Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem büntetném az apát, ha nem fizet gyerektartást! fórum

Miért nem büntetném az apát, ha nem fizet gyerektartást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 12. 16:24
Szomorú hogy ilyen törvények vannak!Egy forint gyer.tartást nem adnàk egy nőnek se.Főleg nem az olyannk,aki megcsalja a férjét egy másik nős emberrel,utána gondol egyet elviszi a gyerekeket albérletbe elszakitja őket az apjuktól,otthagya több millió ft adóságba a volt férj nevén van a hitel,gondolja ugy is.és még ő követel gyerektartást.holott ő tett tönkre két családot is.Ilyen nőtől még elvennék,mint adnák.ráadásul nem dolgozik,az emeltszintű családiból az anyasági segélyből és a gyerektartásból akar megélni.az apákat szidják,aztán sok apa különb mint az anyàk.a hitelek jok voltak amit felvett,utána még ő követelőzik. Ha arra volt képe hogy csalta a férjét akkor utána tartassa el magát az uj emberével ne a gyerektartásra alapozzon.
112. noemi1207 (válaszként erre: 111. - Xania)
2009. máj. 16. 12:36
Nincs,minden gyerekéről gondoskodnia kell!
111. xania
2009. márc. 13. 20:34

sziasztok..tényleg van olyan, h 4 gyerekre nem kötelez a biroság, h az apa fizessen gyerektartást??vagy ezt csak ex találta ki, h ne is inditsak pert ellene?

van 3 gyereke mástol, 2 t ő nevelállitolag legalábbis/ tölem van neki 1, s nem akar fizetni..

2009. jan. 18. 13:45
Az kemíny... Hát akkor itt nagy a gaz és gondolom öntörvény van "apuka2 fejében. Most sajnos mennem kell,de este itt leszek és beszélgethetünk!!!!
2009. jan. 18. 13:39
Ráadásul, eddig megoldottuk a dolgot, úgy, hogy azalatt a két hét alatt feleségem is ment velük, én meg megfelelő közelségből követtem őket (mivel engem kinyírással fenyeget, nem mehetek közvetlen velük), ha baj lenne, közbe tudjak avatkozni. De most feleségem áldott állapotban van, pont akkor fog megszületni pocaklakó, amikotrájt ez az állat jönni szokott, nem tudom az idei nyarat hogy ússzuk meg...
2009. jan. 18. 13:36
Hamarosan 8. Milyen szakvéleményt?
107. 54840f0fce (válaszként erre: 106. - Eladoforsale)
2009. jan. 18. 13:34
Akkor bizony inditványozni kell a bíróságot egy szakvélemény készítéséhez. Mennyi idős a gyermek??
2009. jan. 18. 13:28
Nem szeret vele menni, mert szinte mindig azt kell csinálnia amit az apa mond, mindig ráerőszakolja az akaratát. A gyereknek leleki problémát okoz, hogy az apja durva az általa szeretettekkel, de mégis azt látjuk, hogy évente egyszer igényli a találkozást, csakhogy az apja akkor minimum 2 hétre jön, és szegény gyerek az első két napon még jól érzi magát, de a harmadik naptól már mondja, hogy jó lenne, ha elmenne az apja. Aki persze nem megy el és onnantól kínszenvedés az egész, mert amikor már látja hogy a gyerek "ellene fordul" akkor kezd durva lenni...
105. 54840f0fce (válaszként erre: 104. - Eladoforsale)
2009. jan. 18. 13:07
Gyermek ragaszkodik hozzá??
104. eladoforsale (válaszként erre: 103. - 54840f0fce)
2009. jan. 18. 12:31
Amikor eszébe jut jön egyszer-kétszer és veri a mellét hogy Ő az Apa, neki jogai vannak...
2009. jan. 18. 12:30
Ha brutális, erőszakos ember, akkor gondolkodtató, de nem értem még mindig: ha külföldön van, hogyan is találkoznak a gyermekkel???
2009. jan. 18. 12:27

BOCS. KIEGÉSZÍTETTEM A TÉNYEKET, HÁTHA ÍGY JOBBAN ÉRTITEK, MIÉRT NEM SZERETNÉM...


Egy kérdés feleségem exe nem fizet tartásdíjat. Nincs is szükségünk rá. Ráadásul az ex igen rossz hatással van a gyerekre. Állandóan szapulja az Anyát, a Nagymamát és folyamatosan tettlegességgel fenyegetőzik, régebben tettleges is volt a Nagymamával. Rendőrségi feljelentés is van ellene, de mivel külföldön él, a rendőrség nem tudja megtalálni. Van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy le lehet-e tiltatni valahogy a láthatási jogát. Véleményem, ha nem fizet és brutális, ne is láthassa a gyereket. Elérhető ez Magyarországon? Kihez, hová kell fordulni? Köszi, ha valaki tud segíteni!

101. 54840f0fce (válaszként erre: 100. - Eladoforsale)
2009. jan. 18. 12:15
"Véleményem, ha nem fizet, ne is láthassa a gyereket"-ez azért kemény... Nem fizet, nagy baj, de attól még nem lehet megvonni a láthatást, mennyire primitiv gondolkodás...
2009. jan. 18. 12:10
Sziasztok! Egy kérdés feleségem exe nem fizet tartásdíjat. Nincs is szükségünk rá. Van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy le lehet-e tiltatni valahogy a láthatási jogát. Véleményem, ha nem fizet, ne is láthassa a gyereket. Elérhető ez Magyarországon? Kihez, hová kell fordulni? Köszi, ha valaki tud segíteni!
2008. nov. 25. 11:51
3 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Anya lemondott a gyerektartásról apa meg rólam legalábbis én így tudom . Anya azt mondta hogy gyűjtse összes a pénzt és ha én nagy leszek majd adja oda. Apának egyébként soha nem volt bejelentett munkahelye mezőgazdaságból él. Én is nagyon apás vagyok és egy idő után megtanultam mi az amit értékelni kell. Apa soha egy fűszálat nem rakott értem keresztbe a ballagásaimra se jött el soha . Bár anyának lett egy élettársa már vagy húsz éve és azt kell mondjam hogy ez az ember és anya neveltek fel tisztességgel becsülettel és mindent nekik köszönhetek.Ezt az embert tekintem valamilyen szinten az apámnak még ha nem is így hívom.Ha anya kapott volna miattam pénzt akkor is így éltünk volna semmivel se jobban. Persze ez az ő részükről nagy áldozatokkal járt két melóhely meg túlóra meg minden szóval kemény volt.
98. monika1225 (válaszként erre: 68. - Dézi20)
2008. szept. 17. 14:08
a gyerektartás mint olyan teljesen független a gyereket nevelő anyagi helyzetétől!!!! ketten kellettek ahoz hogy az a gyerek összejöjjön!! hová lenne a világ ha azért nem fizetnének gyerektartást mert a másik jobban áll anyagilag!! ha megcsinálta igenis fizessen utána!!! Ez nem olyan mint Amerikában az asszonytartás!!!!!
97. df2a740c00 (válaszként erre: 70. - Tengericsillag)
2008. szept. 17. 10:57

kedves tengercsillag,

hogy gondolod, hogy a KÉT szülő felelőtlenségének a gyerek igya meg a levét? Aki egyéjszakás kalandba kezd, az számoljon a következményekkel! Milyen kis naívak ilyenkor a "teremtés koronái". Ha valakit akkor látok életemben először, némi fenntartással viseltetek az iránt, amit mond, és ha felelősen gondokozom, védekezek. Már ha felelősen gondolkozom. Ha meg nem, akkor bár szomorú beismerni, de magamra vethetek.

2008. szept. 17. 08:39

A gyerekeim apja , elkövette azt a húzást hogy leszázalékltatta magát valami piti üggyel hogy akkor neki nem kell dolgozni és fizetni sem !! Csúnyán bebukta mert a bírósági döntés alapján minden gyerek után mindenfajta juttatásából, jövedelméből 12,5% ot fizetnie kell!! Ő probált azzal érvelni hogy a rokkant nyugdíj nem jövedelem . A Bíró enyhén kiakadt rá és felvilágosította hogy az is egy fajta juttatás! Így tetszik nem tetszik a nyugdíjfolyósító minden hónapban az én számlámra utalja a nyugdíja felét! Mert 4 gyereknél az már 50% !!!! Erre közölte a bíróval , hogy soha semmilyen körűlmények közt nem fog elmenni hivatalosan dolgozni mert én csak apénzre hajtok!! a bíró persze meghatódott.Na meg én is! Mondtam , vigye a 4 gyereket én meg fizetem azt a havi 22ezret amit ő is , plusz megkapja a csp-t és a gyest, aztán 1 hónap és a gyámügy veszi el tőle őket! Nagy volt a szám mert tudta soha semmilyen körűlmények közt nem kaphatná meg őket , és nem is kellenének neki!

Szerintem ez az egész pénz körüli vita arra megy ki hogy anyucit idegeljük!!!

2008. aug. 17. 17:35
Hááát...figyeljetek! Az én "apám", - már ha lehet így nevezni, havonta 2000 Ft-ot küld---> ez a családi pótlék neki. 2000 Ft-ból mit vesz az ember, könyörgöm?? :O Talán egy tekercs wc-papírt!! :((
94. 95cf1e718b (válaszként erre: 86. - F290b382c2)
2008. júl. 31. 21:05
Megél 8000 ft-bol? Tudod kihiszi ezt el!!
2008. júl. 31. 20:47
Nem akarom, h köze legyen a lányomhoz. Vagy majd hogy mutassam be a kislánynak? Veronika ez az apád, aki először örült neked, aztán meg meg akart ölni. Vagy Veronika, ezek a nagyszüleid, akik kidobták anyádat az utcára (szó szerint), amikor megtudták, h terhes. Jah .. hogy mostmár minden rendben van az életében, így már kell. Amikor baj volt, akkor meg nem. :(
2008. júl. 31. 20:43
Én nem is azt akarom tőle, h a kislány 18 éves koráig támogasson. Csak annyizt, h 5 évig- addig elvégzek egy fősulit, és utánna ha sikerül jól elhelyezkedni (külföldön), akár vissza is fizetném azt a pénzt, amit ránkköltött. Undorodom tőle.
2008. júl. 31. 20:41
Én is hasonló cipőben járok. Egyedül maradtam decemberben 6 hetes terhesen. Az apuka nagyon jól tudta, h egyáltalán nem védekezünk. Azt mondta, h szeretne gyereket. Aztán januárban megígérte, h természetesen mindnen támogat. Jah azt a nem éppen elhanyagolható tényt elfelejtettem megemlíteni, h szüleim is szó szerint kidobtak otthonról- az apuka ezt nagyon jól tudja. És mégis május óta nem lehet elérni. ...
2008. máj. 9. 09:02
Én simán büntetném! Ahhoz a gyerekhez két ember kellett, szerintem.
2008. ápr. 10. 15:23

Jajajj, most látom, mekkora az időszakadék.

Na sebaj.

88. 7084e2e161 (válaszként erre: 87. - Supin)
2008. ápr. 10. 15:21

Egyetértek.

Egyébként meg nincs joga nem fizetni.

Ez kutya kötelessége! A gyerekhez két ember kell!

87. supin
2007. dec. 21. 10:24
Egy apa ha érez a gyereke iránt szeretetet nem vonja ki magát a fizetés alól! Ha nincs a pénzre szükséged akkor tedd a gyereked nevére takarékba. Jó lesz az majd nagykorába..
2007. dec. 20. 07:45
A BÁTYÁM HAVI 18.000fT SEGÉLYT KAP,AMIBŐL 10.000FT A GYEREKTARTÁS.hÁT ŐT NEM BÜNTETNÉM MEG.
85. f699cfb403 (válaszként erre: 84. - Borsóleves)
2007. nov. 6. 18:07

Az a baj,hogy te halál szétidegesíted magad.

Ő meg nyugodt mint akinek semmi gondja:)


vicces, de ez van

84. Borsóleves (válaszként erre: 81. - F699cfb403)
2007. okt. 31. 22:48
Még annyit, ahogy azt már a "ha az apa nem fiezet gyerektartást" fórumon is írtam, ezek igazi kretének!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook