Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom, Vanda története fórum

Kislányom, Vanda története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kislányom, Vanda története

2011. okt. 15. 09:37
Először is gratulálok a pindurhoz! Ez a legédesebb szüléstörténet, amit eddig olvastam, pedig mostanában rengeteget olvastam, ugyanis én is kismama vagyok, és egy kicsit félek a szüléstől, a történetek pedig mindig új erőt adnak, hogy megéri. :-) Meg a kiscsaj rugdosása is ebben a hitben erősít meg. :-)
2011. márc. 8. 10:58

Nagyon meghatott a történeted.

Sajnos a terhesség elején történt nehézségeidet nekem is pont igy reagálták le.

3 hónappal teherbeesésem előtt kezdtek el kezelni pajzsmirigy túlműködéssel, és én is azzal a hittel voltam h mérhetetlen TSH-val nem lehetek terhes, 8 hetes voltam mikor észrevettem h terhes v.ok, ámultam a 2 csikon. Nagyon örültünk, és később sirva jöttem ki a nőgyógyásztól, rögtön el akarták venni, meg h ezt h képzeltem, mekkora felelőtlenség. Pedig csodának véltem h terhes maradtam. Sajnos nekem a betegségtől függetlenül más okból fejlődési problémája lett a magzatnak, és végig azt gondoltam h én v.ok az oka, a sok gyógyszer h elvették a kicsikénket. Majd 1hónap várakozás után jöttek meg az eredméyek, sem a pajzsmirigy betegség, sem az orvosságok nem voltak káros hatással a kicsire.

Aki ilyen betegség mellett lesz terhes ne hagyja a rosszindulatú szavaktól megrémiteni, mert Vanda is egy gyönyörű bizonyiték rá, h vannak csodák!!!!

26. db4f1eff6b (válaszként erre: 25. - Cooltim)
2010. jún. 25. 14:08
Sajnos, rossz helyen írtam, elnézést kérek.
25. cooltim (válaszként erre: 24. - Db4f1eff6b)
2010. jún. 2. 22:12

Kedves papa61!

Nagyon aranyos tortenet, de nekem -es a cikknek - ehhez mi kozom van??? Koszonom!

2010. jún. 2. 20:05

A lányunokám, Anett még csak olyan 3 éves lehetett, amikor lementünk a játszótérre. Ő csúszdázni szeretett volna, de mivel előző nap esett az eső, tele volt a csúszda vízzel. Hiába mondtam neki, hogy ne csússzon le, ő csakazértis lecsúszott. Persze rögtön átázott a bugyija. Hazafelé menet aztán azt mondta: Megmondajak mamának, meg megmondajak Dojisznak. Kis idő múlva: meghajaptatlak Dojisszal.

Hiába kértem, hogy ne haraptasson már meg, újra csak azt mondta nagy mérgesen, hogy megharaptat. A Dorisz a barátnője kutyusa volt.

2010. máj. 27. 10:51
Nagyon szépen leírtad a történeteteket!Jó egészséget kívánok Nektek!És igazán büszke lehetsz Vandira,tündéri kislány:)
22. cooltim (válaszként erre: 21. - Birgi74)
2010. máj. 27. 10:02

Köszi a kedvességed! :-)

Gratulálok a testvérednek és sok boldogságot kívánok a babához!

Szerencsére nekem nem szteroid tartalmú gyógyszert kellett szednem a terhesség alatt.

A szülés után azonban újra szükség volt szteroidra, mert a betegség miatt a bal szemem előrébb jött és ezt csak a szteroid tudta levinni.

Mégegyszer sok boldogságot!

2010. máj. 27. 09:38

nagyon szép történet, és nagyon kitartó és erős nő vagy! én ehhez gratulálok! és persze a kisbabátokhoz is!

sok boldogságot!



(a tesómnak is kellett szednie vmi szteroidos gyógyszert a terhesség alatt is - de semmi problémája nem volt a várandóssága alatt sem, és azóta sem, most 3hónapos a kisfia.

neki vmi hormonproblémája van, nem pajzsmirigy, más. a kortizol nevű ún. stresszhormonnal van problémája, ami megemeli hirtelen a vércukorszintet, és ezáltal sok problémát okoz, olyasmit is, amit a cukorbetegséggel kevernek össze néha. neki is volt, aki azt mondta, h majd nehezen lesz terhes, meg h majd problémás lesz, stb. aztán talált egy orvost, aki nem ellenállt, hanem segített..., mint neked!)

20. cooltim (válaszként erre: 18. - Khatif)
2010. máj. 27. 08:27
Köszi! :-)
19. cooltim (válaszként erre: 17. - Bebe83)
2010. máj. 27. 08:27
Köszönöm, kedves vagy! :-)
18. Khatif
2010. máj. 27. 08:14
Ugyesen megirtad. Gratulalok megint :)
17. Bebe83
2010. máj. 27. 08:09

Gratulalok en is Vandi Babahoz, es utolag mindegy az mar hogy szultel, a lenyeg hogy egeszseges babtok van.Amugy megkonnyeztem a torteneted, nagyon szepre sikeredett.

Sok boldogsagot a babohoz!!!

16. cooltim (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2010. máj. 27. 00:34

Szia. Aranyos vagy, koszonom! :-)

A leheto legjobbakat kivanom Neked az eletben, megerdemled nagyon! Rad fer egy Nagy-Nagy boldogsag! :-)

2010. máj. 27. 00:07
Nagyon szép a születéstörténetetek.megkönyeztem hisz egy csapatba tartoztunk..Jó egészséget és nagyon nagyon nagy gratula nektek:_) Igaz lassan 1 éves lessz a drága kis Vanda:-)
14. cooltim (válaszként erre: 12. - Babyjuly)
2010. máj. 26. 19:48

Köszi! :-)

Kb. ez volt a célom, hogy mások esetleg okuljanak belőle.

13. cooltim (válaszként erre: 11. - Sara1986)
2010. máj. 26. 19:48

Azt én sem értettem, hogy miért kaptam az oxytocint. Mondjuk nem emlékszem, hogy pontosan mikor kaptam meg. De kb. délután 4 körül. A fájások éjjel 3- kor jöttek, a magzatvíz pedig reggel 8 körül ment el.

Pedig az orvosom inkább a természetes szülés híve, nem a császáré. De már mindegy is. :-)

2010. máj. 26. 19:47
Örülök, hogy leírtad a történeted. Szerintem ez segíthet másoknak is, akik a te problémáddal küzdenek. És egy nagyon szép kerek történet, aminek a vége a csodaszép kislányod!
2010. máj. 26. 18:37

Örülök, hogy egészséges babád született!

Az hogy nem tágultál valószínűleg azért volt, mert kaptad az oxitocint idő előtt. Szerintem várnia kellett volna még az orvosnak, hiszen elfolyt a víz, ott volt az idő, hagyni kellett volna a tested, hogy dolgozzon magától, jöttek volna azok a fájások. Az oxitól voltak olyan őrült erősek a sajnos. Antibiotikum mellett nyugodtan mehet a szülés 12 óránál tovább is. Van aki az elején nagyon lassan, aztán hirtelen tágul. Lehet, h te is ilyen lettél volna ;)

Mindenesetre örülök, hogy rendben lett a kislányod!

2010. máj. 26. 18:08
Hát már műtötték is,kapott gyógyszereket,szteroidokat úgy ahogy te,de jelenleg nem szed semmit úgy tudom.
9. cooltim (válaszként erre: 8. - Bettike2007)
2010. máj. 26. 17:25
Persze, teljesen érthető... Illetve nem felejthető, hogy ez 10 éve volt. Más gyógyszerek, más orvosok stb.
8. bettike2007 (válaszként erre: 7. - Cooltim)
2010. máj. 26. 17:23

Lehet félt hogy később baja lehet!


Már mindegy!

7. cooltim (válaszként erre: 6. - Bettike2007)
2010. máj. 26. 17:18
Gyógszerrel szépen karban lehet tartani. Csak oda kell figyelni. Sajnálom, hogy emiatt nincs testvéred! :-(
2010. máj. 26. 17:12

Szia gratulálok a gyönyörű lánykához!

Valóban szerencse hogy nincs baja,anyukámnak is pajzsmirigy túlműködése van,még a születésem után lett beteg,és már nem is lesz tesóm,mert mondták hogy beteg lesz ha akarna még!Hát azóta eltelt 10év és nem is lett.


Nem tudom mekkora az esélye,de már nem tudjuk meg.


Sok-sok boldogságot kívánok!!

2010. máj. 26. 17:03

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek! :-) Hasonló jókat kiívánok mindenkinek!

2010. máj. 26. 16:28

Amint megláttam a címét a cikknek, egyből Rád gondoltam.:)

Örülök, hogy elolvashattam.

További jó egészséget és boldogságot kívánok Neked, a sok-sok vidám, örömteli pillanatot Vandi bébivel, akit nagyon szép kislány!

2010. máj. 26. 16:19

Vandi nagyon szép kislány!:)))

Örülök,hogy nem lett semmi baja!:))

2010. máj. 26. 16:10
Hát tényleg csodaszép babád született, gratulálok! :)
2010. máj. 26. 16:08
Férjemmel 11 éve ismerjük egymást. Igen, régi kapcsolat a miénk (ez most itt hosszú lenne…).
Többször eljátszottunk a házasság gondolatával az évek alatt, de valahogy mindig elvetődött. Nem az egymással való bizalommal vagy bármivel volt probléma, hanem inkább az idővel. Férjem akkor – is – sokat dolgozott, én pedig főiskolára jártam, nyelvvizsgázni szerettem volna stb. Szóval valahogy mindig megállapítottuk, hogy „erre most nincs időnk.”

Ugrás a teljes írásra: Kislányom, Vanda története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook