Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mozgáskoordinációt fejlesztő játék. Milyenek vannak, pl: trambulin, egyensúlyozó tölcsér stb. És hol lehet ilyeneket kapni? fórum

Mozgáskoordinációt fejlesztő játék. Milyenek vannak, pl: trambulin, egyensúlyozó tölcsér stb. És hol lehet ilyeneket kapni? (tudásbázis kérdés)


7. Krisz42 (válaszként erre: 5. - 025c5b6977)
2012. okt. 23. 17:03
Szerintem vidd el úszni.A mi fiúnk is örökmozgó,napközben nem alszik,estére képtelensèg lefárasztani.Nemrég vettünk egy nagy trambulint,egész du. kinn ugrált,de este nem volt fáradt.Ő 4és fél lesz decemberben,de egyszerűen nem lehet lefárasztani.A vízben úszkálás még úgy ahogy kifárasztja,azèrt javasoltam az úszást,ráadásul ott fegyelmet is tanul.Mi is most fogjuk beíratni,mások is azt csinálták.
2010. júl. 10. 19:04
Trambulint nagyon sok helyen kapni, nekünk van az udvaron, a fiam kedvence. Jó még a füleslabda(nagy gimnasztikai labda, fülekkel), lehet vele ugrálni, vagy hasra fekve egyensúlyozni. Ezek inkább az egyensúly, mozgáskoordináció stb fejlesztésére jók. Az agressziót inkább az önfegyelmet igénylő tevékenységek segíthetnek leküzdeni.
2010. máj. 24. 06:43

3,5 éves kisfiunak kéne, aki elég nagy mozgású, néha agresszív. Szóval feszültség levezetésre, és a fölös energiák ledolgozására keresek fejlesztő játékokat, amik az idegrendszert is fejlesztik, és az egyensúly érzékelést.

A trambulint nagyon szereti, meg láttam, hogy lehet kapni ezt az egyensúlyozó tölcsért, meg egy gördeszka félénk is van, amire ráfekszik és tud mozogni vele.


Kifejezetten olyat keresek ahol lehet kapni ill. van választék ilyen játékokból. (ovodák, mozgásfejlesztő központok használják nagyrészt ahogy látom, lakásokban nem nagyon taliztam még ilyenekkel)

2010. máj. 23. 17:04

Nagyon jó egy egyszerű labda is. Szem-kéz koordináció fejlesztéshez dobás, elkapás, cicás játék, célba dobás vizszintes vagy függőleges karikába. Szem - láb koordináció gyakorlásához rúgás kapura, vagy társnak.

Szintén jól fejleszti a koordinációt az ugráló kötél is.

Egyensúly fejlesztéshez roller, kerékpár nagyon ideális játék.

2010. máj. 23. 16:50

Szia!


Attól is függ hogy milyen korú gyermeknek keresed...

létezik egy T-Ball, ugráló labda ami 3-10éves korig használható,ez pl vana regio játékáruházban...

2010. máj. 23. 16:50
2010. máj. 23. 16:43
Mozgáskoordinációt fejlesztő játék. Milyenek vannak, pl: trambulin, egyensúlyozó tölcsér stb. És hol lehet ilyeneket kapni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook