Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell leszoktatni az éjszakai kelésről?Kell-e egyáltalán? fórum

Hogyan kell leszoktatni az éjszakai kelésről?Kell-e egyáltalán? (beszélgetős fórum)


15. rewt (válaszként erre: 2. - Aa6eff0068)
2012. aug. 19. 22:01

Azt hiszem, nagyon is megértlek. Ez egy egészséges Anyai gondolkodás.

Az ilyen nőknek a férjük sem szokott valami B osztály lenni. Tehát szívesen és örömmel vállalja az éjszakai "besegítéseket". Hiszen van Kikért...!


Szerintem, ha 11 hónapos. Jól ki kell "fárasztani". Fürdetés, karon hordás, tornázás.. (nem baj, ha egy kicsit "késő este"). Alapos levegőztetés a szobában és lehetőleg "sötét". Ez vonatkozik a felnőttekre is. Sötétben aludjunk.

Ki lehet próbálni...! A babának a sötét van a legközelebb ahhoz, hogy "nyugalomban" biztonságban érezze magát. Ezt mi is becsukott szemmel is - érzékeljük.

Ahol a baba alszik - ajánlom minden elektromos holmit "kikapcsolni" - áramtalanítani. Az egy bizonyos szmog. És ha lehet, azért az ablakot résre - nyitva hagyni. Az alváshoz a hűvösebb levegő a jobb.

2010. jún. 3. 17:42

ve = vele


bocsi

2010. jún. 3. 17:41

senkit nem akarok elkeseríteni... a lánykám most lessz 3 és még csak 2 hete szokott le arrol h éjjel enni kérjen, pedig vacsizik rendesen + 250 táp is lecsuszott neki, azóta tápot se kap, egyszerűen most érett meg rá......

ja és napközben is eszik rendesen...

mondjuk ő egyből vissza alszik.

neki is volt egy korszak amikor ugy gondolta 5-6 körül induljon a nap... erről ugy szokott le h nem aludtam ve többet egy szobában, egyedül nem olyan érdekes a műsor és a játék hajnalban /éjjel...

kitartást és sok sikert

12. drnéni (válaszként erre: 43. - Mancsovics)
2010. jún. 3. 15:42

Ezzel egyetértek, mi pl. együtt alszunk Ellával. Legszívesebben mind együtt aludnánk, de nincs akkora ágyunk, Liza külön alszik. De szerintem Manócskának meg sokaknak nem is ez a problémája, hanem az, ha éjszaka tartósan fent van a baba. Sajnos mostanság Ella is csinál ilyesmit, pl. fent van hajnali 2-1/2 5 között. Én lefeküdni legkorábban 11-kor tudok, de általában éjfélkor. 6-kor kelek, szóval egy ilyen akció szétzúzza a napomat, és Liza már nem alszik napközben, nem tudom bepótolni. Egyébként Liza 8 hós korában kezdett "megbolondulni", egyre többet volt fenn éjjel. Az volt a megoldás, hogy először bevezettem egy nagyon szigorú napirendet, rendezve a nappali evést és alvást. 3-4 nap alatt úgy megszokta, hogy szinte kikövetelte utána a napirend betartását. Ezután felvesz-letesz módszerrel 2 éjszaka alatt rászokott, hogy végigaludja az éjszakát. 13 hós volt ekkor. Egyébként ő már 6 hetesen nem kelt fel éjjel enni, 8 hónapos korában vette fel újra ezt a szokást. Ellával is megpróbálom majd így csinálni, ha már normálisan eszik rendes kaját.

Az "álometetést" egyébként Lizával sokáig, kb másfél éves koráig csináltuk, tápszerrel nagyon egyszerű.

2010. máj. 31. 12:10
Királylányom tegnapelőtt végigaludta az éjszakát.Hajnal 4-kor szopizott,majd még 7.30-ig aludtunk.Ajándék volt ez az elmúlt 11 hónapért!A tegnap este nem volt ilyen jó,de hát nem mehet minden úgy,mint a karikacsapás!
10. 2656c806ea (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2010. máj. 21. 15:01
ezzel én is igy vagyok. 3 gyerek,én gyeden, a páromnak 2 munkahely, mert ugye szükséges, de maximálisan odateszi magát itthon :)
2010. máj. 21. 13:48
mi sem vagyunk milliomosok. 2 gyerek gyed 50ezer férjem keresete 70ezer+csp igyekszünk spórolni ahol tudunk de ettől még a férjemnek jut ránk ideje, nektek meg kitartást
8. *Pillango* (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2010. máj. 21. 10:12
sajnos nem vagyunk anyagilag eleresztve, így kénytelen dolgozni, az én gyedem nem sokmindenre elég. és mivel az ölünkbe hullott egy hatalmas ház 3000m2 telekkel, ezért szeretnénk kihasználni. sajnos nem tehetjük meg, hogy lógatjuk a lábunkat, pedig jó lenne! most kicsit küzdeni kell, de augusztustól beköltözünk a paradicsomba. nekünk megéri. valószínű, mert nem magunkra gondolunk, hanem a gyerekünkre, sőt, még a nem létező kistesójára is! előfordul ilyen a mai világban, szerintem ebből van több ráadásul...
7. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - *Pillango*)
2010. máj. 21. 10:05
jó oké erről nem tudtam, de ha ennyire nincs időtök egymásra ne lepődj meg ha a ház kész és kiürült a kapcsolatotok+ sztem a férjed túl sokat vállal csak rá ne menjen az egészsége nem szupermen a pasi mindent bír alapon
6. aa6eff0068 (válaszként erre: 5. - *Pillango*)
2010. máj. 21. 09:12
:)))))))))))
5. *Pillango* (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2010. máj. 21. 09:08

ebben segíthetnél: hogy bízzam rá, ha reggel 5kor kel (valamikor fél5) és akkor jön haza, ha már alszik a baba (8után alszik). Kifejtem, mielőtt félreérthető: ha 5kor kel, 5.45kor indul a busza, amivel 7kor ér a munkahelyére (nem helyben dolgozik) 12 órás műszak= 8 után ér haza. Ha valamelyik nap nem dolgozik, akkor szintén "dolgozik", tanfolyamra jár, amit a munkahely követel meg=kötelező, nem választható lehetőség. Ha neadjisten hétvégén, vagy most Pünkösdkor nem dolgozik, se tanfolyamra nem megy, akkor a leendő házunkat építi, betonoz, vakol, fát vág.

Bár, ha tudnék betont keverni, addig odaadhatnám neki egy kicsit ez igaz, tehát ez is az én hibám? jól elcsesztük, mi?:S

4. aa6eff0068 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2010. máj. 21. 08:55
Ő megérti!Nem egyszer hagytam már rá a két gyereket és kalapot emel hogy hogy bírjuk mi anyák!!
3. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Aa6eff0068)
2010. máj. 21. 08:38
ez nem apai érzésekről szól hanem pasiegóról,neked könnyű mert egész nap otthon vagy hozzállásról, ha nincs rábízva az apára időnként akkor nem fogja megérteni a feleségét
2010. máj. 21. 08:11

Sziasztok!!


Igen én idítottam a fórumot és engem nem érdekel a helyesírási hiba a lényeget kitudom venni bőven sőt én is annyit ejtek hogy na csak!25 éves leszek két gyerekem van nekem is!Ha rinyálok hogy felkel kelnem éjszaka az az én dolgom meg van az oka gondolom annak is hogy miért vagyok fáradt amit senki nem tud rajtam kivül!Sőt másnak se tudni és érthető ha a gyerek már 3 éves korában is ezt csinálja hogy nyügös az anyuka mert nem tud mint csinálni!!


Apuka szerepe!!Foglalkozik a gyerekkel de nem várom el (és itt nem azt írtam hogy nem várhatom el mert miért ne ha tényleg ketten vállaltuk őket) hogy minden este ő keljen fel a gyerekhez!Megteszi ha látja rajtam és megkérem hogy már nem bírom!!Pont ennyi!!


Azt hiszem mindent leírtam amit akartam és most mindenki maga dönti el hogy mire válaszol és hogy és hogy akar e egyáltalán!!

1. aa6eff0068 (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2010. máj. 21. 08:02
Ez nem elcseszés kérdése ha a bizonyos férjnek, élettársnak, párnak nem jönnek elő az apai érzések!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook