Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek otthona fórum

Idősek otthona (beszélgetős fórum)


2013. jan. 31. 15:12

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy van-e olyan hely, ahova a 88 éves, ágyhoz kötött nagyimat be tudnánk tenni és csak a nyugdíját kérik el cserébe? Sajnos mi nem tehetjük meg, hogy 24 órából 24-et mellette legyünk. Egyedül nem maradhat, dolgozni meg ugye kell...

Előre is köszi a választ!

2013. jan. 1. 16:06

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Úgy hozta a helyzet, hogy nagymamám elhelyezéséről szeretnénk gondoskodni, de a legjobbat szeretnénk neki adni. Sajnos azonban nem igen tudjuk, hogy merre induljunk el, mi ennek a módja, menete, költsége.

Nagyon megköszönném h segítenétek pár infóval.


Köszönöm szépen előre is, és Boldog új évet kívánok Mindenkinek!!

19. júliusi (válaszként erre: 5. - Katácskák)
2012. nov. 22. 12:51

Sajnos,azt kell mondjam,más gyakorlaton ott lenni ,és más ott dolgozni.

Abentlakók sokszor rajtunk vezetik le afeszültségüket, és a sértődöttségüket, mert itt kell lenniük.Nagy része egyátalán nem hálás, még egy köszönömöt se kapunk.Persze vannak kivételek...

Némely idős olyan körülmények között élt otthon azt se tudta,az angol wc-t hogy kell használni....Pár hónappal később,meg már fitymálta az itt kapott ételt...

Sokan nem tehetik (tehetjük) meg,hogy mindennap van hús az asztalon. Nálunk mindig van,és sokszor még a vacsora is meleg...de valakinek még ez se felel meg...

Én 16 éve dolgozom idősek otthonában,és nem mondom, hogy nem váltanék, ha volna más munkalehetőségem....


Sajnálom, ha ezzel valakit megbántottam volna, de őszintén leírtam a véleményem....

18. igazság hol vagy? (válaszként erre: 8. - Panasonic)
2012. nov. 21. 21:09
Tudod,ha valaki 6v,7éve(Ezt azért illene tudni pontosan)él otthonban és nem etetnék,gondoznák,akkor szerinted még élne?Az otthonban dolgozó nővérek nem egy embert gondoznak,fürdetnek,emelgetnek, pótolják a családot.Te is tudod ez milyen,amikor Neked és családodnak ez milyen nehéz.Műszakváltásról annyit,hogy a nővérek szeretnék átadni az ápoltakat a következő műszakba lépő nővéreknek nyugodtan,persze ha baj van,akkor mennek.Anyagiak,bizalmatlanság(idegen a lakásban),akkor olyan megoldást kell találni,hogy a családtag ápolja a nasgyit,és akkor nyugdíj is megmarad és idegen sincs a lákásban.Persze ez azzal jár,hogy emelgetni ,etetni kell a mamát,de ez egy szerető,összetartó családban ez nem jelenthet problémát,ez abból is látszik,hogy Te mint unoka kértél af órumon tanácsot.Ha ennyire aggódsz,akkor próbáljátok meg a családon belüli ellátást,az otthonok kritzálása helyett.
2012. nov. 21. 19:20
Az én anyukám H.böszörményben van idősotthonban, elég jók a nővérek, ellátás is jó, mégis szörnyű érzés 4 naponta megyünk hozzá, még így is szörnyű látni, hogy alig reagál valamire.Sose volt beszédes, de ő csak egyedül szeretne lenni, otthon.Ami nem lehet, mert 24 órás felügyeletet igényel. Egy évig volt nálunk, de nem volt jó, pedig akkor még jobb állapotban volt.A lakásán meg 200 000 ft alatt nem vállalják, akkor sem ha én naponta néhány órára elmennék. És akkor még hol van a gyógyszer, pelenka,stb. , ha még tudnánk is bízni az illetőben. Minden nap sírok, ő nem panaszkodik, de borzasztó lehet. 77 évesen még főzött, jártam hozzá segíteni vásárolni, orvoshoz hordtuk, 82 évesen meg itt tartunk. Megnyugszunk valamikor vajon?
16. 3239020c04 (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2011. dec. 3. 15:30

nem értem, miért írtad ezt a hozzászólást, miért nyitottál neki új topikot.


Nekem már csak az édesanyám él, de soha nem szánnám rá magam, hogy bedugjam egy idősek otthonába, megnyugtatván a lelkiismeretemet azzal, milyen jó lesz neki ott, mert úgymond gondoskodnak róla.


Azt, aki felnevelt, aki diplomákat adott a kezembe. Mindig van más megoldás. Mindig, csak ez a könnyebbik út és ugye egy idős ember semmire sem jó már, szemétre lehet dobni, sokszor még egy fiatalabbat is...

2011. dec. 3. 08:08

Próbáljátok áthelyeztetni közelebbi otthonba, de előtte ajánlatos informálódni arról, hogy milyenek a körülmények.

Nem tudom, hol laksz, de Győr-Moson-Sopron megyében ismerek egy otthont, ahol garantáltan jó az ellátás, dolgoztam ott régebben. Ha érdekel megírom.

14. júliusi (válaszként erre: 13. - Panasonic)
2011. nov. 29. 16:03

Nem tudom, máshol hogy van,de mi megetetjük azokat,akik maguktól nem tudnak.Viszont kórházakban tapasztalat,hogy csak lerakják a kaját,és mindenki egye meg ahogy tudja...

Az viszont félreértés,hogy a térítési díjból minket fizetnek.

Minket az önkormányzat fizet,ill. közalkalmazotti besorolásban vagyunk.Az elvégzett iskolák,és az évek után van megállapítva a fizunk.

A térítési díj,nálunk a nyugdíj 80 %-a,úgy tudom.Ez fedezi a gyógyszereket, ételt,fűtést,vizet,világítást stb, de nem a mi fizetésünket!

2011. nov. 29. 14:56

Igen, minden tiszteletem a gondozóké, főleg ennyi pénzért, mert nem ők kapják akik fizikai munkát végeznek a többségét a befizetett pénznek, hanem akik asztal mellett ülnek:(

és belátom rengeteg türelem kell az idős emberekhez. csak az a baj az én nagymamám ahogy írtam is enni nagyon nehezen tud és nem etetik meg:( és annyira borzalmas látni a leépülését és nem tudunk mit tenni ezért.

12. júliusi (válaszként erre: 11. - Júliusi)
2011. nov. 28. 11:37

mindenkinek.Nekünk is 65 éves korunkig kell majd dolgoznunk, ha lesz még munkahelyünk egyátalán...

Néha a fiatalabb nővér betegebb, mint az az idős,aki bent van... gyakori a gerincsérv a sok emelgetéstól,és még sorolhatnám...

2011. nov. 28. 11:35

15 éve dolgozom idősek otthonában,és elmondhatom,nagyon nehéz, fizikailag,és lelkileg is.

Valljuk be őszintén,sok olyan idős van, akit a nehéz ,rigolyás,kötözködő természete miatt "raktak be".Nem csak azok vannak bent,akiknek a hozzátartozói dolgoznak....

Sajnos nem mindenki tud együtt élni a saját anyjával,apjával, pláne ellátni, ha pelenkázni,etetni kell.

Váltáskor mi sem szeretjük,ha abban a 10 percben zavarnak, hiszen akkor adjuk át a fontos eseményeket,akkor öltözünk át...Előtte 12 óra áll rendelkezésre...természetesen ha fontos,és sürgős,megyünk!

De sajnos a nővérhívót is gyakran indokolatlanul, unalomból, szórakozásképp használja.

A hozzátartozókról. Sok esetben,még köszönni se köszönnek, ha bejönnek,ill. csak kötözködni tudnak a nővérekkel.A köszönöm szót is kevesen ismerik,sajnos.

Az éremnek 2 oldala van,mint tudjuk...



A mai világban nehéz

10. júliusi (válaszként erre: 8. - Panasonic)
2011. nov. 28. 11:26

A megoldás a házi segítségnyújtás lenne,vagy a támogató szolgálat.

A helyi önkormányzatnál kell érdeklődni róla.Magán gondozót fogadni sokkal költségesebb.Kénytelen vagy benne megbízni,mást nem tudsz.Esetleg közeli rokon,ismerős ,szomszéd segítségét kérni...

2011. nov. 28. 11:05
Én ott dolgozom,ápolónőként, elolvasom a fórumot,és hozzászólok,amihez tudok!
2011. nov. 28. 10:56

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy nagymamám kb 6-7 éve idősek otthonába van ahol rengeteget fizet és az állapota egyre rosszabb lett ott(kb100.000 Ft, a nyugdíja már nem elég erre az összegre így a család vagyis mi pótoljuk ki neki!)Hozzáteszem, hogy nagymamám 24 órás ügyeletre szorul, felülni nem tud, enni is csak nagyon nehezen. Most az otthonba hiába fizet ilyen sokat valamikor olyan messze teszik le neki az ételt, hogy ha éhes akkor sem tud enni, senki nem foglalkozik vele, hogy nem tud egyedül enni vagy nem éri el vagy szomjas vagy bármi gondja lenne. Hiába szóltunk már ez miatt az otthonba nem sok minden változott, maximum még 1-2 hozzászólással még be is szólnak (egy eset a sok közül: Nővért akkor nem lehet hívni, mikor váltás van, mert akkor nem lehet őket zavarni és ez ki is jelentették (ez Magyarország))Sajnos nem egy megyében vagyunk és nem is egy településen és nem tudunk lemenni hozzá minden nap segíteni (ezt mi sem bírnánk se anyagilag se időben) Édesanyám most azon gondolkozik, hogy hazahozza és itthon marad ápolásin, ami azért nálunk kis településen kb. 25.000 Ft és édesanyámnak fel kell adnia a munkahelyét ezért (ne adj isten de ha bármi probléma történik a nagymamámmal akkor anyum utána a kora végett elhelyezkedni biztos nem fog tudni)A másik probléma, hogy édesanyámnak azért akkor minden nap emelgetni kellene (fürdés, etetés, tolókocsiba átrakás)ami nem könnyű feladat egy tehetetlen testet így emelgetni:( mert el szoktuk hozni főleg ünnepekkor pár hétre vagy volt már hogy egy hónapra is elhoztuk hozzánk, ekkor derült ki, hogy nem könnyű feladat és munka mellett ezt nem lehet csinálni, mert anyum is kikészült ez idő alatt, dolgozni, hazarohanni, hogy minden rendben van-e sőt ekkor elmenni sem tudnak sehova fél napnál tovább, mivel egyedül hagyni nem lehet, mert nem tud felkelni, enni, = ágyhoz kötött.Ha el is kell nekik menni 1-2 napra vagy max egy hétre akkor is hiába fogadnak fel egy ápolót a lakásba csak nem hagyunk egy vadidegen embert, nagyon nagy kötöttséggel jár. Ezért kérném a segítségeteket ha valaki már volt vagy van ilyen szituációba akkor hogy döntött vagy van-e valakinek valami ötlete, hogy ebben az esetben melyik lenne a jó út?!

Segítségeteket előre is köszönöm.

2011. szept. 3. 09:49
Sajnos apukám ápolását nem tudjuk itthon megoldani, hosszas keresés után találtuk meg Gödöllőn a Segítőkéz Alapítvány ápolóházát. Itt csak 20-an vannak, mindenkire jut idő, ha pl. valakinek lassan megy az étkezés, akkor addig ott ül a nővér, amíg be nem fejezik. Állandó felügyelet alatt vannak. Nemrég édesapám stroke-ot kapott, ha nincs ott a nővér, (aki rögtön felismeri az enyhe jeleket is) és nem hív azonnal mentőt, akkor lebénulhatott volna. Persze, mindenkinek otthon lenne jó, de ha már ilyen megoldást kell találni, akkor tényleg a legjobbat kell megkeresni...
2010. máj. 30. 16:01
Idősek Otthonában dolgozom. Sajnálom az ellátottakat nagyon, hiába mindent megtesznek értük a nővérkék, hiányzik nekik a család. De az otthonában egyedül élő idős ember, akit szintén ritkán látogat a családja, még sajnálatra méltóbb. Itt legalább közösségben vannak, programokat szervezünk nekik...van aki életében először innen volt nyaralni. A mi otthonunk adottságai jók, egy park közepén van, hátul pedig kert van kialakítva, aki jó erőben van és kedve van hozzá, már reggel megy kis "birtokára".
5. katácskák (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2010. máj. 27. 22:04
IDŐSEK OTTHONÁBAN voltam gyakorlaton, de NE tudjátok, NE érezzétek soha azt a fájdalmat, szenvedést..látni meggyötört, kisírt Szemükben amit ott lehetett átélni nekünk is, akik segítettünk NEKIK ellátni MAGUKAT...nem esetleg a Gyermekük Akikért mennyi áldozatot hoztak..stb.
2010. máj. 26. 12:32
Sajnos sokszor hiába szeretne a család otthon maradni a nagyszülővel, nem teheti meg. A nagymamám miután eltörte a lábát hozzánk került, 12 évig ott is élt. De sajnos egy újabb betegség miatt anyuék nem merték egész napra egyedül hagyni otthon. Oxigénpalackra volt szüksége, és az orvosok is azt mondták hogy bármikor rosszul lehet, és akkor azonnal kell a segítség. Így ő is idősek otthonába került. Sajnos csak 1 évet tölthetett ott, nem bírta a szíve és a tüdeje tovább a megterhelést. Anyu ezt a mai napig nem tudja megbocsájtani magának. Azt mondja ha felmond a munkahelyén talán ő jobban gondját viseli. Természetesen ő sem tudott volna mit tenni. Ha felmond akkor 50 évesen lenne munkanélküli, ennyi idősen meg munkát találni..... Nem lenne fizetése, nem tudna fizetni a nyugdíjpénztárba. Sajnos ez egy olyan szituáció, mikor nincs jó döntés....
3. ensiferum999 (válaszként erre: 2. - Mamuci55)
2010. máj. 26. 05:47
Amig csak lehet hagyjuk a megszokott környezetében a hozzátartozót,aztán majd a sors megoldja,lehet hogy az otthon lesz a megoldás.Az a mondás járja ahogy mi godoskodunk az öregekről azt kapjuk vissza a gyerekeinktől. A nagynéni örülhet hogy ilyen hozzátartozója van.
2010. máj. 26. 05:26
Nagyon elszomorító amit írtál.Sajnos nekem már nem élnek a szüleim,de a 240 km-re lévő nagynénémet mi látogatjuk.Ő is egyedül él,88 éves.Egyenlőre még ha nehezen is de ellátja Magát.De rettegek attól mi lesz ha már nem.Nem szeretném ilyen helyzetbe hozni.De mi legyen a megoldás?Kár,hogy nem lehet 55 évesen nyugdíjba menni mint régen.Az ember akkor tudna segíteni az unokáknál és az idős hozzátartozóknak is.De így csak tapossuk a malomkereket amíg mi is hasonló helyzetbe nem kerülünk.Hisz a gyerekeknek tényleg dolgozni kell.
2010. máj. 26. 04:43
A barátaim nagy része már közel van a nyugdíjhoz vagy már az is nyugdíjas. Mostanában többször megfordultam a településünk Református Egyház Idősek Otthonában több barátom is lakója. Rendszeresen látogatom őket a minap egy kis töpörödött nénike, kérdezte „nem magával jött a fiam értem, már féléve, mindennap, várom őt, de nem jön”. A másik néni, nap mint nap kisétált a vasút állomásra és kérdezte a forgalmistát” aranyom most sem jött a férjem”(aki már nincs az élők sorában, és már Ö sem) már ismerték, és csak finoman összenéznek sajnálattal. A többségük már valamennyire leépült. Nem könnyű a helyzetük annyi gyereket felneveltek, útjára engedtek és most egy idegen helyen, környezetben kell az addigi életüket folytatni. Többen egy éven belül meghaltak, mert öreg fát nem szabad már átültetni. Szemtanúja voltam „fiam ne hagyj itt” mindketten sírtak, de a munkahelyet nem lehet otthagyni, dolgozni kell. Az otthonban mindent megtesznek, programok színesítik a bent élők napjait. Egyik látogató azt mondja új szép modern, mi bajuk lehet, csak a családi szeretet melegsége hiányzik- de az nagyon, ezt még nehezebbé teszi, hogy legtöbbjük élete párjának elvesztése után kerül oda. Nehéz döntés ithon vagy otthon, bemenjek, ne menjek! Komoly döntés ez a család számára érzelmileg és anyagilag. Nem olcsó a „beugró” és az imádott nagyit már csak egy héten egyszer kétszer később havonta félévente látogatjuk, aztán csak a temetés intézésén.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook