Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bolti tej kisbabáknak. fórum

Bolti tej kisbabáknak. (beszélgetős fórum)


14. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Barbianya)
2010. máj. 28. 20:35
a kecsketej más mint a bocitej, inkább azt szokták ajánlani először, mert valamiért jobb mint a többi.... pontosabbat nem tudok.
2010. máj. 28. 20:33

Az hogy valaki azt mondja, semmi baja nincs az ő gyerekének, nem jelenti azt, hogy más gyerekének se lesz :-S


a keveset adj neki és ha érzékeny rá kiderül - ehhez meg lásd előbbi hsz-em, mivan ha hónapok múlva derül ki? onnantól stop minden tejterméknek, az nagyon nehéz, tudjátok mi mindenben van tejszármazék, ami akkor tilos lesz?


én úgy gondolom, ihat még egész életében vagy nyolcvan évig tejet, várjátok még ki azt a kis időt két-hároméves koráig.

2010. máj. 28. 12:24

az én fiam 3hónaposkorátol issza a tejet

1évesen kecsketejet ivott semmi baja nem volt

csak keveset adj neki elöször es ha erzékeny rá kiderül ha nem adj neki

2010. máj. 28. 07:54

Az én gyerekeim 10 hónapos kórtol kapták a tehéntejet,kutya bajuk sincs tőle,imádják minden mennyiségben.Kakaó formájában is, bárhogy...

és nem kevés tejmennyiséget isznak.

Virág 17 hónapos,napi 2 liter tejet simán megiszik.És akkor még ott a többi 4 gyerek.

1 hét,2 karton tej:D

10. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Besszi)
2010. máj. 28. 07:45
Ez nem igaz,csak olyan termék viselheti a Tej nevet ami valóban az és haszonállattól származik.Tehát nem vizzik és nem porból készül,ezt tévhit!Meg lehet nézni a fogyasztóvédelem hivatalos honlapján is.Az ÁNTSZ ezt ellenőrzi,szigorúan,tehát a boltban vásárolt tejnek köze van a tehénhez.A zsírtartlomban és tartósítási formákban van csak különbség.
9. kitrákotty (válaszként erre: 8. - 240309c047)
2010. máj. 28. 06:50

Az én gyerekem kétéves kora előtt nem kapott tejet.


Nálunk a védőnő hivatalos álláspontja is az, hogy egy és hároméves kor között inkább a babatejet kapja.


Amúgy ismeretségi körben volt olyan, hogy a gyermek már egyéves korától kapott forralt tejet, mégis csak hónapokkal később!! jelentkezett az érzékenység, addig semmi baj nem volt. (onnantól viszont nem kaphatott nemhogy tejet, semmi más tejterméket sem).


Tehát nem jelent semmit, ha egy-két hétig nincsen baja tőle, a mai tejek mellett én várnék még!

inkább a babatej, az biztonságosabb!

2010. máj. 27. 20:43
Köszi a hsz-at lányok. Azért kérdeztem mert a védőnő ugyis csak a hivatalos formáját mondhatja, de ugy emlékszem hogy a nagyfiunak már én is adtam 1 éves kora előtt tejet, most 12 éves, de már olyan régen volt,hogy nem tudom pontosan.
2010. máj. 27. 20:31
Valljuk be a bolti tejnek köze sincs a tehénhez! (Hacsak el nem vitték mellette:) Én kivártam a lányaimnál az egy évet, pontosan az előttem szólóhoz: nehogy később allergiásak legyenek a tejcukorra. Egyébként most már mi is bolti tejezünk, mindig a legolcsóbb dobozosból spájzolunk be, a kisebbiknél (4 évesem)ugyanis kakaóval kel a nap!...
6. Detti05 (válaszként erre: 1. - 240309c047)
2010. máj. 27. 16:57
Szia,mások a mostani táplálkozási tanácsok és másak voltak 10 éve,mikor a lányom volt pici.Ő 7 hónapos korától kapott tejet,rendes bolti tejet és az ég világon semmi baja.A nagyobbik fiam 8 hónapos korától kapta és neki sincs baja,valószínűleg a legkisebb is kb 2 hónap múlva fog kapni tejet,hiszen tejterméket már most is eszik.
5. 240309c047 (válaszként erre: 3. - C62e5b7d24)
2010. máj. 27. 15:50
Értem és 15 hónaposan már tudtad,hogy tejcukor érzékeny? Mert akkor igy más. Az enyém végülis nem az,bár ez nem zárja ki,hogy nem is lehet.
2010. máj. 27. 15:46
Szerintem várd ki az egy évet, nehogy később allergiás legyen...
2010. máj. 27. 15:43

hát én várnék vele, még tovább is.

A nagyobbik lányom 15 hónapos volt, amikor először kapott tehéntejet, szerette, de kb. 3 hónap múlva elkezdett fosikálni tőle, mert tejcukorérzékeny. Elmúlt 3 éves és este még mindig tápszert adok neki inkább a hugával egyetemben.

tejtermékektől semmi baja, csak a tejtől:(

2. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 240309c047)
2010. máj. 27. 15:42

Szia!

Én az enyémnek 13 hónaposan adtam felforralt házi bocitejet,és imádta!

Ha nem lesz alergiája,nem csapódik ki rajta,akkor adjál neki.Az Én gyerekem nem fogadta el ezeket a gyermekitalokat,tápszereket és valami pólás kellet a normális csontfejlődéshez.

2010. máj. 27. 15:39
9 hónapos a babám, és születése óta tápszeres mert nem volt tejem. Hivatalosan 1 éves korától ihat tejet,de én ma megkínáltam,egy pár kortyot ivott,és nagyon izlett neki. Adhatok már neki,vagy tartsam be az 1 évet,ami még 3 hónap. Nem ugy gondoltam,hogy kiváltom a tápszert,hanem mellette.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook