Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosítvány fórum

Jogosítvány (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jogosítvány

1 2 3
33. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Anika70)
2010. máj. 16. 18:15

Nyílván van akinek munkaeszköz az autó ,akár a családi feladatok is motiválhatják.

Akkor biztos tudod,a mindannapi vezetéssel mennyi önbizalmat szereztél.

32. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Monika0104)
2010. máj. 16. 18:13

Tévedsz:A jogsi az ma már szinte hozzátartozik az általános műveltséghez.

Nem azért mondom, de mikor én beirtakoztam egy tanfolyamra ,rá sem gondoltam,hogy valaha autóm lesz,olyan csóróka voltam.

Ha majd lesz autód veszel egy órát egy oktatótól,és lesz felelősségérzeted,hogy a feneked alatt minimum 2 milka gurul,szép lassan megszerzed a gyakorlatot.

31. Anika70 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. máj. 16. 18:11

Valóban jó, ha van hová utazni.

Pláne ha valaki olyan munkahelyen dolgozik, mint én....reggel 6- este 6-ig.

Autó nélkül be sem tudnék vásárolni esténként. Minden bezár, mire bárhová elérnék tömegközlekedéssel. A bevásárló központok viszont autó nélkül megközelíthetetlenek ott, ahol lakom.

30. mágnes74 (válaszként erre: 25. - Anika70)
2010. máj. 16. 18:10

Köszi, de már feladtam.

A párom vezet, buszozok vagy sétálok.

29. Anika70 (válaszként erre: 27. - Monika0104)
2010. máj. 16. 18:09

Látod ezért lett nekem csak 35 évesen jogsim.

Addig nem volt pénzem autóra :-(

2010. máj. 16. 18:07

És még egy kis vígasztalás a Lányoknak!


Minap egy pasi a balra kanyarodó sávban, balról előzött meg!


Besoroltam a sávba, még szerencse, hogy belenéztem a tükörbe! Ha nem teszem, tuti legázol az idióta!


Nem 2o éves volt, no és természetesen nem egy peugeot-ot, mint én.


Audival volt a "drága"

27. monika0104 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. máj. 16. 18:06
Na, igen , így meg sokra nem megyek a jogsival ha az itthoni kocsit nem vezethetem.
26. kefekötőke (válaszként erre: 22. - Monika0104)
2010. máj. 16. 18:04

A legfontosabb a biztos anyagi háttér )Van akinek ehhez nem is kell biztos munkahely((()

Az is jó ha van hova utazni,úgy értem értelmesen.

Csak azért,hogy "kocsim legyen" 350 forintos benzinnel szinte luxus.

25. Anika70 (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. máj. 16. 18:03

:-) Akkor nincs nagy baj :-)


Egyébként megnéztem a fényképed, nem vagy tipikus szőke nő! (Tudod milyenre gondolok...) Úgyhogy ne add fel!

2010. máj. 16. 18:02
Már kézifékes indulás is bukás..
23. Anika70 (válaszként erre: 18. - Monika0104)
2010. máj. 16. 18:01

Hát én sem ülök más autójába szívesen.

Viszont ha mindíg melletted ül valaki, nem csodálom,hogy elment a kedved a vezetéstől.

Ha lesz majd saját autód, biztosan jobban fogod élvezni a vezetést...

22. monika0104 (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. máj. 16. 17:59
Tudom ezért nincs még kocsim és egy jó darabig azt hiszem nem is lesz, ahhoz legyen biztos munkahely is kéne.
21. Bhelga
2010. máj. 16. 17:55

A cikk fantasztikus :) :) :) Gratulálok! Remélem tényleg csak vicc :), de ha nem az sem gáz :) Nem lehet mindenki F1es pilóta. Én sem vagyok az.


Én fiatalon szereztem jogsit, viszont jó sok évet kihagytam, majd visszaültem a volán mögé.

Festett szőke vagyok, ezért egész jól vezetek :) :) - ezt abból szűrtem le, hogy sem a párom, sem az öcsém, sem az apám még nem szökött meg mellőlem :) és még a kocsijukat is vezethettem már :)

20. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Monika0104)
2010. máj. 16. 17:54

Dehogy nyírna ki,csak félt.

Manapság egy autó ára egy családi vagyon .Egy pillanat alatt 0-ra lehet írni.

19. Re87
2010. máj. 16. 17:53

A cikk mintha csak rólam szólna:).Annyi a különbség,hogy az én oktatóm egy idegbeteg állat volt és 2vel(de az mind szemétségből volt,jól jött az oktatónak a plusz pénz) többször buktam meg:).Viszont a képen én is nagyon jól nézek ki:).

Ma is beálltam a garázsba behúzott kézifékkel:).A kézifék nagyon nagy mumusom:).

18. monika0104 (válaszként erre: 17. - Kefekötőke)
2010. máj. 16. 17:49
apám ki is nyírna ha az ő kocsiját törném össze mondjuk
17. kefekötőke (válaszként erre: 14. - Monika0104)
2010. máj. 16. 17:46
Nincs is annál megnyugtatóbb érzés ,hogy a saját pénzeden vett kocsidat akkor töröd össze mikor neked tetszik.)))
16. tina68
2010. máj. 16. 17:44

Nagyon gratulálok a cikk írójának:)

Azért kattintottam a címre, mert a 18 éves lányom a ballagására az apukájától a jogsi megszerzésének lehetőségét kapta:)


Jómagam 23 éve vezetek, és el sem tudnám képzelni már ha nem vezethetnék! Megnyugtat a vezetés és ki is kapcsol!

Bár mostanában mióta nem vidéken lakom, előnyben részesítem a kerékpárt és a gyaloglást is:)

Azért a lányomat fétem és izgulok is érte, de bíztatom nagyon:)

Majd nem engedem sminkelni a vezetés órák elött:)

15. mágnes74 (válaszként erre: 11. - Anika70)
2010. máj. 16. 17:42

Köszönöm, de sajnos nagyobb részt igaz a történet:(

Persze, mindenki túlélte:D

14. monika0104 (válaszként erre: 13. - Anika70)
2010. máj. 16. 17:40
lehet, ha saját kocsim lenne persze más lenne szerintem, mert ami van azt egyedül nem vezethetem, apám mindenbe bele szólna mert az övé a kocsi , úgy hogy sajna nekem ez jutott
13. Anika70 (válaszként erre: 12. - Monika0104)
2010. máj. 16. 17:36

Pedig hidd el, muszáj! Ha levizsgáztál, biztosan megy is, lehet, hogy csak bátortalan vagy még.


Az első időben én is frászt kaptam :-)

12. monika0104 (válaszként erre: 11. - Anika70)
2010. máj. 16. 17:33
Hát igen nekem meg is mondta anyukám fölösleges volt le vizsgáznom, de én valahogy nem vagyok oda érte hogy vezessek , akkor azt gondoltam mennyire szeretni fogom, de nem így történt.
2010. máj. 16. 17:30

Jó ez a cikk, bár szerintem is egy kitalált történet:-)


De jót nevettem rajta:-D


Nekem 35 évesen lett jogosítványom, egy suliba jártam egy 65 éves férfival és egy 66 éves nővel(meghalt a férje és gondolta majd ő fog ezután vezetni) megbukott már sokadszorra, mondta

az oktató, hogy az életben nem ad neki jogsit!)


A 65 éves pasi viszont levizsgázott elsőre és kitűnő lett az elmélete is.


Egyébként igaz, hogy későn szereztem jogosítványt, de kitűnően vezetek.


A párom szerint is, aki kamionos 20 éve.

Ha be mer mellém ülni, biztosan nem hazudik :-)



Úgyhogy lányok!

Gyakorolni, gyakorolni! Mert ha évekig nem vezettek, kezdhetitek újból az egészet!

Elszoktok a közlekedéstöl, csak kidobott pénz volt a vizsga!

2010. máj. 16. 17:28

Nyilván viccnek szántad ezt a történetet.:) Nagyon klasszul sikerült!:) Egy tehetség "veszett meg" (ez persze vicc) benned!:)))))))))))

Nekem lassan 17 éve van jogsim, két hónappal a 18. szülinapom után kaptam meg (nem szülinapi ajándék volt...karácsonyi.:)). Azóta aktívan boldogítom a többi autóstársamat...és nem fényezni szeretném magam, de eddig egy balesetem sem volt, autót nem törtem...ehhez viszont rengeteg gyakorlás kellett...és még ma is gyakran kerülök felfoghatatlan helyzetekbe, gyakran a magukat tapasztaltnak mondó vezetők miatt.

2010. máj. 16. 17:27

kedves mágnes!

nagyon jót mulattam a történeteden.ezt én is írhattam volna mert hasonló módon vizsgáztam.

2010. máj. 16. 17:19

Mintha magamat olvastam volna a cikkbe , nekem már 3 éve van jogsim, de nem vezetek , egyedül nem ülhetek be a kocsiba , azt meg nem türöm hogy bele szóljanak a vezetésembe, úgy hogy amíg saját kocsim nem lesz nem vezetek.

Amúgy nekem is hasonló volt a vezetésem mint a cikk irójának , Kreszem elsőre sikerült , a rutinál ismertem meg az oktatót rendes volt , de egy párszor ki akasztottam egyszer azt mondta befesti szőkére a haját mert már nem bírja tovább.

A Rutinom is elsőre sikerült , a városim másodszorra sikerült , azért húztak meg elsőre mert nem használtam a tükröket ezt mondta a szemét láda vizsgabiztos.

Másodszorra olyan vizsgabiztost fogtam ki aki aludt hátul amíg én kinlódtam , autópályás vezetésem volt felmenttünk az autópályára , de nem tudtam , hogy kell lejönni onnan , segített az oktatóm, mert látta hogy ez alszik hátul.

Aztán vissza felé olyan úton jöttünk, ahol építették az útat és le volt zárva félig ha nem jött volna előttem kocsi nem tudtam volna merre hogy kell menni de a kocsi után mentem.

Szerintem az én okatatóm is örűlt annak hogy megszabadult tőlem .

Bocsi kicsit hosszúra sikeredett.

7. kefekötőke (válaszként erre: 2. - Night Angel)
2010. máj. 16. 16:51

Sok barom férfi is van ám aki azt hiszi ,tud vezetni,és aki nem tudja ,hogy nem tud,csak kint van az útakon ,és jön velem szembe.

Ezt vigasztalásként írtam.

A legszomorúbb ,az mikor egy pilótát még a földön lőnek le,és ha az autómat álló helyzetben próbálják tönkre tenni.

Az utóbbi esetet véletlenül épp egy nő csinálta az autómmal.


A garázs előtt a jobboldala,elöl hátul emelőn felbakolva,kerekek leszerelve,műszaki vizsgára készítettem éppen fel egy kis ülőkén tettem-vettem.

A szembenlévő garázsból akart kitolatni a hölgy.

Félszemmel odanéztem,már a feneke 1 m-re kint volt,elkezdte a kormánymanőverét ,a bal tükrét akkor nyította ki.Ez már nekem nem nagyon tetszett és felálltam,hogy megkérdezzem segíteni kell-e.

A következő pillanatban az autója jobb hátsó vége nekiment a felbakolt autómnak és lelökte a betonra ,mindkét kerékagyra.


Ugy-e ilyenkor kell mosolyogva egy szál virágot átnyújtani?Nálam éppen nem volt.

Szegény persze megijedve kiszállt és nyugtatgatott:


" Véletlen volt ám ,és nem akartam,de segítek ha kell"


Megkértem frissítse fel a tanulmányait,mit kell elindulás előtt csinálni,mikor kell a tükrökbe belenézni,és inkább ne segítsen ,hozzon ide 4-5 erős legényt akik felemelik a halottat.

2010. máj. 16. 16:40
Nyilván ez egy kitalált történet, de köszönöm, legalább jókat nevettem rajta ezen a szomorú, esős napon.
2010. máj. 16. 16:36
Hú,ez a cikk jól sikerült.Felviditota a napom.
2010. máj. 16. 16:34

Nekem 2,5 éve van jogsim. 18évesen szereztem. Mindenből elsőre mentem át, hibátlanul. DE! Írtó rossz oktatóm volt, egyszerűen utáltam mellé beülni, ezért is tudtam szerintem ennyire koncentrálni a vizsgákon, hogy mihamarabb megszabaduljak tőle. És élmény volt nélküle vezetni. Én nagyon szeretem, és viszonylag egész jól vezetek, de azért van amikor besokallok az emberektől, ugyanis én hiába látom az egész utat, egy baleset mindig két vagy több emberen múlik. Szóval gyakran tudtam elkerülni balesetet, de néha már sok, hogy milyen viselkedéssel vezetnek az emberek. És függetlenül attól, hogy én is tizenévesen kaptam meg a jogsim, egyáltalán nem támogatom, min 20éves korhatár kellene, de nem az én tisztem ezt eldönteni.


Mindezek mellett véleményem szerint a férfiak átlagban jobban vezetnek. Persze vannak az én környezetemben is olyanok, akik mellé nem ülnék be. Vagy azért mert szabályokat áthágva furikáznak, vagy mert egyszerűen nem fekszik nekik a vezetés!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook