Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogtechnikusok - fogászati asszisztensek fórum

Fogtechnikusok - fogászati asszisztensek (beszélgetős fórum)


2011. szept. 11. 14:39

Sziasztok!


Szegeden 2012 februárjában indul a fogászati asszisztensi képzés..KB 200 ezer.Gyakorlati helyet magadnak kell keresni.1 éves.Kossuth Zsuzsába.

Indul a Kőrösyben is 288 ezer október 08-n.Itt,ha jó olvastam akkor biztosítanak gyakorlati helyet.2 éves.

Képzés engem is érdekelne.

2010. szept. 1. 19:26

Kedves Elisa84!


Először is elnézést, hogy csak most válaszolok, de nem nagyon jártam erre mostanában:(

Érdeklődtem én is már jó párszor a képzés iránt volt ahol adtak volna címet gyakorlati helyre, de a leggyakoribb, hogy magunknak kell fogorvost keresni. Bár eddig szerencsétlen tapasztalataim vannak (beadtam a jelentkezést már rákészültem a suli kezdésre....vártam vártam, mégsem kezdődött el erről nem is tájékoztattak hanem én telefonáltam, hogy mi történt....)

Én úgy tudom, hogy e végzettség nélkül már nem lehet fogászaton dolgozni, hiába van valakinek gyakorlata..stb.

Ismertem olyat, aki nem dolgozott fogászaton és nagy álma volt a fogászati suli. Beiratkozott és felkeresett pár fogorvost, hogy mehetne-e hozzá gyakorlatra. Nem számolt be negatívumokról, de elsőre nem is talált helyet. Talán valóban kicsit szervezetlen dolog, de sajnos másképp nem megy. És ha ráakadsz egy jó gyakorlati helyre, talán van rá esély, hogy maradhatsz a suli után dolgozni is.

Én nem tudom eldönteni, hogy jövőre fősulira jelentkezzek andragógiára (hogy legyen egy diplomám, mert ki tudja mikor lesz rá szükségem.....) vagy fogászati asszisztensnek tanuljak, ha végre találnék egy iskolát ami indítja felnőttképzésben..

És jogos a kérdés, hogy kinek lett kitalálva a képzés, mert azt olvastam valahol, hogy ehhez a papírhoz van kötve a munkavégzés, ugyanakkor alig indul ez a képzés, ellenben a gyógyszertári asszisztenssel. Tehát lehet ez is olyan, hogy ha elvégezzük a sulit, nem találunk munkát, csak ha van fogorvosi ismeretetségünk.....

Jó lenne ha valaki megosztaná a tapasztalatait

mert valoban nem sok ilyen álláshirdetést találni.

2. Elisa84 (válaszként erre: 1. - Dolly001)
2010. aug. 10. 07:22
Kedves dolly001! Magam is érdeklődöm a fogászati asszisztens képzés iránt (Szegeden élek..) és most indul majd egy tanfolyam, szeptemberben, felnőttoktatás keretén belül. Szeretném megkérdezni: véleményed szerint az intézménynek kell gyakorlati helyet biztosítania, vagy magamnak kell fogorvost keresni? (Számomra annyira hihetetlen, hogy felhívok találomra orvosokat, hogy vajon mehetek-e hozzájuk gyakorlatra..)Az igazgató nő arra hivatkozott, hogy a jelentkezők többsége már rendelkezik állással a szakmában, csak nincs róla papírjuk..Ez is nevetséges.. :( Vajon ez a képzés csak "fogorvos-feleségeknek" lett kitalálva?? ;)
2010. máj. 27. 15:04

Sziasztok!


Továbbra is várom dolgozó, vagy tanuló fogászati asszisztensek hozzászólásait, tapasztalatait...stb. bármi érdekel, ami a szakmával kapcsolatos. Tanfolyam nehézségei, munka előnye - hátránya, szépségei, elhelyezkedési nehézségek.....

(Kereseti lehetőségek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook