Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szocpolról és a FOT-ról tudtok valami? fórum

A szocpolról és a FOT-ról tudtok valami? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 26. 14:38
Örök szabály, hogy hitelt, és támogatást is csak az kaphat, aki bebizonyítja, hogy nincs rá szüksége!
2010. máj. 26. 14:31
tehát a fiatal ,családosok kik próbálnának valahogyan élni megintcsak kiesnek a rostán,olyanok a feltételek h valahol tuti elbuknánk...mi 4 éve vásároltunk egy csházat,20 éves hitelre és tavaly amire nagynehezen összejöhetett vna a toldás lecsusztunk a szocpolról,ebben az évben ősszel ha bevezetésre kerül,olyan feltételek vannak h már az engedélyeknél anyagi csődbe megyünk és még egy téglát sem vettünk...szomorú...:(
17. Szilvamama (válaszként erre: 13. - 6f7760b318)
2010. máj. 26. 12:31
Hát, sajnos még nekünk sem sikerült saját lakást venni, mert nem tudnánk a törlesztőt fizetni ...
16. Szilvamama (válaszként erre: 12. - 31b7b5919f)
2010. máj. 26. 12:30
Dehogynem, de a hitelt a bankokon keresztül veszed fel. A szocpolt sem kézbe kaptad, hanem leírták a banki kölcsönből.
15. Szilvamama (válaszként erre: 11. - 31b7b5919f)
2010. máj. 26. 12:29
Sajnos könnyebben nem lehet igényelni, elég sok feltételnek meg kell felelni. Nem túl népszerű hitel egyébként, mert legalább 50 % önerő kell hozzá, szóval nem éppen azoknak találták ki, akik igazán rászorulnak. Az állam a kamat egy részét adja támogatásban, tehát a törzstőkét, és a kamat fennmaradó részét fizetni kell.
14. 31b7b5919f (válaszként erre: 13. - 6f7760b318)
2010. máj. 26. 12:29
Engem nem érdekel smmi amit ígérnek,csak tudjunk saját lakást venni 1-2 éven belül.Ha már ebben segítenek akkor én már semmit sem szólok!
13. 6f7760b318 (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. máj. 26. 12:26

Én anno kalkulátorokon kiszámoltam, és kedvezőtlenebb volt, mint a sima lakáshitel. :(


Ígérni én is sokmindent tudok. Nem hiszem, hogy gyökeres változások lesznek a közeljövőben. Legalábbis nem olyan, ami nekünk kisgyerekleseknek a javára válna! :(

2010. máj. 26. 12:25
Nem az állam támogatja?
11. 31b7b5919f (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. máj. 26. 12:25

Na akkor ez egy hitel amit könnyebben meglehet igényelni?

Bocsi hogy ilyen sötét vagyok!!:)

És az állam adja?

10. Szilvamama (válaszként erre: 9. - 31b7b5919f)
2010. máj. 26. 12:21
Félreértettél. Nem kamatmentes, hanem államilag támogatott lakáshitel, és szerintem bármelyik pénzintézetben utána tudsz érdeklődni.
9. 31b7b5919f (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2010. máj. 26. 12:19

Várj!Ezt most nem értem.Tahát ez egy kamat mentes kölcsön fiatal gyermekes házasoknak?

Hol lehet ezt megigényelni és mi kell hozzá?

8. 31b7b5919f (válaszként erre: 5. - 6f7760b318)
2010. máj. 26. 12:17

Reméljük a Fidesz tartja a szavát és akkor tényleg kapunk valamennyit.


Valami más lakástámogatásról tudtok fiatal nagycsaládosok számára?

2010. máj. 26. 12:15

Fiatalnak az október 1-től hatályba lépő lakásfinanszírozási rendelet szerint az számít, aki a hitelkérelem benyújtásakor nem töltötte be a 35. életévét. Házasságban vagy élettársi kapcsolatban élők esetén egyikük életkora sem érheti el a 35 évet.


Többgyermekesek esetén ugyanez az életkor határ 45 év. Többgyermekesnek az minősül, aki 2 vagy több gyermeket nevel.


A fenti feltételek jogosíthatnak kamattámogatott lakásvásárlási kölcsön igénybevételére. A korszerűsítésre igényelt kamattámogatás feltétele, hogy az igénylő nagykorú legyen.


Kamattámogatást az vehet igénybe, akinek nincs lakástulajdona, illetve nem önkormányzati vagy szolgálati bérlakásban lakik. Az öt éven belül eladott lakás vételárát az új lakás megszerzésére kell fordítani. A vételárból levonható a korábbi önkormányzati és a munkaadói támogatás, valamint a visszafizetett bankkölcsön is.


A támogatással megvásárolható új lakás vételára Budapesten és a megyei jogú városokban legfeljebb 25 millió Ft, egyéb településen 20 millió Ft lehet. A telek ára nem számít bele a vételárba, illetve az építési költségbe.


Az igényelhető legmagasabb hitelösszeg a vételár 50%-a lehet, tehát Budapesti vagy megyei jogú városban található ingatlan esetén 12,5 millió Ft, minden más esetben 10 millió Ft.


Lakáskorszerűsítésre is felvehető legfeljebb 5 millió Ft összegű támogatott hitel, ennek célja a komfortfokozat növelése, hőszigetelés vagy a nyílászárók cseréje lehet.


A kamattámogatás mértékét a rendelet az állampapírok referenciahozamához köti. Ennek mértékét az Államadósság kezelő Központ teszi közzé. A kamat mértéke nem lehet magasabb, mint az állampapírhozam 110%-a + 3 százalékpont.


A támogatás mértéke szintén az állampapírhozam bizonyos százaléka. Két gyereknél 52%, három gyereknél 55%, 4 gyereknél 59%, öt gyereknél 64%, míg hat gyereknél 70 %. Gyerek nélkül 50% a támogatás, korszerűsítés, felújítás esetén 40 %.

2010. máj. 26. 12:12
Nem kapsz pénzt, támogatott kamatú hitelt vehetsz fel.
2010. máj. 26. 12:12
Anno 3,6 milliót kahattál volna....
2010. máj. 26. 12:09

Köszi....

Tehát én 3 gyerekre mennyi pénzt kapnék?

Pesze férjnél vagyok.:)

2010. máj. 26. 12:07

Bemásolom amit a másik szocpolos fórumba írtam:


2009. július 1-jén a kormány a lakástámogatási rendszer jelentős részét – lakásépítési- és vásárlási kedvezményeket (szocpol, félszocpol), állami kamattámogatást – megszüntette.


2009. október 1-jén lépett hatályba a 134/2009. (VI. 23. ) számú kormányrendelet, amely a régi lakástámogatási rendszer helyébe lépett. E szerint a kamattámogatást azok a fiatalok vehetik igénybe új lakás építéséhez vagy vásárlásához, akik – ha egy gyermeket nevelnek – a kérelem benyújtásakor nem töltötték be a 35. , ha a családban több gyermek is van, akkor a 45. életévüket.


Otthonteremtési programot ígért a Fidesz, amely egy komplex társadalom- és gazdaságpolitika hangsúlyos és szerves részét képezi. A távlati lakáspolitika konkrét részleteit – így akár a szocpol-rendszer visszaállítását – csak akkor lehet majd kimunkálni, ha a költségvetési feltételeket és az ország pénzügyi kötelezettségeit széleskörűen számba vették.

2010. máj. 26. 12:07
Állítólag októberben vissza akarják hozni.Tudjátok mennyi volt ez összegben?Esetleg aki felvette annak milyen papírok kellettek?
2010. máj. 26. 12:06
A szocpollrór és a FOT-ról tudtok valami?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook