú idejű álmatlanság súlyos problémákat okozhat.

Én Elmentem a körzetihez és fel írt tabit.

2014. júl. 14. 17:11
Ez engem is foglalkoztat.Nagyon keveset alszom,meccset nézek forgolodok úgyhogy reggel igy is ébredek
2014. ápr. 26. 13:12
mezes drink./2evokanal mez langyos vizben.
2014. ápr. 7. 19:03
dolgozz egész nap mint állat megállás nélkül :-D
2013. dec. 26. 04:19
Eunoctin...
2013. dec. 26. 03:51

:)))


Erre nincs recept.

47. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 45. - Grizus)
2013. szept. 10. 08:21

Ezek szépen hangzik, nagy vonalakban még igaz is, de

a megvalósítás nem megy képletre, ahány ember annyi különböző megoldókulcsra van szükség. Ha ez ilyen pofon egyszerű volna, nem szoronganánk annyit, sajnos vannak olyan 0-24-ben cipelt, és soha le nem vethető terhek, melyekre nekünk kell kiszabni a puttonyt, megválasztani az anyagát, hogy elviselhető lehessen a mindennapos hordása.


"Én most nem dolgozom és annyit és akkor alszom, amennyit és amikor akarok"

Következtetés: Mindenki mondjon fel, egy jó alvás ennyi áldozatot csak megér!:-))

46. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 44. - Iodine)
2013. szept. 10. 08:13

Nem tetszett? Én is lassan váltam érzékennyé rá, szép fokozatosan adagoltam, eleinte csak a halk beszéd fogott meg, mostanra már a suttogás nyújtja a legfőbb libabőrt.

Mire számítottál? Nem szoktam hirdetni ezt a jelenséget, mert úgy hiszem, hogy a magyar közönség nem ennyire befogadó, és élből elutasít minden a megszokottól eltérőt, pedig ez önmagunkra is káros. Ha megfigyeled bármilyen témában egy magyar videó hozzászólásait, nagy százalékban durva sértéseket, és személyeskedést találsz, ami több, mint beszédes. Nyilván az angol nyelvű videókhoz is jut bizonyos százalékban ámokfutó, de nem ez a tendencia.


Adj még neki esélyt, lehet, hogy te is függővé válsz, bár elég ellentmondásos, ha arról akarok meggyőzni valakit, hogy tegyen lépéseket a függőség irányába...:-)Inkább úgy fogalmazok, hogy örülnék, ha más is annyit profitálna belőlük, mint én!

45. grizus
2013. szept. 10. 01:24
A stresszt, az agyalást, az elme pörgését kell kiiktatni. Előfordul, hogy valaki azért nem alszik, mert csak kevés ideje van aludni és inkább el se alszik, mert nem bír, mert mindjárt kelni kell. Én most nem dolgozom és annyit és akkor alszom, amennyit és amikor akarok, de ha lenne melóm, lehet, hogy gondok lennének. Alapvetően az életnek úgy egyben rendben kell lennie, bizakodás, laza idegrendszer, tiszta lelkiismeret, pozitív énkép és akkor megy a szundi. Én is erre gyúrok, hogy később ne legyen baj.
44. Iodine (válaszként erre: 43. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 00:59

Hat,nem semmi:) Valami egesz masra szamitottam.

Mostmar legalabb tudom,hogy ilyen is van:)

2013. szept. 10. 00:46

Ez a mai kedvencem, cuki a téma!:-)


[link]

42. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 41. - Iodine)
2013. szept. 10. 00:39

Szia!:-)


Hurrá, akkor percek alatt már két álmatlan lélek is hasznomat vette....:-)Szenzációs!

Kíváncsi leszek a véleményedre, el ne felejtsd a fülhallgatót!

41. Iodine (válaszként erre: 40. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 00:37

En nem szenvedek almatlansagban,de a bejegyzesedet elolvastam,mindjart a linkeket is megnezem kivancsisagbol.Erdekes lehet.

Ugyhogy reszemrol koszi,hogy feloraig gepeltel egy regi forumra:)

40. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 39. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 10. 00:08

Basszus, fél óráig írtam a bejegyzést, kiválasztottam hozzá a videókat, és most látom, hogy ez egy százéves topic. :-))))))))))Ekkora majmot!:-)


Mindegy, ha egyszer valaki erre téved, legalább megismeri a tökéletes ellenszert....

39. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 1. - Tücke)
2013. szept. 10. 00:05

Szia!:-)


Nem tudom hallottál -e már az ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) jelenségről. Nehéz körülírni, egyfajta akár az egész testedet átjáró bizsergés, melyet bizonyos tárgyak által kiváltott hangok, lágy, vagy suttogó beszéd, valaminek a látványa, tulajdonképpen bármi előidézhet benned, mindenki másra "érzékeny".

A Y-o-u-t-u-b-e tömve van efféle videókkal, én hónapok óta megszállottan hallgatom őket, és hatásukra még napközben is képes vagyok alvás közeli állapotba kerülni, és az élmény, az a leírhatatlan bizsergés, ami semmihez sem hasonlítható, és a legváratlanabb pillanatokban, és a tested bármely pontján átjárhat, ó anyám!:-)

Ennek az ég világon semmi köze a szexualitáshoz, ez ettől tökéletesen független, inkább szellemi élvezet, de az a legmagasabb szinteken!


Bemásolok pár linket a kedvenc videóimból, remélem segítenek:


Nagyon fontos, hogy ezeket a videókat fülhallgatóval ajánlott hallgatni, mert az élmény máskülönben elmaradhat, szóval inkább kötelező, mint ajánlott!:-)


Ezek angol nyelvű videók, így a nyelvismeret szükséges, sajnos magyar nyelven még nem láttam ilyen jellegű próbálkozást, pedig kíváncsi lennék rá.


Íme a kedvenceimtől egy-egy zsenge:


1.) [link]


2.) [link]


3.) [link]


4.) [link]


5.) [link]



Nyilván nem tűnik túl hitelesnek, ha valaki hétfőn éjfélkor, egy fórumra írogatva próbál tanácsot adni az akut álmatlanság ellenszeréről, de nálam tényleg beváltak, ha nem az efféle haszontalan fórumjelenlétet választom, mint ma is, akkor már régen aludnék.

2011. nov. 19. 01:12
mez tejben /ha nem szereted langyos vizben keverve,vagy banan turmix/mez.tej,dio/.probalj kevesebbet stresselni magadat,mert az okozza az almatlansagot.
2011. aug. 16. 18:02
Lehet, hogy már valaki írta, két nagyon jó teát tudok ajánlani, az egyik a Teek.nne márka Sweet dreams nevű teája, megiszod és kidőlsz, levendula van benne, a másik pedig Herb.ria-s Nyugtató teakeverék, ebben többféle gyógynövény van, nyugtat-álmosít, 600 Ft körül van egy dobozzal. Szerintem próbáld ki, ne nyúlj egyből gyógyszerhez :)
36. wukovics25 (válaszként erre: 34. - Olíva1980)
2011. aug. 16. 16:52
ez vény nélkül kapható?
2011. aug. 16. 16:50
jaj de jó,pont ez a problémám,2hete nem alszok :(
34. Olíva1980 (válaszként erre: 1. - Tücke)
2011. aug. 16. 14:45
Ha egyáltalán még olvassa valaki ezt a fórumot: akkor Melatonin tabletta, természetes és hatásos.
2011. aug. 15. 21:53

Végy elő valami tankönyvet. Pl. társadalomismeret. Kezdd el olvasni.

Vagy jó egy nyelvkönyvet elővenni és szavakat vagy pláne nyelvtant tanulni...

Esetleg egy újságot, valamelyik neves-nemes politikusunk nyilatkozatával!

Ezeken én igen könnyen elalszom!

2010. jún. 3. 14:17
HAliho, álmatlanság ellen javasolnam a ganoderma gombát.
31. Fiatal nő (válaszként erre: 30. - A9cd36dded)
2010. jún. 2. 12:46
Nem beszólás, csak egy vélemény. Én nem tehetek róla, ha Te mindent szigorúan magadra veszel és besértődsz. Lazíts, úgy könnyebb az élet...
30. a9cd36dded (válaszként erre: 29. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 16:17
A gépemnek és nekem tökéletesen megfelel. De jó, h átjöttél ide is beszólni...
29. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - A9cd36dded)
2010. máj. 31. 14:22
Hát ez éppen nem túl energiatakarékos. :P
28. Tücke
2010. máj. 30. 07:05
köszi:)
2010. máj. 29. 06:32
Anyu is ugyanezzel a problémával küzdött. Több helyen is olvastam, hogy a levendula illóolaj hatásos, valamint a vörös tea is. Ezt kizárólag délután 5 után lehet inni nyugtató hatása miatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook