Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Problémás gyermekek... hiperaktivitás? fórum

Problémás gyermekek... hiperaktivitás? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 24. 13:08
Rendben, megírom! Most nagyon ossz! Annyira félek, mi lesz ha kiderül.... Persze akkor is imádni, szeretni fogjuk (SŐT), hiszen ő nekem nem igazán keresztgyermek, hanem mintha a sajátom lenne, az én gyerekeim is tesójukként emlegetik, furcsán néz is ránk, aki nem tudja, mi újság!
16. sztolyka (válaszként erre: 15. - Fehérleander)
2010. jún. 24. 11:45
írj majd,hogy mi volt!
2010. jún. 24. 11:33
Pár napja voltak pszichológusnál a gyerekkel, és hát sajnos, autisztikus jeleket vélt felfedezni rajta. Néhány nap múlva be kell vinni a kórházba, hogy valami géppel megvizsgálják, valóban autisztikus tünetei vannak a gyereknek, vagy csupán rosszul van nevelve!?
2010. máj. 30. 09:59
EZ a büntiszoba jó megoldás, unokahúgomnál is volt. A WC előtere. Valami ingerszegény környezet kell, ahol nincs játék meg tv, semmi. Hogy tudjon tényleg agyalni. :)
2010. máj. 30. 09:20
Senki sem mondta, hogy könnyű a dackorszakban levő kisgyermekkel. Sajnos, sokunknak néha (gyakran) elszakad a cérna. A kisgyerek "feszegeti" a határait, próbára tesz minket. Néha, én is nehezen viselem. Sokszor tanácstalan vagyok, mit tegyek, mivel fegyelmezzem, hogy eredménye legyen...
12. fehérleander (válaszként erre: 11. - Giga455)
2010. máj. 29. 23:12
A keresztfiam sajnos nagyon dacos gyermek, a logopédus szerint is, ezért javasolta, hogy pszichológustól is kérjenek segítséget! Az én "nevelési módszerem" a következetes ("szigorú?") szeretet, ezzel ellentétben a sógornőm, ha a kisfiúra kiabál (nem ritkán) akkor is mosolyog/nevet! Szerintem ez nem helyes!
11. giga455 (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2010. máj. 29. 09:52

"anyukájánál nem erősség a következetesség"


Ez a baj :( Ismerős a helyzet, mert a sógornőmék is ilyenek. Szerencsére a kisfiú elég okos, meg anyósom a kezébe vette a dolgokat, így nem kanászodott el nagyon.

10. giga455 (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. máj. 29. 09:50

Mond már pár szót, és szinte mindent megért, persze ha kedve van hozzá. Majdcsak beindul a beszélőkéje, ha mást nem a bölcsiben tuti.

Elég erős akaratú a fiatal úr, ráadásul most éljük a dackorszakot. Remélem hamarosan túl leszünk rajta, mert elég nehezen viselem, de akkor sem hagyom hogy kihisztizze magának amit akar, mert később csak még rosszabb lesz :( Szerencsére nálunk nincs olyan probléma, mint amit a topikindító ír, hogy a két szülő nem ért egyet a nevelésben. Még a nagymamák is szigorúan fogják, persze csak a korához megfelelő mértékben :)

2010. máj. 29. 09:48
A büntit mi még nem próbáltuk! Az én gyerekeimnél nem kellett, mert velük nagyjából megg lehet beszélni, bár a lányka feszegeti a határokat! a keresztfiam esetén egyszer próbálkoztunk, nem sok sikerrel! Bár azt már említettem, h anyukájánál nem erősség a következetesség!
2010. máj. 29. 09:24
Bocsi, véletlenül elküldtem. Természetes, hogy a gyerek nem láthatja, ha idegesek vagyunk. :)
2010. máj. 29. 09:22
Természetes.
6. ff36256613 (válaszként erre: 5. - Giga455)
2010. máj. 29. 08:48

Majd beszél, ne aggódj:)

Én is alig vártam, hogy megszólaljon, olyan édesek ebben a korban:)

Kell a fegyelem nekik, én tudom, nem szabad mindent rájuk hagyni, mert később majd nem lehet velük bírni. Most még "formálhatók", tudom, ez csúnyán hagzik...

5. giga455 (válaszként erre: 4. - Ff36256613)
2010. máj. 29. 08:38

Egyenlőre csak én kérdem tőle hogy megnyugodtál?? Ha abbahagyod a hisztit kiengedlek :)

Az enyém még nem hajlandó beszélni :)

4. ff36256613 (válaszként erre: 3. - Giga455)
2010. máj. 29. 08:31

Akor jó, megnyugodtam:)

Mondjuk, én bünti utánbeszélgetni szoktam vele. Elmondom neki, hogy amit csinált az nem jó, és megigértetem vele, hogy nem csinál többet ilyet... ez megy is (pár percig) :DOlyan helyes, amikor mondja: ana nem csinájok többet ijet:)

3. giga455 (válaszként erre: 2. - Ff36256613)
2010. máj. 29. 08:22

Én a 22 hónaposomat is büntibe teszem.

Nálunk egyenlőre az ágya a büntihely, szerencsére ennek ellenére szívesen alszik benne, igaz 1-2 percnél tovább nem is hagyjuk benn, csak megvárom hogy megnyugodjon (hisztis a szentem). Persze én még nem várom el hogy bocsánatot kérjen, vagy ilyesmi, de hatásos. Elvágjuk a hisztit, és lassan kezdi megérteni a figyelmeztetést is: bünti lesz ha nem fogadsz szót :)

2. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Anyuka06)
2010. máj. 29. 08:04

Szia!

Érdeklődéssel olvastam soraidat. Erről már én is hallottam (módszer),és csak arra vártam, hogy erről írjon valaki pozitív tapasztalatot:) Én is ki fogom próbálni, már egy-egy alkalommal tettem rá kisérletet, de mindig eljött a kisfiam a "bünti helyről" Ne gondoljatok nagy dolgokra, csak hiszti, és szófogadtlanság volt. Szerintetek egy 2,5 éves gyermeknél (fiú), már lehet ezt alkalmazni? Egyébként bölcsibe jár, ősszel ovodába megy. Vezér egyéniség-bölcsis gondozónő szerint:)

Beszél már elég sokat, megért mindent, tehát ez nem lehet akadálya. Tudja mi a jó, és mi a rossz. Szerintetek?

2010. máj. 28. 23:14
A mi gyermekünk sem fogadott szót. Napközben egyedül vagyok a 3,5 éves kislányommal, és a 15 hónapos kisfiammal. Ha a nagyiéknál vagyunk, akik családi házban laknak nagy kerttel, még kevésbé volt kezelhető a lányunk. Hiába szóltunk rá, mintha a falnak szóltunk volna. Tv-ben hallottam, hogy ha a gyermek nem fogad szót, jelöljünk ki egy bünti szobát vagy sarkot (kinek milyen a lakása), és ahány éves a gyermek, annyi percre küldjük be a gyereket oda. 1 héten keresztül naponta több mint 10x volt ott a kislányom. Tiltakozott, üvöltött, kijött a bünti helyéről. Mindig visszavittük, és akkor kezdődött az idő számlálása, amikor nem hagyta el a helyét. volt, hogy fél óráig kellett hadakoznunk, hogy ott maradjon. Amíg tartott a 3 perc, nem szabad hozzászólni. Kitombolhatja magát ott, és el kell gondolkodnia azon, hogy miért van büntiben. Amikor letelt a 3 perc, odamegyek hozzá, szemmagasságig leguggolok( =egyenrangú félként bánok vele), és megkérdezem tőle: "szeretnél Anyának mondani vmit?" Igennel kell válaszolnia, bocsánatot kell kérnie és meg kell indokolnia, hogy miért kell bocsánatot kérnie (azaz,hogy miért volt büntetésben) ŐSZINTÉN! Ha nem, kezdődik elölröl a számolás. 1 hónap telt el azóta, és mintha kicserélték volna őt! Illedelmes, szófogadó. Elvétve még próbálkozik az engedetlenkedéssel. Ritkán kell már büntisarokba küldeni. Heti 1x-2x. Ha megyünk vendégségbe, indulás előtt lefektetem a szabályokat, és leszögezem, hogy ha nem viselkedik így, el kell jönnünk onnét. Azóta tudunk vendégségbe is menni. Türelem kell az egész folyamathoz. Higgadtan kell a bünti helyre vinni, lássa, hogy nem tud felhúzni minket, nem Ő uralkodik rajtunk, hanem a szülő irányít. Azóta sokkal harmónikusabb a családi életünk, mióta tudtunk változtatni ezen a szófogadatlan, hisztis helyzeten. A szomszédok is csodálkoznak, mennyire megváltozott a kislányunk pozitív irányba. Nagyon bevállt ez nekünk. Remélem, hogy Ti is tudtok változtatni ezen a helyzeten. Próbálunk következetesek lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook