Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Váladékozó köldök?! fórum

Váladékozó köldök?! (tudásbázis kérdés)


2017. máj. 23. 10:28

Velem történt ilyen, legalább 10-12 évvel ezelőtt. Meleg volt, izzadtam (talán ettől)Nagyon feszült a köldököm körül ,nedvedzett, bűzös volt és kissé viszketett, de nem igen fájt. Ez néhány napig tartott. Mivel nem tartottam vészesnek, illetve épp ünnepes hosszú hétvége volt nem mentem orvoshoz. Sőt még futópadon kicsit kocogtam is. Egyszer csak szörnyű bűzt éreztem. Még a nyitott ablakon ki is néztem, hogy talán kintről jön. Akkor megláttam a hasamat. A nadrágomon jókora pecsét lett a kifakadt fisztulától. Gyorsan elmúlt a feszülés. Gondoltam vége, de néhány óra múlva újra kezdődött. Ekkor már feszes, fényes volt a hasam és piros. Azt hiszem nagy felelőtlenség volt, de ismét nem mentem dokihoz (ünnep utolsó napja)Gondoltam másnap majd megyek. Másnapra viszont ismét kifakadt, hasonló körülmények között és nagyon gyorsan megnyugodott a hasam, köldököm, bőröm. A tünetek kezdetétől végig Betadinnal csöpögtettem a köldökömet, illetve tisztán tartottam, steril gézzel leragasztottam. Nem volt lázam, rossz közérzetem sem. Másnap dolgoztam. Ami a poén, hogy szinte pont egy év múlva ugyanez megtörtént. Annyi különbséggel, hogy rögtön orvoshoz mentem. Elég furcsán nézett rám. Lefertőtlenítette, gézzel teletömte, - ez fájt.Mondta két nap múlva menjek vissza. Mielőtt visszamentem a munkahelyen kifakadt. Mondanom se kell milyen ciki volt ez. Az asszisztensének mondta, - lehet hogy egy nap múlva kellett volna visszahívni. Újra fertőtlenítette, gézt rakott bele, de már nem kellett visszamenni hozzá. Fogalmam sincs mi volt ez, nem mondta - mogorva természetű sebész doki. Azóta nincs semmi bajom, viszont azt hiszem, hogy ha ez befelé fakad ki, akkor komoly hashártya gyulladást okozhatott volna.


Tehát orvoshoz kell fordulni ilyen bajjal feltétlenül.


Írd meg Epresturmix veled mi történt, remélem jól vagy !

2017. máj. 21. 09:48
Valaki?
2017. máj. 20. 23:53

Régi fórum már, de hátha tud valaki valami okosat írni hétfőig.


Ma délután óta fura érzésem van köldöknél.

Feszítő érzésem van, konkrétan belül érzem.

Tavaly volt laparos műtétem. Tehát van sebem ott, össze volt varrva. Gennyezik is kicsit. Mi a fene lehet ez? 😐

2012. jan. 5. 20:32

Most olvastam, gondoltam bemásolom ide....


Kedves Doktor úr!

Igazán nem is tudom, hogy jó "területre" írok-e. Pár napja a köldökömből szivárog színtelen folyadék. Nem sok, inkább csak ha odanyúlok, akkor lehet érezni. Viszont nagyon bűzös.

Mi lehet az oka? Válaszát köszönöm szépen. Tami.


Kedves Tami!

Köszönöm, hogy hozzám fordult problémájával. A "váladékozó köldök" hátterében több dolog állhat. Köldökünk egy "elzáródott járat", mely az embrionális korban kötötte össze a májunkat édesanyánk méhlepényével. A születésünk után ez elzáródik, hegesedik. Hasfalunk ezen pontján a leggyengébb és bár a köldök bezáródott, de egy erős szalag még összeköti a májjal a hasüregen belül. A váladékozás oka lehet sérv a hasfal gyengesége miatt, ún. fistula (járat) mely a köldököt a bőr alatti kötőszövettel, vagy rosszabb esetben a hasüregi szervekkel köti össze, és ok lehet még, ha erős trauma, megerőltetés hatására a májat a köldökkel összekötő szalag (lig. teres hepatis) megszakad, elszakad. A kezelés is az októl függ.

Épp ezért kérem panaszaival személyesen keressen fel egy sebészeti szakrendelést.


Minden jót kívánok!


Dr. Fedor Roland

2011. jún. 25. 18:17

Szasztok! Én 3 éve szültem(ikreket), azóta mindig váladékozik a köldököm. Ma nagyon megijedtem, mert megnéztem tűzetesen a belsejét és fele össze van nőlve.Hétfőn megyek az orvoshoz, de olyan kétségbeesett vagyok ugy remegek mint a kocsonya!

Látom régi ez a topic, de talán valaki pont olvassa és tud nekem nyugtató szavakat mondani!

2010. máj. 26. 23:51
Sziasztok! Ismerek olyat, akinek időnként szintén váladékozik a köldöke és kellemetlen szagú. A doki szerint nem gond, kenje Neogranormonnal, vagy ha viszket és piros is esetleg, akkor gomba van a háttérben. (Egyébként lehet az izzadás miatt is). Igaz, gyorsan meg is szűnik a probléma. Persze a legjobb, ha a doki személyre szabottan megmondja mi a helyzet.
23. devran baba (válaszként erre: 7. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 18:31

igen, és írtó kellemetlen szaga volt:( de tényleg, annyira ha a párom a hasamra feküdt érzte, és azt mondta mindig a bébinknek hogy azon a lukon ne lélegezzen mert elszédül:)O:)

de ez elmúlt egy két nap alkoholozással...

22. 42af71f255 (válaszként erre: 8. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 18:13
Sajna nem sokat mesélt róla,csak h olyan gennyes volt neki,és levedzett,és egyszer kifakadt jobban,és akkor valahogy megműtötték,kitisztították neki...többet nem tudok.
21. 24c6db19e9 (válaszként erre: 17. - Kolibri)
2010. máj. 26. 17:13

Azt mondta, hogy fogalma sincs, hogy mitől lehet...

De ami érdekes, hogy a héten a 3. kismama vagyok aki ezzel hívta fel!

Annyiban maradtunk, ha vasárnapig nem múlik el, akkor bemegyek hozzá, és felír nekem valami antibiotikumot...

20. klára51 (válaszként erre: 16. - Kolibri)
2010. máj. 26. 17:13

Persze:-)


De szót ekll fogadjon nekünk és megkell mutassa egy dokinak.

Bármitől lehet,de megkell nézzék.

19. klára51 (válaszként erre: 14. - Kolibri)
2010. máj. 26. 17:12
:-)
2010. máj. 26. 17:11

Ezt egy beteg írta és dokinő válaszol neki olvasdd el.


A minap észrevettem, hogy szúró, fájó érzés lépett fel a

köldökömben, majd elkezdett váladékozni. A kérdésem az lenne, hogy ez elmúlik-e majd magától? Esetleg mi lehet a bajom?


Mossa meg, tisztítsa meg vattapálcával óvatosan, ezután kenje be

Neogranormon kenőccsel. Ha nem javul, mutassa meg háziorvosnak, vagy bőrgyógyásznak.

dr Gerencsér Emőke

17. Kolibri (válaszként erre: 15. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 17:11
Majd ird meg, mit mondtak. Azert furi, hogy a nogyogyasz nem surgetett masik dokihoz teged...
2010. máj. 26. 17:10
Remeljuk a kerdezo kismamanak valami mas okozza.
15. 24c6db19e9 (válaszként erre: 13. - Klára51)
2010. máj. 26. 17:09

Fu...

Akkor ennek a fele sem tréfa...

14. Kolibri (válaszként erre: 13. - Klára51)
2010. máj. 26. 17:09
De jo, hogy nem volt igazuk!
13. klára51 (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2010. máj. 26. 17:07
2002 ben éséletmentő műtétem volt azt mondták itt jó ha van egy évem,és felkerestem pesten Pálfalvyt neki köszönhetem hogy ma még örülhetek az unokáimnak:-)
2010. máj. 26. 17:06
De több ismerősömnél a hasfali sérv is így kezdődött nálam annál már csak két év után volt ez a panasz,ezért tavaly megcsinálták :-(((((
11. Kolibri (válaszként erre: 10. - Klára51)
2010. máj. 26. 17:06
Mikor volt ez? hogy vagy most? Sajnalom!
10. klára51 (válaszként erre: 6. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 17:04
betokosodott méhnyakrák:-(
2010. máj. 26. 17:00

Nahat, meg nem is hallottam ilyet!


Klára 51, nalad mi volt az oka es mi lett vele?

8. 24c6db19e9 (válaszként erre: 3. - 42af71f255)
2010. máj. 26. 16:45

Gondolom terhes csak nem műtenék meg (remélem :) ).

Azt nem tudod, mivel műtötték meg?

7. 24c6db19e9 (válaszként erre: 5. - Devran baba)
2010. máj. 26. 16:44

Hu, még ez hangzik a legjobban :)

Neked is viszketet közben?

6. 24c6db19e9 (válaszként erre: 4. - Klára51)
2010. máj. 26. 16:43

Juj, ez nem hangzik túl jól..

Azt megkérdezhetem, hogy mi lett a baj?

2010. máj. 26. 16:40

SZia nekem is volt régen ilyen és megézettem aztán kiderül hogy amikor születtem nem kötötték el rendesen... de azt mondta a doki semmi komoly kenegessem alkohollal ha esetleg folyik:)Amikor meg vizsgálták beledugtak egy katéter szerű hosszú csövet ami elég kellemeten volt:(

igazából a mai napig nem tudom pontosan hogy ez hogy lehet csak így annyiban hagyni de nincs vele gondom és a terhesség szülés alatt sem volt semmi, igaz akkor nekem is jobb valadékozott de ennyi. sztem nézed meg biztos azt mondja kenegesd alkohollal mást nem nagyon tudnak:(

sajnos:)

4. klára51 (válaszként erre: 1. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 16:40

Sajnos nálam itt kezdődött a baj,és nem igen tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,így nem szaladtam vele rögtön dokihoz,kár volt útolag belátom.

Feltételenül nézesdd meg hallgass rám.

3. 42af71f255 (válaszként erre: 2. - 24c6db19e9)
2010. máj. 26. 16:36

Szia,egyik csoporttársam mesélt erről,ő azt mondta,neki meg kellett műteni,de nem tudják mitől van, és most újra elkezdett neki váladékozni....


Érdemes dokival megnézetni!

2010. máj. 26. 16:34

Nálam pár napja kezdődött, volt már valakinek ilyene?

Jelenleg 16 hetes kismama vagyok, csak telefonon beszéltem az orvosommal, de ő azt mondta, hogy ennek semmi közze a terhességhez.

Mitől lehet?

2010. máj. 26. 16:33
Váladékozó köldök?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook