Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan változott az életed a gyermeked érkezésekor? fórum

Hogyan változott az életed a gyermeked érkezésekor? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 27. 18:14
Nagyon!!
21. Lili09
2010. máj. 27. 18:13
Köszönöm mindenkinek aki leírta, hogy mi változott és hogyan! :)
2010. máj. 22. 20:15

A gyermek születésével család születik, ahol már nem csak a nő és férfi létezik egymásnak. Közösen , felelősséggel tartoznak a gyermekért, s megannyi váratlan, új helyzettel találják szembe magukat, melyre soha nem számítottak. Sok türelemre, megértésre van szükség egymás iránt.

De már soha többé nem lesz olyan a férfi és nő kapcsolata, mint a gyermek érkezése előtt. Tovatűnik a nő úgynevezett szabadsága .

Csodás érzés anyává lenni, drága gyermeket szeretni, gondoskodni róla, de még aggódni is érte.

19. ancsa84 (válaszként erre: 18. - C0a3449bb0)
2010. máj. 22. 20:10
Azok nekem is...:)
18. c0a3449bb0 (válaszként erre: 17. - Ancsa84)
2010. máj. 22. 20:08
Jól megfogalmaztad! Semmi sem lesz a régi már! Nekem főleg a jó hosszú alvások hiányoznak! :)
2010. máj. 22. 20:03

Hogyan változott meg az életem?

Fenekestől Felfordult,sokszor kész káosz!

DE semmiért nem cserélném el ezt a csodát!!!:)

Sokszor nehéz,de a világ legszebb dolga Anyának lenni!

16. c0a3449bb0 (válaszként erre: 15. - Lili09)
2010. máj. 21. 18:07

Te sem vagy ismerős, de ez nem baj, azért még beszélhetünk.. :))

Most Apéá a főszerep, de később leszek, vagy holnap... :)

15. Lili09 (válaszként erre: 14. - C0a3449bb0)
2010. máj. 21. 17:08

Szia!


Meg is néztem, sajnos tűnsz ismerősnek :(

de sebaj!

itt most már megismertük egymást! :)

Keresek képet, aztán teszek ki én is! :)

14. c0a3449bb0 (válaszként erre: 10. - Lili09)
2010. máj. 21. 17:03

Szia! bocsi, el kellett tűnnöm... :)

Most már találsz egy képet rólam... :)

13. Jk
2010. máj. 21. 14:58

Mielőtt anya lettem


Végigaludtam az éjszakát


Addig aludtam ameddig akartam


És nem aggódtam, hogy későn fekszem le.



Mielőtt anya lettem


Nem hányt le senki


Nem pisilt le senki


Nem kakilt le senki


És ruháim nem voltak pecsétesek.



Mielőtt anya lettem


Nyugodtan telefonálhattam


Minden nap megfésülködtem, és fogat mostam


Hosszan fürödtem



Mielőtt anya lettem


Nem gondoltam védőoltásokra


Nem adtam ki értelmetlen gügyögéseket


Nem felejtettem el dalok szövegét



Mielőtt anya lettem


Teljes birtokában voltam


Testemnek


Lelkemnek


Gondolataimnak



Mielőtt anya lettem


Nem tudtam, hogy egy ilyen pici ekkora hatással lehet rám


Nem tudtam, hogy képes vagyok ennyire szeretni


Nem tudtam milyen nagyszerű érzés egy gyerek nevelése



Mielőtt anya lettem


Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolytól


Nem tudtam milyen nagyszerű érzés egy gyerek etetése


Nem tudtam, hogy egy pici lénytől hogy kaphatok ennyi szeretetet



Mielőtt anya lettem


Nem tartottam kezemben egy alvó babát,


Nem nevetett rám így senki


Nem nézett rám így senki


Nem bújt hozzám így senki



Mielőtt anya lettem


Sosem éreztem ezt a fajta


Örömöt


Melegséget


Szeretetet


Szívfájdalmat


Az anyaság élvezetét



Anya lettem.

12. 12e44458f8 (válaszként erre: 1. - Lili09)
2010. máj. 21. 12:59
Olyan természetes, hogy velünk van mint levegőt venni:):) Előtte én is nagyon féltem, hogy milyen lesz egy bömbi géppel, de most egyikünk se tudja nélküle elképzelni a mindennapokat!!!
11. Bri*
2010. máj. 21. 12:59
Az anyaság maga a CSODA! Én nagyonmegküszködtem mindék gyerekemért, és tényleg csodaként élem meg mindkettőt. Valóban nehéz az anyasors, minden a baba körül forog, mi meg senkik sem vagyunk. Sem idő, sem pénz, sem figyelem nem jut magunkra és ezt nehezen viseljük. (Most én is ilyen GYES-neurózisos fázisban vagyok.) De ennek nem a baba az oka, sokkal inkább a környezetünk. Én azt tapasztalom, hogy manapság már senki sem figyel a másikra. Eljönnek, elügyülübügyülüznek a gyerlőccel, azt meg sem hallják, amit mondok. Csak akkor talál meg mindenki, ha szüksége van rám. Az a jó az egészben, hogy ahogy nő a baba egyre önállóbbá válik és nekünk is egyre könnyebb lesz. Nekem van egy 13 éves és es 1,5 éves fiam. Tudom, hogy milyen a tinédzserrel és milyen a kicsivel. Csoda mindkettő! :)
10. Lili09 (válaszként erre: 8. - C0a3449bb0)
2010. máj. 21. 12:52

Te is vp-i? tök jó! micsoda véletlen!!! erre aztán végképp nem számítottam!!! :D

De nagyon örülök neki! gyorsan meg is néztem a képeket nem vagy-e ismerős,de csak a picurról láttam képeket. Nagyon édes!!

Kétségkívül minden fáradtságot megérnek! :)

2010. máj. 21. 12:49

Neem, még nem :)

egyenlőre még csak beszélgetés tárgya.

Bár említettem a páromnak, hogy akkor azért szeretnék elmenni majd előtte nődokihoz egy kivizsgálásra, erre az volt a reakciója, hogy akkor már jelentkezhetek is be..! :D

8. c0a3449bb0 (válaszként erre: 5. - Lili09)
2010. máj. 21. 12:40
Én is Vp-i vagyok... :)
7. c0a3449bb0 (válaszként erre: 6. - C0a3449bb0)
2010. máj. 21. 12:40
Akarom mondani már...
6. c0a3449bb0 (válaszként erre: 5. - Lili09)
2010. máj. 21. 12:39

Hát persze! Én is vigyáztam anno pici babára és azt hittem kikészülök mire letelt a másfél (!!) óra... :D

A sajátjával másképp éli meg az ember...

Bár bele vágtatok a projectbe?

2010. máj. 21. 12:37

Sziasztok!

Köszönöm a gyors reakciókat! Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar lesz válasz :)

Persze gondolom, hogy hatalmas munka ez, én ebből eddig csak annyit láttam, amennyit a két húgom születése után lehetett.. Az is rettentő fárasztó volt, pedig nem is az én gyerekeim voltak, de ha arra gondolok, hogy a sajátom, egészen másképp látom a dolgokat.

4. c0a3449bb0 (válaszként erre: 3. - C0a3449bb0)
2010. máj. 21. 12:32
Ja és a nőiesség! Hááát a külsőmre kevesebb időm jut, de Apa állítja, hogy mióta szültem jobban kíván... :DDD
3. c0a3449bb0 (válaszként erre: 1. - Lili09)
2010. máj. 21. 12:27

Szia! A fiam lassan 9 hónapos lesz és igaz a mondás kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond! :D

Mikor terhes voltam, rózsaszín felhő lebegett a fejem felett, miután Bence megszületett, rájöttem milyen nehéz is egy kisbaba nevelése! A napok egybe folynak, csak azt veszem észre, hogy megint este van, minden percemet leköti! Olvasni már nem tudok mellette, mert szinte egész nap ébren van, játszani kell vele stb, de mindennél többet ér mikor odabújik hozzám... :)

Nem volt tervezett baba, mégis ő a legszebb ami valaha is velünk történt! A férjem akiről nem gondoltam, hogy érett lenne egy babára, maximálisan kiveszi a részét mindenből, imádjuk egymást és a fiunkat is és tervezzük a következőt... :)

2. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Lili09)
2010. máj. 21. 12:22
A gyerek vállalás nagyon komoly döntés,a mi kislányunk 7 hónapos gondolhatod...IMÁDJUK,,,,de....amióta megszületett nem aludtam át egy éjszakát sem persze minden baba más,a párommal néha vannak viták,ő vendéglátózik mindig fáradt,én vagyok mindig a picivel,segitségem abszolut nincs,nincsenek rokonaink testvérek,nagymamák,még egy igazi barátnőm sincs :( tehát gondolhatod :))) EZ AZ ÉN SZITUM :))))
2010. máj. 21. 12:15

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a fórumot, hogy legyen egy hely, ahol elmesélnék a témában érintettek, hogyan változott meg az életük az első (vagy akár a "többedik") gyermek érkezésekor vagy utána.

A párom és én elgondolkodtunk a családalapításon, de engem nagyon érdekelne, hogy nő társaim, hogyan vélekednek erről az időszakról az életükben. Mennyire sikerült megőrizniük a "női oldalukat" az "anyuka oldala" mellett. Milyen irányban változott a kapcsolatuk a párjukkal és önmagukkal szemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook