Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tegnap kaptam egy felszólitást az ELO-tól, hogy 2005.dec 2006 januári részlet nincs befizetve.Mi ilyenkor a teendő?Fizessek? fórum

Tegnap kaptam egy felszólitást az ELO-tól, hogy 2005.dec 2006 januári részlet nincs befizetve.Mi ilyenkor a teendő?Fizessek? (tudásbázis kérdés)

23. githaj
2010. máj. 29. 09:58
Ha mégis be kell fizetned, de nem tudod egyszerre akkor próbálj velük megegyezni neked megfelelő részletekben.
22. kati50
2010. máj. 29. 02:23
Koszonom a tanacsokat,persze kozben keresem a csekket.Tudtommal kilett fizetve,csak felo,hogy kidobasra kerult.Maga karan tanul az ember,mindent megorizni,dobozolni.:)
21. Titánia83 (válaszként erre: 18. - D11354fb1f)
2010. máj. 28. 11:19

Mi is így tartjuk. A szekrényben igaz elfoglalnak egy elég nagy részt, de legalább minden egy helyen van több évre visszamenőleg.


Mi pl. úgy jártunk, hogy az APEH-nak fizettük részletben az illetéket. Ott is kaptunk fizetési felszólítást, pedig az összes csekk sorban rá volt tűzve egy A/4-es papírlapra. És megvolt mind. Így nem fizettünk. És leszálltak rólunk.


A másik a biztosító. Az játsza még el, hogy leveszi a pénzt számláról, meg küld csekket is. Most pl. hamarabb fizettük be csekken, erre levonták a számláról is. Ez is szemétség.


Kedves topicindító!


Remélem sikerül megtalálnod.

2010. máj. 28. 11:11
A költözésekről már nem is beszélve. És persze azt sem tudom, hogy átutaltam e, vagy csekkes volt (bár gyanítom az utóbbi) Így most az összes bankos papíromat is elő kéne ásni, ami nem igazán gyors dolog ennyi idővel később. Volt minimum 3 széám, ki tudja melikről mehetett, és ha azok a kimutatások nincsenek meg, akkor megint a bizonytalanért fizethtek a bankoknak, hogy kiadják.
19. 6f7760b318 (válaszként erre: 18. - D11354fb1f)
2010. máj. 28. 11:08
Nekem is úg yvannak, de a régieket lerakom a pincéba, és mivel azóta valamitől totál elázott a pincém, fogalmam sincs, hogy megvannak e még a papírjaim...
2010. máj. 28. 11:05

igen, az ilyen fontos dolgokat mindig megtartom. sajnos volt szerencsém bankban dolgozni, ergo tudom, hogy milyenek. Inkább foglaljon el 1-2-3-4 polcot a sok kis papír, minthogy a nyakamba varrjanak több tíz, vagy százezres büntetéseket.

Amúgy meg erre van egy módszerem. Papírdosszié, külön "bugyi" minden számlának, cégnek, és lefűzöd, meglesz.

hát nem tudom, mindenki saját maga dönti el, de nekem megéri havonta 1 órát rászánni erre.

2010. máj. 28. 11:00
Lehet, hogy te azon kevesek közé tartozol, aki öt évig MINDENT megőriz. Kicsi papír, de ha sok van belőle, akkor k...va sok helyet foglal, és szóródik szana-szét. Megkérdezném, hogy három költözés után te tudnád e PONTOSAN, hogy mit hova tettél, négy évre visszamenőleg!?
16. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 6f7760b318)
2010. máj. 28. 10:59

Figyelj, amit én csinálnék a helyedben, és mások itt tanácsolják, hogy hívd fel őket, vagy jobb ha bemégy személyesen. Mutassák ki, hogy mikor küldtek először felszólítást, mert ugye akkor is kellett volna küldeni, már a legelején. Azt is ki kell tudniuk mutatni, hogy te mikor vetted igénybe a szolgáltatásukat, és mennyit fizettél. Szóval mindent mutassanak ki.


Ha nem tudják kimutatni, akkor tényleg lehet adminisztrációs hiba, vagy tényleg húzták az időt a kamatokra. Ami szemétség lenne.


De addig ne mozdulj, amig mindent nem igazolnak. Amúgy ha az ügyvédet sokallod, akkor békéltető testülethez fordulhatsz. De csak azután, miután az ELO adott valami papírt neked. Akár arról is kérj papírt, hogy nem tudják kimutatni a dolgaidat. Ha kell, kérd a főnököt. Ha megvan az elutasító papír, akkor kell az Iparkamara Békéltető Testületéhez fordulni. A honlapjukról le kell tölteni a formanyomtatványt, kitölteni, elküldeni, és várni, hogy jelentkezzenek. E-mailben is lehet sztem, ha bescanneled.


Ha tényleg van tartozásod, tudják igazolni, hogy nem először szólítottak fel, akkor meg lehet az ügyvéd a legjobb. Meg kell kérdezni, hogy lehet e részletfizetést kérni.


Sok sikert kívánok!

2010. máj. 28. 10:57

nem értem, hogy miért nem tartod/tartjátok meg a csekket? egy pici papír, pici helyen is elfér, és nagy segítség lenne most.

Egy: fizess időben, mert abban a világban élünk, hogy ha elmaradásod lesz, a gatyádat is leszedik rólad.

Kettő: az elég nagy luxus hogy a csekk hiányzik, kidobod, elveszíted, nincs meg a szerződés, stb. főleg ha fizetési kötelezettségről van szó...

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - 95a0f7ade3)
2010. máj. 28. 10:53
Még valami! Ilyen esetben, ha felszólítást kapsz, a befizetés tényét neked kell bizonyítani / igazolni.
2010. máj. 28. 10:39

Az a gond, hogy amíg le nem telik az 5 év, bármikor küldhetik a felszólítást, ha elmaradt a befizetés (tapasztalat).

Keresd a csekkszelvényeket.

2010. máj. 28. 08:18
és 4 évet kellett várni nekik a felszólitással,akkor vagy nemolyan nagy összeg,vagy adminisztrációs hiba,vagy pedig csak a kamatok miatt huzták az időt hogy többet keljen befizetni.Én az ügyfélszolgálatukat felhivnám és rákérdeznék hogy mitörtént most,ne várják h négyéves dolgokat észbetartsunk...
2010. máj. 28. 08:15

Abban meg biztos vagyok, hogy nem fogom

megtalálni a csekkeket!

2010. máj. 28. 08:14
A baj csak az, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a felelősség alól. De egyszerűen nevettséges, hogy ennyi idő után küldenek levelet. Nem tudok befizetni majd 50 ezret, amikor egyik napról a másikra élünk. Itt nem 1-2 ezerről van szó.
2010. máj. 28. 07:55
Mindenesetre nézz utána befizetted-e, de lehet hogy náluk van a hiba.Megtörténhet, hogy szgépük keverte meg. Ha nincs bizonyítékod akkor inkább fizesd be, vagy ha van jó ügyvéd ismerősöd próbáld bebizonyítani, hogy nem ismertették veled hány évig kell a csekkedet megőrizni.
2010. máj. 28. 07:51

Én is hasonlóan jártam. Anno volt egy kocsim,amit részletre vettem. A banknak visszaadtam, és megállapodtunk, hogy a fennmaradt összeget részletekben fizetem nekik, ami emlékeim szerint meg is történt. Erre most küldtek egy levelet, hogy 2006 X hónap óta nem érkezett hozzájuk befizetés, és legyek szíves majd' 50ezret befizetni!

A fene sem emlékszik már rá, hogy mi volt akkor, és mivel azóta minimum 3* költöztem, a csekkek sincsenek már meg. Na ilyenkor mi van?

2010. máj. 28. 07:04

Ha most küldik először a felszólítást, az érdekes.


Ha többször küldtek már, akkor feltétlen fizesd ki.


De előtte tényleg nézz utána, hogy meg van e a csekkszelvény.

6. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Kati50)
2010. máj. 28. 06:52

Attól függ, hogy tényleg nem fizetted-e be. :-))


még nem telt el azóta öt év, ha akkor sem fizettél, most sem fogsz, hatalmasra duzzad majd mindenféle késedelmi díjakkal, amit behajtón keresztül vagy bírósági úton fognak követelni tőled.


gondold meg!

2010. máj. 28. 06:41
Igen, az első az, hogy befizetted e? Csak akkor évülnek el a pénzkövetelések, ha 5 évig nem volt semmi felszólitás!
2010. máj. 28. 04:22

Arra csak emlékszel, hogy befizetted-e. Esetleg megvannak a csekkszelvények... Ha nem fizetted be, bármennyi idő telt is el, fizessed ki, mert ha végrehajtó céghez fordul az ELO, hatalmasra rúghat az összeg és muszáj lesz kifizetned.

De te tudod.

3. lov.ildi (válaszként erre: 1. - Kati50)
2010. máj. 28. 03:47

Szia!


Máskor is kaptál felszólítást vagy ez az első?

2010. máj. 28. 01:56
így 5 évvel később... semmi... nehogy fizess
2010. máj. 28. 01:45
Tegnap kaptam egy felszolitast az ELO-tol, hogy 2005.dec 2006 januari reszlet nincs befizetve.Mi ilyenkor a teendo?fizessek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook