Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt kukit hogy csinálja meg a sebész? fórum

Letapadt kukit hogy csinálja meg a sebész? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 18. 15:15
a sebész?lefújja érzéstelenítővel ztán pufff felhúzza ennyi...sajnos utána okos dolog ha apa megmutatja hogyan kell a fegyvert rendesen tisztogatni...ja és ez nem cikkki!
2011. máj. 2. 23:52

az én fiamnak is le volt tapadva,de én mikor észre vettem,elkezdtem neki minden pelenkázásnál krémmel tornáztatni kicsit,és napról napra feljebb jött,most már semmi gond nincs vele!

mondjuk a párom kiröhögött,hogy mit csinálok szegény gyerekkel!de ezt nem kedvtelésből,vagy perverzióból csináltam,hanem muszájból!

inkább így,minthogy az orvos feltépje,mint sógornőm kisfiának,hogy utánna egy hétig visított,mikor pisilt,mert csípte a pisi!

mindég a fürdővízbe kicsit,és pelenkacserénél is!

nem kell rögtön elsietni a dolgot,tornáztatni kell,megnyúlik a bőr,és szép lassan felválik,és semmi baja nem lesz!

2010. máj. 25. 19:51
Nem mutattad meg neki,hogy mit kell vele csinälni?Ältaläban elintézik maguknak,az én fiamnak is levolt tapadva,de egyszer kukizäs utän szólt,hogy neki most nagyon fäj.Elintézte magänak,de a doktor is mondta,hogy valószi´nü,nem lesz gond.
2010. máj. 25. 19:46
3éves a fiam.Kenőccsel már megcsinálták neki kétszer is,de mindég vissza tapadt:(.Lassan megy oviba,előtte minden képpen meg akarom csináltatni.
2010. máj. 25. 19:40

No én mindezeknek egy kicsit ellent mondok.

Nekem mindkét fiamnak letapadt a bőr, és csak egy akkora nyílás volt rajta, amin éppen ki tudott folyni a vizelet.

A mi idős doktornénink bizony azt mondta, hogy hagyjuk, ne menjünk urológiára vele. Elég bőnek találja a bőr redőzetét, s ez magától meg fog oldódni. Azt mondta, hogy ő csak akkor küldi tovább a gyereket, ha csak egy gombostűnyi nyílás van a végén, s a vizelet nem tud távozni.

A fiaim azóta 14 és 12 évesek, s gyönyörűen megoldódott magától a dolog. Mindkettőnek tökéletesen levált a bőr. Soha egyszer sem volt begyulladva vagy elfertőződve nekik. Esténként a fürdésnél saját maguknak húzogatták, mert ők érezték, hogy mennyire lehet. Minek szadizni szegényeket, ha a természet is megoldja.

2010. máj. 25. 19:20

Szia!

Attól függ, ha szűk, akkor műtik, ha csak le van tapadva, akkor egyszerűen lefejtik róla kézzel. Utóbbi roppant embertelen és készülj nagy sírásra, de sajnos nem maradhat úgy.

Nekem mindkét fiamnak le volt tapadva, de a nagynak fitymaszűkülete is volt, azaz azért nőtt rá, mert szűk volt a nyílás. Ezt 2,5 évesen egy 10 perces műtéttel megoldották, bevágták. Előtte kérdezte a doki, hogy mi legyen, megmaradjon vagy levágja (mármint a bőrt :-D), erre a férjem hevesen tiltakozni kezdett, nehogy levágják, úgyhogy maradt. Ezzel a döntéssel kb. 7-8 éves koráig rendszeres munkát adott nekem, állandóan figyelni kellett, mert ha nem húzta rendszeresen hátra, mindig ránőtt és időnként le kellett fejtegetni róla és vazelinnel kenegetni. Hát, nem kívánom senkinek. Inkább szedettük volna le. Egyébként is sokkal higiénikusabbnak mondják.

A kisebbik fiamnak szerencsére nem ilyen szűk volt, de le volt tapadva és az előzmények ismeretében már 1 éves korában leszedtem neki. Volt egy rossz éjszakánk, de azóta minden rendben, lényeg, hogy a fürdővízben mindig hátra kell húzni, vagy húzatni vele. Szívesen csinálja, már napi rutin. Ezt sajnos mindkettőnek meg kell szoknia.

Remélem segítettem.

7. klára51 (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2010. máj. 25. 19:19
22 éve fiamnál házidokinő csinálta semmi gáz nem volt ,ugyan sírt na persze de hamar el is feldte:-)
2010. máj. 25. 19:18
Az enyémet altatták vele,és hátratolták valami eszközzel,de minnél előbb csináltasd meg ,ha úgy döntesz,bár a kicsinek elmismásoltuk,és most összel lett volna megcsináltatva neki,és egyszer csak közölte hogy lejött,és tényleg/12 éves...gondolom "próbálgatta:)/
5. Kék
2010. máj. 25. 19:18
Az egészben a legfelháborítóbb ,hogy a helyi érzéstelenítést sem csinálták,csak amikor fitymaszűkület műtétre vittük!:(Amikor felrántotta először a gyerekorvos,a fiam reszketett annyira fájt neki 1 éves volt!
2010. máj. 25. 19:16
Mennyi idős a kisfiad?
3. Kék
2010. máj. 25. 19:14

Vagy felrántja és kezelni kell,hogy ne gyógyuljon össze,vagy ha nagyon szűk a fityma akkor kicsi metszéssel tágítja,esetleg eltávolítják a fitymát!

Nagyon fájt a kisfiamnak,napokig sírt minden pisilésnél is!

De gondos ápolással minden pelenka cserénél megmostuk kamillával és gyulladás csökkentő kenőccsel be volt kenve!Minnél hamarabb intézzétek el, mert ugyan rutin beavatkozás,de nagyon kellemetlen!:((

2010. máj. 25. 19:11
Urológus csinálja és csak hirtelen felrántja ha nem gáz a letapadás.
2010. máj. 25. 19:08
Letapadt kukit hogy csinálja meg a sebész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook