Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz-e, hogy a többedszer szülő nők nagyobb fájdalommal de rövidebb idő alatt szülnek? fórum

Igaz-e, hogy a többedszer szülő nők nagyobb fájdalommal de rövidebb idő alatt szülnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. júl. 13. 19:49
Igen. Legalábbis nálunk igy volt.
26. bobe28
2007. jún. 22. 23:17

Sziasztok!

Én azt hallottam bent a kórházban egy szülésznőtöl, hogy a szülés utáni méhösszehúzódás fájdalmasabb.Nekem még csak egy gyerkőcöm van,12 órát vajúdtam vele,és a végén császározni kellett.Nehezebben is megy vissza a hasam.

25. Donina
2007. jún. 21. 08:50
Az első kipottyant nagyon gyors volt, a második egy kicsit fájt, ugyanis sok magzatvíz elment, nem voltak fájdalmaim, száraz szülés volt, a harmadik meg ... míg a férjem átöltözött, akkora már félig kint volt a feje.
24. vila
2007. jún. 21. 08:30
Az első hosszú volt,a második gyors,a harmadik szintén hosszú és fájdalmas volt!
2007. jún. 20. 21:19

Másodszorra már 4 ujjnyira voltam, amikor bementem a kórházba. Persze, hogy gyorsabb volt.

De csak onnantól fájt, amikor az infúziót bekötötték. Ha azt ki lehetne hagyni, ...


De a gyereknek akkor is át kell küzdenie magát a nőn. Csak már ismert a technika...

22. LoLiNa
2007. jún. 20. 11:38
Ez xtem hülyeség. kerianyum a második gyerekért xázxor jobban megxenwedett, mint az elsőért. és towább is tartott. ez egyénfüggő. minden terhesség és xülés más. nekem a második könnyű és gyors wolt.
21. 80ASIQ (válaszként erre: 20. - Mongi)
2007. jún. 15. 00:43

A mi esetünkben a fájások erősödést a mindíg nagyobb és nagyobb gyerekkel lehet magyarázni.

(Talán a 2.hsz-ben írtam.)

20. mongi
2007. jún. 14. 22:41

Jéééé,én még ilyenről nem is hallottam.Szerintem max. a vajúdási idő csökken,de hogy a fájások meg erősödnének...?Erről leghamarabb szerintem te tudsz majd nyilatkozni!:-))

Könnyű,kellemes szülést neked!!!

19. ksmoni
2007. jún. 14. 22:05
köszi a válaszokat és a bíztató hangot.Ma ebben a 33 fokos melegben azt hittem meg is tapasztalom iziben...
2007. jún. 14. 19:21
A rövidebb idő az biztos igaz.
17. 80ASIQ (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2007. jún. 14. 15:10

Ez is igaz. :)


Zebi99: Persze biztosan vannak alkati különbségek is a nők között. Aki nagy darab, széles csípővel rendelkezik (akit nem érne át a két karom:)), esetleg valamiféle mittudéménmilyen edzésban van, bizonyára nem viselődik meg annyira.

16. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Zebi99)
2007. jún. 14. 15:05
Igen, ez hihető.
15. emagdi (válaszként erre: 12. - 80ASIQ)
2007. jún. 14. 14:35
szerintem akinek 10 gyereke van, annak sem ideje, se pénze nincs internetezni:))
14. zebi99
2007. jún. 14. 14:11
Minnél röbbet szül egy nő annál nehezebben regenerálodik a szervezete,főleg csipő tájban,a méhünkről nem is beszélve.Nekem a harmadik után olyan fálydalmaim voltak,mintha megint szülni készülnék.De a gyerek kárpótol mindenért ,az biztos.
13. zebi99
2007. jún. 14. 14:07
Ez biztosan nem igaz.Én háromszülésen vagyok túl,de a második volt a legnehezebb és a leghosszabb.üdv.
12. 80ASIQ
2007. jún. 14. 11:47
Szivesen olvasnék 8-10-12 gyermeket szülő nőtől. Mint tudatlan férfi azt feltételezem, hogy a 4.-5. után már tényleg kipottyannak a prunyók! :)
2007. jún. 14. 09:07

Sziasztok!

Nekem két fiam van, köztük 22 hónap a korkülönbség.Az első szülésnél13 órát vajúdtam mire megszületett. A kicsit is eléggé megviselte.Itt nem voltak olyan erős fájásaim csak ilyen menzeszhez hasonlító görcseim.A másodikkal jöttem, láttam és győztem, ahogy akkor a nővérek mondták a szülészeten.Az első fájástól számítva 4 órán belül meglett a kicsi.Igaz,hogy afájások erősek voltak de minden gyorsabban ment.

2007. jún. 14. 08:28

Sziasztok.

A fájdalom az relatív dolog, mindenkinek más a fájdalomtűrő küszöbe. A szülés időtartama nagyban függ attól, hogy mennyi idő telt el az előző szülés óta. A 3.-4. szülés valóban rövidebb ideig tart, de az utófájások annál erősebbek.

2007. jún. 14. 08:17
Szia,3fiam van, szerintem nem nagyobb a fájdalom, csak intenzívebb. Nekem valóban rövidebb idő alatt születtek meg.
2007. jún. 14. 08:10

Hello nekem 2 van. Az elsőnél azt hittem, nincs hosszabb és nehezebb szülés.

Tévedtem, a második hosszabb és nehezebb volt, a babát is rendesen megviselte.

2007. jún. 14. 06:15

Sziasztok!

Minden nő minden szülést másképpen él meg, nekem 4 fiam van, és a harmadik szülés volt a leghoszabb vajudási idővel és a legfájdalmasabb. Nekem az első volt a lrgkönnyebb és amire azt mondhatom nem igazán fájt, az első fájást követöen félóra mulva már sirt a kisbabam. A 3 között 2-2 -2 év van a kicsi 6,5 évre jött a harmadik után és övele vajudtam a legtovább, de megérte mert nincs csodálatosabb érzés mint mikor először a karjaidba tarthatod a babádat,illetve mint 7x nagyi mostmár elmondhatom az amikor az unokádat ölelheted először magadhoz, az maga a csoda.

Nem kell aggódni hisz abban a pillanatban elfelejted a fájdalmat amint megpillantod a kisbabádat.

Kívánok jó egészséget.

2007. jún. 14. 06:03

Sztem meg teljesen egyéni. Az egyik barátnőmnek 4 fia van, mind időre jött és semmi extra nem volt a szülések között.

Elvileg azt mondják, hogy a sokadik szülés könnyebb, mert már "ki van taposva" az út:) én nem tudom, nekem két vetélésem volt, és a fiam császáros lett, így nem tudok viszonyítani.


Sok Boldogságot a második gyerkőchöz. Bár már mi i ott tartanánk?!?!?!?!:)

2007. jún. 14. 03:15
Szaiasztok! Szerintem butaság, nem szabad általánosítani... Nekem 3 gyerkőcöm van, az első szülésem nagyon nehéz volt, de kellemes meglepetés, mert túléltem :) ugyanis úgy mentem be a szülőszobára, hogy én onnan ki nem jövök többet (igaz, tizenkilenc évesen szültem). A második babám koraszülött volt, így kicsit valóban nehezebb volt, mert ő már a harminckettedik héten sietett a világra jönni, de korántsem fájt annyira, mint az első alkalom. A harmadik babám egy óra alatt a világra 'pottyant'. A két kicsi között másfél év korkülönmbség van, szerintem ez is számít, de a harmadikkal otthon délután négykor elkezdődtek a fájásaim, ötkor már a karomban tartottam a lányomat. Nem repedtem, vágni sem kellett, pedig nem volt kis baba. Ne aggódj, szerintem nem lesz nehezebb, mint az első, persze mondom, nem szabad általánosítani...valóban talán hamarabb de egyáltalán nem biztos, hogy fájdalmasabb a köv.szülés... A világ legcsodálatosabb dolga vár rád, szerintem semmmi nincs olyan fájdalmasan gyönyörű, mint a szülés! Nagyon sok sikert, jó egészséget kívánok nektek, biztos minden rendben lesz! puszi
4. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Ksmoni)
2007. jún. 13. 23:59
Kicsit megelőztél. Amit írtam, írtam! Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy egészséges, szép gyereketek legyen! Sok sikert!
2007. jún. 13. 23:57

3 gyermek apja vagyok. Törvényesen. Lehet, hogy biológiailag is. Szóval ne bízza el magát az ember!

A lényeg: a gyerkőcök egyre rövidebb idő alatt születtek meg. Mind nagyobb súlyjal mint az előző. 3,5___4,0___4,5 kg-s súlyjal. Ez is okozhatta azt, hogy a fájdalom mindíg nagyobb volt. A vajúdási idők: 9 óra, 4 óra, másfél óra.

Ez azért valami! A harmadik gyerek annyira sietett, hogy amikor igazán komolyra fordult a dolog, akkor a dokinak rohannia kellett az irodájából, mert a gyerek nem akart még 2 percet várni! Jött mint egy tank! Szakított szét mindent! De nem kell aggódni, a nők oly csodálatosan ki tudják még ezt is bírni!

2007. jún. 13. 23:46
3 hét múlva szülöm a második gyerekemet és a szaporodó vizsg-ok várótermi diskurzusai során rendszerint ezt hallom a hölgytársaimtól.Ti mit mondtok?
2007. jún. 13. 23:44
Igaz-e, hogy a többedszer szülő nők nagyobb fájdalommal de rövidebb idő alatt szülnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook