Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztünk gyerekorvos? Fontos lenne, kérdeznék! fórum

Van köztünk gyerekorvos? Fontos lenne, kérdeznék! (tudásbázis kérdés)


21. toro32
2011. jan. 5. 11:23

Lehet,hogy szorulása van és rossz "élmény" neki,vagy fáj a kakilás és inkább visszatartja.Próbáld meg kötni valamihez,hogy ne tartsa vissza.Ha kakilsz,utána megyünk sétálni(vagy ami tényleg nagyon jó élmény neki)Hátha..

Van olyan homeopátiás bogyó,ami beállítja neki minden napra a székletet.Nem emlékszem már rá,hogy mi a neve,de én is azt adtam a lányomnak és szépen beállt tőle.Utána nem lesz annyira kemény és nem fogja visszatartani.

Szerintem tuti pszichés dolog áll a háttérben.

De sajnálom!!!!

2011. jan. 5. 11:04

Sziasztok!

Tényleg jó lenne,ha lenne itt gyerekorvos aki válaszolgat nekünk mert én is kezdek kétségbe esni!

19. 35c81b79eb (válaszként erre: 18. - 0f8333367d)
2010. máj. 27. 23:42

Igen valószínű, hogy ez lesz a következő lépés, kaptam már telefonszámot és nevet.

Az UH-os doktornő szerint, nincs gond, csak ki kell kakilnia magát.

Meglátom mit mond holnap délelőtt a háziorvosunk, hátha mégis csak kijött valami kórság, nemtudom a torka vagy valami, ami miatt belázasodhatott, de mégsem nagy probléma. Bízom benne!!!

18. 0f8333367d (válaszként erre: 17. - 35c81b79eb)
2010. máj. 27. 21:22

A Gasztroenterológiára kérj beutalót!Csapj az asztalra!A tágulat nem jó!

Ez nem normális dolog,főleg hogy lázas!

17. 35c81b79eb (válaszként erre: 16. - Bige)
2010. máj. 27. 21:08
Most este felé megint jól volt, hogy lement a láza, most kezd megint felmenni neki, 37,5. Azt mondogatja még, hogy fáj a pocakja, de hozzá teszi azt is, hogy nem kakilok! :(
16. bige
2010. máj. 27. 18:24
..és most hogy van a kislányod?
2010. máj. 27. 18:19
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
14. Isabell82 (válaszként erre: 7. - Bige)
2010. máj. 27. 18:05
Igen, ezt diktálta a megérzésem. :) Sajnálom, h. személyesebben nem ismerem (még). MINDENKINEK további szép estét! :-)
13. bige (válaszként erre: 9. - 35c81b79eb)
2010. máj. 27. 18:04
ha ilyen "laza" az orvos lehet, hogy jobb lenne, ha nem várnál rá.
2010. máj. 27. 18:00
Elég fura, s elhiszem, h. nyugtalanít a dolog. A láz miatt már én is jobban aggódnék, mint eddig. Az ugye mindig "figyelmeztet" vmire. Reméljük éjszaka sem lesz rosszabbul, holnap a doki után pedig már többet fogsz tudni. Addig is kitartást, s keresd a doktornőt majd, szerintem segíteni fog, ha majd itt lesz. Amúgy nagyon aranyos a kislányod! Szép estét nektek! Szia
11. 35c81b79eb (válaszként erre: 8. - E974230abd)
2010. máj. 27. 18:00
Köszönöm!
10. 35c81b79eb (válaszként erre: 8. - E974230abd)
2010. máj. 27. 17:58
Mindenképpen megvárom, hogy holnap mit mond a dr-nő, aztán ha kell megyek tovább. Megszoktam már, hogy szinte úgy kell utat törni az egészségügyben, hogy eljussak vagy a gyerekemet eljuttassam valahova. De kemény fából faragtak. :)
9. 35c81b79eb (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2010. máj. 27. 17:56

Persze, írtam is, hogy folyamatban van már a dolog, csak gondoltam, hátha okosabb leszek, mire holnap megyek a doktornőhöz. Mert sajnos volt már, hogy a kardiológiára 3szor kértem a gyereknek beutalót és nem adott, őt megkerülve intéztem el egy másik orvos segítségével, hogy eljussunk.

Most azt mondja nincs összefüggés a két dolog között, azért gondoltam,ha van itt gyerekorvos,lehet találkozott már ilyen esettel.

2010. máj. 27. 17:49

Szia Helga!

Nincs a környéken gyerekkórház,vagy ambulancia??Szerintem se normális ez ,az tuti,!!!!

Itt van "drnéni" és "Pirosalma" a Hoxán drnéni orvos Alma meg orvostanhallgató...próbáld meg őket!remélem fent vannak:)

7. bige (válaszként erre: 3. - Isabell82)
2010. máj. 27. 17:48
ő nagyon aranyos. biztos próbál segíteni. adott már másnak is tanácsot
6. tavaszilány (válaszként erre: 4. - 35c81b79eb)
2010. máj. 27. 17:47
Szerintem a kivizsgálás segíthet csak... megértem, hogy nagyon aggódsz, de neten keresztül sajnos erre nem igazán lehet választ adni....
2010. máj. 27. 17:46
Én csak gyermekápolónő vagyok, esetleg megpróbálhatom, amig nincs doki...
2010. máj. 27. 17:45

Köszönöm szépen.

Húsvét után egy hétig nem kakilt a lányom. Visszatartotta. Előtte semmi ilyen jellegű problémánk nem volt. Három napig kapta a laevolacot,glicerines kúpot, aszalt szilva levet, de mindent visszatartott. Csak mondta, hogy fáj a pocakom, nem kakilok. Volt hogy hányt is. Azt mondta a gyerekorvos, hogy ez nem gond. A székletlazító dolgozik, mivel ő visszatartja ezért van.

Azóta rost port kap minden nap és így beállt, 3-4 naponta van széklete, viszont többször mondja, hogy fáj a pocakja. Nem sír, csak megjegyzi és továbbmegy.

Múlt héten megnyomkodtam a hasát, a bal oldalon lent találtam valami kis göböt. Levittem a gyerekorvoshoz, ő azt mondta székletgöb, írt másik rost port, mert azt el kell onnan távolítani. Elvittem hasi UH-ra is, ahol azt mondta a dr.nő van egy kis tágulat, ahol a göb van,de szervi eltérés nincs.

Ez múlt hét pénteken volt. Tegnap reggel felkelt a kislányom, a hálószobából átment a gyerekszobába és elaludt a szőnyegen. Szóltam neki, felkelt, felmászott az ágyára és aludt tovább. Aztán kihoztam a nappaliba, de ülve elaludt.Ezután bevittem a hálószobába és ott aludt tovább. Egész délelőtt. Néha kinyitotta a szemét,de aztán vissza is aludt. Fel sem kelt, nem mozdult meg. Láza nem volt.

Megfogtam és levittam dokihoz, ő sem tudta megmondani mi a gond,kért sűrgősséggel labort és vizelet vizsgálatot.

Lett 9 csillag a laboreredményében, bár mindegyik egycsillagos. A vizelet negatív.Délutánra teljesen jól lett, mintha nem történt volna semmi.

Mikor kérdeztem a dr-nőt, nem lehet-e attól, hogy ott az a székletgöb, ő azt mondta nem gondolja, hogy attól lenne.Holnap kell visszavinnem, mert azt mondta megnézi és vagy holnap vagy jövő héten,de kér még egy labor vizsgálatot.

Ma reggelre 38,5 lett a láza, de a kedve jó volt. Most alszik, mert megint felment a láza. Nem köhög, nincs semmi más probléma.

Nem hagy nyugodni a dolog, hogy nem lehet-e mégis összefüggésben ez az egész a pocakjával. Azért gondoltam,hátha valaki tudna nekem itt segíteni. Hátha valaki volt már hasonló cipőben.

2010. máj. 27. 17:34
Szia! somaesztert tudnám "ajánlani", ő viszont most nincs itt, ahogy láttam. Személyesen nem ismerem, de az adatlapja alapján rendes lehet. Pedig elég bizalmatlan vagyok a dokikkal kapcs. ... Remélem, nem haragszik meg, h. őt említem így hirtelen... Ennyit tudtam "segíteni". Azt meg szabad kérdezni, h. mi a gond?
2010. máj. 27. 17:29
A 3 éves kislányommal van gond, jó lenne, ha valaki tudna segíteni.
2010. máj. 27. 17:26
Van köztünk gyerekorvos? Fontos lenne, kérdeznék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook