Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A IX. kerület melyik része nyugis, biztonságos? S melyiket kerüljük el, ha ott akarunk lakni. fórum

A IX. kerület melyik része nyugis, biztonságos? S melyiket kerüljük el, ha ott akarunk lakni. (tudásbázis kérdés)

27. 9cc76994c5 (válaszként erre: 17. - Bc43f2e52e)
2021. okt. 8. 17:33
Mostanában az is pukkanófélben van.
26. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - Ppippa)
2021. okt. 8. 17:33
Menőék már rég az agglomerációban élnek.
25. 575a2f4b43 (válaszként erre: 19. - Cikicakk)
2009. okt. 5. 14:31
és miért? voltak negatív élményeid???
2009. okt. 5. 14:27
Szerintem minden kerületnek van lepukkant és teljesen szinvonalas, "minőségi" része. A IX. és a X. kernek is. A IX-be a József Atilla lakótelep szerintem a főváros egyik legszebb lakótelepe: 4 emeletes házak, zöld övetez, jó a közlekedés és ott a metró.
23. agis (válaszként erre: 16. - Szép szájú)
2009. okt. 5. 14:25
A Rózsadomb az...itt ahol lakom,kint hagyják a cipőt eső után a lépcsőházban és senki nem nyúl hozzá....
22. agis
2009. okt. 5. 14:23

A IX ker ugyanolyan lepukkant mint a VIII vagy a X. Ha már "jobb részére" akarsz költözni, akkor a Kálvin tér és környéke, de a Nagykörúttól befelé maga a gettó.....


Mostanában ott csinálják a Nap utca környékén arehabilitációt, de lehet új az épület, ha a környezet lepukkant....nagyon sok kisebbségi lakik arra....

2009. okt. 5. 14:20

hát nekem ismerőseim ott laknak a Drégely utcában, én is szoktam ott és a környéken járni, még nem hallottam arról, h a "Drégely utca és környéke katasztrófa", de lehet így van....

amennyit ott láttam, az annyi,hogy sok a cigány a környéken. A Ráday utca és a Mester utca sztem nem nézett ki rosszul, de nem tudom mennyire biztonságosak bp többi részéhez képest.


De az biztos, hogy az Illatos úti lakótelepet(már bontják) és környékét el kell kerülni, régebben az indexen is írtak róla, hogy az "ferencváros gettó része"

2007. dec. 24. 07:52
Minden mendemonda. A barátaim Pasaréten laknak és a házuk elől lopták el az autót.
2007. nov. 13. 09:43
A Drégely utca és környéke katasztrófa.Ott lakik Édesanyám,de még nappal is félek a környékben./Drégely,Haller,Mester,Dandár utcák/
18. notoco
2007. okt. 24. 20:03
A IX. kerületben, a Nagyvárad tér, és környéke biztonságos.
2007. okt. 6. 10:39
A József Attila lakótelep.Szép csendes környék.
2007. okt. 4. 16:38
Van nyugis, biztonságos rész Bp-en? :)
15. czigi2
2007. okt. 4. 15:28

Sziasztok!


A József Attila ltp. szupi! Mintha kertvárosban laknál. Közel van metró és minden ami kell. Csendes, nyugis, én csak jót mondhatok róla.

2007. szept. 30. 15:47
A Ferenc térnél mintha egy válaasztóvonal lenne húzva:)
2007. szept. 29. 19:24

Pippának

Csak nem a Viola u. 38-40-ben laksz? Én onnan menekültem el. Ez az oldal végig újépítésű, de a szemben lévő oldalon megvan a 100 éve épült mag. Ha albérletben laksz az elviselhető, mert tudod, hogy elmégy hamarosan. Annak, aki ott vett lakást, annak pedig marad a remény, hogy kitakarítják 2010 után a megmaradt öreg épületeket is... Kitartást Neked.

12. gate
2007. szept. 5. 13:41
Én a gát utcában laktam.Laktam ott már 15éve is akkor durva volt.Most megvagyok vele elégedve.Cigányok mindenhol vannak.És már nagyon nagy a kilakóltatás.Elküldik azt aki nem oda való.Most Zuglóban lakom(ez sem különb)de ha tehetném vissza mennék a 9be.
11. ppippa (válaszként erre: 10. - Ágnesch)
2007. aug. 8. 19:03
Kár, hogy nem irtad ezt hamarabb. Ugyanis a Viola utcát választottuk, még szerencse, hogy csak albérletnek. Már alig várom, hogy elhúzzunk innen. Az van amit mondassz, bár azóta már egyre több az új építésű.
2007. aug. 8. 07:49

Sziasztok!

Én a Viola utcában laktam. Ott vettem lakást 2001-ben, újat. A szemben lévő oldal öreg házai a cigánynegyed. El kellett költöznöm, mert éjjel-nappal az utcán élik az életüket a cigányok. Egy éjszaka néha 3x is rendőrt kellett hívni. Isznak, üvöltöznek, az ablakból üvöltenek egymásnak, szotyiznak, reggel hónaljig jártál a szotyiban és a szétszaggatott újságokban, eldobott szemétben. A dolgukat az utcán az új házak tövében végzik el, a kutyáik szintén odakakálnak az ablakok alá... Szóval elviselhetetlen környék. Innek befelé, a Ferenc körút felé viszont már konszolidált a környék, nincsenek cigányok, nyugis utcák vannak. A Ferenc teret tavaly adták át, nagyon szépen átalakították. A Viola utcától kezdve a Thaly, a Márton stb. utcákat el kell kerülni egészen a Hallerig.

9. e71af41436 (válaszként erre: 7. - 984ff08d0b)
2007. jún. 20. 19:45

:)

még a rendőrök sem büntetik meg az autosokat ha átmennek a piroson :)

2007. jún. 20. 18:51
Körúttól pár utcáig kifelé is oké.
2007. jún. 20. 12:02
A dzsumbujnál meg nem kell sétálgatni, nézelődni, és nincs baj - egy kmre laktam onnan, soha nem volt probléma velük. Amúgy aki meg akar támadni az meg fog, bárhol is vagy Pesten...dzsumbujnál csak fejet le és menni előre, nem ácsorogni, bámészkodni, szemkontaktust keresni, szóval ne látszon, hogy "túrista" vagy. Ott is van buszmegálló, villamosmegálló, álltam is már ott, mégis élek...Hátrébb, Pesterzsébet felé pedig Pest félhivatalos utcalányutcája található...sajnos terjed az Illatos út irányába...
2007. jún. 20. 11:57

Kellemes, csendes, ott jártam általános iskbe.

Ott is vannak részek amik kicsit zűrösebbek, de elég összetartó a közösség, a betörésekre, lopásokra már odafigyelnek. Azért az is egy lakótelep...

2007. jún. 16. 08:56

A József Attila úti lakótelepet ismeri ott valaki?

Hogy az milyen környék?

4. e71af41436 (válaszként erre: 3. - Ppippa)
2007. jún. 14. 12:22
illatos úti lakótelep.az maga a dzsumbuj.
2007. jún. 14. 11:37
jó, de hol van a dzsumbuj pontosan?
2007. jún. 14. 11:36
Szerintem a dzsumbuj a nem biztonságos és a Lenhossék utca. a többi szerintem jó és egyre jobb lesz mivel elég erőteljes a rehabilitáció... :)
2007. jún. 14. 11:32
A IX. kerület melyik része nyugis, biztonságos? S melyiket kerüljük el, ha ott akarunk lakni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook