Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs étvágya a gyerekemnek! Mit tegyek? fórum

Nincs étvágya a gyerekemnek! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 6. 09:44
De eddig is cicizet se evett is mellett sokat csak most kb 4 napja csinálja ezt! Akkor majd magától majd kérni fogja az enni valót is? Mert mindig adni akarok neki és nem kell neki. Étkezési időrendben kínálom de akkor sem kell neki, mindig csak a cici kell neki
16. Zsú1965 (válaszként erre: 15. - Herczeg Viktória)
2017. jan. 6. 08:45
Ha nem lenne elég a cici, akkor enne. Hagyd, és várj, ne erőltesd. Étkezési időben kínáld meg, de ne görcsölj rá, ha nem eszik.
2017. jan. 5. 18:38
Sziasztok nekem 1 éves a kislányom és lassan 5 napja nem eszik csak ha jó eszik 2-3 falatot, de viszont cicizik és mindig azt kéri, de az már nem elég neki. Mit tegyek? Valaki tudd valamit ajánlani?
14. dus (válaszként erre: 13. - Kitta73)
2008. szept. 26. 18:00

Igen!!! Egyet értek!

Nálunk is ez a módszer vált be!

Csak az a lényege az egésznek, hogy nem szabad 3 hónapnál tovább adni a cseppet, hanem 3 hó elteltével hagyni kell 5-6 hét szünetet, majd ismét előrről kezdeni a kúrát.

Mi így csináljuk már 4 éve, sikeresen. Jobb lett az étvágya, erősödött az immunrendszere és a nagyobb betegségeket is esetenként gyógyszer nélkül gyógyteával és vitaminokkal sikerül átvészelni!

2008. ápr. 16. 10:11

sziasztok!

Nekem a 2,5éves kisfiamnak is ez volt a problémája,nem akart enni.Kb.2hónapja adom neki a béres cseppet C-vitaminal,azóta nem tudom jólakatni.Olyan jókat eszik,és az immunrendszere is rendbe jött azóta.

2008. márc. 11. 16:32
Az enyémnek sem volt...ma 25 éves és 80 kiló!!
11. cel
2008. márc. 11. 16:07

Szia !


Bár nem írtad, hogy milyen korú az étvágytalan gyermek, azt tanácsolom ne ess kétségbe. A gyermekeknek vannak ilyen időszakai. A lényeg, hogy a szükséges folyadék bevitel meglegyen, lehetőleg ne cukros, szénsavas üdítő ital formájában. Fő szabály, hogy ne erőltesd az evést, ne legyen kötelező, mert ezzel könnyen további ellenállást válthatsz ki belőlle. Csak egy jó tanács, (bár azt mondják égzengésből, jótanácsból a kevés is sok) ilyen étvágytalan időszakban ne szoktasd rá a kicsit, hogy csak a kedvenc ételeit, esetleg nasit egyen. Hamarosan itt a tavasz, a sok kinti mozgás a friss levegőn, meghozza az étvágyát.


Üdvözlettel: cel

10. tundver (válaszként erre: 9. - Teleki_2007)
2007. nov. 18. 10:38
Szia, feleslegesen aggódsz. Szép, nagy a csemetéd. Csak valljuk meg, nagyon szeretsz a kedvében járni, ami érthető.:-) Ezzel nincs semmi baj, de tedd azt okosan. A főzeléket próbáld meg msáként.Mondjuk csinálj zöld nokedlit, nem is rossz és szeretni fogja..talán. Ne erőltesd az evést, ne lesd kétségbeesve, mert eszesek ezek a gyerkőcök, akárcsak annak idején te voltál, legfeljebb elfeledted. Kevesebb több, ha nem eszi meg az eléje kínált étket, semmi baj. Hagyd békén. Ha éhes lesz, ne félj, jelentkezik, de addig se csoki, se izé, se semmi. Alma se...Idegesítő lesz én ezt nem tagadom, de nem kellemes ha nagyon válogat a gyerek
2007. nov. 18. 10:33

Sziasztok!

Az én nagyobbik fiam is ilyen,hogy nemnagyon eszik, vagy eszik de csak azt ami a fogára való néhány falatot.Egy gyerekorvos azt mondta ne aggódjak..Mi mindíg eszünk főzelék félét is de attól meg egyenesen undorodik, erre a doki mondta,goigy mindíg legyen megkínálva vele ha nem eszi adjak mást neki.A falatkát imádja így hetente kétszer biztosan csinálok neki.Falatka: husi kiklopfolva,. sózva elszelve kis kockákra és panírozva, kisütve, a pnírozásba már segít is.A tésztát szereti tejföllel ,sajttal stb.De azért nem akarok minden nap csak tésztát adni neki.Szoktam kombinálni, virslit karikára szelem, megpirítom serpenyőben hozzá a kifőzött tészta és jöhet rá sajt vagy ki mit szeret.Ezekből a kajákból öröm nézni, hogy jóízüen eszik.Próbáltam erőltetni a főzeléket, de semi értelme.Inkább azt csinálom amit szeret.Ezeket csak tanácsként írtam le.Szerintem nem túl sovány, három hónap mulva 5 éves lesz és 17kg és 110centi körüli.Persze vitamint kap.

2007. jún. 16. 21:37
Sziasztok: Sajnos én is érintett voltam a középső gyerkőcöm 2 évesen 12 kg volt és 95 cm, 3 évesen 12,5 kg és 105 cm. Egyszerűen nem evett. Adtam neki Béres cseppet, Étvágygerjesztőt, vitamint, egész nap udvaron volt, csak gyümölcsöt evett, vizet ivott, és péksütemény darabokat kért. Aztán találkoztam egy gyógyszerésszel, aki azt mondta, hogy csak azt főzzek vagy adjak a gyereknek, amit szeret. Ha 1 évig sült krumplit akar enni, akkor 1 évig azt csináljak. Én ezt megfogadtam, vettem egy kenyérsütőt, hogy mindig legyen otthon péksüti, és azt kapta, amit kért. Most 5,5 éves és már 21 kg, ami nagyon jó. Magától kér enni, és megkóstol mindent, amiben nincs vaj. Próbáljátok ki, hátha.
2007. jún. 14. 19:12

Sziasztok,

nálunk is volt nemevős-aligevős időszak. Ilyenkor azt mondtuk, hogy szinten tartja a vércukrát, annyit eszik.

Amikor a gyerekorvostól kértem segítséget, azt mondta, ne aggódjak. A gyerek szervezete tudja mit csinál. Majd beindul az evés. A lényeg, hogy igyon. Tényleg elmúlt a nemevős időszak, bár mostanában (6éves) megint elő-előfordul, de olyankor pl. gyümölcsreggeli van, mondjuk most dinnye és úgy eszik délben, mint a sáska. A gyümölcs kb. fél óra alatt ürül a szervezetből.

Ha megpróbáljátok ezt a módszert, írjátok meg, hogyan sikerült.

6. akkor van (válaszként erre: 5. - Erikpipi)
2007. jún. 14. 14:55
Köszi válaszod. Majdnem minden így van mint ahogy írtad. A fárasztás is, mennek mint zsidóba a fájdalom. A doki írt fel étvágyjavítót, de semmi. Majd még várok, hátha a meleg után lesz valami változás...
2007. jún. 14. 14:42

Most az enyémnek sincs. Meleg van. 10 hónapos. A középső 6 éves de mindig baj volt az evéssel. Szerencsére mulófélben van a dolog.

Egyébként javaslom a kifárasztást. Értem ez alatt a friss levegőt, jó nagy sétákat, bciklizést ilyesmit. Attól mindig megjön az étvágy. Azt főzök amit szeret. Minek kínozzam. Gyümölcsből pl. csak az alma megy. Hát kap almát, pedig rogyadozik a fa a cseresznyétől.Szereti az ovis dolgokat, pl. zsíros kenyér (már az itthoni is fincsi) pedig ott a bolti ment, tojáskrém,kőrözött, májkrém, palacsinta, joghurt,paprikáskrumpli, és a sajtos tészta tejföl nélkül. A makaróni a sláger, persze gomba és hús nélkül:) De megeszi. Rántott húst pedig bármikor.

Ne agggódjatok, majd megjön az étvágy, lásd a legnagyobbat mekkora mamlasz lett, és ki sem száll a hűtőből!

A folyadék bevitel kell hogy megfelelő legyen, és nem kell egész nap tömni ezzel azzal, mert az sem jó szerintem. Meg kell várni míg azt mondja, hogy éhes (remélem mondja), és csak annyit adni amennyit megeszik vagy kevesebbet, hogy meglegyen a sikerélmény, és kérjen még repetát, majd jól megdicsérni.

Nálunk egyébként a legnagyobb evések mindig azok, amikor közösen eszik a család. Azt szereti minden gyerek.

2007. jún. 14. 14:40

szia

lehet többet kellene mozognia a gyerkőcnek,akkor az étvágya is lehet nagyobb lenne.

ha az sem segít,lehet egy orvos többet tudna mondani.

2007. jún. 14. 14:32

jó nekik. bárcsak nekem se lenne!

legalább nem lesznek kövérek.

2007. jún. 14. 14:28
Hali. Ikreim vannak (5 évesek) és a kisebbik szinte nem eszik. Pár falattal megelégszik. Nemcsak a meleg miatt, télen is. Hiába a Bérescsepp. Jól jönne velemi tanács, már minden trükköt megpróbáltunk. Köszi.
2007. jún. 14. 14:24
Nincs étvágya a gyerekemnek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook