Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaidő, túlóra fórum

Munkaidő, túlóra (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 23. 10:20

Látom, eléggé pang a topic, de hátha...


Én ugyan nem a kereskedelemben dolgozom, de rendszeresen végzek munkát hétvégén. A munkaszerződésemben az szerepel, hogy kötetlen munkaidő. Se a szombati, se a vasárnapi, se az ünnepi munkáért nem kaptunk még soha egy fillért sem, a szombati 8 óráért 8 óra csúsztatás jár, a vasárnapi és ünnepnapiért pedig dupla órányi.

Elvileg tehát a heti 40 óra stimmel. Igaz, 2008 óta nekem még senki nem nézte meg a jelenlétimet :-)

Szerintetek ez így ok, vagy van min reklamálnunk a kollégákkal?

2013. febr. 8. 09:24
Akkor napi màsfêl óra túlóra jár.Viszont a kétszer 6 órával már túlléped a havi túlóra keretet.Ha ki is fizeti csak zsebbe.....mivel nincs is papíron feltüntetve.
2013. febr. 8. 09:07
Nincs ebédidő. Van olyan,h egész nap nem tudok enni.
2013. febr. 8. 08:53
Szabadnapra nem jár semmi.Ha ledolgozod az ebédidöt akkor napi 1 óra túlórád van amit a Mtk. Szerint kell elszámolni.A szombati 6 órákat is így kellene elszámolni.
2013. febr. 8. 08:28

Kérlek írjatok!

Fontos lenne tudnom.

Ja és kötelező túlóra előtt mennyivel kell szólnia a főnöknek?

2013. febr. 8. 07:42

Sziasztok!


Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Gyors válasz kellene. :)

Szóval: napi 9,5 órát dolgozom, minden hétköznap + kéthetente szombaton 6 órát. Persze a jelenléti ívre 8 órát kell írni és a szombatot be sem kell írni.

Kérdésem az lenne,h ezeket a túlórákat hogy kell elszámolni? Jár érte túlóra pótlék? Meg,h heti 1 szabadnapom van,azért jár vmi?

12. albert9876 (válaszként erre: 11. - Pgiz)
2010. szept. 12. 00:39

Szia pgiz!

Igen nem is csoda, mert kimaradt a + jel.

Tehát a kérdésem az: megteheti-e a munkáltató, hogy 8 órára + 1 óra kötelezően letöltendő időt terhel a dolgozóra? Fél óra ok, mert ebédel az ember. De mi van a másik fél órával?

A következő lépése majd az lesz, hogy stopperral áll a fejem fölött és méri a tényleges munkámat?? :S

11. pgiz (válaszként erre: 9. - Albert9876)
2010. szept. 7. 17:54
Nem értem a kérdésedet.
10. albert9876 (válaszként erre: 9. - Albert9876)
2010. júl. 13. 11:32
???????
9. albert9876 (válaszként erre: 8. - Albert9876)
2010. júl. 13. 09:18

Az eleje lemaradt:

"8 órás"

2010. júl. 13. 09:18
órás munkaviszonyban dolgozom. Megállapíthat a munkáltató 1 órás munkaidőt, tehát így 9 órát dolgoztatva?
2010. máj. 28. 15:30
nekem igazából nem azzal van a bajom, hogy kifizeti e a túlórát, hanem azzal, hogy elvárhatja e tőlünk ezt az óraszámot, amikor a szerződésünkben nincs semmi feltüntetve, csak hogy heti 5 napot 8 órában dolgozunk. Nyitvatartásunk: 6:00-20:00-ig, hétfőtől péntekig, szombat és vasárnap 12:00-20:00-ig. Ezzel nem is lenne baj, ha nem ketten lennénk. És leginkább a szabadnapokkal nem vagyok kibékülve, mert heti 6ot dolgozunk és 1 szabad nap van, rendezvényeken, programokon persze nyitva vagyunk, nem számít, ha valaki szabadnapos lenne. Persze, kifizeti túlórába, csak a gond hogy megszakadunk. Hétköznapokon 4 órát vagyunk ketten a boltba (pont amikor pang a forgalom) a maradék 4ben pedig egyedül, nyárra teraszunk is lesz, és egyedül arra is figyelni, a fagyipultra is és az üzletre is. És ha valaki lebetgszik, szabira megy, akkor a másik ezt csinálja 14 órába, heti 5 napot, meg 2x8 órát hétvégén. Leginkább ezen vagyok kiakadva.
6. Ministry (válaszként erre: 1. - Kicsikezseni)
2010. máj. 28. 09:11

Tegyél bejelentést, akkor kénytelen visszamenőleg kifizetni a túlórát.

Teheted névtelenül is.

2010. máj. 28. 05:57
Van jelenléti ív, vagy bármi dokumentum amivel igazolni tudod hogy mennyit dolgozol naponta? És van fizetési papír amivel igazolni tudod hogy mennyi pénzt kapsz? Mert ezekkel simán mehetsz a munkaügyi bíróságra és ugyanúgy mint az tűzoltóknak vagy az orvosoknak az elmúlt években, meg fogják ítélni a túlórák kifizetését. Viszont ha nincs semmi amivel igazolni tudod a dolgokat, akkor a főnököd áll nyerésre ebben ez ügyben sajnos.
2010. máj. 27. 16:05
hát ma szépen összevesztem a főnökkel, és az volt a válasz, ha nem tetszik, majd keres olyat aki szó nélkül megcsinálja... jah, és őszerinte ez teljesen normális és jogos...azzal mossa a kezeit, hogy túlórába kifizeti majd azt az időt, amivel többet dolgozunk.
3. pgiz
2010. máj. 27. 16:02

Nem dolgozhatnátok így.

Csak van-e más lehetőséged?

2. 3778e01b75 (válaszként erre: 1. - Kicsikezseni)
2010. máj. 27. 16:00
Hupsz, hát ez nem valami szép dolog... És szerintem nem is állja meg a helyét, bár nem vagyok otthon ezekben a dolgokban. Mindenesetre durván hangzik.
2010. máj. 27. 15:55

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy eladó, aki kávézóban dolgozik (vendéglátó és kiskereskedelmi egységről van szó) dolgozhat e heti 6 napot 8 órában úgy, hogy vagy szombaton dolgozik vagy vasárnap, ezt a kollégával beszéli meg, kinek melyik nap jó, szükség esetén cserélnek. Tehát heti 1 nap pihenőidő van. És mivel 2 alkalmazott van, a szabadságot úgy lehet csak megoldani, hogy aki dolgozik, az heti 7 napban lenne 14 órában... Jogos ha a munkáltató ezt követeli meg, ill. ha nem tetszik, keres mást? Arról nem is beszélve, hogy az egyik dolgozó 6 órába van bejelentve, mivel rokkantnyugdíjas, mégis minden nap 8 órázik, és nem túlórába fizetik neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook