Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piócaterápia (hirudoterápia) fórum

Piócaterápia (hirudoterápia) (beszélgetős fórum)


1 2
36. globus (válaszként erre: 29. - Tara2)
2021. dec. 14. 16:16
Melyik országban van pióca a gyógyszertárban?
35. globus (válaszként erre: 34. - Zender)
2021. dec. 14. 16:14
Miért lenne jó? Rossz egy terület vérellátása, akkor még szívassunk ki a volumenből is?
34. Zender
2021. dec. 14. 15:33
Az orvosi pióca jó érszűkületre?
33. Tara2
2019. szept. 25. 11:02

Évek óta járok a X.kerületbe egy természetgyógyász hölgyhöz nyirokmasszázsra és piócáztatni.

Nagyon felkészült, tapasztalt, megbízható már 10 éve dolgozik orvosi piócákkal! Tanúsítványa van, csak egyszer használja a piócákat.

Tudja melyik pontra kell tenni, hogy hatásos legyen!

Nagyon meg vagyok elégedve, évekkel fiatalabbnak érzem magam, mert az egész testre hat a kezelés. Ajánlani tudom másoknak is! MAGYAR NÉPI GYÓGYÁSZAT BP. X. KADA U. 133. TEL: 06- 20- 494-6682

32. Tara2
2019. szept. 25. 10:53

A piócaterápia nagyon jó, csak az nem mindegy ki csinálja!

Van olyan, aki megveszi a horgászboltban a nadályt, aztán azt árulja a neten. Több fajtája van, van amelyik nem is alkalmas a gyógyításra. Az sem mindegy ki rakja fel, ért- e hozzá!

2019. máj. 11. 23:25

Kedves pióca után érdeklődők ! Népi gyógyászattal foglalkozok amibe beletartozik a köpöly és a piócázás . Mindkettő gyógymódról csak a legjobbak a tapasztalataim. Köpölyözés képzéseket vezetek ,melyre szivesen várlak .Sterill orvosi pióca - gyógyszertári bizonylattal bármikor kapható nálam . Szükség esetén egyszeri betanitás az adott probléma esetén a pióca felrakására . Irj a vukovich496@gmail.com-ra vagy keress a Facebookon Sándor Vukovich néven ,

.


Üdvözlettel VS terapeuta

30. bonczaberta (válaszként erre: 28. - SachiH)
2018. nov. 6. 08:21
Én is sok jót olvastam a piócakezelés jótékony hatásairól. Szeretném kipróbálni, s mivel Kecskeméten élek, utána néztem, hogy Kecskeméten ki foglalkozik ezzel. Éppen terveztem a bejelentkezést, amikor olvastam a hozzászólásodat, hogy a kecskeméti terapeutával kapcsolatban rosszak a tapasztalataid. Szeretném megkérdezni, hogy konkrétan miért nem voltál megelégedve vele, akkor egyáltalán nem ajánlod?
29. Tara2
2018. szept. 20. 12:09

A piócaterápia nagyon jó. Én visszeres csomókkal mentem, visszahúzódott és a görcsös fájdalom is eltünt a vádlimból. A párom térde is nagyon fájt, izületi kopás miatt. A hölgy nagyon felkészült, megbízható, tapasztalt termésuetgyógyász, ajánlom mindenkinek! Cím: Budapest, X. Kada u. 133. MAGYAR NÉPI GYÓGYÁSZAT Tel: 06-20-494-66-82

Csak tanusítvánnyal, gyógyszertárból beszerzett piócával dolgozik!

28. sachiH
2017. nov. 11. 17:53

Csak azért írok a fórumra, mert lehet hogy megszállottja lettem ennek a kezelésnek. időm és pénzem is volt hogy kipróbáljak néhány embert aki kezel. a konklúzióm az volt, hogy kevés ember rendelkezik tudással. voltam Szolnokokon egy orosz nevű hölgynél, akinél 30 ezreket hagytam ott. nagyon legyengültem, 3 nap után tértem észhez. majd 2 kezelést vettem Miskolcon is egy kedves hölgynél, az sem volt az igazi, majd lekerültem Kecskemétre, vicc volt az egész.

Most Pestre járok piócakezelésekre, bár a színvonala nem magas, de itt találtam meg a tudást. azt vettem észre, a hölgy hozzáértéssel, odafigyeléssel éa tapasztalattal rendelkezik. testtípus szerint alkalmazza a piócát, valamint olyan pontokba ragasztja nálam, aminek értelme van. Hálás köszönetem neki és hálám, és azt kívánom, folytassa ezt az ősrégi és hatékony gyógymódot, amit az isten adott nekünk.

Mély tisztelettel Kovács Zsóka, Heléna asszonynak (Brahmayurvéda)


ui..: 66 éves vagyok, 20 évvel fiatalabbnak érzem magam.

2017. máj. 29. 00:13

[link]

Én innen rendeltem piócát,megvoltam vele teljesen elégedve. Megbízható, korrekt.

Tamás

2017. máj. 29. 00:13

[link]

Én innen rendeltem piócát,megvoltam vele teljesen elégedve. Megbízható, korrekt.

Tamás

25. nagy.tibor66 (válaszként erre: 24. - Laposka)
2017. máj. 5. 11:55

Én adtam már el orvosi piócát több embernek, akinek visszeres a lába, és mindenki pozitív visszajelzéseket tett. Teljesen visszahúzódik a visszér, és nincs fájdalom. Olyan is volt, akinek a mélyvénás trombózis után poszttrombotikus szindróma alakult ki, de piócás kezelés után helyrejött.

Tibor

2016. máj. 29. 00:57
Sziasztok! Én 25 éves vagyok de nekem mar most kezd megjelenni a visszér a lábamon sajnos😐arra gondoltam hogy még mielőtt nagyon csúnya lenne kipróbálom ezt a terápiát.. vélemények esetleg képeket tud valaki mutatni (gabcika 72, csak mert irtad hogy küldesz)
2015. márc. 2. 14:30
Sziasztok. én tudok segíteni a piócák beszerzésében. További részletekért bizalommal írhattok a reniii@ymail.com e-mail címre.
2014. szept. 30. 20:15
Sziasztok... Nagyon régen nem érkezett már hozzászólás, de nekem nagyon bejön a téma... Csúnya visszeres a lábam, 4 gyereket szültem, túlsúlyom is van és a genetika sem segít.. Próba alany leszek egy 2 hét múlva kezdő piócaterapeutánál, majd rakok ide előtte-utána képeket, ha van érdeklődés.. :))
2013. aug. 23. 12:12

Bocs hogy ijen keson irok, de elfelejtettem a jelszavam,

Alkalmankent mentem kezelesre neha videkre ahol o lakik neha pestre az uzletbe ok ayurvedaval foglalkoznak,

En alkalmankent attol fugg mennyit ragasztott ram piocankent 1500 at fizettem plussz ki kellett fizessem a kotozest sebellatast valami 700 forint volt neha ha nem vittem magammal faslit , ja kb 2, 4 vagy max 6 ot ragasztott ram,

Most beszeltem vele mert a ferjemet is el szeretnem vinni hozza, oktobertol indit valami tanfolyamot piocaval kapcsolatban, persze a ferjem nek nem igazan tetszik az otlet hogy elvigyem a ferfiak mar csak ilyenek.

20. Enercsi (válaszként erre: 19. - Abigél007)
2013. júl. 27. 22:31
Sziasztok! Abigél,már az Indexre is írtam Neked,úgy örülök,h megírtad a piócás hölgy elérhetőségét. De akkor nem mondanád el kicsit bővebben,h hogyan megy ez az egész? Megveszed a hölgytől a piócákat? Vagy csak odamész alkalmanként kezelésre? Az árról is jó lenne tudni valamit. Nem olcsók a természetgyógyászati kezelések.. Köszi szépen!
2013. júl. 4. 09:02

Én egy hölgyhöz járok piócáztatni, 3 hónapot kellett a viszereimmel járjak hozzá hosszas volt de mostanra rendbe jött a lábam itt ott még látszik a piócák harapása de idővel elhalványul már az elsők helye nem is látszik .

A tel száma 06302234062 Béládi Heléna

2012. szept. 16. 07:34
KERESEK SURGOSEN PIOCAT ! AKI TUDJA HOL KAPHATOK BEKES MEGYEBEN VAGY ARUL, KEREM IRJON EMAILT. ELORE KOSSZONOM !
2012. szept. 16. 07:33

1 Pióca a gyógyászatban

A nadály, más néven orvosi pióca, egy 1-20 cm hosszú, vízi ragadozó.....

Alkalmazása gyógyászati célokra több ezer évre tekint vissza, írásos dokumentumok igazolják ezt már a középkorból.


A piócát az emberi test különbözõ részeire helyezik, a kezelés u.n. "rászívatással" történik....

"Az állat egyszerûen kiszívja a méretének megfelelõ mennyiségû vért (1-3 cm3 ) miközben az okozott seben keresztül a beteg testrészbe juttatja a saját nyálát, aminek gyógyító hatása van különféle betegségekre. A nyál hirudin nevû komponense például, véralvadás gátló, trombózis kezelésére vagy kialakulásának megelõzésére alkalmas. A pióca nyála a szervezetben növeli a véredények rugalmasságát, gyógyítja az érelmeszesedést, csökkenti a magas vérnyomást a kiszívott vérmennyiség által, serkenti a vérkeringést. Alkalmazható ütött, zúzott sebek körüli véraláfutások gyógyítására. Erõsíti a szervezet immunitását, csökkenti a testben lévõ kórokozók életképességét, kedvezõen befolyásolja a gyulladásos tüneteket, javítja az asztmások légzését. Hatásos a görcsös végtagok, ödémás lábak valamint aranyér kezelésére. A kozmetikában mint regenerálószer ismeretes, csökkenti az allergiás tüneteket és megelõzi azokat."

Forrás : [link]


2 A piócák gyógyászati felhasználása több ezer évre tekint vissza. A természet egyik csodája ez a kis élőlény, amely kiemelkedő gyógyhatásával már a középkor orvosainak is egyik leggyakrabban alkalmazott eszköze volt. A sok évszázad alatt felhalmozódott eredményekre alapozó szakirodalomban a pióca kapcsán a következő indikációk találhatók: vérömlenyek felszívódásának elősegítése, érszűkület, zúzódások és ínhüvelygyulladás (tendovaginitis) kezelése, gyulladásos infiltrátumok, felületes vénás trombózisok, poszt-trombotikus szindróma, érszűkület, visszérpanaszok, visszérgyulladás (phlebitis) terápiája, keringési zavarok csökkentése, véralvadás gátlás. Az orvosi pióca igen hatékony, Amerikában már be is sorolták az élő orvosi "segédeszközök" kategóriájába....

Az orvosi pióca és az abból készült készítményekkel történő kezelés összefoglaló neve a HIRUDOTHERÁPIA.

Forrás : [link]


3.Orvosi pióca. A piócás kezelés már az ókori Egyiptomban ismert volt. Fejfájás, fülfertőzések és visszérproblémák esetén alkalmazták. Ázsiában már 3000 évvel ezelőtt is gyógyítottak orvosi piócákkal. A római származású természettudós, Plinius (i.sz. 23-79) érgyulladások, aranyeres csomók kezelésére javasolta.


Használata a középkorban is elterjedt volt, majd az érvágás térhódításával "divatjamúlttá" vált. A francia forradalom idején ismét reneszánszát élte, sőt Broussais az orvosi piócák alkalmazását állította orvosi tevékenysége középpontjába. Mindezt sokkal inkább megértjük, mint azt, hogy mit keresnek napjainkban a modern kórházak traumatológiai és plasztikai sebészeti osztályán a piócák?...

A pióca nyála egy hirudin nevezetű véralvadásgátló vegyületet tartalmaz. Így az általa okozott seb órákon keresztül képes vérezni. A hirudinon kívül a nyál összetevője még 30 különböző fehérje is, így az nemcsak véralvadásgátló, de kitűnő fájdalomcsillapító, gyulladás-gátló, oldó, lazító hatású. Csökkenti a bőr pirosodását, a fájdalmas, duzzadt, elnehezült láb érzetét, enyhíti a lábikra görcsöket, gyorsítja a kékfoltok felszívódását, a száraz bőrt simává, rugalmassá teszi, könnyíti és helyreállítja a visszérkeringést. Hatására nemcsak a kezelés helyén, hanem a testen vele reflexes kapcsolatban lévő összes területen jelentősen javul a keringés.


A piócakezelés gyulladások, különféle fájdalmak, trombózis, furunkulusok, tályogok, övsömör, magas vérnyomás, vagy akár fülzúgás esetén is hatékony.


Jól kezelhetők vele a gyulladásban levő ízületek, a kemény reumás szövetek és az ödémák is....


Talán meglepő, de az USA-ban az első "élő orvosi segédeszköz" kategóriába sorolták. Még mikro-sebészeti eljárások során is találkozhatunk az orvosi piócával, ahol a vérrögképződés megakadályozására, a vénás keringés helyreállítására használják fel az állatokat. Egy új eljárás szerint, ha sok véreret tartalmazó testrészt (pl. fül, végtag, ujj) - ültetnek vissza, és orvosi piócát alkalmaznak a vérrögök megelőzésére, akkor kb. 80%-kal javul a műtéti sikeresség aránya.....

Napjainkban a piócás kezelés legelterjedtebb az orosz természetgyógyászok körében, illetve egyes osztrák wellness szállodákban, ahol szolgáltatásaik mellett borsos áron ajánlják fiatalító kezelésként. A kezelés komoly szakértelmet igényel, egyedül soha ne végezze! Csak orvosi vagy természetgyógyászi felügyelet mellett alkalmazható! Az orvosi piócát csak patikákon keresztül szabad beszerezni. Üveg edényben, lehűtött forralt vízben kell tartani és a vizet, naponta cserélni kell.

A kezelés vérzékenység, vérhígító gyógyszeres kezelés, illetve vérszegénységnél 42%-nál alacsonyabb haematokrit-érték esetén nem javasolható, érelmeszesedés és cukorbetegség esetén pedig fokozott figyelmet igényel.

A szépségiparban és a gyógyászatban egyébként széles körben alkalmazzák a pióca nyálából kivont hirudint."

Forrás : [link]

2012. szept. 16. 07:33

4." ....eláruljuk, hogy az egyáltalán nem fájdalmas, hatása pedig már egyetlen kezelés után érezhető. ...Ha nem segíthet más…

Az USA-ban és sok nyugati szemléletű országban rangja van e gyógyításnak, Magyarországon viszont nem találtunk „piócaterapeutát”. Pochron Marianna Ausztriában praktizál, mert mint azt a Borsnak elmondta: itthon nagyon nehéz együttműködő orvost találni, s a gyógyszeripar elnyomja e gyógymódot, melynek egyébiránt nagy szerepe lehetne – többi közt – a fájdalomcsillapításban, illetve az akut és krónikus ízületi gyulladásoknál.

Fájdalommentes a kezelés

A piócákat az emberi test akupunktúrás pontjaira helyezik...– Első alkalommal sokan viszolyognak a piócától – mondja a szakember –, ám amikor megfogják az állatokat, szinte mindenkiben elmúlik a kellemetlen érzés. A fájdalom nagy úr, s miután akár egyetlen kezeléssel elmulasztható, ez hatalmas meggyőző erő. Maga a harapás fájdalommentes, nem érez többet a beteg egy „szúnyogcsípésnél”, mert az állat nyála tartalmaz fájdalomcsillapítót is. A seb akár 24 órán keresztül is vérezhet, ami a hirudin nevű anyagnak köszönhető, mivel véralvadásgátló, nyirokkeringést serkentő, érgörcsoldó és trombózismegelőző hatása van, és szintén a pióca nyála tartalmazza. Nem kell tehát megijedni, ha másnap is váladék csordogál a sebből, hiszen így távoznak el a szervezetből a szövetekben pangó méreganyagok, a megkocsonyásodott, elsavasodott, elsalakosodott szövetek.

A piócákkal számos országban kezelnek meddőséget, s különféle nőgyógyászati problémákat

Milyen nyavalyákra jó?

A pióca nyála harminc különböző fehérjét tartalmaz, ezeket fájdalomcsillapításra, dagadás megszüntetésére, gyulladáscsökkentésre használhatjuk, de segítik a véráramlást is, továbbá csökkentik a szervezetben lévő kórokozók életképességét, erősítve az immunrendszert. A piócák által kiszívott vér csökkenti a magas vérnyomást, gyógyítja az érelmeszesedést, sőt javítja az asztmások légzését. Sebészeti eljárásoknál, amikor fennáll a vértolulás veszélye, vagy üszkösödés alakulhat ki, a pangó vért piócákkal szívatják le, így elkerülhető a szövetek elhalása. Oroszországban az orvosok igen széles körben használják a piócákat, nem ritka, hogy meddőséget, nőgyógyászati betegséget vagy fogászati problémát orvosolnak a hasznos kis állatokkal.

– Gyakran kezelünk akut és krónikus ínhüvelygyulladásokat, középfülgyulladásokat, ízületi- és gerincbántalmakat is – egészíti ki a felsorolást a terapeuta.

– Sportsérüléseknél, húzódásoknál akár egyetlen kezelés elegendő lehet. Sok focista jár hozzánk vérömlenyek leszívatására, de akár fejfájásra vagy feszült állapotok megszüntetésére is alkalmas. Fontos azonban elmondani, hogy csakis orvosi diagnózis alapján gyógyítunk, és az orvosi kezelés kiegészítője lehet a piócás terápia....

Megszünteti az allergiát

Ahogyan nő a kutatók ismerete a piócák gyógyító képességeiről, nyálának hatóanyagairól, és azok felhasználási lehetőségeiről, úgy válik egyre szélesebb körben használhatóvá, és elfogadottá. ......

Kavisánszki Mária

Forrás: BorsOnline : [link]


5. A természetben élő állati szervezetek és növények saját fenntartásuk érdekében fejlesztettek ki olyan belső mechanizmusokat, amelyek eredményeképpen működésük kicsiny gyógyszergyárhoz hasonlítható. Az embernek "csupán" annyi a feladata, hogy felismerve ezek hatóanyagait, orvosságokat készítsen.

Az orvosi pióca......A gyógyításban egyik legrégebben használt "szer" az orvosi pióca. .....

Piócatörténelem

Tudományos rendszertani latin neve, a Hirudo medicinalis is jelzi a pióca jelentőségét az orvoslásban. Ázsiában már 3000 évvel ezelőtt alkalmazták, a római származású természettudós, Plinius (i.u. 23-79) phlebitisek (érgyulladások), aranyeres csomók kezelésére javasolta.

A középkorban rendkívül elterjedt a használata, később - az érvágás térhódításával – állatok orvosi alkalmazása lassan "divatjamúlttá" vált.

E hasznos vérszívók a francia forradalom idején kezdték reneszánszukat élni, főleg Broussais (1772-1838) munkássága nyomán, aki a piócák alkalmazását állította orvosi tevékenysége középpontjába.

Az állatok gyógyászati célú felhasználása azonban a pióca kivonatból előállított hirudin felfedezésével (Haycraft 1884, Jacobi 1903)újra háttérbe szorult. 1916-ban a heparin felfedezése végképp visszaszorította az állatok gyógyászati célú alkalmazását.

Napjainkban kórházak traumatológiai és plasztikai sebészeti osztályán, a mikrosebészeti eljárások során találkozhatunk az orvosi piócával, ahol a vérrögképződés megakadályozására, a vénás keringés könnyítésére, helyreállítására használják fel az állatokat.

Véralvadásgátló hirudin

A pióca nyálában lévő hatóanyag, a véralvadásgátló hatású hirudin hatékonyan bénítja a trombin - a véralvadásban szerepet játszó anyag - működését.

Tudományos eredmények igazolják a piócakivonat ödémával járó izületi ficamok kezelésében való hasznosságát is. Az ödéma már a kezelés első napján szinte azonnal csökkent, a fájdalmak mérséklődtek.....

A környezeti változások és az orvosi célú begyűjtések miatt az állatok száma mára erősen megcsappant.

Forrás: [link]

Értékesítési és kiszállítási gyógyszerek piócák

Forrás: [link]

2012. szept. 16. 07:32

6. Ôfelsége a Pióca!

Az orvostudomány területén minden korszak az új felfedezéseiről nevezetes és rányomja bélyegét a különböző betegségek gyógyítási eljárásaira, gyakran kiszorítva ezzel a használatból a régit, a nem egy nemzedék által ellenőrzött szereket.


Minden egyes időszakot jellemeznek a saját gyógyítási módszereik a saját népszerűségükkel. Azonban létezik számtalan igazságtalanul elfelejtett gyógymód, melyet őseink évszázadokon keresztül felhasználtak az orvostudományban, melyek újra megérdemelt helyükre kerültek.


Az egyik ilyen eljárás a hirudoterápia – azaz a piócákkal történő gyógyítás.

Az emberiség több mint 30 évszázadokon keresztül használta a piócát gyógyító céllal. Az egyetemes emberi történelem a középkortól egészen napjainkig végigkövethető a piócák alkalmazásának története által.


Hol kezdték először alkalmazni a piócákat a különböző betegségek gyógyításában?

Erre a kérdésre valószínűleg senki sem tudna válaszolni.

A piócával történő kezelés története oly régi, mint az orvostudomány maga. A piócákat már az időszámításunk előtti I. században alkalmazták Egyiptomban, Indiában és Kínában. Keleten Ibn Szína (latinul Avicenna) az „Orvostudomány kánonjának könyve” munkájában úgy hivatkozik a piócákra, mint helyettesíthetetlen szerre sok megbetegedéseknél.

A Talmudban, a zsidók törvénykönyvében megmaradt a leírás, hogy hogyan kell használni a piócát betegek gyógyításánál. A görög orvos Galénosz, Marcusz Aurelius császár udvari orvosa, az egyik munkáját szentelte a betegségek gyógyításának a piócák segítségével. Az ókori római történész Plinius az enciklopédikus kutatásának, a „Naturális Historia” című művének egyik kötetében mesél a piócákkal történő kezelésről. Marchioni de Kappo Stephanie Firenze hercege 1350-ben használta a piócát, mint pestis elleni megelőzés végett, a későbbiekben ezt írta: „ha egy évvel ezelőtt kezdtük volna el használni a piócákat a pestis ellen, akkor megőriztük volna 96 ezer embernek az életét.”


Jurij Dolgorukij fejedelem, Moszkva alapítója, kikiáltatta a piócákat az első fejedelmi gyógyszerévé. 1812-ben a borogyinói csata után francia orvos Reynaud a piócák segítségével a fagyási sérüléseket kezelte a katonáknál. Napoleon császár a katonái gyógyítására egy év alatt Magyarországon 6 millió piócát vásárolt fel. És ezt a listát lehetne bármeddig folytatni.


Napjainkban nehéz pontosan helyreállítani a történelmi kronológiát és elismerni az egyik vagy másik ország elsőbbségét a hirudoterápia területén. De nem is ez a lényeg. A fő az, hogy a piócák évszázadokon keresztül a legműködőképesebb, legveszélytelenebb és leghatásosabb gyógyszert jelentették sok betegség kezelésénél.


Piócákkal kezelték a hörgők asztmáját, a szívbetegségeket, a hipertóniát (magas vérnyomás), a vastagbélgyulladást, a gyomorhurutot, a fekélyt és az ekcémát.


Napjainkban újra elérkezett az az idő, amikor a tudósok hozzáfogtak a piócákkal történő kezelés hatásmechanizmusainak a részletes vizsgálathoz az egyes fiziológiai folyamatok során és a szervezet egésze tekintetében egyaránt.


Ezeknek a sokéves vizsgálatoknak az alapján a piócákat elismerték egy kis kvázi „gyógyszergyárnak”, amely képes előállítani olyan biológiailag aktív összekötéseknek az együttesét, amik a szervezetet nem csak meggyógyítják, hanem megfiatalítják is. A piócák a nyállal együtt termelnek közel 100 biológiailag aktív enzimet, amelyek mechanikai, biokémiai és immunológiai hatást gyakorolnak az emberre.


Különleges területe a hirudoterápiának a hirudoreflexoterápia. A szakemberek akik jól ismerik a piócákkal történő terápia hatását a szervezetre, úgy vélik, hogy a piócák ösztönösen képesek megtalálni az ember testén a reflexzónákat és pontosan ezekre a pontokra tapadnak, ami különösen gyógyhatásúvá teszi a harapásukat.


A bioenergetikai folyamatok szempontjából a piócákat valóságos „bioenergetikusoknak” nevezik. Az aurát tanulmányozó szakemberek, gyakran ajánlják a páciensei számára az egészségük helyreállítását piócák alkalmazásával, mialatt elhelyezik a piócát a csakrákra, ily módon újjáépítve az ember bioenergetikus potenciálját.


Kiderült, hogy a piócák nemcsak a gyógyításban hasznosak, hanem sok megbetegedés ellen igen hatásosak a megelőzésben is.


Manapság ez a gyógyítási eljárás újra teljes elismerést nyert, és a hirudoterápia által kezelhető betegségek spektruma jelentősen kiszélesedett.

Idetartoznak a szív-és a keringési rendszer betegségei, a thrombophebitis (a vénák gyulladása), a varicosus, az aranyér, a nőgyógyászati betegségek, a migrén, a hallószervek és a látószervek betegségei, valamint a periodontosis (fogággyulladás). Néha még ilyen esetekben is, amikor a betegnek sebészeti beavatkozás az előírt, a hirudoterápia megbirkózik a kórral műtét nélkül.

Egyszóval napjainkban a hirudoterápia újjászületése sok évszázad munkájának szilárd alapjain történik, ami meggyőz arról, hogy ez a természetes kezelési mód kiállta az idő próbáját.

Tatyana Vilenszkij"

Forrás: [link]

2012. szept. 16. 07:28

Olvasva a forumot, latom, konnyen velemenyt irni, ahelyet, hogy informalodnatok.

Valamikor, a medicina leghatasosabb jogyitasmodja a piocakal volt !

Most nem foggom leirni a pioca - kezeleset a multban, de probalok osszegyujtot informaciot beirni, hogy masok, mielot irnanak velemenyt a piocakrol, tudjanak egyet mast

1. Oroszorszagban az orvosi egyetement tanulnak a piocaval valo kezelesrol

2. Amerikaban, Ausztriaban, stb fejlet orszagogban piocaval kezelnek mar regg !

3. Demi Moor szineszno nemreg Aisztriaban az oregedes ellen pioca val kezeltete magat Ausztriban

4. Romaniaban, lehet vasarolni egesegugyi kezelesre piocat .Bukarestben es Kolozsvaron is kezeltetheted magad piocaval ( sajnos, tudomasom szerint nem Magyarorszagon is ....).Remelem, hogy most nem fogjatok mondani, hogy Kolozsvar visszamaradot varos ...

5. es a legfontosabb ! 50 ev utan, mindenkinek lehet erelmesesedese ....

a csomo orvosagok NEM GYOGYITSAK ! az erelmeszesedest, csak leelasitjak, a PIOCAK, allitolag GYOGYITJAK ! az ERELMESZESEDEST

2012. szept. 16. 07:19
KERESEK SURGOSEN PIOCAT ! AKI TUDJA HOL KAPHATOK BEKES MEGYEBEN VAGY ARUL, KEREM IRJON EMAILT.ELORE KOSSZONOM !
12. a9986bef96 (válaszként erre: 11. - Kisstoth)
2010. máj. 24. 21:23
Jó éjt!:)
11. kisstoth (válaszként erre: 10. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 21:15

Köszi, nagyon kedves vagy , tényleg át kell gondolni. Nem szeretem az ilyen beszólásokat, mert azt sem tudja miről van szó , máris bírálja a másikat.

Mégegyszer köszi, jó éjt !

10. a9986bef96 (válaszként erre: 9. - Kisstoth)
2010. máj. 24. 11:58

Sajnálom,hogy nem tudtam segíteni.De talán a horgászok tényleg.

Viszont a felsorolt problémákra nem valószínű,hogy jó.Persze csak ha nem szed a nagyid véralvadásgátlót.Bár ezt maga a visszérprobléma nem indokolja.Arra mechanikus megoldásokat javasolnak,kezdve a szorító harisnyánál.De az a helyzet,hogy a gyógyszereket lecserélni piócára...hát...elég nem biztonságos szerintem.Én nem mernék ilyet.Szegénynek a gyomra biztos a sok fájdalomcsillapítótól készült ki.:(


[link]

9. kisstoth (válaszként erre: 7. - 1eb84e4bad)
2010. máj. 24. 11:31

Nem tudom ez hogy jön ide.

Ha a te családodban lenne valaki, akinek visszérproblémái lennének, és az ízületi fájdalomtól szinte ordítani tudna, akkor gondolom nem egy parazita vérszívó féreg lenne az elsődleges szempont. Egyébként orvos és természetgyógyász javaslatára keresek terápiát, mert a nagymamámnak már a gyomra nem bírja a gyógyszereket, bélflórája meg szinte eltűnt. Ez egy ősi természetes terápia, nem hiszem, hogy azon kellene agyalognom, hogy szegény vérszívó kis férgek mit éreznek. Ha nem gyógyászati célra használják őklet, akkor keresnek más élő szervezetet, akit "megcsapolhatnak". Feljelenteni nem akarsz hogy ilyet kérdeztem ?

Esteleg a horgászokat is be kellene jelentened, mert szerencsétlen (pióca rokonai) gilisztákat élve ráakasztják egy vasdarabra, majd élve a vízbe fojtják. Vagy, ha még élnének a halak kettéharapják őket. Mégsem problémázik rajta senk. Pedig ez csak egy szórakozás.

Én gyógyászati céllal kérdeztem, egy EMBEREN kellne segíteni. Ha gondod van ezzel, akkor nem kell megjegyzéseket tenni.(ja, cseresznyét se egyél, mert szerencsétlen jóllakott kukacokat kettéharapdálod cserievés közben. Micsoda gyilkosság, Fújj de gusztustalan)

Különben nem kívániom sem neked sem szeretteidnek, hogy odáig jussanak, hogy már piócákat keresnek a gyógyulás miatt.


(elnézést Hoxa..)

8. a9986bef96 (válaszként erre: 6. - Kisstoth)
2010. máj. 24. 01:19
Persze,régen használta az orvoslás.De...ma már nem igazán...:)Felváltotta a heparin,a dipyridamole,a warfarin,pl.Szóval már...nem írják fel receptre!:D
2010. máj. 23. 21:49
Azt tudjátok, hogy a piócákat, miután jól telezabáltatták a véretekkel, utána meghánytatják egy vegyszerrel, hogy ismét éhesek legyenek? Gusztustalan, és az állatkínzás határát súrolja.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook