Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves kisfiamnak ki akarják venni az orrmanduláját.Ha van tapasztalatotok kérlek segítsetek.Picit izgulok, hogy jól döntünk e, ha engedjük! fórum

5 éves kisfiamnak ki akarják venni az orrmanduláját.Ha van tapasztalatotok kérlek segítsetek.Picit izgulok, hogy jól döntünk e, ha engedjük! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. Kati1977 (válaszként erre: 64. - Aiwohpoh)
2014. márc. 3. 12:55

Sziasztok!

Igen a tej is lehet okozója. De nem minden esetben, ugyanis van olyan kisgyermek aki nem bírja (megy a hasa tőle) a tejet tejterméket, nem is eszi miután kiderült az anyuka nem adja ezeket a termékeket, mégis állandóan náthás és kimutatott vezetéses halláscsökkenése van, és nem beszél. Meg kell győződni arról, hogy valóban a tej-e a hibás vagy nem.

2014. febr. 26. 13:35

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!! Akit érdekel történetünk, írjon privátban, remélem tudok másnak is segíteni!



Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

63. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Kati1977)
2013. okt. 17. 15:24
keveset tudok róla, remélem, hasznos
2013. okt. 17. 15:09
Viszont neurofeedbach-os kezelésre járunk.
61. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Kati1977)
2013. okt. 17. 15:06
Pedig a torna jó lenne, de ha nem terhelhető még annyira, akkor nincs mit tenni
60. Kati1977 (válaszként erre: 59. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 15:01
Sajnos az iskolába sima logopédia van, és a tudásának, szintjének megfelelően tanítják, tehát nem normál suliba jár. Alapozó lenne külön, de fáradékony, ha elhozom hamarabb és viszem tornára akkor nem tudunk már este házit írni, ha meg iskola után viszem akkor meg nagyon fáradt lesz és a tornán nem tudnak mit kezdeni vele, sajnos ez van.
59. zebracsikó (válaszként erre: 58. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:54
kap valamilyen terápiát továbbra is?
58. Kati1977 (válaszként erre: 57. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 14:41
igen, de ez most már mindegy, most küzdünk és küzdünk a számolással és írással is.
57. zebracsikó (válaszként erre: 56. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:40
lehet,hogy akkor még rendben is volt
56. Kati1977 (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 14:35
igen, de mivel azt az eredményt kaptuk hogy a hallása rendben ezért történt ami történt.
55. zebracsikó (válaszként erre: 53. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:32
kései beszéindulás esetén a legelső dolog a hallásvizsgálat, anélkül el sem lehet kezdeni a terápiát
2013. okt. 17. 14:22
a logopédusnak nagy sokat köszönhetek, mert most az olvasással nincs gond. Mivel a gyógyped. a matekkal számolással írással, rajzolással nem foglalkoztak hát most igen sokat kell gyakorolnunk az elsőben.
53. Kati1977 (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 14:20
Alapozó terápia, beszédindítás, majd diszlexia megelőző logopédia, egyéni fejlesztés. természetesen a logopédia és beszédindítás hasztalan volt hisz a gyermek szájról olvasott ott 1 év kárba veszett.
52. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:17

Értem, Nálatok soktényezős a történet és jelentős mulasztások is történtek.

Közben milyen fejlesztéseket kapott?

51. Kati1977 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 14:15
hát ez úgy kezdődött, hogy a lányom oxigénhiányos volt ezért neurológiára jártunk ahol 3 éves korában is azt mondták hogy legyek nyugodt 1 év múlva ha jövünk felülvizsgálatra már folyékonyan fog beszélni.Hát ez nem jött be. Volt hallásvizsgálat ami kimutatta hogy minden rendben van, itt még 5 éves korában is ezt mondták, de mi nem nyugodtunk ezért egy főorvos tanácsára mentünk fel Bp.re Heim Pál-ba, ahol kiderült BERA nélkül a halláscsökkenés, és a váladék felgyülemlése.
50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:06
Hadd kérdezzem meg, hogy a nem beszélés miatt nem voltatok még 5 éves kora előtt hallásvizsgálaton vagy más egyéb vizsgálatokon?
2013. okt. 17. 14:04

Az előző bejegyzésem egy ismerősöm fia.

Az én lányom most 8 éves, véletlenül derült ki a halláscsökkenés 5 éves korában, ekkor mandula műtét és fültisztítás volt. Jelzem a műtétig nem beszélt és 2 év lemaradása lett. A műtét másnapján folyékonyan elkezdett beszélni, természetesen nem minden szó volt érthető, de mára már jól érthető a beszédje, csak a lemaradás megmarad úgyhogy küzdünk a tanulással.Nem bántam meg a műtétet!!!!

48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Kati1977)
2013. okt. 17. 14:02

van más allergén anyag is, nem csak a tej okozhat ilyesmit.

Másrészt van egy olyan gyerekcsoport, akinél tényleg a műtét hoz eredményt.

2013. okt. 17. 14:00

Szia!

Már csak az a kérdésem, ha tej a hibás, akkor mi van azzal a gyermekkel akinél kiderült a tejallergia, a lényeg semmilyen tejet és tejterméket nem fogyaszt mégis halláscsökkenése van,és megmaradtak a tünetek is pl folyamatos orrfolyás??? (gyermek 2,5 éves).

46. globus
2013. okt. 17. 13:49
Enyémnek ötödikes korában minden manduláját kivették, nem bántuk meg. Ezt követően semmi baja nem volt, azelőtt láncban betegeskedett.
45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2013. okt. 17. 13:28

ja, látom, a tej.


Nekem ez nem újdonság, évek óta mondom, írom itt a Hoxán (is), akinek "füles" a gyereke, el kell hagynia a tejet.

2013. okt. 17. 13:10
És Nálatok mi volt a valódi ok?
2010. jún. 17. 13:24
igen,ma voltunk az óviban(speciális),meglepődtem milyen kedvesek,aranyosak,segítőkészek,tudják hogyan kell bánni velük,lekezelni őket mikor olyanjuk van,egyedi fejlesztés is van 8-9ig reggel,meg egész nap be van osztva minden,van kis kártyás rendszerük,csak kérték vigyem el a mienket hogy úgy tudja megcsinálni a gyerkőcnek a sajátját amit bent fognak használni.egyébként ez a gyógypedagógus hölgy egész repertoárt elmondott a gyerekemről:) annyira érti a dolgát hogy csak lestem.holott semmit nem beszéltem róla...akkor még,aztán mindet elmeséltem,úgyhogy lényeg a lényeg hogy képzeld már több intézményben voltunk a gyerekkel de sehol nem éreztem hogy ennyire biztonságban lenne,lesz,hogy nah ez a hely az ahol biztosan itt hagyhatom majd....érdekes volt..bár így is aggódni fogok de nem annyira mint máshol .remélem minden jól alakul majd.szép napot és köszi a választ
2010. jún. 10. 14:58

Súlyosabb autistánál, nem beszélő gyermeknél én sokkal jobbnak találom, ha speciális csoportban fejlesztik, ahol minden nevelő ért ehhez a szakterülethez. Ha a gyereket integrálják, kevesebb speciálisan neki való terápiás módszerben részesülhet.

És még egy dolog: a gyógypedagógiai főiskolán alig tanítanak valamit az autizmus terápiájáról. Akik tényleg szakértő módon tudják kezelni ezeket a gyerekeket, azok mind a Kutatócsoportnál tanulták, vagy speciális tanfolyamokon. Tehát a gyógypedagógiai alapképzésben nincs benne részletesen! Nem vagyok integrációpárti, mert nálunk még nem tapasztaltam ennek pozitív oldalát.


A hallásáról pedig: ha az idegpályákat akarják vizsgálni, akkor nyilván központi eredetű halláscsökkenésre gyanakodhatnak. De a BERA vizsgálat is erre való!! : a hallóreceptorok, vagy a hallóideg, illetve a hallópálya sérülését deríti fel. Nem tudom, még milyen vizsgálatot akarnak, én nem tudok másféléről, ami a hallópályát-idegi vezetést nézi.


Remélem, mihamarabb utána tudtok mindennek járni, mert a jó hallás egyik alapfeltétele lehet a fejlődése megindulásának.

41. dolphin's (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2010. jún. 10. 13:59
Szia!köszönöm válaszodat!volt már bera vizsgálatunk de nem altatásban,nyugton maradt,mesét nézett közben ,amit nekünk csináltak azon az van hogy csak a 2000Hc-en mérték a hallásküszöböt és hogy a jobb fülére akkor is 30Db volt.nem tudom hogy az nagyon kevés-e vagy túl sok..sehol nem mondanak semmit,persze minden után utána járunk,de igen ezeket tudtam én is,kivéve hogy a dobhártya metszés ez amit írtál.köszönöm hogy segítettél.nálunk azt mondták hogy egy másik vizsgálattal kellene megmérni neki ami az idegpályákat is mutatja.hogy lehetséges dologként felmerült hogy onnantól nem jó neki valami.nagyon remélem minél hamarabb lesz változás és segít neki valaki.intézünk mindet az biztos,nem tudom a tubusos eljárást mondták de majd jövöhéten megyünk az igazi audiológushoz aki megnézi megint és elmondja a véleményét.majd írok mit mondott és mikor milyen műtét kell,köszönöm hogy írtál.
40. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Dolphin's)
2010. jún. 6. 09:31

Szia, ha megengeded én válaszolnék:


A tympanometria nem alkalmas a hallás minőségének mérésére, az a belső fülben lévő ún. dobűri nyomást méri és ennek értékéből következtetnek arra, hogy van-e váladék a dobhártya mögött.


A hallás épségét többféleképpen lehet mérni:


-audiológián: a gyerek fejére tesznek fejhallgatót, a fülébe különböző decibel és frekvenciaértékű sípoló hangot adnak, s a gyerek kézfeltartással jelzi, hogy melyik fülében mikor hallotta meg ezt a hangot.


-BERA vizsgálattal lehet még a hallás épségét mérni, ezt altatásban végzik. Általában nyugtalanabb vagy nagyon kicsi gyereknél ezt a vizsgálatot alkalmazzák.


A dobhártya megmetszése az a fül felszúrása magyarul, és akkor végzik, ha a dobhártya mögött a belső fülben váladék van.


Arról nem volt szó, hogy tubust tesznek a fülébe? Az jól szellőzteti a dobüreget és így nem szaporodik fel váladék.


Remélem, minél előbb sikerül a probléma végére járnotok! Véleményem szerint Nálatok a BERA altatásos hallásvizsgálat lenne a legjobb, hogy kiderítsétek, mennyire hall a gyermeked.

2010. jún. 6. 06:18
Nekem kilenc évesen vették ki.3 nap alatt kiengedtek a kórházból,és kutya bajom nem volt utána.
38. dolphin's (válaszként erre: 37. - B2076ec79b)
2010. jún. 6. 00:55
Szijó!voltunk.képzeld az orvos letagadott mindent..azt mondja hogy hall a gyerek csak épp a suttogást nem.mindent ki kell deríteni valamilyen műszerrel ami tán nincs is szegeden csak pesten,külföldön van:S azt keressük most.és nem szúrta föl a fülét.hozzáteszem hogy nem merte megcsinálni neki,annyira vísított:S szegényem a vizsgálat miatt.szóval ki kell deríteni ezzel hogy pontosan mit hall,milyen frekvencián,hogy tovább tudjunk menni.és az is kiderült hogy le van tapadva a nyelve illetve a mandula műtét közben a kis dobhártyáját is meg kell metszeni(amivel nem vagyok tisztába pontosan mit takar)és akkor a nyelvét is felvágják.szóval lehet hogy ez megoldja az összes problémánkat.nah majd csak jutunk még tovább.aranyos vagy:)majd szólok mi történt velünk,szép napot nektek!!!
37. b2076ec79b (válaszként erre: 36. - Dolphin's)
2010. jún. 3. 14:16
Uh... Kitartás nektek mára. Nagyon sajnálom, biztos nagyon nehéz neked ez így. Nagyon remélem, hogy pozitív változást hoz a mai nap, mindenképp írj majd hogy mi a helyzet. Gondolok rátok!!!!
36. dolphin's (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2010. jún. 3. 14:08
Szia!köszi a jelet:)én nem tudom hogyan kell küldeni,de amint meglesz te is kapsz egyet:)arra vártunk most,hogy 3héttel ezelött voltunk amikor kiderűlt amit elmeséltem,leírtam,a hallás károsodása,a dobhártya károsodása stb...most,ma megyünk délután 5-re,és megnézi megint a tymponometriával a dr.-nő a hallását,meséltem akpott belsőleges oldatot és az orrsprah-t,ezeket a nyálkahártyára kapta hogy táguljanak ki.valamit látunk rajta hogy tán lendített,de ezt aztán nem oldja meg az állandó fülgyulladását illetve a hallás károsodását,úgyhogy ma megméri neki megint,felszúrja a kis fülét:S és kimutatja a gép hogy változott-e nki a hallásküszöbe.ha nem,akkor előjegyez műtétre minket:S jajj én már nagyon félek mindentől,mert szegénnyel már másfél éve majdnem járunk orvosról orvosra és iszonyatosan megviseli,mert nagyon fél,vísít,űvölt,alig lehet lefogni,nem érti hiába mondom neki(nem hallja)hogy meg magyaráznám szegényemnek hogy mi is történik majd vele és miért...szóval este írok mi volt....haladunk,haladunke lőre,azt várjuk ha a hallása rendbe jön,minden rendbe jön nála..így beszélni sem tud megtanulni,semmit sem.köszi hogy írtál:)!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook