Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sérv terhesség alatt fórum

Sérv terhesség alatt (beszélgetős fórum)


11. mannalány (válaszként erre: 9. - Cicanyúl)
2010. jún. 1. 09:27
Vigyázz magadra, pihenj sokat!!!!
10. kitty9
2010. jún. 1. 09:13

Szia!

Nekem gyerekkoromban volt kétoldali lágyéksérvem, műtötték is kétszer. Terhesség alatt megkérdeztem egy sebészt, aki azt mondta nem lesz gond vele, a nőgyógyászom is bíztatott, hogy menni fog a sima szülés. Nem is volt semmi gond, pedig ha valami nehezet emeltem, vagy cipekedtem, akkor sokszor éreztem, de a szülés alatt egyáltalán nem fájt. Remélem neked sem lesz semmi gond vele!

2010. máj. 31. 20:32

Szia!

sajnos most egy ideig nem tudok információval szolgálni a sérvről, mert ma mennem kellett reggel az ügyeletre, kinyílt a külső méhszájam, feküdnöm kell, nem mehetek sehová.

2010. máj. 29. 19:18
Persze, megírom! Nekem már volt babakoromban lágyéksérvem, és a lábamon is vannak sérvek. Ezek "örökletesek", vagyis a hajlam az. Apukámnak és az Öcsémnek is a lábán vannak. És még csak nem is súlyfüggő a dolog, mert 30 kilóval ezelőtt jöttek ki. De így is simán lehet jól élni. Semmiben nem korlátoz, és műteni nem is lehet. A védőnőm biztatott, hogy a laza kötőszöveteim még jól is fognak jönni a szülésnél. Úgy legyen.
7. mannalány (válaszként erre: 6. - Cicanyúl)
2010. máj. 29. 18:57
Akkor sajnos egy cipőben járunk....ha jártál sebésznél, megírnád miket tanácsolt? Tudom, minden eset más, de hasznos lehet nekem is, amit mond. Egyébként én is készülök sebészhez.
2010. máj. 29. 18:36

Szia!

Én 20 hetes terhes vagyok, nálam is felmerült egy sérv lehetősége, napokban megyek sebészhez. Kérdeztem az orvosomat, hogy gondot jelent- e ez, vagy műteni kell- e, de azt mondta, amíg nem született meg a baba, semmiképpen (csak ha kizáródás veszélye áll fenn), mert úgyis szétnyomja még addig. Majd utána, ha szükséges, megműtenek.

2010. máj. 29. 09:25
Köszi a reagálásokat, azóta sincs sok infóm, de állítólag kétoldali ágyéksérvvel is lehetséges szülni. Addig kímélni kell magam. Eddig is vigyáztam, de azért szerintem az sem szerencsés ha teljesen ellustulok....
2010. máj. 27. 14:33

Szia!


Nekem hasfali és köldök sérvem is van, már a 2. szülésem előtt is volt. Szülhettem volna rendesen, más gond miatt császároztak.

2010. máj. 27. 09:30
Nekem ugyan nem sérvem volt hanem vakbél gyulladásom 18 hetes várandósan,begörcsöltem és azonnali életmentő megműtéten estünk át.Rizikós volt de hála égnek semmi baj nem történt,bár elég fájdalmas volt.Ettől függetlenűl természetes úton szűlhettem csak a végén a tolóknál megint sűrgősségi császár kellett mert a Lánykám nem jól illeszkedett be.Ha az orvosod azt mondta minden rendben lesz ,akkor higgy neki.Biztos minden vizsgálatnál azt is figyelembe fogja venni változott e az állapotod.
2010. máj. 27. 09:30
Kolleganőmnek is volt, kettő is... egy ágyéksérv, meg egy a pociján oldalt. Ő császáros lett, de úgy emlékszem azért, mert a sérv nyomta vmelyik eret. Tehát nem kimondottan a sérv ottléte miatt. Egyébként az első babája is császárral született, gondolom ez is indokolta. Neki is fájt, sőt csúnya viszeres lett a lába, de ez is az előbb említett ér miatt.
2010. máj. 27. 09:22
Tegnap megállapította a nőgyógyászom, sérvem van, 28 hetes terhes vagyok. Eléggé fáj, de állítólag nem lesz baj, a szülésnél sem(?), és visszahúzódhat a terhesség után. Várom a tapasztalatokat, mert kevés az információm. Köszönöm!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook