Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biztonságos babahordozás fórum

Biztonságos babahordozás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztonságos babahordozás

30. Masnesz (válaszként erre: 29. - Babahordozas)
2010. jún. 4. 09:44

Köszi!

Nem vészesen görnyed, csak összehúzza magát úgy ahogy az ágyában is szokta amikor hason alszik. Csak azért gondoltam, hogy rossz neki mert ebben az esetben ugye függőlegesen van.

De majd megpróbálom azt is, hogy elalvás után újra húzom.

29. babahordozas (válaszként erre: 28. - Masnesz)
2010. jún. 4. 08:41

Masnesz!

A "jól meghúzom" alapvetően jó stratégia, de azt kell mondjam, az sem mindegy, hogyan. A kendő minden részének feszesnek kell lennie a az egyik szegéstől a másikig végig. Mert ha az egyik szegés laza vagy a másik, vagy közte valahol az anyag, akkor nem tart olyan jól. Gondosan kell kötni. A Nandura szerintem érdemes kicsit még jobban odafigyelni pont azért, mert nem olyan kézreálló az anyaga.

Ha valóban szorosan van rajtad a baba, akkor nem görnyed össze a háta (bár nem tudom pontosan, milyen mértékű görnyedés az, amit írsz). Ha te úgy látod és úgy érzed, hogy elalvás után nem elég szoros a kendő, akkor húzd meg újra, amikor már alszik.

2010. jún. 2. 11:44
Lenne egy kérdésem! Nandu kendőnk van. 2,5 hónapos gyermekem elől kersztezett kötésben kötöm magamra és jó meghúzom. Mégis amikor elalszik akkor összegörnyed kicsit. Ez nem árt a hátának? Mit tehetnék, hogy ne legyen így?
27. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 23. - Sulawesy)
2010. jún. 2. 07:23
én elől keresztezettben hordozom bő hónapja már,most 3 hónapos,szerintem ha jól van megkötve jól tarja,biztonságosan,hatalmasakat szunyál úgy és még sem "lötyög" rajtam,stabíl.
26. babahordozas (válaszként erre: 23. - Sulawesy)
2010. máj. 31. 13:32

Sulawesy!

A kisfiadat ekkora súllyal már mindenképp csípőre vagy hátra kellene kötni. Neki is az lenne a legjobb, mert egyre kíváncsibb lesz ebben az életkorban, és csípőről és hátról jól kilát.

Egyébként háton már újszülött kortól lehet hordozni, tehát egyáltalán nem kicsi hozzá. Sőt: 4 hónapos kor fölött már mindenkinek a csípőn és háton hordozást javaslom és tanítom.

A bölcső kötés neki már semmiképp nem ajánlott, de kisebb babáknak is jobb, ha függőlegesen vannak a kendőben, mert ez biztosítja a helyes csípőtartást és a légutak is biztosan szabadok.

2010. máj. 30. 06:48

A kendő lényege egyébként, hogy mindig a legszorosabban meg legyen húzva a szára. Kirándulás közben láttam egy picit, aki elől volt egy nanduban, elől-hátul keresztezett kötésben. De olyan laza volt az egész, hogy ő sem érezte jól magát, mert nem ölelte körül a kendő, az apukája (rá volt kötve) meg ugyanúgy fogta szinte, mintha kézben lenne :(

nem mertem nekik szólni, hogy segítek :( már bánom kicsit.

2010. máj. 30. 06:46
hát pedig a kendőnél semmivel sem tudod biztonságosabban felkötni. Előre kötésnél három réteg van a babán.
2010. máj. 29. 22:38
Szia! Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a fiam pont holnap lesz 4 hónapos, azonban ő már 8200 gramm. Van egy hordozókendőnk, de nem merem belekötni. 1. A bölcső kötés már kicsi neki, 2. előre nem merem, mert bár tartja magár én nem bízom még a stabilságában, 3. hátra meg még végképp kicsi. Neki , mit javasolsz, oly szívesen kötném magamra!!??? Válaszod előre is köszönöm.
2010. máj. 29. 16:41

Aki még esetleg nem hallotta:

2010. június 6-án (vasárnap) tartjuk – hagyományteremtő szándékkal – Magyarország első Hordozásünnepét.

Részletek az olbebaba.hu-n

21. babahordozas (válaszként erre: 20. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 28. 18:18

Csak így tovább! :-)

Igen, azt még elfelejtettem írni, hogy a Nandunak a másik hibája, hogy sajnos nem jó a használati útmutatója, és még fájóbb, hogy ez a nandus tanfolyamokra is igaz: mármint hogy nem lehet megtanulni rendesen a kendőben való hordozást. Több mamát ismerek, aki pont ezért nem hordoz(ott), mert azt hitte, a hordozás nem jön be nekik, vagy a kendő nem jön be nekik, vagy ő béna, pedig csak arról van szó, hogy nem volt alkalma rendesen megtanulni :-(((

20. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 19. - Babahordozas)
2010. máj. 28. 14:38

akkor ha a pozitív oldalát nézzük én jót fogtam ki,valamint ha ezzel tudok kötni mással még könnyebb lesz:)míg nem puhult tény hogy kicsit kínlódtam de ez annak is tudható hogy soha senki nem mutatta kizárólag a hozzá adott útmutatóból kötözgettem,nemrég néztem csak egy videót a mamamin róla..

meg fogom nézni a linket köszönöm...azt gondolom hogy a babával melegítjük egymást bármilyen kendő az a kendő,de sebaj:)

most már alig használjuk a babakocsit,az lett a másodlagos hordozóeszköz,első a kendő,rengeteget van benne:)

19. babahordozas (válaszként erre: 14. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 27. 20:38

Vándor!

A Nanduval az a legnagyobb baj, hogy nem állandó a minősége. Hol ilyen, hol olyan, és ezt sajnos nem lehet előre kiszámítani. Ha szerencséd van, jót fogsz ki, ha nincs szerencséd, küzdhetsz vele. A szövése jó, de nehezebb kötni, mert vastagabb fonalból készül, mint az igazán jó minőségű kendők.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem minden kendő meleg nyáron. Itt írtam erről bővebben: [link]

De azért csak próbálkozz és kísérletezz bátran!

18. babahordozas (válaszként erre: 8. - Masnesz)
2010. máj. 27. 20:35

Masnesz!

Az 1998-as kutatás sajnos nem érhető el elektronikusan. Nézd meg a kommenteket itt: [link]

Ebben hivatkozok egy 2006-os és egy 2004-es tesztre.

17. babahordozas (válaszként erre: 4. - Kincsek)
2010. máj. 27. 20:26

Kincsek!

Ennek az írásnak az elején a hazai híradások linkjei is benne vannak: [link]

Oda tudsz kattintani a hírekhez. Amúgy ezek Amerikában történtek, nem Magyarországon, de természetesen itthon is visszavonták a termékeket.

Angol nyelvű cikkek:

N.Y. Times cikk: [link]

USA: [link]

Kanada: [link]

2010. máj. 27. 20:19

Vándor1 és sara1986!

Köszönöm a dicséreteket, jó olvasni és látni, hogy nyitott fülekre és szívekre találnak ezek az infók.

2010. máj. 27. 20:15
nagyon jó volt nekem nyáron a Gypsymama gézkendője. Annál vékonyabb sztem nincsen.
14. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 13. - Sara1986)
2010. máj. 27. 07:07

igen első,egy két használat után meg ahogy a kötésekbe is belejöttem,puha és kényelmes,csak szerintem melegebb fajta:))

most kipróbálok ezt azt és veszek nyárra könnyebbet:))

2010. máj. 27. 06:57

biztos puhább fajta :D első használója vagy?

meg azt hiszem abban is vannak könyebben betörhetőek.

12. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 11. - Sara1986)
2010. máj. 27. 06:55
értem,köszönöm:)nekünk bevált,bár mondom hasonlítani még nem tudok,de imádjuk,szinte egész nap abban van a babám:)
2010. máj. 27. 06:40

elég kemény a szövöttek között és sajnos sokaknak megy el a kedve ha elsőre azt próbálnak.

A többi szövött kendő között is vannak kemények, de nagyon könnyen betörnek, egy-két mosás, kötés és jó puhák. A nandu nehezebben puhul meg, de megpuhul ;)

A puha kendő pedig könnyen körülöleli a babát, jó vele kötni :)

10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Sara1986)
2010. máj. 26. 20:01
a Nanduval mi a gond szerinted?nekem az van és komolyan érdekel,hallottam hogy sokan nem szeretik...én mást még nem próbáltam,de fogok,erre arra fel vagyok iratkozva a mamamin és klub is fog alakulni nem messze,szóval lesz még nekem más kendőm is:))de tényleg érdekel mi a gond a nanduval...
2010. máj. 26. 13:28

személyes tapasztalatom az, hogy a hordozókendőket lehet a legjobban használni. Első időben én Je Porte Mon Bebe rugalmas kendőt fogok használni, mert az valami álom, de komolyan. És nagyon sokáig használható, akár ki is hagyható bármi más mellette. De biztosan lesz egy minőségi szövött kendőm is. Didymos (didymoskendo.eu), Girasol (tunderlatta.hu) vagy valami ilyesmi.

Én a nagyon olcsóknak és nagyon drágáknak nem vagyok híve, így a Nandu, és a sok limitált szériás csúcskendő sem tud beférkőzni hozzánk :D

A JPMBB-t könnyen el is lehet adni és jó áron, amikor már nem használjuk.

2010. máj. 26. 12:09
Írod, hogy huszonnyolc megvizsgált hordozó közül öt kapott jó minősítést. Nem tudod véletlenül melyik az az öt?
2010. máj. 26. 10:59
6. Kincsek (válaszként erre: 5. - Sara1986)
2010. máj. 26. 09:49
A gyerekektől nem nagyon nézek t.v-t, kisalföldben nem olvastam róla, tehát nekem ez új. Ha vki betudja másolni a cikk linkjét, elolvasnám.
2010. máj. 26. 09:40
tele volt vele a média kb. két hónapja. Infantino márka, babaerszény.
4. Kincsek (válaszként erre: 1. - Babahordozas)
2010. máj. 26. 09:11
Szeretném megkérdezni, hogy hol olvashatunk a 3 tragikus halálesetről? A Google csak a cikkeidben adja ki, különböző portálokon. 3 gyerek anyukájaként, 4 féle hordozó eszközt kipróbálván azt mondom, hogy mindegyiknek megvan a maga veszélye, nem megfelelő használat esetén. Nálunk egyiknél sem volt szerencsére gond.
2010. máj. 25. 21:30
szeretem a cikkeidet,köszönöm:)
2010. máj. 25. 16:59
ezt a cikked is imádom :D köszi érte. Hasznos volt.
2010. máj. 25. 16:08
Tudományos kutatások igazolják, hogy a megfelelő hordozóeszközben való helyes hordozás teljesen biztonságos a kisbabák és a hordozó személyek számára is. De honnan tudhatjuk, hogy melyek a megfelelő babahordozó eszközök, és hogyan kell őket helyesen használni?

Ugrás a teljes írásra: Biztonságos babahordozás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook