Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Néhány hónapja lett újratelepítve a gépem.Mostanában nem tudok letölteni programokat.Mit tegyek? fórum

Néhány hónapja lett újratelepítve a gépem.Mostanában nem tudok letölteni programokat.Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 29. 19:05
Kisfüles! Én állandóan a Google Chrome-ot használom, nagyon gyors, és elégedett vagyok vele minden tekintetben. Nagyon szuper a 10.5-ös Opera is. Talán az a leggyorsabb, és komplett program levelezővel stb. Próbáld meg a Firefox helyett ezeket.Az Explorert meg kifejezetten nem szeretem.
2010. máj. 29. 13:34

Már egy csomó mindent írtam, mit kéne tegyél, hogy rendben legyen a géped. FF újratelepítés, víruskereső, tűzfal, malware-irtás, takarítás a programokban, mi van ezekkel?? Semmire nem reagálsz, úgyhogy feladom.


Ücsörögni, és "remélni, hogy a közeljövőben megoldódik", na az nem vezet sehova.

26. kisfüles (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2010. máj. 29. 11:19

Kedves Butternut



EXPLORER.rel le tudok tölteni gyönyörűen.És meg is tudom nyitni a fájlt,csak MOZILLÁVAL NEM MŰKÖDIK A LETÖLTÉS,viszont az EXPLORER NAGYON NAGYON LASSÚ.Na,hát most ez a helyzet.

25. kisfüles (válaszként erre: 21. - Tamara2009)
2010. máj. 29. 11:13

Kedves Tamara


Köszönöm szépen a segítséget.A Skype-ot sikerült letöltenem,de EXPLORER-rel.Azóta más programot,nem is próbáltam letölteni.Ja,és azt még elfelejtettem leírni,hogy nagyon sok PPS-t kapok,szinte naponta.Ezeket MINDIG SIKERÜL LETÖLTENI,ÉS MEG IS TUDOM ŐKET NYITNI.Na,szóval én nem tudom,hogy mi lehet a baj,de remélem,hogy majd a közeljövőben megoldódik.

24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 23:36

bocsi, akkor elkerülte a figyelmem.


a cégünk ezt a levelet kapta ma:

"Nem jön be a webünk!!! Miért? XXX Tímea főszerkesztõ "

a válasz a levélre: "Valószínűleg nem az eseted"


Na, és ez egy főszerkesztő :D Hogy a weboldala nem jön be, vagy a böngit nem tudja megnyitni, vagy mi a konkrét gond, azt azóta sem írta meg :D hát így járt.

23. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2010. máj. 28. 23:23

erre kitértem a hozzászólásban.


sajnos kisfüles kevés információt oszt meg arról, mi folyik a gépén.

22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 23:09
Nem árt egy spyware-mailware irtás sem.
21. Tamara2009 (válaszként erre: 17. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 23:01

Szia!

Szerintem szépen benyaltál egy vírust! Milyen op rendszered van?

Én már találkoztam olyan géppel,ahol ugyanez volt a gond,hogy vírusirtós honlapokat nem nyitott meg,page not found hibakódot írt ki!

Explorerbe sem megy a letöltés?

Szerintem legjobb lenne újratenni az egész gépet,de mással csináltasd meg,mert ez alap,hogy ha valaki netezik legyen vírusirtó a gépen és ilyet nem tenni rá, háát. Mindenképp keress más rendszergazdát!

20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 20:38

más dolgok is megszakadnak? pl messenger, skype, fájlcserélők?


mert ha csak a böngészéssel van gond, akkor tessék újratelepíteni a böngészőt, kiirtani az összes gyanús cuccot a programok közül, letölteni egy normális víruskeresőt (pl avast.com), egy normális tűzfalat (comodot szoktam ajánlani, de más is mehet.


A víruskeresőt beregisztrálni, lefrissíteni, utána egy teljes scant végigfuttatni a gépen, hogy van-e valami gond. Minden, amit talál, azt törölni. Ha azt mondja, újra kell indítani a gépet, akkor újra kell indítani. Szóval tutira kell menni, hogy nem ette meg semmit a gépet.


Ha eddig nem volt víuskereső egyáltalán, akkor ez nem is lesz elég. Akkor a víruskeresőt bizony csökkentett módban kell végigfuttatni (ezalatt nincs net meg semmi), ehhez kell némi türelem.


Ha már biztosan nem talál semmit, normál módban indítani a windwost, és feltenni még valamilyen "malware-irtót", ezt simán végigfuttatni, eltünteni, amit gyanúsnak talál.


Ha 1000%, hogy nincs semmi fertőzés meg gond a géppel, akkor lehet elkezdeni nézni, hogy milyen oldalak szakadnak meg milyen gyarkan, és utána letölteni az Operát és Internet Explorer böngészőket és nézni, hogy azokkal is eltűnik-e az oldal, szakad-e a net.


Ha minden erőfeszítés ellenére tovább történik a dolog, akkor bizony fel kell hívni a szolgáltatót, mert náluk van a probléma, vagy a modemmel, amit adtak, és nema a gépen.

Amúgy ki a szolgáltatód?

19. kisfüles (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 19:45
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.Egyébként sajnos már többször észrevettem,hogy így eltűnnek oldalak.
18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 19:01

Itt valami probléma lesz a netkapcsolatoddal vagy a firefox-szal, nem a letöltéssel van a gond. Ez az oldal a skype hivatalos oldala, tutira jól működik, abszolút nem kéne eltűnnie. Más oldalak is így eltűnnek?


Az unlockert nem nagyon ismerem, de úgy tűnik, fájlgyógyításra való, abszolút nem vírusirtó, és a jelenlegi problémában egyelőre hanyagolhatod.


Az egészséges gépen fut egy AKTíV és frissített víruskereső és egy AKTíV és frissített tűzfal. Ha ezek nálad hiányoznak, hiába telepítették újra a géped, jó eséllyel vírusos is lehet.


A firefoxot megpróbálhatod újratelepíteni első körben, innen:


[link]


és a Vezérlőpult, Programok Telepítése és törléséből minden olyan programot tüntess el, aminek

- a nevében benne van a toolbar

- azt se tudod, mire való, vagy mikor került fel a gépre.


A fölösleges programok törlése előtt keress rá a nevükre a Google-ban, hogy megtudd, mit csinál a program és szükséged van-e rá vagy nincs.

17. kisfüles (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 18:10
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Beírtam ezt a linket,amit küldtél a böngésző címsorába.Ugyan megjelent,ez az oldal,de körülbelül 1 másodperc múlva el is tűnt.Bejött egy kiírás,hogy PAGE NOT FOUND vagy valami hasonló.Egyébként a legutolsó újratelepítésnél sajnos nem töltött le a rendszergazda vírusírtót,de VAN EGY OLYAN PROGRAMOM,HOGY UNLOCKER.Annak jónak kell lenni vírusírtásra?Mert hogy vírusírtót sem tudok letölteni.Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget.
16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 17:49

Pontosítsunk.

A Firefoxnak van egy úgynevezett Letöltésvezérlője.

Ez elérhető az Eszközök menüből (2. menüpont is).

Ez külön ablakban nyílik meg: az eddig, vagy épp folyamatban levő letöltéseket mutatja.


A letöltés elindításakor ez a Letöltésablak külön ablakban megnyílik többnyire - vagy nem, ez beállítás kérdése -, de a letöltés befejeztekor a Böngésző jobb alsó sarkában is feljön egy kis üzenetablak: "A fájlok letöltése befejezedődött".

(Gondolom, erre utalsz szürke négyzettel.)

Ha ez ebben levő kék linkre kattint az ember, akkor jön fel maga a kis Letöltésablak.


Na és itt kell a legutolsó letöltött fájlra (pl SkypeSetup.exe) duplán kattintani ahhoz, hogy elinduljon a telepítés.

Már ha a letöltés sikeres volt.


A letöltés megszakadásának több oka lehet:


1. Nem jó helyről töltöd, valami ócska oldalról vagy rossz tükörröl.

Próbáld meg innen:

[link]

A zöld azonnali letöltés gombot használva


2. Valamiért meg van sérülve a böngésző és újra kellene telepíteni


3. Nem jó az internetkapcsolatod, pl mobilos, vodás net vagy valami megbízhatatlan, szakadós net


4. Valami egyéb nem stimmel a windowsban, pl vírusos.


Nem tudom pontosan, miért áll meg hatvanvalahány százaléknál a letöltésed, kezdjük az első ponttal, azaz a hivatalos oldalról töltöd-e setup fájlt?

-

15. kisfüles (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 17:16
Igen,én ezeket a lépéseket mindig végigcsinálom.Nekem MOZILLA FIREFOX böngészőm van.Ott van egy lista,hogy letöltések.Ha azt megnyitom,mikor már kiírja,hogy a letöltés kész,akkor kijön egy szürke négyzet,amin a program neve van.És ahányszor rákattintok annyiszor.Tehát nem a letöltött program ikonja jelenik meg,hanem ez a szürke négyzet.Most éppen a skype-ot szerettem volna letölteni,de az sem sikerült.67% nál újraindította az egészet.5 perc alatt körülbelül 3X.Nos,hát ez a baj,és ennek a problémának a megoldására szeretnék segítséget kapni.Nagyon szépen köszönöm.
14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 16:35

nem megköszönni, hanem úgy általában visszajelezni, hogy működik-e, amit írtam, megoldódott-e a dolog egyáltalán :D


naszóval.

mi az, hogy nem tudsz programokat letölteni.


az ember általában kitalála, hogy na akkor nekem kell ez vagy az a program.

mondjuk kell a bsplayer lejátszó. vagy akármi.


először is megnézi, hogy nem fizetős-e, és lehetőleg olyat keres, ami ingyenes.


aztán kinyit egy böngészőt, és rámegy mondjuk a google.com-ra.

beírja a program nevét a gugliba, mellé hogy letöltés, vagy download. aztán Keresés.

megnézi a találatokat és kiválasztja azt, ami lehetőleg a készítő honlapja, vagy ismert szoftverletöltő oldal (pl origo szoftverbázis, vagy chip.download.eu, stb).


megpróbálja megkeresni a Letöltés gombot, miután meggyőződött róla, hogy a megfelelő nyelv és verzió van ott.

(pl xp-hez ugye xp-s program, nem linuxos).

megnyomja a letöltést, és a feljövő ablakban kérdezi a gép, hogy futtatni vagy menteni kívánja a telepítőfájlt.


itt általában megpróbálja értelmes helyre menteni ezt a fájlt, és ha kész a fájl letöltése, mentése, megkeresi a gépen a megadott helyen, és duplakattintással elindítja.

A telepítő elindul és mindenfélét kérdez. ez a rész azonban már a program "telepítési" fázisa, és nem a letöltés, mert az addig tartott, amíg sikeresen le nem mentődött a fájl a gépre.


na ha én tudtam most ennyit gépelni, hogy mit kéne csinálni, akkor iylen részletességgel kéne leírjad, hogy mit próbáltál és hol akadtál el, és akkor talán tovább tudunk haladni az ügyben.


üdv

b

13. kisfüles (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 16:15

Kedves Butternut


Természetesen tisztában vagyok vele,hogy te már nagyon sokat segítettél nekem.MINDEN SEGÍTSÉGED MEG IS HOZTA A VÁRT EREDMÉNYT.HA EZT ELFELEJTETTEM MEGKÖSZÖNNI,AKKOR ELNÉZÉST KÉREK.

12. Tücke (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 15:25
Evvel egyet értek de evvel nem csak ő van így hanem elég sokan csak elindítják aztán többet oda se..... Felesleges kérdést feltenni ha az illetőt nem is érdekli igazán a válasz minimum reggel és este feljövök és ha nem is olvasom el de léegalább annyit odaböffentek a többieknek hogy köszi a válaszokat vagy vmi
11. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Kisfüles)
2010. máj. 28. 15:15

kisfüles,


nekem nem a szakértelmeddel van problémám, hanem bementél-e valaha a saját adatlapodra, és rákattintol már arra, hogy "kisfüles által indított témák"?

mert ezermillió kérdést tettél már fel, én többre is megpróbáltam válaszolni, és mindig az a vége, hogy utána nem jössz többet vissza a saját topikjaidba, és ettől úgy érzem, feleslegesen irkálok.


csak ennyi. udvariasság + kitartás. a szakértelem nem érdekes, amíg az emberen tényleg látszik, hogy szeretné megoldani a problémát, és hajlandó is rá időt, energiát szánni.

10. Tücke (válaszként erre: 9. - D879a0c5b4)
2010. máj. 28. 14:52
De :DDDD de ha az alapoktól indulunk akkor itt kezdődik jajj nem is a dos-nál és a nortonnál de akár nézhetünk egy őskövületet egy c64es gépet is :DDDDDDDDDDDDDDDDD
9. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. máj. 28. 14:45
A format c: xp óta már nem működik, nem? :)
8. kisfüles (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. máj. 28. 14:43

Kedves Murila


Az igaz,hogy nem vagyok egy műszaki zseni,de azért ez már jó néhányszor sikerült 5 év alatt.Ugyanis azóta van számítógépem.Körülbelül 3 éve vagyok a Hoxán,gondolod,hogy a köztes időkben semmit nem tudtam megoldani?Egyébként én itt már láttam olyan kérdéseket is,amikre egy 5 éves gyerek is tud válaszolni.

2010. máj. 28. 14:12
nyugottan kövezzen meg bárki ha nem ért velem 1et:DDDD
2010. máj. 28. 14:12
kicsit eltévedtél ha gyakorolni akarsz bármit is kezd az alapoknál format c: aztán majd visszatérünk a továbbiakra ha megoldottad ezt a problémát ha valamihez nem értesz ne nyúlj hozzá főleg ne klikkelgess ide oda..... hívj olyan embert aki ért hozzá arról nem is beszélve hogy megint csak ne nyúlj hozzá ha nem tudod mi a funkciója az adott dolognak amit ész nélkül kattintgatsz és állítgatsz ide oda.
5. knezsu (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. máj. 28. 14:05
:D:D
2010. máj. 28. 13:45
Vidd vissza a boltba, és mondd nekik, hogy bocsi, de hülye vagyok hozzá. A neted meg mondd le.
2010. máj. 28. 13:35

Kisfüles! 1.Túl szűkszavu a probléma felvetésed !

2.Ha Butternutnak igaza van, akkor nem itt a helyed!

2010. máj. 28. 12:52
Ebbe a topikba se fogsz soha többet visszanézni, mint az általad indított többi géppel kapcsolatos topikba se? Mert már nem tudom, írjak-e egyáltalán valamit, mivel sose derül ki nálad, mi volt a probléma meg meddig jutottál.
2010. máj. 28. 12:49
Néhány hónapja lett újratelepítve a gépem.Mostanában nem tudok letölteni programokat.Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook