Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan tortakrém receptet tudtok, amivel ha díszítem a tortán, elég kemény lesz, és nem folyik le másnap reggelre az oldalán? fórum

Olyan tortakrém receptet tudtok, amivel ha díszítem a tortán, elég kemény lesz, és nem folyik le másnap reggelre az oldalán? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 22. 14:36

Szia!

LAci bácsinak vannak krémjei Én azt szoktam használni tejszínnel vagy az aranka krémport gyors és finom!

2010. máj. 22. 12:48

Csokikrém:


25 dkg porcukor

1 tojás

2 tojássárgája

3 evőkanál kakaó

35 dkg ráma


A porcukrot a tojással,tojássárgájával és a kakaóval gőz fölött sűrű krémmé főzzük.Ha kihült a kikevert margarinhoz keverjük.


Én ezzel szoktam tölteni és disziteni is.

2010. máj. 22. 08:17
Az előző, besameles krémet úgy is meg lehet csinálni, hogy a lisztbe és tejbe belekevered a cukrot (lehet kristálycukor is) és a kakaóport is, és úgy főzöd sűrűre. Aztán ha szobahőmérsékletűre hűlt, belekevered habverővel a margarint.
2010. máj. 22. 08:05

7 dj tej, 8 evőkanál liszt: besamelt főzni. Kihűlni hagyni.

Egy margarint kikeverünk 20-25 dkg porvukorral( ízlés szerint ),majd belekeverünk 3 evőkanál jó minnőségű keserű kakaóport. A két masszát összekeverjük, és kész a fincsi csokis krém.

Én mindig spriccelek bele egy kis rumaromát, mert az nagyot dob rajta! :)

2010. máj. 22. 08:00

Énnekem a betöltött tortakrém sem folyik le!!


Mivel töltöd a tortádat???

2010. máj. 22. 07:55
Tartós tejszínhabbal szoktam készíteni Hullala v. Meggle. A krémbe a felvert tajszínhabot belekevered lágyabb is lesz az íze és bizton nem folyik le. Vagy habfixálóval a rendes tejszínt és űgy a csokikrémbe.
2010. máj. 22. 07:46
Elsősorban csokoládés érdekelne....
2010. máj. 22. 07:46
Olyan tortakrém receptet keresek, amivel ha díszítem a tortán, elég kemény lesz, és nem folyik le másnap reggelre az oldalán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook