Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismét egy rossz kimenetelű otthonszülés! fórum

Ismét egy rossz kimenetelű otthonszülés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
114. DODICA (válaszként erre: 113. - 67691d8c26)
2011. ápr. 1. 20:33

Kifejtettem már párszor, másik fórumon.


Biztos vagyok benne.

113. 67691d8c26 (válaszként erre: 45. - DODICA)
2011. ápr. 1. 19:29
Hogyan lehetsz benne biztos, hogy otthon nem lett volna baj? Amit egy kórházban nem lehet megoldani, azt otthon még kisebb eséllyel.
112. drnéni
2010. máj. 30. 09:52
Megpróbáltam utánanézni, hogy kockázatosabb-e az otthonszülés a kórházinál. Arra jutottam, hogy ezt a kérdést nagyon nehéz objektíve vizsgálni, az eredményeket a kutatók saját szájízük szerint magyarázzák. Én bizonyos szempontból jónak tartom, hogy a téma folyamatosan szerepel a médiában, mert az otthonszülést választók/támogatók kifejezik minden nő akaratát, ti. hogy minél háborítatlanabb módon, nem betegként élhesse át gyermeke érkezését. Ezáltal kényszerítik, inspirálják a szülész-nőgyógyász szakmát, ill. a kórházakat, hogy ebbe az irányba mozduljanak el a szülészeti ellátás kapcsán. (És folyamatosan ez is történik.) A hálapénz ebben az esetben nem hiszem, hogy szerepet játszik, hisz az otthonszülésért talán még több pénzt el lehetne kérni. Másrészt az otthonszülést kísérő bábák anyagi érdekeltsége ugyanilyen alapon feltételezhető.
2010. máj. 26. 20:38
Én senkinek nem adtam egy vasat sem és mégis mindenki nagyon rendes volt! Két szülésem volt és egyiknél sem volt választott orvosom, és nem is bánom!
110. sajert (válaszként erre: 102. - DODICA)
2010. máj. 26. 14:05

Az én kórházi szülésem is megvolt 50e-ből.


Nővéreknek, szülésznőnek, csecsemősnek nem adtam egy kanyit se. Szülésznővel cirka 3 perc volt az össz-vissz együtt töltött idő, ráadásul még ki is akart nyírni. Csecsemősök arcát meg csak reggel meg este láttam, mikor vittem a gyereket fürdésre, meg vizitre. Nővért meg szülésem utáni este.

A doki nem magánrendelős volt, hanem sztk-s. Neki adtam egyedül szülésnél.

2010. máj. 26. 13:31
Én nem ítélkezem senki felett, mindenki el tudja dönteni, hogy mi a legjobb neki, de én is a kórház mellett szavazok! Kedvesek, segítőkészek és ott van minden ha baj van, nekem biztonságérzetet nyújtott! Ha az első babámat otthon szültem volna. lehet ott is maradtam volna, jobb volt, hogy kórházban voltunk! Nekem nem hiányzik az, hogy otthon szüljek!
108. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 107. - DODICA)
2010. máj. 26. 11:09

Nagyon-nagyon örülök, hogy a szerencsések táborát gyarapítod, és végül is nem torkollott tragédiába egyik szülésed sem.


Mióta erre a fórumra írok, célirányosan rengeteget olvasgatok az otthonszülés témájában. Többek között olvastam egy 37 éves nő tragédiáját, aki a negyedik gyermekét akarta világra hozni otthon. A baba 5100 gramm volt. Volt... :-( A nő azt mondta, hogy élete végéig lelkiismeret furdalása lesz, amiért így döntött.


Számomra a sok elolvasott cikkből, fórumból, hozzászólásokból az jött le, hogy akik akkora vehemenciával állnak ki a saját (!) jogaikért, a háborítatlan és humánus szülésükért, nincsenek túl hasonló tragédián. Olyanoktól egy mondatot sem olvastam, akiknek az otthonszülés következtében halt meg a picijük. Ezt az egyet találtam, amit most leírtam.


Még egyszer hangsúlyozom: mindenki maga döntse el, mit akar a 40. hét környékén. Én döntöttem. És nem szólok le senkit, de a véleményem továbbra is fenntartom.

107. DODICA (válaszként erre: 105. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 10:55

Egyáltalán nem rólad jelentettem ki valamit, bocsi, ha félreérthető volt! A nagy átlagról beszéltem, s hidd el, azok vannak többen, akik bedőlnek mindenféle hírnek, ami a tévéből jut el hozzájuk.

Mindenki pénzből él, tény. De nem mindenkit kizárólagosan az vezérel.

GÁ csapata nem a pénzért teszi, amit tesz, hanem elsősorban hitvallásból. De természetesen nekik is szükségük van pénzre. Egy másik hazai bábacsapatot viszont az én nézőpontomból is a pénz vezérel. Nem egyforma a hozzáállás, a szemléletmód. S nagyságrendbeli különbség is van abban, hogy mennyiért vállalják.

2010. máj. 26. 10:31

Sziasztok!

A 2. gyerekemet én is itthon szültem,de nekem nem tervezett volt hanem rohamos szülés.Akkor nem paráztam hiszen minden nagyon gyorsan történt szerencsére minden rendben ment,de nálunk csak a mentős volt kint nem szülésznő.Szóval így visszagondolva azért rizikós volt a dolog.A 3. gyerekemmel már a legkisebb fájással elindultunk a kórházba ő már ott született,de ő is nagyon gyorsan.

105. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 103. - DODICA)
2010. máj. 26. 09:56

Bocsi, hogy lenaplóztam a cikkeidet!

Az első két gyerekemet Budapesten szültem, a harmadikat vidéken fogom kb. két hónap múlva. Jelen pillanatban nem látok akkora különbséget a két kórház között, de a puding próbája az evés. Akkor fog kiderülni számomra is, hogy mi hogyan működik itt, ha már élesben történnek a dolgok.


Azt viszont ne jelentsd ki rólam ennyire egyértelműen légy szíves, hogy én a média hatására "hiszem" azt, hogy a bábák pénzért csinálják. Nem "hiszem", hanem "tudom". Mégpedig onnan, hogy a földön élek, méghozzá két lábbal. Mindenki pénzből él. Nekem nem kell a média ahhoz, hogy ezzel tisztában legyek.

104. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 102. - DODICA)
2010. máj. 26. 09:31

Mielőtt elrohanok a vérvételre, még reagálok.

Szerintem te félreértettél engem, vagy a hozzászólásomat. Nekem NINCS bajom azzal, ha valaki pénzt ad a dokijának, a bábájának, stb. És ha már itt tartunk, a nő nem csak a szülés után adja a pénzt a fogadott dokijának, hanem egy-egy vizsgálat után is. De meg vagyok róla győződve, hogy a dúla és a bába is ugyanúgy megkapja a maga kis pénzmagját.


Én is adtam, és adni is fogok a dokimnak pénzt, ha úgy gondolom. Ez a hálapénzes história úgyis megmarad, bármennyire emelik is fel az orvosok, egészségügyisek fizetését. Nem tudnak tenni ellene.


Azzal összefüggésben írtam a pénzt, hogy senki nem mozdul ingyen, főleg nem egy szüléshez. Sem orvos, sem bába. És amíg ez így van, addig igenis megy közöttük a konkurencia harc. Az orvosnak az az érdeke, hogy kórházba menj, a bába meg a saját pénztárcája miatt igenis propagálja az otthon szülés lehetőségét.

103. DODICA (válaszként erre: 101. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 09:28

Cikkek, nem naplók. :))


Na látod, erről beszéltem: óriási különbségek vannak kórházak között. Sajnos a vidék ebben is nagyon elmaradott. Még ma is.


Természetesen GÁ-nak, ill. az otthonszülésnek is szüksége van a pénzre, ez így normális. Az viszont akkor is elismerésre méltó a szememben, hogy nem pénzhajhászok gyülekezete a csapat. Mint írtam, anyagi problémák miatt senkit se fosztanak meg a szabad döntésétől. Nyilván, aki tudja, támogatja őket. Ők se jótékonysági szervezet, így nyomós indok kell arra, hogy valaki ne fizessen (ezt személyesen GÁ-val szokás megbeszélni), ezzel visszaélni nagyon nem is lenne fer.


Azt ellenben nagyon nem bírom, amikor a média hatására azt hiszi valaki, hogy a pénzért csinálják. Ők nem. (Más bábacsoportról ezt már nem állítom.)

102. DODICA (válaszként erre: 99. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 09:21

A nők átlag mennyi hálapénzt is fizetnek a dokinak szülés után? ;)


Ahol én lakom, ott már 2002-ben 50ezernél indult egy választott doki ára, s a leggyengébb dokira értve. Aztán még ott van a szülésznő, a nővérkék, a várandósság alatti magánrendelések, stb., stb.....

Akárhogy is veszem, összességében sokkal olcsóbb otthon szülni, mint kórházban. Arról nem is beszélve, hogy állam bácsinak is sokkal kevesebbe kerülne egy otthonszülés a kórházihoz viszonyítva.... Ha lenne végre szabályozás...

101. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 96. - DODICA)
2010. máj. 26. 09:19

Elolvastam a naplóidat az otthon szülésről. Az első szülésed 1999-ben volt és ha valóban úgy történt, akkor nagyon sajnálom, hogy ezen kellett keresztül menned.

Én az első babámat 1995-ben szültem, és már akkor nagyon felszerelt volt az a bizonyos bp-i kórház. Az epidurális érzéstelenítés olyan szinten volt megbeszélve, hogy az aneszteziológus mobilszáma is nálam volt azzal, hogy ha éjjel, ha nappal indul meg a szülés, ő jön és beköti. Én tényleg végig mosolyogtam azt a pár órát, gyönyörű élmény volt.


A Geréb Ágnes-féle alapítványt pedig valahogy fenn kell tartani, illetve támogatni kell. Nem érdekel, hogy hogyan csinálják, nem is akarok belemenni, de az biztos, hogy minden pénzbe kerül. Náluk is.

100. DODICA (válaszként erre: 97. - Gerna)
2010. máj. 26. 09:17

Így igaz.

Viszont, ha valaki annyira szegény, s nem bírja kifizetni még részletben sem, akkor megteszi helyette az alapítvány, hogy anyagi okok ne gátolják a döntését.

99. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 97. - Gerna)
2010. máj. 26. 09:15
Az igen..! Hát igen, valamiből az alapítványt is működtetni kell. :-)
98. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 95. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 26. 09:14

Szerintem is akkor intéződne el. De valahogy nagyobbnak látom a közöttük lévő konkurenciát.

És szerintem sokan nem is mennének kórházba, ha meg lehetne teremteni a feltételeket az otthon szüléshez.

97. gerna (válaszként erre: 94. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 09:14
Úgy tudom, a felkészítő tanfolyam ára 50 ezer Ft/család. Ez egyszeri összeg, vagyis ha ezt kifizetted, a szülés maga "ingyenbe" van. Továbbá ha többször szülsz G.Ágnesnél, akkor is ingyenes.
96. DODICA (válaszként erre: 94. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 08:53

"Nekem ne mondja senki, hogy ha valaki otthon szül, akkor azt egy bába ingyen "kíséri" végig. "


Márpedig én ezt mondom. Egy fillérembe se került, hogy otthon szültem. Pedig ha lett volna, adtam volna, de akkoriban nagyon nem engedhettük meg magunknak. Páromnak komoly aggályai is voltak az anyagiak miatt, s meglepődött, mikor kiderült, a pénz nem akadály. Legalábbis GÁ csapata senkit se utasít el az anyagiak miatt. (Ezért hozott létre alapítványt.) Tény, a másik híres bábánál kemény összeg az otthonszülés. Mondjuk még ott se kerül többe egy átlagos kórházihoz viszonyítva. (Ugyebár kórházban is van, aki sokat fizet, s akad, aki semmit.)

95. cbe267d9cf (válaszként erre: 94. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 26. 08:49

A bábák - dúlaként - most is sok kórházba bemehetnek kísérőnek.

Egyébként valószínűleg igazad van a pénz kapcsán, de én úgy gondolom, ha lenne együttműködés és megértés, akkor ez is "elintéződne". :) Egyébként vannak orvosok, akik támogatják az otthonszülés ügyét.

94. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 93. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 26. 08:30

Szia. :-)

A hozzászólásod első részével maradéktalanul egyetértek.


A második részével kapcsolatban nekem viszont meggyőződésem, hogy a megegyezés legnagyobb gátja a pénz. Az orvosok és a bábák is a maguk malmára akarják hajtani a vizet. Nekem ne mondja senki, hogy ha valaki otthon szül, akkor azt egy bába ingyen "kíséri" végig. Ugyanúgy, ahogy egy fogadott nőgyógyász sem "vezet le" egy szülést ingyen.

Amíg az az elfogadottabb módszer, hogy a szülés kórházban zajlik, addig a nőgyógyász működik közre, és a bábák ki vannak rekesztve ebből a pénzszerzési, vagy szebben fogalmazva kereseti lehetőségből. Ezért igenis érdekük, hogy az otthon szülést propagálják.


És akkor nem beszéltem az anyagiaknak azzal a részével, ami a megfelelő felszerelésre, stb. vonatkozik az otthon szülés esetére. Kétségtelen, hogy jelen pillanatban az orvosok ebből a szempontból helyzeti előnyben vannak.


Nem attól "szuperebb" egy anya, hogy hol szül. A lényeg a folytatás, amíg azt a gyereket felneveli.

93. cbe267d9cf (válaszként erre: 92. - DODICA)
2010. máj. 26. 08:21

Objektív tájékoztatásra nem "harap" a nép, nem tudod drágábban eladni a hirdetésedet, vagy a reklámidődet. A kereskedelmi média vállalkozás, azt keresi, miből lehet több pénze. Ezért a szenzáció érdekli.


Egyébként meg a téma kapcsán: szerintem sajnos azért nem lesz még hosszú ideig megegyezés ebben az ügyben, mert ez tulajdonképpen arról szól, hogy toleráljuk -e egy elenyésző kisebbség gondolkodásmódját, és segítjük-e őket azzal, hogy megértve a szemléletük lényegét, lehetővé tesszük a törvényes működésüket. A vitának semmi köze a kockázatokhoz, az gyerekek egészségéhez, vagy bármi ilyesmihez. Ha lenne, akkor simán megnéznék a számokat és azok majd beszélnek a mindenféle elképzelések helyett. Ha lenne, akkor megoldást keresnénk, és nem azt, hogy hol rúghatunk bele valakibe, aki egyszerűen csak másképp gondolkodik, és másképp látja az életét. Csak amíg ilyen embereket rugdoshatunk, párhuzamosan simogathatjuk a magunk buksiját, hogy bezzeg mi milyen szuper anyák vagyunk, hogy nem kockáztattuk a gyerekünk életét. Holott objektíven nézve: ismeri bárki azt az orvost 100 %-osan? Vagy a szülésznőt? Nem hát. Egyszerűen szubjektív módon van aki a kórházi ellátásban bízik, van aki a bábában. El kéne egymást fogadni. Akik az otthonszülést pártolják, nem kérték a többiektől, hogy szüljenek otthon. Nem akarják, hogy ez legyen a rendszer. Ellenben akik félnek az otthonszüléstől, rendre le "rosszanyázzák" az otthonszülőket. Nekem ez az ami nagyon ellenszenves. Ezért (is) pártolom az otthonszülést, annak ellenére, hogy magam nem merném bevállalni. De nem azért mert veszélyesebbnek tartom, hanem mert magamat nem tartom elég felkészültnek ehhez sem tudatilag, sem lelkileg, sem testileg.

92. DODICA (válaszként erre: 91. - Adrienn76)
2010. máj. 26. 07:28

Nyugi, a baba sokkal jobban van, maradandó sérülés nem lesz, ezt már tudni, csak épp erről hallgat a média. :( Ez nem hír..... Ellenben az otthonszülés az: aminek jelen esetben a világon semmi köze a baba állapotához, nem szülési szövődmény okozta a problémát - erről is tudni, és persze erről se szól a média. :(


Mire jó az ellenségeskedés, a közhangulat hergelés?? Utálom a médiát. Objektív tájékoztatás nem létezik.

2010. máj. 26. 00:08
A Picibaba.hu-n volt egy hír: [link] Itt legalább kórházba tudták vinni a csecsemőt még idejében, de kérdezem én, hogy ha maradandó károsodása lesz a gyermeknek az oxigénhiány miatt, akkor azzal hogy számol el az anya? mármint mivel fogja nyugtatgatni a lekiismeretét? Majer voltam, otthon szültem?????
90. sajert
2010. máj. 25. 17:43

Anyu anyukája otthon szült (8 született, 5 maradt élve)-nem is volt máshol rá lehetőség. Anyu asszisztált hozzá, mivel ő volt a legidősebb, és lány. Mai napig nem bír róla beszélni, annyira rossz "élmény" volt neki. Bába volt még ott velük, annyit tudok.

Anyu a 60-ban, 62-ben szült, kengyelbe... Nővéremnél (1960) péntek reggel ment el a magzatvíze, vasárnap estére bújt ki. Bátyám (1962)kijött a világra, mint szputynyik.

Azt mondta, ez így még mindig jobb volt, mint otthon. 76-ban meg nem akarták, hogy pozíciót váltson vajúdás közben, de nem érdekelte. Három szülése volt kórházban, mindhárom másképp zajlott. ÉLÜNK.

Anyu valahogy belénknevelte az otthonszülés borzalmát (tudom, hogy ez így erős, de én így érzem), el nem tudnám képzelni, hogy itthon hozzam világra a gyerekemet.


Kórházban is vannak komplikációk. Az én szülésem se volt egyszerű. Már kórházat akartam váltani, túlhordott terhességgel, de végül megoldódott az ügy a másnapi konziliummal.


Mondjuk az nekem visszatetsző, hogy elment xy felkészítő tanfolyamra(???), bevállalja az otthonszülést, és mikor fogyatékos/halott gyereke születik, akkor meg feljelenti a szülésznőt.

89. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 88. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 25. 15:49

Ez jó... :-)


A témához visszatérve: szerintem ez egy örök harc lesz. Senki nem akarja majd, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Fényévekkel vagyunk lemaradva az egészségügyben ahhoz, hogy egy otthon szüléshez megfelelő hálózatot ki lehessen építeni.

Remélem, azért hasonló eseteket nem hallunk a médiából. Engem mindig nagyon elszomorít az ilyesmi.

88. cbe267d9cf (válaszként erre: 87. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 25. 15:04
Igen, de az már egy másik fórum témája lehetne, hogy "az autóhoz jogsi kell, gyereket meg bárki szülhet" - hogy egy jó barátomat idézzem, a téma frappáns megfogalmazására vonatkozóan. :)
87. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 86. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 25. 14:24

Én két héttel a lányom születése előtt feküdtem be, és én is láttam és hallottam érdekes sztorikat és embereket. Én is bp-i kórházban voltam, Budán. :-)

Akik olyanokat kérdeznek, hogy mire való az ultrahang, na annak nem való gyerek, mert szerintem komoly aggályok merülhetnek fel a szellemi képességeit illetően. De szerintem az ilyen nőben fel sem merül az otthon szülés bábával gondolata. Lehet, hogy azt sem tudja, kórházba kéne menni.

Lehet, hogy páran keresik a gólyát a ház felett, hogy jól beolvassanak neki, amiért ezt tette velük. Tudom, hogy most nagyon szélsőséges és kegyetlen vagyok, de ez a véleményem.

Bocsi az offért...

86. cbe267d9cf (válaszként erre: 85. - Fa3d5b4d84)
2010. máj. 25. 14:10
Három hétig feküdtem bent szülés előtt a nőgyogyón, csupa problémás várandós között. Tudnék mesélni... Volt aki azt kérdezte, mire való az ultrahang... és ez Bp. egyik legjobb kórházában... Tudom, hogy hihetetlen... én is ledöbbentem, hogy milyen sokan vannak, akiknek tök mindegy, és fogalmuk sincs, hogy mi történik. De hál' Istennek igaz az is,amit TE írsz, hogy egyre több az olyan kismama, aki kíváncsi, és utánanéz mindennek. Az otthonszülős tanfolyamnál részletesebbet még sehol sem láttam (nem vettem részt, csak a tematikákat tekintve tudok nyilatkozni, de az alapján nagyon alapos, szerintem a legalaposabb)
85. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 82. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 25. 13:01

Érdekes, amit írsz.

Ha valaki úgy megy szülni, hogy azt sem tudja, mi fog vele történni, az inkább ne szüljön. Se otthon, se kórházban. Szerintem általában minden kismama - ha nem is vesz részt szülés felkészítésen - tudja, mert érdekli, hogy mi zajlik a testében, és mi várható a 40. hét környékén.

Az első gyerekem születése előtt én nem voltam pl. felkészítőn, de rengeteget olvastam a szülésről. Tudniillik engem érdekelt, és mindenre szerettem volna elméletben felkészülni. Ez alapján tudtam eldönteni azt is például, hogy kérni fogom az epidurális érzéstelenítést. Azon kívül ha kérdésem volt, feltettem vagy a dokimnak, vagy a védőnőnek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook