Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lisztérzékenységi tesztet árusító patikát keresek fórum

Lisztérzékenységi tesztet árusító patikát keresek (beszélgetős fórum)


19. fdóri
2010. máj. 25. 13:04
Végül találtam a herbaházban. Negatív:))
18. fdóri (válaszként erre: 17. - 66cec28b76)
2010. máj. 24. 19:29
Persze, ne legyen semmi baj...
17. 66cec28b76 (válaszként erre: 16. - Fdóri)
2010. máj. 24. 19:27
Igen már mondták hogy úgy mint a cukorbetegeknek. Úgy kell adni. Remélem nem kell.:O)))
16. fdóri (válaszként erre: 14. - 66cec28b76)
2010. máj. 24. 18:56
Lehet... remélem nálunk sem találnak semmit sem. Egyébként ha a növekedési hormonjával volna gondja akkor azt ugyanazzal a pennel, amivel mi adjuk az inzulint, azzal tudnak növekedési hormont is adni:)
15. 66cec28b76 (válaszként erre: 13. - Fdóri)
2010. máj. 24. 18:13
Mindent leírtam csak a kérdésedre a választ nem. Azóta se tudjuk mitől fájt a hasa a gyereknek:O))Még jó hogy megszünt.
14. 66cec28b76 (válaszként erre: 13. - Fdóri)
2010. máj. 24. 18:12
Semmi nem derült ki. CSak szurkáltak minket össze vissza. Debrecenbe járunk. Mert kis növésűnek van feltüntetve a kislányom. Aki mondjuk tényleg kicsi a korához képest. Sokat fájt a hasa abban az időben. Ezért merült fel hogy lisztes. De minden teszt jó lett. Tej,liszt,gyümölcsök,minden. Tovább küldtek az endokrinológiára,mert csak kicsi. Ott is minden jó. Pajzsmirígy rendben. Női kromoszómák tökéletesek. Egyedül a csontkor röntgen vette vissza valóban1.5 évvel. 6 éves 15 kiló. Vékony eleven kiscsaj. A naplómban van egy kép. A héten csináltam. Piros ruha. Majd augusztusban megyünk. Megnézik mennyit nő a nyáron,és lehet csinálnak egy tesztet amiből megnézik jól vannak e a növekedési hormonjai. Amit egyszer már megnéztek de mindegy. Akkor azt mondták jó. De ez semmi a ti cukrotokhoz:O))
13. fdóri (válaszként erre: 12. - 66cec28b76)
2010. máj. 24. 16:34
És kiderült hogy mitől voltak a tünetek? Mik voltak azok?
12. 66cec28b76 (válaszként erre: 11. - Fdóri)
2010. máj. 24. 16:32
Nem lett szerencsére:O)
11. fdóri (válaszként erre: 10. - 66cec28b76)
2010. máj. 24. 16:31

De nem lett az, ugye?


Azért én nagyon reménykedem hogy nincs ekkora gond.. együtt a kettő már durva lenne egy 3 éves gyereknek:(

10. 66cec28b76 (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2010. máj. 24. 16:13
Bocsánat. Mi lisztes tünetekkel mentünk. És én hiába mondtam hogy csináltam és nem az akkor is kivizsgálta. Ők nem nagyon adnak a tesztekre. Azt mondják ők az orvosok,és szerintem ez így van jól:Bocs.
2010. máj. 24. 16:06
Ez mind oké, mint olvashattad a gyermekem cukorbeteg, tehát minden nap kb7* szúrom. Csak nem mindegy hogy az ujjbegyét, vagy vénából vért vesznek. Ha csinálok tesztet akkor nem mondom meg hogy erre gondoltam, hanem elmondom a tüneteket, ha feldobja a lisztet mint lehetséges verziót, akkor megmondom h teszteltem. Nem fogja újra megcsinálni...
2010. máj. 24. 16:01
KImutatja. Bármelyik patikába lehet kapni. De az nem úgy megy hogy megkíméleg a gyerekedet. Meghallgatják hogy csináltál egyet. De ők ugyis leveszik a vért . Ezért ha holnap mentek fölösleges pénzkidobás. Szerintem. Nem beszélva arról hogy a tesztell is meg kell hogy szúrd a gyereket:O)
2010. máj. 24. 15:20
privát megy
2010. máj. 24. 15:14

Ez a lényeg: A Biocard™ Celiac Disease otthon alkalmazható vizsgálati eljárás a coeliakiára jellemző transzglutamináz- ellenes IgA antitestek kimutatására

ujjbegyből vett vérből.

5. fdóri (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. máj. 24. 15:14

A teszt működési elve

A coeliakia súlyos, életre szóló emésztőszervi kórkép, mely számos tünetet okozhat, pl. hasmenést, puffadást, fogyást, alultápláltságot

vagy bőrbetegséget (dermatitis herpetiformist). A betegség oka a kalászos gabonák, a búza, rozs és árpa gluten nevű fehérjéivel szembeni túlérzékenység és intolerancia. Glutenmentes diétával ezek a tünetek elkerülhetők.

A Biocard™ Celiac Disease otthon alkalmazható vizsgálati eljárás a coeliakiára jellemző transzglutamináz- ellenes IgA antitestek kimutatására

ujjbegyből vett vérből. A Biocard™ Celiac Disease teszt hasznos segítséget ad a coeliakia felismerésében, de a betegség fennállását, azaz a diagnózist a kezelés megkezdése előtt feltétlenül orvosnak kell megerősítenie.

Glutenmentes diéta mellett a coeliakiára jellemző IgA ellenanyagok szintje csökken, és körülbelül 6 hónap elteltével már nem mutathatók ki a vérből. Ezért a vizsgálat negatív eredményt adhat, ha Ön már glutenmentes diétát folytat. Ennélfogva a Biocard™ Celiac Disease teszt alkalmas a diéta hatásának ellenőrzésére is. Glutenmentes diétát csak orvosi utasításra kezdjen el! A vizsgálat egy csepp (10 mikroliter), ujjbegyből vett vérből történik, és mintegy 5 percet vesz igénybe. A mintavétel gyakorlatilag fájdalmatlan.

2010. máj. 24. 15:09
Hát nem tudom, hogy egy enzimhiányt hogy tudna kimutatni egy teszt. Nem olyan egyszerű egy lisztérzékenységet diagnosztizálni.
2010. máj. 24. 15:00

De igen, csak 2-7 nap a szállítási idő.

A kisfiam cukorbeteg, nagy rá az esélye hogy lisztérzékeny is legyen, a tünetek, amik vannak meg hasonlítanak rá. Holnap megyünk az orvosához, ha fogad minket, de inkább megkímélném egy vérvételtől, ha lehet. Ha a teszttel ki tudnám zárni akkor nem kéne hogy a doki megszúrja.

2010. máj. 24. 14:46
Internetről nem lehet rendelni?
2010. máj. 24. 14:37

Arra lennék kiváncsi hogy Bp-en tud-e valaki olyan patikát, ahol rendelés nélkül árulnak ilyet?


Coeilakia test, Biocard gyorsteszt, lisztérzékenységi tesz... így szokták becézni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook