Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik a Világgal? (katasztrófák, betegségek, konfliktusok, stb.) fórum

Mi történik a Világgal? (katasztrófák, betegségek, konfliktusok, stb.) (beszélgetős fórum)

2010. máj. 22. 19:01
nekem az abo mill kenyérsütő lisztje vált be. ebben nincs semmi adalékanyag. direkt olyat kerestem. kipróbáltam egy csomot de ebbol lesz a legszebb a kenyér:)))
21. Juca78 (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2010. máj. 22. 18:52

Emlékszem akkoriban mindig alaposan meg szoktunk mosni minden zöldséget és gyümölcsöt, és sokáig nem tudtuk megérteni miért is van ez az egész.

Pedig milyen jó volt csak leszedni a cseresznyét a fáról, és úgy enni. Hát akkor azt nem lehetett.

Meg azon a környéken milyen szörnyű körülmények vannak azóta is, milyen betegen születnek emberek:(

20. 9b2f7c4496 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. máj. 22. 18:51

Hoi!

Nézd meg az egészségfarm oldalát és nagyon sok jó tanácsoz hallhatsz ezzel kapcsolatban Molnárné Biró Erzsikétől.

19. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Juca78)
2010. máj. 22. 18:48

Apukám 1986-ban Tengizben dolgozott. :(((

1996-ban halt meg leukémiában. :S

18. Juca78
2010. máj. 22. 17:53
..és Csernobil??
17. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 7a1c4d35f1)
2010. máj. 22. 10:21

És miből sütöd a kenyeret? (Célzok itt arra, hogy milyen lisztből, ill. van valami keverék, amit lehet boltba venni, elvileg teljeskiörlésű és magok vannak benne... abba is tehetnek adalékot. :()

Ez a téma engem is érdekel.

16. Titánia83 (válaszként erre: 6. - C33bd8536b)
2010. máj. 22. 10:16

És ne felejtsük el a növekvő mértékű környezetszennyezést sem, ami miatt szintén gyengül az immunrendszer, és nő az allergiára való hajlam. :(


Számomra ami röhej, hogy az állatok is allergiásak. :S

15. csirike57 (válaszként erre: 14. - Zsutta)
2010. máj. 22. 07:46
Szerintem sem bio a biótermék, mert ami a légkörben szennyeződik az vissza hullik.
14. zsutta (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2010. máj. 21. 17:10
csak nagymamámból tudok kiindulni. veteményezik (aszolút nem használ vegyszert, egyszerűen pl a hagymát és a répát egymás mellé ülteti, mert a répalegyek nem szeretik a hagyma szagát: biofegyver :) ), majd a vetemény java részével kiballag a piacra, és megpróbál árban versenyezni a felpuffaszott, tökéletes alakú és színű sárgarépával. akik ismerik őt, azok megveszik, a kissé girbe-gurba zöldségét. lehet nem bio, mert szennyezett eső öntözte, de biztos sokkal ízletesebb, mint a nagyok termékei. és persze, nem mindig sikerül mindent eladnia....... vajon miért??
13. zsutta (válaszként erre: 6. - C33bd8536b)
2010. máj. 21. 17:04

de azért a tehenek is lelegelték a parlagfüvet! :)


elfogadom. akitől hallottam, elhittem neki, nem nagyon néztem utánna. de akkor most már tudom. :)

12. zsutta (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2010. máj. 21. 17:02

köszi!

igen írok még. meg van a véleményem a mai modern életvitelről, életről! :(

2010. máj. 21. 16:49
tücsimücsi, bocsi osszekevertem a neveket, nincs közös klub :)))) Ne hari..már zizi vagyok...
10. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2010. máj. 21. 16:48

Én elég szkeptikus vagyok, gondolj bele, akár én is termeszthetnék otthon bármit és eladom, hogy bio mert nincs permetezve!!!

Nem lehet bio valami, ha szenyzett földbe teszi. Steril dolgokat meg nem hasznalhatnak, mert abban semmi tápanyag nincs...


Szerintem az , hogy valaki azt mondja attol gyogyul hogy bio kaját eszik, semmi más csaka tudat alatti...Hogy hisz benne, ettől meggyogyul. Ez bármire is igaz. Ha hiszel benne, előbb utóbb megtörténik. ezt a közös klubbunkra is értem:) )


De nem akarok ezzel senkit megbántani. És pl. nem eszek semmilyen étrend kiegészitot semmi vitamint. Mégsem esem ossze az utcán. Attól lehetsz rosszul, ha szedel minden hulyeséget, abbahagyod., a szervezeted meg ordit utána hogy kérek még, ne hagyd abba!!! Normális esetben nem kell, hogy bármilyen plusz bogyora szukséged legyen, ha megfelelően táplálkozol, mozogsz...

Jo, persze az is igaz sokkal kevesebb vitamin meg ásványi anyag van a mai termékekben, annál több mesterséges adalék meg izfokozo.

De én pl. többet nem veszek kenyeret, inkább sütök otthon. Máris egy csomo felesleges hulyeséget megsporoltam. Mert ennek tényleg KENYÉR ize van. És nem egy felfujt valami amit az uzletekben lehet kapni.

9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - 7a1c4d35f1)
2010. máj. 21. 12:59

írod, hogy bio kaja nem létezik...akkor az egész BIO egy business szerinted?

Nagyon drágák a bio élelmiszerek...akik megbetegszenek (pl. daganatban ) és elkezdenek bio élelmiszereket fogyasztani és meggyógyulnak akkor miért esküsznek erre?


Érdekes amit felvetettél, magam sem tudom mit higgyjek ezzel kapcsolatban...

2010. máj. 21. 12:31

rossz szokás, de a fárol leszedett nem permetezett cseresznyét a mai napig mosás nélkul kajolom:))) Pedig tudom, a savas eső..

Bio kaja nem létezik: a föld szennyezett, az eső savas. A bio tej meg főleg nincs, hiszen a tehén olommal szenyezett takarmányt eszik!!!!

Ezek csak attól "biok", hogy gyorsabban lebomlo növ.védőszerrel permetezik...

7. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 6. - C33bd8536b)
2010. máj. 21. 12:29

Igy van, az allergia nem más, mint egy rossz reakció a szervezet részéről. Igen, ebben a fene nagy tisztaságmániában mi vagyunk a hibásak. Én pl. volt hogy kutya simogatás után mosatlan kézzel ettem gyerekkoromban, a kutyaházban aludtam, mezitláb járta ki-be a lakásba, mezitláb a konyhakövön (utobbiért mindig kaptam, hogy ha nem veszek fel papucsot kapok a sodrofával-de csak intés volt), ücsörögtem a betonon, stb.

A réten cserebogarakra vadűsztunk tavasszal, amit vizzel teli befőttes üvegebke raktunk, és oda adtuk a csirkéknek...És egészséges vagyok, nem kaptam el a gyerekbetegségeket sem, sőt a mai napig nagyon nehezen leszek beteg!!!! Hála az égnek!!! Nekem még kifejlődött az immunrendszerem, nemugy mint sok mai kisgyereknek!!!

Á, kell az "egészséges kosz nekünk"!!!!!!

6. c33bd8536b (válaszként erre: 129. - Zsutta)
2010. máj. 21. 11:17

"régen nem volt ennyi allergiás"


Régen azért nem volt annyi allergiás, mert nem burokban éltünk. Nem fertőtlenítettünk mindent, és nem kaptunk idegbajt, ha a kisgyerek megsimogatta a macskát. Az allergia terjedése civilizációs betegség, a túlzásba vitt higiénia mellékhatása. Az immunrendszer ilyen körülmények között részben "ellustul", részben olyan anyagok ellen veszi fel a harcot, amelyek alapesetben nem ellenségeink: pollenek, állati szőr, penészgomba, poratka, tojásfehérje.


"(egy nő x számú petesejttel születik, ha roncsolja, akkor az összest roncsolja, azok nem regenerálódnak, nem termelődnek újra! én így tudom."


Nem jól tudod. Egy nő nem x számú petesejttel születik. A pubertáskor kezdetén (10-14 életév) az agyalapi mirigy nemi serkentő hormonjainak termelés-fokozódására indul meg a petefészkek ivarsejt(petesejt) termelése. Havonta megérik egy (vagy több) petesjt, és bejut a petevezetékbe, ahol megtermékenyül(het). A fogamzásgátló tabletta nem engedi megérni a petesejtet. De nem roncsolja a többit, mert azok még nem is léteznek.

5. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2010. máj. 21. 11:16

Nekem nem volt.


De az ismerősöknek lehetett. :(

4. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2010. máj. 21. 10:55
Nem csak a fogamzásgátló miatt...szerintem az abortuszok is felelősek érte. Honnan tudod pl. egyes ismerőseidről , hogy nem -e volt nekik 16-17 évesen vagy akár később abortuszuk? Biztos nem reklámozzák...aztán csodálkoznak ha nem tudnak teherbe esni, vagy elvetélnek.
2010. máj. 21. 10:49
2. Titánia83 (válaszként erre: 129. - Zsutta)
2010. máj. 21. 10:36

Ez egy nagyon jó összefoglalás!


A vetélésről: bennem is felmerült már, hogy a fogamzásgátló a ludas! Van pár ismerősöm, akik fiatalon szültek, soha nem szedtek gyógyszert, és egészséges lett a babájuk. Sajnos én 3 évig szedtem. Ebből 1 évig az arcbőrömre írta fel a kretén doki a Diane-t. Szóval én is ezt okolom, meg a munkahelyi stresszt. Nem vagyok karrierista, nem is akartam csak addig dolgozni, amíg orvos nem igazolja, hogy van baba. Mikor igazolta, és elmentem betegállományba, már késő lett. :( Nem cigizek, nem alkoholizálok, egészségesen próbálok élni.


De tény, van olyan ismerősöm, hogy 40 évesen küzd a babaprojektért. Már végigjártak szinte minden lépcsőt. Mindent megtenne! De cigizik, és néha sörözget... Ennyit erről.


A nagy katasztrófák adakozásáról nekem is az a véleményem, hogy határon belül kellene inkább. Sajnos szerintem a cunamis pénz fele talán soha nem is jutott el a károsultakhoz.


Szélerőmű: igen, kellene. Köcsög szolgáltatók, az ő gyerekük is a környezetszennyezésben él inkább???


Az M3 autópálya mellett végig áll a víz a földeken. :,-(


Remélem írsz még, nagyon jó gondolataid vannak.

1. Titánia83 (válaszként erre: 128. - Zsula11)
2010. máj. 21. 10:29

Azt hallottam, hogy a Szlovákok félnek az árvíztől, így ránk nyitják majd a zsilipeket, ha már kritikus náluk a helyzet. :(


Én soha nem vártam semmit az új vezetéstől. Max azt, hogy összedől egy jól irányzott harakirivel.


Mindebből azt lehet leszűrni, hogy a magyaroknak össze kell fognia. Mert senkire nem számíthatunk.


Mi csak az árvíz miatt néztünk bele a médiába. És egy szót nem ejtettek azokról az emberekről, akik tényleg pakolták a zsákokat. A röhej meg az volt, hogy a rendőrök meg csak álltak és nézték. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook