Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit adtok már enni a babátoknak? fórum

Ti mit adtok már enni a babátoknak? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. okt. 6. 20:52
Mivel már 14 hónapos, nagyjából eszi azt, amit mi eszünk!
30. kszilvi (válaszként erre: 29. - Kedveske)
2007. aug. 23. 11:29
Szerintem is ez a lényeg!:-D
29. Kedveske (válaszként erre: 28. - Kszilvi)
2007. aug. 23. 11:26
Végeredménybe tök mindegy, ha szereti és nem allergiás, eszegessen azt. Sokkal jobb, mint a McDonald's-os sült krumpli:))
28. kszilvi (válaszként erre: 24. - Kedveske)
2007. aug. 23. 11:06
Hát nem igazán tudom...
2007. aug. 22. 19:57
1 éves a legkisebb fiam, mindent megeszik, még a cseresznyét is leszedte a fáról amikor én fent szedtem, ő meg a kocsiban ült. Az össze sgyümölcsöt megeszi, minden ételt amit a többieknek főzök, este és reggel + kap tápszert amit kakaóval ízesítek, kenyeret párizsival, sajttal, májkrém.szóval mindent. Tejterméket is adok neki, tejbegrízt, rizst, de direkt tejet nem, bár a védőnő szerint kezdjem fokozatosan a jobb minőségűt. Inkább még várok vele, mert a tápszert is megissza.
2007. aug. 22. 19:50
8 hónapos gyereknek már nem kell éjszaka tápszert adni.
25. Kedveske (válaszként erre: 23. - Biológus)
2007. aug. 5. 16:22
Persze, hogy örülök a "csak szopinak". De hat hónaposan úgy gondoltam itt az ideje, hogy megismerje a kanalat és az új ízeket. Nem szeretnék akkor küzdeni vele, amikor már nincs más választás, mert fogy a tejci.
24. Kedveske (válaszként erre: 22. - Kszilvi)
2007. aug. 5. 16:20
Hát, azt nem tudom, hogy a iparilag hogy csinálják a tejtermékeket, de a házi joghurt túró stb készítése során a melegítésen kívül nem sok minden történik a tejjel. Tehát a laktóz és a tejzsír, marad. És ezek szoktak allergiát érzékenységet kiváltani, nem?
23. biológus (válaszként erre: 20. - Kedveske)
2007. aug. 5. 00:20

Szerintem örülhetsz, mert a babád a lehető legegészségesebben fejlődik, ha csak anyatejet fogad el! Nem minden gyerekkel van így!

Szerintem ne erőltesd egy kis ideig, ha tényleg nem akar semmit elfogadni és neked sem jelent még gondot a szoptatás.

22. kszilvi (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2007. aug. 4. 23:06

Én is feltettem ezt a kérdést a védőnőmnek. Az volt a válasza, hogy a többi tejtermék átesik olyan folyamatokon, amik után kevésbé lesz allergizáló. Bár akinél van a családban hajlam rá, annak ezekkel is vigyáznia kell.


Szerintem a fehérje, amire allergiás lehet a gyerek. Nem tudom.

21. Kedveske (válaszként erre: 18. - Kszilvi)
2007. aug. 1. 16:07
Lehet, hogy butát kérdezek, de ha adtál neki joghurtot, sajtot, akkor miért nem adsz tejet? Hiszen mindegyik tejből van és én tapasztalatból tudom, hogy joghurtot csak zsíros tejből lehet készíteni, mert egyébként nem joghurtosodik.
20. Kedveske (válaszként erre: 17. - Kszilvi)
2007. aug. 1. 16:05
Próbáltam üvegeset és rendeset is, de nem volt sikere:(
2007. aug. 1. 15:57

Az én fiam aug. 7én lesz 9 hónapos , reggel korán tápszert iszik(kb 250ml/étkezés),azonkivül 10kor tejpep gyümivel,ebédre valamilyen főzelék husival,

d.u 6 körül tejpép és este lefekvésor ismét tápszer.Napközben még elmajszol egy-egy baba piskotát , banánt...jó étvágyú :)

18. kszilvi (válaszként erre: 15. - Hetessycintia)
2007. aug. 1. 13:42

Én joghurtot, sajtot, túrót 8 hótól adtam.

A dokink azt mondta, már elvileg kaphatna tejet is, ha jól felforralom, de még várok kicsit. Majd a köv. tanácsadáson ismét felhozom a témát.


A gyümijoghurtokat imádja a fiam. Szokott kapni túrós desszertet is, néha da..non pudingot. Csoki nélkül túró rudit.

17. kszilvi (válaszként erre: 16. - Kedveske)
2007. aug. 1. 13:39

Én a gyümölcsös üveges kajcsikat is melegítettem az elején. Most, hogy meleg van, nem mindig. Csak a főziket.


Őszibarackot nem próbáltál?

16. Kedveske (válaszként erre: 14. - Kszilvi)
2007. júl. 31. 20:56

Köszi a melegítős tippet, ez jó ötlet. A fiam sem szereti az almát, amin nagyon meglepődtem. Mindenhol azt olvasom, hogy azt lehet neki adni, mert édes és minden baba szereti.

Próbáltam az alma+krumplit összefőzve, na azt elnyammogta, de azt nem állítom, hogy nagy sikere volt...

2007. júl. 31. 15:00

És mikortól adtatok neki tejet????Vagy tejest?

Most leszünk 10-hónaposak,és miáda a joghurtot.

14. kszilvi (válaszként erre: 13. - Kedveske)
2007. júl. 30. 13:57

Annak idején az én fiam is össze rázkódott mindig az első kanálnál, de aztán csak úgy tátogott! Meg kell szoknia, ismernie az új ízeket. Kicsit melegítsd meg neki a kajcsit.(még az almát is lehet picit,hátha úgy jobban fog neki ízleni)

Mi 4 és fél hósan kezdük a hozzátáplálást almával.

13. Kedveske (válaszként erre: 6. - 854d84b78c)
2007. júl. 29. 21:20
"10 hónapos koráig csak cicizett" Tényleg nem evett meg mást? És mennyire adtál neki kajákat? Ezeket csak azért kérdem, mert a fiam most hat hónapos, csak szopizik, de eddig bármivel megkínáltam rázkódott (alma, répa, bébiétel, gyümölcspép). Kicsit aggódom, hogy később hogy fogadja majd el a kaját, ha már nem lesz elég a cici. Válaszodat köszi!
2007. júl. 29. 21:18

Sziasztok!

A fiam 10 és fél hónapos. Szinte már mindent eszik. Ha főzeléket főzök, akkor a miénkből kap. Szerencsére mindenevő!:-) és még szopizik is reggel,de.és du-án, és este az alváshoz. Éjjel ált. 2x kel és csak szopival tudom vissza altatni.

2007. júl. 29. 21:13
Tápszer,tejpép,gyümölcs,túró rudi csoki nélkül meg mikor mi. Csak a HA dolgokat nem szereti amúgy megenné még azt is amit neki most még nem szabad.
10. nell
2007. júl. 28. 16:53
Petra csak 2.5 hónapos, így még csak szopizik.
2007. júl. 26. 21:48
Sziasztok.Nekem aug.9-én lesz 1 éves a fiam.Hathónapos koráig csak cicizett.Aztán próbálkoztam reszelt almával,de nem izlett.De amiben banán volt az jöhetett.Aztán lassan rászoktunk a kásákra,gyümölcspépekre,most már meg eszik mindent.Imádja a krumplipürét husival,leveseket,görögdinnyét.De ezek mellett reggel,délben,este még mindig cici,főleg éjjel még 3x fel kell cicizni.
2007. júl. 26. 21:43
Az én kisfiam egy idő után nem fogadta el a tápszert,ezt kiváltották a HA pépek.Sima,vaniliás ,gyümölcsel keverve stb.ebédre főzelék.Mostmár mindent eszik!
2007. júl. 26. 21:41

hát akinek ennyi teje van :):)

én sem adtam volna mást :)

2007. júl. 26. 21:39

Nekem 10 hónapos koráig a lányom csak cicizett. Próbáltam 6 hós kora után reszelt almát, banánt adni, később pépes főzeléket, de mindig csak belekóstolt aztán nem kért többet...

10 hós korában kezdte megszokni az új ízeket, főzelékeket, leveseket, főtt husit szétnyomva..stb

2007. júl. 26. 21:25
Nekem 6honapos a lányom reggel délben este tápszer de amugy almáskeksz banán bébikaja főt krumpli répával huslevessel
2007. júl. 26. 18:27

Nekem is 8 hónapos a fiam, hasonlókat adok.

Bár most hogy itt volt ez a nagy meleg nem nagyon akart enni :( De nem féltem mert már 76 cm 8,5 kg :)

3. RLindi (válaszként erre: 1. - Hetessycintia)
2007. jún. 14. 12:26
Reggel,este,elalváshoz én is tápszert adtam,napközben,alma,bani-tápszerrel,babakeksz-szintén tápszerrel,főziket,kruplipürét,őszibarit kekszel,ledarált csirkehusit,rizsnyákot kis mézzel vagy cukorral. Szóval az enyém kb.ilyeneket evett:-)
2007. jún. 14. 12:20
annak idején én is ezt adtam, jó rég volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook