Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik mostanában egy epekő műtét? fórum

Hogy zajlik mostanában egy epekő műtét? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 21. 11:02
sziasztok:)figyike valaki tudna nekem segiteni olyan van hétfőn mütenek epekővel de menstruáciom lehet akkor jön meg valaki járt már igy.?válazt szívesen elfogadok
2010. aug. 31. 06:47
azt szeretném megtudni tőletek,hogy ez a laparoszkópos műtét mekkora vágással jár és mekkora kőnél alkalmazható?
13. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 12. - Shyana)
2010. máj. 22. 19:57
Tényleg, a véralvadásgátló. Jó pár óra kiesett nekem, amíg bent voltam.
12. Shyana
2010. máj. 22. 19:32
én infuziót kaptam, aztán közvetlen a mütét elött valami szurit. Azt nem tudom mi volt.Azt hiszem gázzal altattak,olyan gyorsan történt hogy nem emlékszem azokra a percekre. Este kaptam még szurit a vállamba, az véralvadásgátló volt. Én hálóingbe voltam de nagyon sokáig nem is engedték felvenni a mütét után,meg bugyit sem. A csö igen lógott belölem de nem volt vészes,azt másnap kiszedték. Nekem utána kb 3-4 napig fájt aztán most meg már semmit sem érzek :)
11. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 9. - Peppelínó)
2010. máj. 22. 19:14

Én kaptam valami szurit előtte, ami állítólag elbódítja az embert, de semmit nem éreztem :)

Utána infúzión leszel, lehet, hogy egy erős vizelési ingerre fogsz felkelni. Arra figyelj, hogy az ágyadnál legyen nővérhívó csengő, nálam nem volt, és a csajok is császkáltak kint a folyosón, amikor felébredtem, necces volt kimenni wc-re :)

10. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 8. - Peppelínó)
2010. máj. 22. 19:12

Szerintem hálóing oké, meg valami köntös.

Altatás: nálam annyi volt, hogy egy kis kanül volt a jobb kézfejemen, és asszem abba szúrtak bele valamit. Száztól kellett számolnom visszafelé, szerintem 97-nél már aludtam :)

Az emelésre nem emlékszem, de hogy mondod, nyilván nem célszerű pár hétig. A diétára figyelj oda, de azt most is elkezdhetnéd (nem tudom, mikor lesz a műtéted), rá tudsz keresni, epediéta. Én nagyon szigorúan vettem, szerintem kellett is.

Haskötő szerintem nem kell. Arra számíts, hogy picit puffadt leszel utána valszeg, levegőt szoktak befújni endoszkópos műtétnél, de az elmúlik. Műtét utáni fájdalom: szerintem ez mindenkinél más, nálam 2-3 napig volt olyan, mintha az egész hasamon izomlázam lett volna, de kibírható.

1 tanács: amikor már fel tudsz kelni, kezdj el sétálni szép lassan, ne sokáig feküdj, az tényleg nem jó. Nem lesz könnyű, de jót tesz, nekem is jót tett.

2010. máj. 22. 19:03
Milyen szurikat adnak előtte, vagy utána?
2010. máj. 22. 19:01
Mit célszerűbb vinni magammal pizsamát, vagy hálóinget? Ezt a sebek miatt, és valami kivezetőcső miatt kérdezem (úgy hallottam, hogy valami zacsi is lóg ilyenkor csövön az emberből). Hogy altatnak (még sose volt benne részem szerencsére)? Műtét után mikor lehet emelni 4 vagy 6 hét elteltével? Nekem napi szinten fáj a gyomrom az epekövek miatt, műtét után mi és meddig fog fájni? Gondolom a gyomorfájásom utána megszűnik. Gumis Haskötőt érdemes vinni?
2010. máj. 22. 17:43
ha valami érdekel még kérdezz nyugodtan :)
2010. máj. 22. 17:43

Szia!

Engem kb1 hónapja mütöttek. Reggel bementem 7re.olyan 11 óra körül betoltak a mütöbe,altattak és kb dél körül már az ágyban voltam a kórteremben. Fél 2kor ébredtem fel de mütét után pár óráig nem kelhetsz fel. Másnap jöhettem haza

5. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 4. - 70cf9aa0ae)
2010. máj. 22. 17:41
Ja igen, egy héttel később szedték ki a varratokat.
4. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 3. - Peppelínó)
2010. máj. 22. 17:39

Szia!


Engem négy éve műtöttek. Bementem szerda reggel, leadtam a papírokat, aztán befeküdtem a kórterembe, beszélgettem a csajokkal. Bejött az aneszteziológus, meg egy nővér, mindketten kérdezgettek rólam. Ebédeltem, aludtam, sétáltam, beszélgettem :) Kicsit uncsi volt. Aznap este már vacsorázni nem lehetett, csak inni.

Csütörtökön volt a műtét dél körül, délelőtt már inni sem ihattam. Bejött egy műtősfiú, felfeküdtem az ágyra meztelenül (persze, letakart), odavitt a műtőhöz. Átpakoltak az ágyra, aztán a következő emlékem, hogy a kórteremben vagyok, és nagyon kell pisilni :)

Szombat délelőtt mentem haza.

3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Monika0104)
2010. máj. 22. 17:34
Engem részletesen érdekelne minden, ami a beteggel a kórházban történik az idő alatt.
2010. máj. 22. 17:29
Anyukámnak volt már epekő műtétje , 4 éve volt laparoszkóppal csinálták hétfőn volt a műtéte és szerdán jöhetett haza.
2010. máj. 22. 17:26
Úgy értem, mikor meg van a műtét időpontja, és bekel menni a kórházba, mi történik utána a beteggel, és meddig marad bent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook