Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 1 éves babám hamar megunja az evést:-(( fórum

Az 1 éves babám hamar megunja az evést:-(( (beszélgetős fórum)


18. 6048dc6b87 (válaszként erre: 17. - Kitrákotty)
2010. máj. 26. 20:00
Az összes többi ismerösömnek időre született babája van, és nekik is ez a szonda kell.Ha nem lett volna koraszülött akkor is fennálna sajnos ez a betegség.Ez egy szindróma ami egyéb más problémával párosul sajnos.Biztosan nem ez a probléma, és reméljük mihamarabb rendeződik de odakell figyelni.Tudod 5 hónapig mindig mindenre volt kifogás nálunk azért vagyok már kihegyezve erre a "nem evős "dolgokra.Úgytünik akkor csak azok a dolgok kellenek a babának ami fogához való:) szerintem minden gyereknek van ilyen időszaka, de addig amig hizik és fejlődik nincs gondd! Nekünk már a Humana baby fit tápszert irták finom banános izűt de ez sem volt megoldás.igy mindent megkap csak szondán:(
17. kitrákotty (válaszként erre: 16. - 6048dc6b87)
2010. máj. 26. 19:38

Értem. És nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek, de a szonda ált. azoknál a gyerekeknél kell, akik koraszülöttek voltak vagy egyéb egészségi probléma miatt nem esznek.

és ezeknek a gyerekeknek más az esete, náluk tényleg fontos hogy fix időpontokban fix mennyiséget elfogyasszanak.


A topikindítónál láthatóan nem erről van szó, hisz egyévesen 11 kg a gyermeke, és szerinte csak unja az evést. De a joghurt, egyebek simán csúszik.

16. 6048dc6b87 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. máj. 26. 19:26
Nem összehasonlítottam nemtudom hol olvastad!! DE! Ismerek olyat akinek eszik a gyermeke és mégis kellet a szonda.Nem azért írom hogy az ördögöt a falra fessem, de igenis oda kell figyelni. Mi 5 hónapig erőszakoltuk a kislányt mert ráfogták erre-arra, majd eszik...stb...stb...stba.Hidd el tudom miről beszélek! Leírtam a mi történetünket (persze a negyedét nem) és nem összahasonlítottam. Az hogy én leírtam hogy velünk mi volt nem azta akartam a topikindítónak írni hogy biztos velük is ilyen baj van! Jobb ha ezt tisztázzuk!
15. Dovanda (válaszként erre: 13. - 6048dc6b87)
2010. máj. 26. 18:37

teljesen más a te eseted.

a koraszülés miatt lehet,hogy nem fejlődött ki rendesen a táplálkozási rendszere, nyelőcsöve ,gyomra .stb.


mindenesetre jobbulást és javulást kívánok!

14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - 6048dc6b87)
2010. máj. 26. 18:34

A ti esetetek teljesen más, ne hasonlítsd össze őket. EGy koraszülött babánál fontos, hogy mindig hízzon valamennyit, főleg ha még 9hósan is csak alig 6 kg.


De egy 11 kg-os egyévesnél nem ennyire lényeges dolog.


Topikindító: én is azt javaslom, ne te mondd meg, hogy mikor mennyi az elég. Lehet, hogy ő már jóllakott!


Tapasztalatból beszélek, két rosszevő gyerekem van, ill. már csak volt.

A fiam volt hogy egész nap (egyéves sem volt még), 3!! kanál főzeléket evett. Se több se kevesebb, de! nem kapott joghurtkát meg pogikát sem.

Ha éhes megeszi a rendes ételt, ha megette kaphat desszertet.

Hidd el megtanulja.


A mesenézetés semmi jóra nem vezet, ahogy írja is a topiktárs, észre sem veszi hogy eszik. És ez baj, mert vegye észre, igenis, sőt mondd el mindig azt is hogy mikor mit eszik! akkor is ha kicsi, meg fogja ezt szokni, és később könnyebb lesz.


Ha érzi rajtad hogy ez téged zavar/stresszel, akkor azért is csinálja majd, mert látja, hogy ezzel téged manipulálni lehet.

13. 6048dc6b87 (válaszként erre: 12. - Dovanda)
2010. máj. 26. 14:13
Sajnos ez sem mindig igaz.Az én kislányom nem jelezte az éhségét sem sajnos.Mondta a védőnő hogy várjak ha kéri.Ennek az lett az eredménye hogy reggel 7 kor evett és utána délután 3-ig semmi, akkor is azért mert én erőszakoltam.Sajna nálunk komoly gondok vannak.hónapokig csak szenvedtünk , szó szerint erőszakoltuk a száját mert nem volt hajlandó enni.borzasztó volt.Mondjuk koraszülött volt 650 gr-al született most 9 hónapos és 5870 gr.sajna nagyon el van maradva a fejlődésben.ez már kóros de ha nálatok hízik a baba nem gondd.de nagyon kell figyelni mert nekünk se akartak segíteni.Ó majd eszik ha éhes, ó nem iulik a tápszer, és most a 8.tápszer adom neki ,mindent szondán.gyomorszonda van a hasába és egy fecskendővel kapja az ennivalót, főzeléket, babakekszet, teát mindent.
12. Dovanda (válaszként erre: 10. - Kiddy)
2010. máj. 26. 13:58

ez jó tipp:)


és szerintem ne akard te tudni ,mikor miből mennyivel lakik jól. ha nem bömböl az éhségtől, akkor semmi gond.

2010. máj. 26. 13:55

sziasztok.


nem tudom segít e. az én fiam sem evett 7-8 hónapos korától.doki azt mondta ,majd fog, ne izguljak.

izgultam ,másik orvoshoz vittem.

kiderült, gyomorszáj szűkülettel született és csak keveset tudott egyszerre enni.

megoldás, sokkal gyakrabban pár falat.

most 183 centi magas 75 kiló, 14éves :)és megeszi a vasszöget is. kinőtte.

mindenképpen fordulj orvoshoz.

10. kiddy
2010. máj. 26. 13:54
szia!mi lenne ha o is kapna egy kanalat a kezebe,es egyet te adsz egyet o maganak egy kis jatekkal,hatha tetszene neki.persze tobb a takaritas utana:)csak egy tipp...
9. @Gabi@ (válaszként erre: 4. - 6048dc6b87)
2010. máj. 26. 13:52

Igen ennek ellenére hízik,hogy alig akar enni,de nem hiszem hogy annyival jóllakik mint egy madárka,azért próbálok neki olyat adni amit elrágcsál.sajtosrúd,pogácsa mit én sütök,kekszek,nyuszipufi,alma,túrórudi.ma pl evett husit ebédre.össze-vissza eszik egyszer igen egyszer nem....

sajnálom,hogy így eteted a babádat!

8. @Gabi@ (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2010. máj. 26. 13:50
8 fogunk van alul és fölül is 4-4!
7. 6048dc6b87 (válaszként erre: 5. - Csibefalat2008)
2010. máj. 26. 13:27
teljesen jó súlyban van.akkor ne aggódj, ha esetleg huzamosabb ideig fennáll akkor szokott írni a háziorvos vitamint amitől megjön az étvágya de azt csak akkor ha nem hízik és nagyon sovány.Szerintem ne aggódj, hidd el lesz neki étvágya:)
6. csibefalat2008 (válaszként erre: 3. - @Gabi@)
2010. máj. 26. 12:02
Hány fogacskátok van? A szomszéd is kinlódott az etetéssel (mondjuk neki lánya van) De nekik miután kijött a 6.-ik fogacska azóta mindent eszik.
5. csibefalat2008 (válaszként erre: 4. - 6048dc6b87)
2010. máj. 26. 12:00
11 kg, úgyhogy nem aggódom hogy elviszi egy nagyobb széllökés, de az zavar hogy ilyen rosszl eszik. A kiflit elrágcsálja de amicskét megeszik azzal nem lakik jól.
4. 6048dc6b87 (válaszként erre: 3. - @Gabi@)
2010. máj. 26. 11:47
Sziasztok.És hízik a kisfiad? Védőnőt kérdezted már? Nálunk sajnos igy kezdődött csecsemőkorától fogva, de semmit szó szerint semmit nem evett már 8 féle tápszer kaptunk..végül gyomorszonda lett a vége és a mai napig is igy etetetm:(
3. @Gabi@ (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 26. 11:45

Na látom nem vagyunk egyedül az én fiam 13 hónapos.és ugyan ez a helyzet mi már mindent próbáltunk,de gyszerűen nem akar enni!

Én is várom az ötleteket hátha még tudtok okosat írni nekem is!


Tudom nem tudtam segíteni ..... úgyhogy ezért bocs!

2. 864c5534c9 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 26. 11:44

Én olyankor gyerekdalok dvd-t elindítok, és azt nézve eszik a fiam. Szinte észre sem veszi, hogy eszik...;DDDD

De van, hogyha közöttünk ül, s apa eszik, az köti le, azt figyeli, s közben eszik...

Ilyen tippeket tudok én csak adni...;))))

2010. máj. 26. 11:38
Sziasztok! Vannak babák akik 5 perc alatt végeznek az evéssel, úgy esznek mint a gép. Hát az enyém két perc alatt végez, de sajnos nem azért mert jól lakott. Hamar elkezd unatkozni evés közben és onnantól már a kaja sem érdekli. Hiába adok neki vmi kis játékot hamar eldobja enni max 2-3 kannállal eszik. Főzeléket már nem is mondom azt sehogy se kell. Tehetek bele bármit, eddig megette a gyümit de ma azt is elkezdte kiköpködi. A joghurtot megeszi de nem ehet állandóan azt.Csak 2 foga van lehet hogy ezért nincs kedve jobban enni? Pedig minden pépes de most mindent kiköpünk-korszak van. Mit tehetnék? Ha húzom az etetési időt akkor se eszik jobban. Előre köszi a tippeket-ha tudtok vmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook