Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencse fórum

Kontaktlencse (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 28. 12:34
Hahó, én most váltottam kontaktlencsét, havim van, de ebben is lehet néha aludni majd. Bausch&Lomb Purevision (balafilcon A)
2010. jún. 28. 12:18

Sziasztok!


Adampowter te melyik 2 hetes lencsetípust használod?


Én ezt szoktam venni:

Johnson & Johnson Acuvue Advance (www.kontaktlencse.gudu.hu oldalról rendelek mindig, ott alig több mint 5 ezer az ára)

2010. máj. 29. 02:10

Nekem kéthetes lencsém van, nem olcsó mulatság, viszont lehet benne néha aludni. Bár így hamarabb ki kell dobni de rázós házibulikon azért jól jön.:D

A boltban azt mondták még anno h, 2 hétig használhatom ha esténként kiveszem, és egy hétig ha folyamatosan benne alszok. A boltban drága volt, azóta netről vesszük. (egyébként még UV-szűrős is:D)

61. cullinan (válaszként erre: 59. - Marcipán88)
2010. máj. 27. 21:39

voltunk megrendelni a lencsét, mi is az egy hónaposnál maradtunk, de nem volt próba lencse,ugyhogy most várjuk, mert meg kellett rendelni.

Azt mondták a fiam szemére,hogy olyan a görbülete, ami elég ritka,ugyhogy csak két fajta lencséből válogathattunk.

Most izgul, hogy beválljon, és birja a szeme,nagyon szeretné, utálja a szemüveget.

60. lencsilány84 (válaszként erre: 57. - Flasch)
2010. máj. 27. 18:59
Van 2 hetes lencse! Ha nem lenne, akkor nem kérdeztem volna.
2010. máj. 26. 09:44

Sziasztok!

22 éves vagyok, 16 éves korom óta van lencsém, szerintem hülyeség, amit a doki mondott, nincs korhoz kötve. Nekem is havi lencsém van, este kiveszem, de igényli is a szemem, hogy éjszaka ne legyen benn a lencse. Nagyon szeretem, nem tudnék meglenni nélküle.

58. Miss Jane (válaszként erre: 57. - Flasch)
2010. máj. 25. 15:05
De van, egyik ismerősömnek olyan van. Mondjuk lehet külföldön vette. Azt nem tudom, hogy állandóan benn van Neki, vagy ki kell neki venni esténként.
57. flasch
2010. máj. 25. 09:59
nincs 2 hetes lencse....
56. Szilvamama (válaszként erre: 55. - Lencsilány84)
2010. máj. 25. 09:06
Szia, én úgy gondolom, hogy 2 heti viselésű lencse nem létezik, így havi lencsét tudsz hordani, mivel most napit hordasz, ha jól olvastam. Próbáld ki az új generációs lencséket (szilikon-hidrogél), saját tapasztalatom az, hogy ezek jóval kevésbé könnyen szakadnak, mint a régiek!!!
2010. máj. 24. 18:22

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni... Én most alkalmi lencsét használok, szó szerint csak alkalmanként. Kb. 10 évvel ezelőtt használtam utoljára lencsét, akkor havi hordásút viseltem, de mindig néhány nap vagy max 2 hét után tönkrementek. Volt olyan ami effektív kiszakadt. :( Most viszont gondoltam hogy lecserélném az alkalmi lencsémet vagy 2 hetes vagy havi cserélésű lencsére, de félek hogy megint a tisztítás miatt úgy fogok járni mint anno. Nektek mi a véleményetek?

Egyébként a cserélés gyakoriságát leszámítva van valami különbség a havi és a 2 hetes lencsék között?

Köszi a segítséget! :)

2010. máj. 23. 09:45
Én is 15 éves korom óta viselek kontaktlencsét. Csak a havit vásárolom, és minden este kiveszem. Annak idején a dokim azt mondta, hogy ezeket a havi lencséket nyugodtan lehet 2 hónapig is hordani. Én van hogy tovább is szoktam.
2010. máj. 23. 09:15

tegnap elmentünk a fiammal kontaktlencsét nézni.

A Dunakeszi Aus...ba, nagyon kedves volt a hölgy,megvizsgálta a szemét és javasolt lencséket, egy gond van, tul nagy a görbülete a szemének, ami elég ritka, ugyhogy csak két féle jöhet számitásba.

Egy hét mulva meglesz a próba lencse, nagyon szurkolok, hogy beválljon, mert ő nagyon szeretné!

52. cullinan (válaszként erre: 51. - Ficu00)
2010. máj. 21. 16:06
Akkor nem értem miért mondta az a nő, biztos érdeke volt, hogy a szemüvegek fogyjanak))
51. Ficu00 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2010. máj. 21. 14:14
én most 25 éves vagyok. én 7-es voltam 12 éves, mikor megkaptam az első kontaklencsémet. nekünk egyáltalán nem mondta a nő, hogy ne lehetne. ha akkor lehetett, akkor most pláne, lévén azóta eltelt 13 év, a lencsék egyre jobbak. nem azt mondom, hogy általános iskolában el kell kezdeni a lencseviselést, bár megjegyezném: utánam még két osztálytársamnak lett kontaklencséje. de azért egy 16 éves már tényleg elég nagy már ahhoz, hogy viselhessen lencsét.
2010. máj. 21. 13:58
Nekem is havi lencsém van, de éjszakára alvásra sosem hagytam bent! Nem is merném, volt h délután lencsébe aludtam, és bevörösödtek a szemeim!
49. Szilvamama (válaszként erre: 36. - Flasch)
2010. máj. 21. 12:19
Én is ugyanígy hordom, és az ára is kb. ennyi.
48. Szilvamama (válaszként erre: 17. - Nagyir)
2010. máj. 21. 12:16
Éppen a múlt hónapban voltam vizsgálaton, és ez az eredmény jött ki. Évek óta ennyi a különbség, csak most lencsetípust váltottam, megnézettem.
47. cullinan (válaszként erre: 43. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:50

Nagyon köszönöm a sok választ, mostmár én nem tudnék dönteni, de persze nem is nekem kell, csaz azt tudom, hogy a fiam elég lusta lesz ezzel foglalkozni, ezért akarja a havit, de én is azt gondolom, nem jó, vagyis felesleges, hogy éjszaka is bent legyen

Na, majd a doki megmondja!

Ugy olvasom, itt is változóak a vélemények a lencsékről, kinek mi válik be!

46. Dovanda (válaszként erre: 45. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:45
de persze esténként kivettem
2010. máj. 21. 11:45
az elején nekem is volt havi lencsém (még nem volt a napi lágylencse).semmi bajom nem volt vele különben.
44. psycheee (válaszként erre: 39. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:43

A havi cseréjű azt jelenti, hogy 30 nap után lejár a szav.ideje. Ezen belül van olyan, amit ki KELL venni néhány órára, meg amiben akár aludhatsz is.

A napi olyan, amit Dovanda leírt.

2010. máj. 21. 11:40
van olyan havi amit beteszel , egy hónap után ki. van amit egy hónapig használhatsz de este ki kell tenni tároló folyadékba. reggel újra be. ezt igazából nem pont egy hónapra adják, ha közben használsz szemüveget is lehet hosszabb idő, de kb. 30x lehet ki be tenni
42. psycheee (válaszként erre: 35. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:40

Diákoknak biztos van valami kedvezmény. Meg ez Bausch, lehet hogy a Ciba olcsóbb és az lesz a kényelmes.

Mindenestre én csak ajánlani tudom a napi és havi cseréjűt is. A bent alvós lencsét kezdőknek nem és én sem alszom benne, mert minek? :) Tehát reggel be, este ki. :)

41. cullinan (válaszként erre: 38. - Flasch)
2010. máj. 21. 11:38
Persze, mindenféleképpen, csak puhatolodzom, hogy legyen valami fogalmam róla)
40. Dovanda (válaszként erre: 38. - Flasch)
2010. máj. 21. 11:38

nekem megmondta milyen kell és elém rakott vagy 5 félét . elmondta mindegyik előnyét,hátrányát, ő melyiket javasolná és dönthettem.


ja , az én szemem mínuszos, nem plusszos, nem tudom ez számít e?

39. cullinan (válaszként erre: 36. - Flasch)
2010. máj. 21. 11:37

ez már szimpatikusan hangzik, legalább is árban.

Szóval ez havi, de este ki kell venni.

Jaa értem, én azt hittem, hogy ha havi, az azt jelenti, hogy egy hónapig bent van.

Persze, mostmár rájöttem, van olyan is, ugye, csak az gondolom drágább!

Na, majd csak összeáll a kép))

38. flasch (válaszként erre: 37. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:34

azt, hogy milyen kell, a doki, vagy optikus dönti el, a vizsgálat után, nem ti.

legalábbis nálam igy volt.

2010. máj. 21. 11:33

Itt a neten olvasgattam róla és a fokusz night&day-t, és a Dr dio-t dicsérték.

Na biztos van még ezer más jó lencse, csak erre figyeltem fel.

36. flasch (válaszként erre: 25. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:33

én több mint 10 éve hordom. havi, de egy dobozban 3 havi van, ill két dobozban, mivel külön van a bal és a jobb szemnél ugye.

szóval összesen 6 db, de ugye, 3 hóra elég.

ennek az ára kb 11 ft.

Ciba Vision Uv szűrős ez amiről én beszélek.Reggel beteszem, este ki, még nem volt elcsúszás(sztem ilyen amúgy nincs, de mindegy)

szóval én csak ajánlani tudom a havit!

35. cullinan (válaszként erre: 31. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:31

Huu ha ez havi 20 ezer, akkor elég drága!

Igen, persze, ez is gondolom egyéntől függ, kinek mi a jó!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook