Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lefejt anyatejcsi fórum

Lefejt anyatejcsi (beszélgetős fórum)


30. buci07
2016. nov. 7. 06:32

Fél évig tárolható.

Amugy sokan mondják h a kiolvasztott tej már nem olyan.Változik a szine és büdös is lesz,mondjuk én ezt nem tapasztaltam.

29. Betsabé (válaszként erre: 22. - Mano88)
2010. máj. 27. 15:38

Írtam privit:-)

Találtál megoldást?

28. terek (válaszként erre: 27. - *Pillango*)
2010. máj. 24. 10:56
csatlakozom én is, az első hetekben állandóan elöntött a tej, nem volt az a melltartóbetét ami kibírt volna 1-2 órát, annyi tejcim volt :) aztán 4 hónapos korában kapta a pótlást :s
27. *Pillango* (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2010. máj. 24. 08:06

Így van, Mandula! én a kórházban már szinte elkezdtem szervezni, hogy fogok eladni többszáz litert:D mert volt bőven, sőt. Aztán egyszercsak nem volt :S kisfiam meg eheti a tápszert :S


Jól fog jönni még az a sok tej a hűtőben a fórumindítónak is!

26. *Pillango* (válaszként erre: 4. - Mano88)
2010. máj. 24. 08:02
házhoz mennek érte, akinek kell!
25. Mandula71 (válaszként erre: 24. - Babszibobó)
2010. máj. 24. 07:48

Egyetlen szóval sem mondtam szerintem, hogy ne higyjél a gyerekorvosodnak. A neten is többféle véleményt lehet olvasni, ebből mindenki maga választja ki a számára hiteles forrás alapján az elfogadható megoldást.

A vitának és a logikus érvelésnek van értelme, a gúnyos hangvételnek nincs.Akkor sem, ha nem egyformán gondolkozunk.

24. babszibobó (válaszként erre: 23. - Mandula71)
2010. máj. 23. 23:02
Ó nagyon köszönöm a felvilágosítást, de ha meg nem haragszol jobban fogok hinni a gyerekorvosomnak arról, hogy is tároljam az anyatejet és meddig!!!!!!!!!!!!(félre értés ne essék anyatej párti)
23. Mandula71 (válaszként erre: 21. - Mandula71)
2010. máj. 23. 21:06
Közben megnéztem a saját fagyasztónk hőmérsékletét, mínusz 17 fok:) Szerintem ez azért közel van a liga által javasolthoz. Nem mellesleg pedig a vásárolt fagyasztott termékekre is az eltarthatóság ideje -18 fokra vonatkozik. Akkor azt is hamarabb kellene kidobni a te (mármint babszibobo) logikád szerint...
22. mano88 (válaszként erre: 12. - Betsabé)
2010. máj. 22. 17:55
Debrecenbe heti 1-szer max. 2-szer kellene menni, de az is nagy segítség volna ha találnék valakit aki hacsak néha is de bevinné a tejcsimet.Utánaérdeklődnél esetleg nekem?
21. Mandula71 (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 22:11

Én sem kötekedek, csak azt mondom, hogy badarság csak azért kidobni, mert eltelt fél év. Fel kell olvasztani és akkor kiderül, hogy jó-e még:)


Én rákérdeztem egyszer, nekem azt mondták, hogy nem választják szét...


Értettem én, hogy rengeteg a teje, ezért nyilván inkább eladná, minthogy kidobja. Csak arra kívántam rávilágítani, hogy a fagyasztott tejet nem kell a szemétbe dobni, ha lejárt a 6 hónap.


Nekem is két gyerekem van, az elsőnél kevesebb tejem volt, de fejhettem volna mellette, csakhogy a fiam úgy már nem fogadta el.Neki csak és kizárólag az "eredeti csomagolásból" volt jó. A kicsi most 5 hónapos, a 2 gyerek mellett nem erőltettem a fejést, csak annyit, hogy ne feszítsen.Így beállt arra a mennyiségre, ami neki elég. Kb. 2 hónapja kezdtem pluszban fejni (családban újszülött, műtött baba miatt), de csak reggel. Így napi 100-180 ml ment a pici babának vagy a fagyasztóba. Mert a kisebbik fiamnak mindegy, hogy honnan jön, csak kaja legyen:)

20. babszibobó (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2010. máj. 21. 21:31

tényleg nem kötekedek de egy otthoni fagyasztó ideális hőmérséklete a közelébe sincs a mínusz 20 foknak éppen ezért csak fél év!

Amúgy az anyatej tény, hogy rendkívül fontos, de az is igaz, hogy a baba korával párhuzamos változik az összetétel, nem véletlenül!persze oda vissza használható, mármint nagyobb babától adnak kicsinek, kicsitől meg nagynak, de azért a gyűjtő állomásokon is szét válogatják őket!

Senki nem mondta neki, hogy egyáltalán ne tegye el, de mint kiderült olyan sok teje van, hogy a fagyasztóból már "kifolyik" és szeretné tovább adni, csak macerás (mint minden kismamának, aki ilyen helyzetben van) A pontból messzi B pontba eljuttatni a tejet!

Szoptasson bátran és tényleg örüljön, hogy van teje!

2 gyermekem van, mind kettőt szoptattam, a kicsi most 6 hónapos és még mindig szokott cicilni, de nem fagyasztottam a tejem le, tanulván az elsőből , akkor nem csak fagyasztottam, de még két anyuka vitte háztól, most is sok tejem lett volna, de én akkor nagyon belefáradtam abba, hogy az egész napom fejésből állt, a második babámnál megkérdeztem a csecsemősöket, hogy van e lehetőség, megoldás, hogy most csak annyi tejem legyen, ami az én babámnak elég és pont.Segítettek (örök hála), de így is lett tejtesónk (6 hétre). És, ha lenne a fagyasztómba sem használnám, bár ez én vagyok, mert van "friss" tejem.

Igen lehet neki nem lesz ennyi ideig, bármi megeshet, de ő érzékeli, mit szeretne!

19. Mandula71 (válaszként erre: 17. - E27d5a6391)
2010. máj. 21. 19:38
Szerintem a hasmenés meg mástól lehet. Nehogy azt gondold, hogy az anyatejgyűjtő állomásokon korcsoportokra gyűjtik a tejet...Ilyen alapon akkor rengeteg babánál kellene gondot okoznia a nem saját anyatejnek.
18. Mandula71 (válaszként erre: 16. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 19:36

Idézet az lll.hu-ról:

A fagyasztott, tisztán lefejt anyatej -20 Celsius fokon egy évig áll el.


Ha jól emlékszem, a kérdés feltevőjének mindössze 8 hetes a babája. Nagy öröm, hogy ennyi teje van, remélem sokáig lesz is még, de bármi közbe jöhet (ne jöjjön!!!), nem biztos, hogy a baba 6-7-8 hónapos korában is lesz még pluszban.

2010. máj. 21. 18:46
van egy ismerősőm aki nem megfelelő tejet adot a korához és ment ahasa tőle szerintem nem éri meg de hát mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja ...
16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Mandula71)
2010. máj. 21. 18:35

szerinted az anyatej meddig tárolható lefagyasztva?

mert tudtommal csak hat hónapig és igen, tudom, hogy fel lehet használni főzelékbe, de nem a hat hónapja fagyasztóba lévőt, ha akkor is sok teje van logikus, hogy a friss, akár aznapi tejet fogja belerakni!

15. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 18:29

Nem kell kidobni 6 hónap múlva.

Egyrészt jól jön, ha esetleg valakire rá kell bízni a picit és így kimaradna egy-egy szoptatás. Másrészt a főzelékekhez nagyon jól felhasználható.

14. e27d5a6391 (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 18:00
Ez sajnos igy van,nekem is sok volt a tejem,most is van,már 7 hónapja de csak annyit fejtem hogy ne gyulladjon be a mellem,talán 1-2-szer,hagytam hogy a szervezetem hangolodjon rá a babára ugy mond :)
13. babszibobó (válaszként erre: 7. - Mano88)
2010. máj. 21. 16:52
nem azt írtam, hogy nem tudod felhasználni, hanem inkább nem FOGOD felhasználni. Van aki felhasználja,de majd rá fogsz jönni, hogy bár hiába anyatej a korának megfelelő más táplálékokat fogsz használni, és ha valóban olyan sok tejed van, akkor 6 hónapig elviekben csak szoptatni fogsz, vagyis a hozzátáplálást csak akkor kezded, viszont hat hónap múlva a most lefagyasztott tejet már ki kell dobni!
2010. máj. 21. 16:39
Debrecenbe naponta kellene menni, vagy hetente?! Én ismerek Szoboszlói embereket, akik Debrecenbe járnak dolgozni, és lehet hogy elvinnék pár alkalommal az adott helyre szívességből.
11. mano88 (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2010. máj. 21. 16:28
most csinálom a vizsgálatokat, bár kész macera. Amúgy 1800 ft/ l.
10. mano88 (válaszként erre: 6. - Horvathrekusi)
2010. máj. 21. 16:27
Büszke is vagyok (mármint a tejemre) bár az én babám már kezdettől fogva nem szopizott ami nagyon bántott, mert tényleg kipróbáltam mindent hogy rávegyem a szopcsira, ezért is kezdtem fejni de remélem még jó sokáig lesz tejem a manómnak.
9. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Mano88)
2010. máj. 21. 16:27
Fel lehet használni. Csak szétválnak az alkotói, jól össze kell rázni. És nem mikrózni, csak meleg vízbe tenni.
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Mano88)
2010. máj. 21. 16:25
Léteznek anytejgyűjtő állomások, érdemes oda elvinni, állítólag sokat adnak érte.
7. mano88 (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 16:25
Tudom hogy nem kis összeg meg meg is éri, szeretnék segíteni a tejcsimmel más babáknak akik beteg vagy akármi.., szerencsére Levi 8 hetes és 5600 gramm, meg 57 cm. Jó lenne más szoboszlói kismamát is találni, így meglehetne oldani felváltva a tejbehordást. Miért nem tudom a fagyasztott tejet felhasználni? Tapasztalat? Már hallottam hogy vizes lesz, meg fura szaga van. ???
2010. máj. 21. 16:21

Legyél büszke, hogy ennyi tejcsid van!

A babád szép és egészséges lesz:)

Én is szopiztatom a kislányomat. 1 éves és még nem volt beteg. És ez csak egy a sok áldásos hatása közül.

Jó babázást!

5. babszibobó (válaszként erre: 4. - Mano88)
2010. máj. 21. 16:19

Ne hagyd ki butaság ezt a lehetőséget elpasszolni!

Most anyagiasnak fogok tűnni, de nem kis összegtől esel el!

ÉS saját tapasztalat, hogy a lefagyasztott anyatejet nem fogod felhasználni, vagy csak nagyon pici töredékét!

4. mano88 (válaszként erre: 2. - Betsabé)
2010. máj. 21. 16:16
Már beszéltem a védőnővel de most nincs olyan anyuka akinek szüksége lenne rá. A debreceni anyatejgyüjtő állomáson érdeklődtem de én meg szoboszlói vagyok és így mindig be kellene vinnem.
3. Betsabé (válaszként erre: 2. - Betsabé)
2010. máj. 21. 16:12
Mármint, hogy sok tejed van :-)
2010. máj. 21. 16:12
Szólj a védőnőnek, ő tud olyan babát akinek kell. A baba orvosa receptet ír fel, és te pénzt kapsz ezért az államtól. De jó neked!
2010. máj. 21. 16:10

Sziasztok!


8 hetes kisfiú édesanyja vagyok. Rengeteg tejem van, már több mint 13 litert lefagyasztottam.Szivesen eladom ha valakit érdekel írjon. Ti mit csináltatok ha volt sok tejetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook