Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok nekem mondani festett hajra bármilyen világosító sampont/balzsamot/módszert? fórum

Tudnátok nekem mondani festett hajra bármilyen világosító sampont/balzsamot/módszert? (beszélgetős fórum)


21. Anda39 (válaszként erre: 20. - 7417c69b07)
2010. jún. 2. 06:53

A barátnőd haja biztosan erős hidrogénnel lett leszívatva. Néha itt is olvasok olyan tanácsokat, hogy 12-es oxival... na ez tényleg brutál, és könnyen járhat az ember úgy, mint a barátnőd. A fodrászok (na jó, nem mindegyik :) )inkább többször, de gyenge oxival csinálják ezt a folyamatot, mert úgy nem lehet a hajat leégetni. Amúgy is mindenkinek másképp reagál a haja a szőkítésre, tehát először érdemes a legenyhébb módszert kipróbálni, aztán erőíteni, ha szükséges.

Az ecetes öblítést azért szokták ajánlani, mert a savassága folytán semlegesíti a sampon lúgos kémhatását, és a haj külső szerkezetét bezárja. Tehát azért lesz sima, puha a hajad a savas öblítések után, mert egészséges lesz a hajad külső pikkelyes rétege. Egyébként ilyenkor a mesterséges pigmentek nem nagyon tudnak távozni a hajból, ezért ajánlják a szakemberek direkt festett hajra. A citrom már más helyzet, az világosíthat, de inkább a világosabb tónusú hajhoz ajánlott, a sötéttel nem bír.

2010. jún. 1. 21:48

Anda igazad van végül is, csak én azért próbálkozok ilyenekkel, mert 1ik barátnőmnek ilyen le lett szívatva a haja és iszonyat eltöredezett neki, és azt nem merem. Igazából már kezd hasonlítani a mostani hajszínem az eredeti hajszínemre, már alig feltűnő a lenövésem :) Eddig citrommal világosítottam, most a hétvégén próbáltam ki a citromos-ecetes pakolást és az is használt szerintem, meg nagyon puha lett tőle a hajam! Úgy csináltam, hogy hajmosás előtt hajbalzsamba kevertem 1 fél citrom levét és 1 evőkanál ecetet (csak azért írom le, hogy hátha valakinek segítek vele :) )

Szóval már annyira nem is kell a festett részen világosítanom, de azért még be szeretnék szerezni 1 olyan korpásodás ellene sampont (Novo Rozal), amit Sleepi ajánlott nekem, és akkor leírom a tapasztalataimat :)

Azon gondolkozom, hogy ha sikerül olyan színt elérnem teljesen, mint az eredeti hajam, akkor már nyáron be sem festem, hagyom kicsit pihenni a hajam, a víztől naptól úgyis gyorsan kopik a festék. Aztán majd ősszel nézek magamnak valami új világosabb színt :)

19. godvin
2010. jún. 1. 20:45
hali!én is sötétre voltam festve,világositásként a fodrász lekoktélozta a hajam,kevés százalékos hidrogénnel azt hiszem,foltos lett lemosás után,de utána bekente a világosbarna festékkel,és 3-4hetente járok,és ugyanazzal festi és tök jó világos!Sztem keress 1 megbizható fodrászt!Amugy nekem a Garnier termékek sok festéket "lemartak",mert az gyümölcssavas,nem birja a festék!Sok sikert!
18. Anda39
2010. jún. 1. 20:11
Azt én is hallottam (bár én magam nem tapasztaltam), hogy a korpásodásra való samponok fakítják a festett hajat. Ezért nem is ajánlott azoknak, akik szeretnék megtartani a hajuk színét. De hogy annyit mosni, hogy akár egy-két tónusnyit világosodjon a haj... hát erre nagyon kíváncsi vagyok. Nem is biztos, hogy jó a fejbőrödnek, hiszen az ilyen samponok valamilyen módon a korpásodást szüntetnék meg mindenféle adalékanyagokkal. Nem kellene annyira félni a direkt hajra való kütyüktől, ha képes vagy mindenfélét a fejedre kenni, amivel ugyanúgy nem teszel jót sem a hajadnak, sem a fejbőrödnek.
2010. máj. 31. 13:55
Hmm akkor mondom a gyógyszertárban, hogy tényleg NovoRozal és nekem csak olyan kell! Nehogy mást merjenek adni :)
16. Sleepi
2010. máj. 31. 13:51
Te tényleg mindent megteszel a világosításért. :) Most direkt kimentem a fürdőszobába megnézni, Novo Rozal, még mindig. :)
2010. máj. 31. 13:37

Elmentem a városban mind2 gyógyszertárba és nem kaptam semelyikben sem Novarozalt, amire amúgy azt mondták, hogy Nobozoral :D na min1, holnap kapnak az 1ikben árut, hátha jön, mondták, hogy szokott lenni, ha meg nem jön, akkor meg rendelek és a kövi szállítmánnyal hoznak nekem :)

Ma ecetes-citromos pakolást tettem a hajamra, nemtudom mennyire világosította, épp most van törülközőbe csavarva a hajam :)

2010. máj. 30. 21:10

Köszi az infót! De ha leszedni, akkor nem lesz olyan sötét a hajam. Mert én amúgy azért szeretném világosítani a festett részt, mert szeretném új színnel befesteni, ami világosabb barna. Na és ha erre festem rá, akkor ugyanúgy sötét lesz az a szín is, nem olyan, mint a képen van a csajnak. Úgyhogy az nem lenne baj, ha nem ugyanolyan lenne a színe, mint a lenövésnek.

És ez roncsolja a hajat? Te használtad már? Vagy fodrász csinálta neked? És használtad, akkor milyen fajtát? :)

Amúgy holnap veszek Novarozal-t mert az 1ik gyógyszertárban nem volt, ahol kerestem, holnap megyek a másikba :) És megírom a tapasztalatomat, ahogy ígértem!

13. Anda39
2010. máj. 30. 20:53
A hajradírról, vagy hajszín-leszedőről írnék keveset: ha leszedi a hajról a festéket, nem lesz a haj olyan, mintha mi sem történt volna vele, tehát különbözni fog a lenövéstől. A festék úgy működik, hogy először lebontja a saját pigmenteket a hajban (attól függ, mennyit, hogy mennyire lesz világos a kívánt szín). Tehát ha megszabadul valaki a mesterséges pigmentektől, a sajátjai azért nem varázsolódnak vissza.
2010. máj. 27. 20:56

Jójó, mindenképp beszerzek 1et!! Fú köszi, ez nagyon jó tipp :) És megírom a tapasztalatomat :P

Fastlove, neked is köszi amit írtál, csak azért írtam, hogy érdekes, meert azok a módszerek 1 kicsit nehezebben kivitelezhetőek :)

11. Sleepi (válaszként erre: 9. - 7417c69b07)
2010. máj. 27. 20:42

Azt nem tudom, hány réteg színt képes leszedni, szerintem erről inkább fodrásszal konzultálj, az a biztos. :)

A samponról: Én a lent említett márkát használtam, attól nem lett korpás a hajam. /Am. a head a schoulders-nek pont az a lényege, h. hazavágja az ember fejbőrét, ezért ajánlom inkább a gyógyszertárit./

A NovoRozalt úgy használtam, h. megmostam vele a hajam, és kb. 20 percet még rajta hagytam, utána öblítettem le. Némi balzsamot utána ajánlatos feltenni.

Onnan látod, h. viszi a színt, h. sötét lesz a hab is, meg a víz is lemosáskor.

Ha kipróbálod, majd írd meg, milyen eredményt sikerült elérni!

10. ddc8afde20 (válaszként erre: 5. - 7417c69b07)
2010. máj. 27. 20:22
azért nem baj ha nem próbálod ki őket:)
2010. máj. 27. 20:04
Köszii! És a hajradír akkor is visszahozza az eredeti színt, ha sokszor volt már festve a hajam? A samponnal pedig meg kell mosni, vagy pakolásként kell használni? És nem korpásodott be tőle a hajad? Mert régebben én elkezdtem használtam head and shuolders-t és nem volt korpás a hajam és attól meg bekorpásodott :S:S
2010. máj. 27. 20:00

Ha a festéket akarod leszedni, arra ott vannak a különféle "hajradírok", amelyekkel visszanyerhető az eredeti szín, fodrászkellékesben kapható.


Ha csak világosítani szeretnél a színen, arra az erősebb korpásodás elleni samponok nagyon jók. Nekem ezek közül a Novo Rozal vált be. /gyógyszertárban kapható/.

2010. máj. 27. 16:44
neem hidrogénnel semmiképp nem szeretném! lehet akkor maradok ilyen :( Pedig nyárra kicsit világosítani akartam.
2010. máj. 27. 14:18
A festéket leszedik ezek a dolgok, de világosítani nem fogják. Van rá módszer, de ezt szerintem bízd fodrászra, mert hidrogénperoxid kell hozzá, otthon nem szabad próbálkozni vele, mert könnyen a végén leég és se világos, se sötét nem lesz...
2010. máj. 27. 11:20
ezek érdekes módszerek :)
4. ddc8afde20 (válaszként erre: 3. - 7417c69b07)
2010. máj. 27. 10:46

"Az ókori római nők a germán rabszolganők és hadifoglyok aranyszőke hajszínét megirigyelve a következő praktikákat vetették be:


erős kamillafőzetbe áztatták a hajukat, majd kiültek a napra, és ott szárították meg

fahamut kefertek péppé vízzel, és azt kenték a hajukra

az aranyló zsínhatás végett porrá őrölt sáfrányból és kurkumából tettek rá pakolást

Természetesen egy alkalomtól ne várd a tökéletes eredményt, de 4-5 alkalom után már egész látványos!"

2010. máj. 27. 10:41
Köszi! A citromot már próbáltam, valamennyire segített is! De valami olyan sampont keresek (ha van egyáltalán) ami világosítaná! Majd még az ecettel is próbálkozok, mert nem frissen festett a hajam.
2. flasch (válaszként erre: 1. - 7417c69b07)
2010. máj. 27. 10:23

citromlés, ecetes vizzel próbálkozhatsz, de vigyázz, mert a frissen festettet az ecet lekaphaja.(mármint a szint)

kamillás esetleg, bár attól inkább sárgul, szerintem.

2010. máj. 27. 10:17
Szeretnék világosítani a barnára festett hajamon, de nem szeretném hidrogénnel leszívatni, mivel az roncsolja a hajat. Tudnátok mondani egyéb más módszert nekem? Esetleg ha ismertek olyan sampont/pakolást ami világosítana a hajamon? A neten semmit sem találok és nagyon megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook