Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak kvízjátékok kedvelőinek! II. fórum

Csak kvízjátékok kedvelőinek! II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak kvízjátékok kedvelőinek! II.

29. syria
2012. ápr. 15. 13:54

Nyílt levél.


Kedves Friderikusz Sándor!


Nagyon tisztelem a munkásságát, kezdve az oknyomozó riportertől, a könyveket is író, sok díjjal méltatott újságíróig, műsorvezetőig. Örömmel néztem a műsorait. Jópofa témákat talált, a kellő humor sem hiányzott belőlük, ám ha szükség volt rá, tudott véresen komoly is lenni.


De amit a Vágó István által oly nagy sikerre vitt „Legyen Ön is milliomos”-ból csinál, az botrányos!

(Egyetlen dolgot képes ugyanolyan jó hatásfokkal csinálni, mint nagy elődje: a játékos elbizonytalanítása. Ezért Vágó Istvánra sem haragudtam; az a fogás bizonyára a licenc, a show része, egyfelől, másfelől meg elbizonytalanítani csak azt lehet, aki nem biztos magában.)


Először is: miért olyan nagy feladat, hogy szívből kimondja a játékosoknak, de SZÓ SZERINT: „Legyen Ön is milliomos.”? Nem: legyen milliomos (rendesen fanyalogva), meg vigyen haza milliókat és társai… Komolyan, állandóan olyan érzésem van, mintha nem szeretné, hogy Önhöz hasonlóan, más is milliomos legyen!


Másodszor: az egész műsorban a játékosok helyett Ön akar villogni, undorító módon fitogtatja a riporteri, műsorvezetői rutinját. Ez a műsor (szerény véleményem szerint) NEM ERRŐL SZÓL! Hanem arról, hogy a játékos a játékvezető – aki persze igyekszik szórakoztató show elemeket is belevinni a műveltségi vetélkedőbe – segítségével a tudására (meg persze a szerencséjére) alapozva minél több kérdésre helyes választ adjon.


Harmadszor: gyomorforgató az is, ahogyan a játékosok magánéletében próbál vájkálni, kétes értelmű jópofizásokat provokálva.


Negyedszer: az Ön tárgyi tudása a lába nyomába nem érhet Vágó Istvánénak. Ez a kisebbik baj. A nagyobbik: ha nem tud valamit BIZTOSAN, akkor miért nem fogja be a száját? A mondás igen is úgy szól, hogy „Ökör ISZIK magában.”, nem pedig eszik. Mentségére felhozom, hogy bizonyára asszociált Vörösmarty Mihály: A szegény asszony könyve c, versére, amiben az áll:


„Aki maga néz a tálba,

Azt az étel nem táplálja:

Több annak a gondolatja,

Mint amennyi jó falatja.”


A római számokkal is hadilábon áll: 8, 52, 110, 500. Nos az 52 leírása nem két betűből áll, ahogyan azt ön jóváhagyta a játékosnak, hanem 3-ból: LII.


Még csak annyit: ez egy komoly műveltségi vetélkedő (volt), most tele van bulvárkérdésekkel (bár erről bizonyára nem Ön tehet; a kérdéseket nem Ön állítja össze).


Kérem, ne értsen félre! Nem bántani akartam, pusztán építő kritikát gyakorolni.


S remélem, lesz egyszer szerencsém szemben ülni Önnel ott, abban a stúdióbanl Tudom, nagyon nehéz a bejutás, de küzdeni fogok érte.

28. syria (válaszként erre: 27. - A5f2072932)
2010. júl. 15. 07:01
Sajnos elég ritkák az igazán színvonalas, túlnyomórészt a tudásra alapozó vetélkedők.
2010. júl. 13. 15:56
Köszi! Nagyon szeretnék még valami hasonló játékba egyszer bekerülni, ha hallotok valami ilyenről, akkor szóljatok! :-) Esetleg a Kvízióba is elmennék, ha végre behívnának, de oda kellene egy játékostárs is, akivel osztoznék a nyereményen.
26. syria (válaszként erre: 25. - A5f2072932)
2010. júl. 13. 08:01

Gratulálok!

Így még nagyobb az érdem, hogy főleg nem szerencsével, hanem tudással nyertél.

2010. júl. 12. 14:59

Köszönöm szépen! :-)

Ami azt illeti, a szerencsének abban a játékban elég kevés szerep jutott, kb. 10 %. A többi a gyorsaság és főleg a döntőben, az agymunka (nyelvi játék volt, a döntőben szópiramissal).

24. t.Ili (válaszként erre: 23. - A5f2072932)
2010. júl. 12. 13:27

Én csak gratulálni tudok!

Úgy tűnik,kerülget a szerencse.Próbáld kihasználni.

2010. júl. 12. 12:35
Nem akartam hencegni vele, azért akartam priviben megírni, de mivel itt kérdezed és amúgy is régen volt már, ezért leírom, hogy első alkalommal 250 ezer forintot nyertem, második alkalommal elbénáztam, tehát akkor csak tapasztalatot, harmadik alkalommal sikerült végigjátszanom és megnyertem az akkori legmagasabb összeget, az 1 millió forintot. :-) Kölcsön már nem tudnék belőle adni, mert a nyeremény átutalása után 1 nappal már benne volt az összeg az új kocsink árában. :-) Azóta próbálok jelentkezni (most Kvízió néven fut), mert most már 2,5 milliót lehet nyerni, de mivel már nyertem, ezért nem hívnak be. :-(
22. syria (válaszként erre: 21. - A5f2072932)
2010. júl. 12. 07:31
Persze, hogy érdekel! Szerintem ide is nyugodtan leírhatod. Vagy tartasz a kölcsönkéregetőktől? :)
2010. júl. 11. 23:48
Köszi, hogy leírtad ezt az élményedet! Nekem is nagy vágyam volt, hogy játszhassak ebben a vetélkedőben, de mire jelentkeztem volna ,addigra megszűnt.:-( Az élet azért kárpótolt, mert 4 évvel ezelőtt játszhattam a tv2-n a Játékidőben élő adásban , sőt még nyertem is...ha érdekel, hogy mennyit, akkor kérdezd meg priviben! :-)
20. syria (válaszként erre: 19. - Franc22)
2010. jún. 8. 13:16
Köszönöm. :)
2010. jún. 7. 14:10
remek cikk! És gratulálok!!!!
18. syria (válaszként erre: 17. - MSA)
2010. máj. 29. 06:27
Szívesen! Csak azt sajnálom, hogy nem voltam kitartóbb. :)
17. MSA
2010. máj. 28. 17:34
Syria! Köszi, hogy megosztottad ezt az élményt velünk! :)
16. syria (válaszként erre: 14. - Egyed Judit)
2010. máj. 26. 07:27

Mindig örülök, ha valakit szerencse ér.

Elhiszem, hogy egy életre szólóan felejthetetlen volt az a hajóút.

15. t.Ili (válaszként erre: 14. - Egyed Judit)
2010. máj. 26. 07:05
Ez Neked meg volt írva!
2010. máj. 25. 14:36
Hát sziasztok képzeljétek én meg 5-évvel ezelőtt Luxor Showba mivel apárom benevezett és behívtak a Heves megye csapatát erősítettem és láss csodát a mi csapatunk nyert azon belül én jókor léptem ki hogy abba a húzásba lessz luxor és úgy lett így én nyertem kétszemélyes Egyiptom-Luxor Nílusi hajós luxus utat két személyre hét ez az út volt a csoda nagyon szuper volt.Ja és párom a Níluson kérte meg a kezem ez volt a hab atortán gondolhatjátok.Mesés egy út volt.
13. syria (válaszként erre: 12. - T.Ili)
2010. máj. 25. 07:53
Helyes.
12. t.Ili (válaszként erre: 11. - Syria)
2010. máj. 24. 17:01

Kaptam több hozzászólást,hogy milyen igaz,meg,-de jó!

Én meg csak besöpörtem az elismerést.Mármint a vers felfedezéséért.

11. syria (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2010. máj. 23. 12:55

Semmi gond, örülök ha a szép gondolatok terjednek.

Ezért használom őket előszeretettel a képeslapjaimon.

10. t.Ili
2010. máj. 23. 09:46

Ne haragudj,Syria!!Loptam tőled,-inkább általad:

Átmásoltam a mottódat(bemutatkozódat)az iwiwemre.

Annyira magaménak érzem,rám vonatkozik,érzéseimet tükrözi,stb...

Szeretném,ha minden ismerősöm,barátom olvasná.

Örülök,hogy a HOXÁN egy pillanatra egymás mellé sodort a véletlen.

Jó lenne,ha mindenki így állna embertársaihoz!

9. syria (válaszként erre: 7. - Rochlitz Szilveszterné)
2010. máj. 23. 08:03

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat.


Nem annyira bátor, mint inkább kíváncsi voltam. Meg minden adásban lenyűgözött Vágó profizmusa. A stúdióba bekerülve megállapíthattam, hogy a műsort készítő csapatra is csak az a jelző illik: profi. Szerintem a televíziózás legnagyobb vesztesége ennek a műsornak a megszüntetése. Értékes, színvonalas, szórakoztató volt.

A széket csak azért hívták sokan „butító” széknek, mert az, aki ott ül, teljesen más helyzetben van, mint az otthoni fotelben.

Nem tudom, ki mennyire emlékszik rá, de az a (szerintem szándékosan) idegesítő aláfestő zene, a villódzó fények, nem utólagos, hanem valós effektusok voltak! Igazán koncentrálni kellett, hogy az ember ki tudja őket kapcsolni, mint zavaró tényezőt.


Ez a kis kaland arra is jó volt: ha megtörténne a csoda, hogy nagyobb összeget nyerek (pl. a lottón, ami elég nehéz lesz, mert ritkán veszek szelvényt), nem lesz kétséges, hogy fecsegjek-e róla.

8. t.Ili (válaszként erre: 7. - Rochlitz Szilveszterné)
2010. máj. 23. 08:01

Még régen,az elején,egy tanárnő,20 milliót nyert.

Nem hinném,hogy megbutult volna töle.

Mellesleg végig tudtam a válaszokat.-A gyerekeim nagyon nyaggatak,hogy jelentkezzek.(mondjuk,elég könnyü kérdések voltak)

De hát én is csak az itthoni fotelomba vagyok okos.Ahogy sokan mások.

2010. máj. 22. 21:45

Nagyon bátor vagy!

Én nem mertem volna beűlni abba a "butító" székbe (ezt sokan mondták!)

Gratulálok!

Egyébként az emberek már csak ilyenek: ha valaki pénzt kap, akkor kunyerálnak tőle, és ha ad, akkor meg keveslik, amit adott - mondván - adhatott volna többet is! Ez így van, hidd el!-)

2010. máj. 22. 09:00
Gratulálok!!! Nagyon jó volt olvasni a cikket!:O)
2010. máj. 22. 08:54
Gratulálok én is! Nagyon tetszett ez a két cikk! :-)
2010. máj. 22. 00:22
Nekem is nagyon tetszett mind a kettő cikk és az utóirat is a végén. :) Gratulálok!
2010. máj. 22. 00:05

Üdvözlök minden olvasót!

Remélem, senkinek nem okoztam csalódást.

2010. máj. 21. 22:35

Szia,Syria!

Őszintén gratulálok a nyereményedhez!

A cikked nagyon tetszett,Írj még!

2010. máj. 21. 21:08
A felvétel november végén volt, adásba január közepén került. Az a majdnem két hónap várakozás szörnyű volt, mert ugyebár a szerződés miatt semmi nem volt biztos.
De folytatom a stúdióbeli történést.
Át kellett öltöznöm a magammal hozott váltóruhába, s rövid pihenő után folytatódott a felvétel.

Ugrás a teljes írásra: Csak kvízjátékok kedvelőinek! II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook