Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen kávéfőzőt vegyünk? fórum

Milyen kávéfőzőt vegyünk? (beszélgetős fórum)


27. Lisy50 (válaszként erre: 21. - Becseiagi)
2012. dec. 17. 19:33
Egy dobozba 16db kapszula van, kb 1500ft/dob.
2012. dec. 17. 19:08
sziasztok! nincs véletlen valakinek delonghi 14 bar kvéfőzőhöz magyar használati utasítása?
25. artiny
2011. nov. 18. 19:26

Ez a kávéfőző milyen esetleg tapasztalatok, csupán 10€ lenne kulombseg a sima vizforralobol leforazott kávétól (zaccos)?

Severin KA-9213


[link]


[link]

2010. máj. 26. 12:33
Van hozzá még szűrő betét az jó.
2010. máj. 26. 11:55

ÉN AZÉRT SZERETEM A sZARVASIT, MERT LEHET 2 VAGY 6 ADAGOT FŐZNI! vAN KÜLÖN ADAGOLÓ A KÁVÉNAK, ÉS FINOM KÁVÉT FŐZ! HA AKAROM GYENGÉT, VAGY ERŐSET!

NEM CSERÉLNÉM SEMMI MÁSRA!!

2010. máj. 26. 10:21

Körbenéztem ez ügyben. Tényleg milyent vegyünk? Mi legyen ráírva a készülékre? Filteres, presszós változattal találkoztam. 20.000 ft alatt voltak az árak.

( Még nem kívánom lecserlni, amíg működik a hagyományos. De ha kell másik, legalább konkrétan tudom milyent szeretnék.

Én a hagyományos kávéfőző villanyos változatára szavaznék. Az melyik? a presszókávés? Ha 10 adagosat veszek, de csak 4 adagot akarok főzni, a víz az oké, van rajta jelzés, de a kávéból mennyi kell? Van hozzá szűrő amit ki kell cserélni? Vagy autómatikusan érzékeli a vízet, és ahhoz adagolja a kávét? Nem kötekedni akarok, csak felmerült néhány gondolat bennem. Ha frissen daráljuk a kávét, akkor finomabb szerintem. )

2010. máj. 23. 10:43

De akkor a Dolce Gustot nem ajánlja senki? Az nem jó? Én nagyon szemezek vele, most akciósan hozzá lehet jutni 28 körül, de a párom szerintem olyasmit szeretne inkább, mint a Szarvasi.


A Szarvasiba ki milyen kávét használ?

20. enid79
2010. máj. 22. 21:43
Mi is használtan vettük a Saecot, 25e Ft volt 3 évvel ezelőtt és tényleg csak vízkőtelenítésre vittem el, nagyon finom a kávéja. Úgyhogy nem kell megijedni tőle, körül kell nézni, hol lehet olcsóbban hozzájutni.
19. VCs81
2010. máj. 21. 15:57
Amúgy anyunak Szarvasi kávéfözöt vettünk, kb. 3 éve és az is jó kávét föz. Föleg akkor jó, ha van vkinek daráló és maga darál annyi kávét, amennyiböl épp föz.
18. VCs81 (válaszként erre: 15. - Ncilány)
2010. máj. 21. 15:56

Lehet használtan is venni, és akkor nagyon megéri.

Pl. apósomék eladták az övéket, mert nem tudták kezelni. :)

Majdnem tök új volt, alig volt néhányszor használva és aukción 100 eurót kaptak érte. Jól járt vele, aki megvette.

2010. máj. 21. 14:18
Ezt a fajtát hallomásból ismerem. Kapszulás, filteres. Kotyogó és társait áramszünet idején is használhatom, a gáztűzhelyen.
16. becseiagi (válaszként erre: 15. - Ncilány)
2010. máj. 21. 11:17
Hát annyit én sem tudnék adni érte! A Dolce Gustot nézegettem mondjuk, mert azzal is több félét lehet készíteni. De mennyibe kerülnek a kapszulák? És mennyi jön egy kapszulából?
15. Ncilány (válaszként erre: 5. - VCs81)
2010. máj. 21. 10:37
Én nem tudnék ennyit adni érte, kb 45000 Ft fölött van ez. :(
2010. máj. 21. 10:36
Van 1 hagyományos, ezzel erősebb szerintem. És 1 kotyogós, az gyengébbet főz. Mikor melyik akciós amikor fogy az itthoni kilós. A régi 90 évek elején bejöt meridó az finom volt, mi daráltuk..
13. enid79 (válaszként erre: 7. - VCs81)
2010. máj. 21. 10:09

Naná, a legjobb! :)


És ami még hozzátartozik, mindenki ihat kedvérevalót, egy gombot kell eltekernem, hogy hosszú vagy rövidkv legyen az eredmény. Nagyon könnyű kezelni, érdemes akár használtat is nézni, nekünk nagyon megérte!

2010. máj. 21. 10:06
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :)
11. 118ace9012 (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2010. máj. 21. 08:27

Szia!

Nekem Dolce Gusto van, valami isteni kávét főz. Többféle kávékapszulát lehet hozzá kapni,erőset is és olyat is amit te szeretsz,hosszú kávét,cappuccinót,vagy éppen forró csokit. :-) Bár nem éppen olcsó az biztos...

10. rictor
2010. máj. 21. 08:02
Szia!Nekünk is volt szarvasi szerintem a legjobb minőségű kávéfőző .Anyuéknak 20 évig volt jó.Kaptunk egy pár fajta kávéfőzőt az esküvőnkre volt benne kotyogós ,kávé és teafőzőt,de mindegyik tönkre ment pár hónap alatt.
2010. máj. 21. 07:58
Igazából nem vagyunk erős kávé ivők, de annyira vizes löttyöt sem szeretnénk. Én mostanában a 3 in 1, illetve most már a 2 in 1-et iszom. Az gyenge, és ehhez képest nem tudom merre induljak el ez ügyben. Anyósoméknak hagyományos kávéfőzőjük van, ők asszem Karavánt isznak. No nekem az nagyon erős volt, rengeteg tejjel tudom azt meginni.
8. Bun Csilla (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2010. máj. 21. 07:53
hA ESETLEG VAN KÁVÉ DARÁLÓ AZZAL IS LEHET FRISSEN ŐRÖLT KÁVÉT CSINÁLNI! ÉN KAPTAM AJÁNDÉKBA SZEMES KÁVÉT, DE NEM VOLT JOBB MINT AMI MÁR LE VOLT ELŐTTE DARÁLVA!
7. VCs81 (válaszként erre: 2. - Enid79)
2010. máj. 21. 07:52
Látom, te is a Saecora szavazol. :)))
2010. máj. 21. 07:50

Mi Szarvasit vettünk! Nálunk az egész családi rokonságban mindenkinek ilyen van! Gond sosincs vele!

11000 ft volt!

Én karaván kávét iszok amikor akciós akkor veszek 2*0.5 kg 1200 ilyenkor!

Amugy előtte én is kapucsinóztam, majd 3in 1 nescafé, most fekete kávé!

Nekem az Omnia nagyon erős!

5. VCs81 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. máj. 21. 07:50

Szia!

Nekünk Saeco van és babkávét kell belerakni.Igy frissen örli, sokkal jobb az íze a kávénak. Bár a vásárlás attól is függ, mennyit szántok rá. Ezek kb. 700-800 euróba kerülnek, otthon nem tudom, mert régen nem néztem kávéfözöt. :)

Kávéba szerintem a Lavazza Classic a legjobb, nekem az jött be igazán nagyon sok próbálgatás után. Itt kb. 10 euróért lehet venni.

2010. máj. 21. 07:50
Ha válogatni lehet szerintem mindenképpen olyat, ami maga őrli a kávét. Anyuéknál olyan van, nekem őrölt kávé kell bele, de bizony amit Ők csinálnak SOKKAL FINOMABB! Verhetetlen a frissen őrölt kávé... :)
2010. máj. 21. 07:49

Szia!

Mi vettünk tavaly egy Senseo-t. Na, azt ne vegyél! Nagyon lötyi a kávé,ami kijön, a kávépárna pedig 18 db 2.000.-Ft. Nevetséges,mert gyakorlatilag egy átlátszó, kávé illatú vizet kapsz.

Az összes létező kávépárnát kipróbáltuk vele, az eredmény mindíg egyforma. Azóta sem használjuk.

2010. máj. 21. 07:47

Mi egy használt Saeco kávéfőzőt vettünk, ami maga őrli frissen a kávét. Iszonyúan finom! Mindenki kv-t inni jár hozzánk. Nem szerettem a kv-t soha, de bizony egyre többször kérek én is. 1 kg szürke omniát veszünk bele, ami elég sokiág kitart, mi nagyon elégedettek vagyunk. Egyetlen bajom van vele, hogy viszonylag nagy helyet foglal, de csak megnyomok rajta 2 gombot és kész a kávé, nem kell pakolászni, mosogatni, mint a kotyogósat. Évente egyszer kitisztítják a vízkő miatt, ennyi a karbantartása.


Használtan nem volt vészes az ára, kb 4 éve van meg. Szerintem megérte. :) Pedig morogta miatta az elején. :)

2010. máj. 21. 07:40

sziasztok! Ti mi alapján döntöttétek el, hogy milyen tipusút vagy fajtát vegyetek? A férjem szerint most jött el az ideje, hogy vegyünk. :) De nem tudjuk, hogy milyet. Mellyek a legfinomabb kávék, amik talán nem is olyan drágák?


Leírnátok, hogy milyet vettetek, és miért amellett tettétek le a voksotokat? Esetleg még az árát, és hogy milyen fajta kávéval használjátok. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook