Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tescóban árulnak tönkölybúzás VEKNI-t 200gr-ost. Tudja valaki a receptjét. Szeretnék itthon sütni ilyet. Köszönöm.... fórum

A tescóban árulnak tönkölybúzás VEKNI-t 200gr-ost. Tudja valaki a receptjét. Szeretnék itthon sütni ilyet. Köszönöm.... (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 27. 21:04
40 dkg kenyér liszt(BL55) 10 dkg tönköly liszt,3 dkg élesztő, 2 ek olaj, 1 ek ecet.1 kk só kevés cukor, 1,5 dl tej, 1,5 dl víz. Nagyon finom, kenyérsütőbe sűtöm. A gép tetején lévő átlátszó tetőt letakarom többrét hajtott konyhakendővel.( a gőz nyílásokat szabadon hagyva) Így a kenyér teteje nem kuppad be.
2008. márc. 19. 17:55
NEM ÉN KÉRTEM A RECEPTET, DE NAGYON ÖRÜLÖK NEKI, KÖSZI
2007. júl. 9. 15:52

Tönköly kenyér

Hozzávalók: 30 dkg fehér tönköly liszt

20 dkg teljeskiőrlésü tönkölyliszt

2 evőkanál zabpehely

3 mokkáskanál só

2dl.langyos tejben 2.5 dkg élesztőt 1 evőkanál mézzel felfuttatok, hozzáöntöm a liszthez, kb.2dl langyos vizet hozzáöntve a robotgép dagasztó villáival 15 percig dagasztom. 2-3 evőkanál szezám- és lenmagot keverek még bele. Margarinnal kikent doboz formába téve fél óráig kelesztem.

A 180C fokra előmelegített sütőbe 2dl.vizet teszek kislábosban,kb. 40 perc alatt sül meg a kenyér.

A formából kiborítva rácson hűtöm.

Nagyon finom és egészséges. Hálás vagyok a recept gazdájának /a NET-en találtam , de mér nem tudom hogy hol./ Most pedig indulok és megsütöm.

2007. jún. 16. 14:42
A tescóban árulnak tönkölybúzás VEKNI-t 200gr-ost. Tudja valaki a receptjét. Szeretnék itthon sütni ilyet. Köszönöm....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook